Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268851 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1200 -: Февруари 12, 2016, 10:40:04 am »
Според мен по венера :)

и това ми пасва :) - дир Вен/Пл квадрат към К2/К8, тр Уран У8 куинконс към нат Вен/Пл - верно, че много са смесени - затова питам, че ми е трудно да се ориентирам. А новолунието активира куинконса с още един куинконс към Вен/Пл. И при мен проблемите отново се активираха.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1201 -: Февруари 12, 2016, 10:46:16 am »
Доколкото ми стигат знанията климактериума при жените е свързан с транзит, прогресия или дирекция на Сатурн или плутон към венера, тя така или иначе управлява матката и някои от жлезите с вътрешна секреция, главно щитовидната (ако не бъркам).

Вече според тежкаря - Сатурн или плутон проявите са различни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1202 -: Февруари 12, 2016, 11:33:07 am »
луната също би трябвало да е замесена. бях чела нещо за опозиция на прогресивната с наталната

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1203 -: Февруари 12, 2016, 01:12:54 pm »
луната също би трябвало да е замесена. бях чела нещо за опозиция на прогресивната с наталната

прогресивната е в скорпион, но не прави аспекти. Наталната е "чиста"

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1204 -: Февруари 12, 2016, 02:32:59 pm »
Хормоналните проблеми при настъпване на климакс по 8 дом/Плутон/Скорпион ли са според вас?

Може конкретно к8, пр луна

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1205 -: Февруари 12, 2016, 02:37:57 pm »
Или Сатурн към Венера или Луна /климакса е една символична смърт за жената/

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1206 -: Февруари 12, 2016, 03:35:18 pm »
Пише,че ако У8 е в 4Д,човек ще има дълга фертилна способност.  ;) :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1207 -: Февруари 12, 2016, 03:41:18 pm »
Или Сатурн към Венера или Луна /климакса е една символична смърт за жената/

ммм, само на детеродните функции :)

Левин, в книгата за дирекциите дава К8 за първи менстр цикъл, с обяснения за трансформацията на тялото на жената. Оттам правя аналогия за втората трансформация :). Но попитах дали вие не сте срещали друго.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1208 -: Февруари 12, 2016, 03:42:29 pm »
Пише,че ако У8 е в 4Д,човек ще има дълга фертилна способност.  ;) :08:

Не бе, мила - опитвам се да си обясня проблемите при мен. И понеже съм набедила тр Уран, У8 за виновника, попитах за потвърждение. :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1209 -: Февруари 12, 2016, 03:51:07 pm »
Интересно при първи цикъл при мен виждам само дирекционна и соларна венера точно на МЦ :)

Дир. К8 в съвпад с натален Меркурий (той какъв го дири тука не знам) и смяна на знака на дир. Меркурий...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1210 -: Февруари 12, 2016, 04:08:56 pm »
Аз не си спомням годината и не мога да проверя ...

Меркурий какво ти управлява?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1211 -: Февруари 12, 2016, 06:24:56 pm »
Хормоналните проблеми при настъпване на климакс по 8 дом/Плутон/Скорпион ли са според вас?
Хормоните са по Венера и телец, но Плутон, скорпион и 8д също участват, като намесени с трансформациите и репродуктивните органи.
Когато навлязох в менопауза имах дир Уран съвпад нат Венера, дир Луна в телец опозиция на натален Марс У8, а дир Венера е в последния градус на скорпион. Когато всичко приключи (4 г по-късно) имах ингрес на дир Юпитер в близнаци, което го поставя в хармонични аспекти с наталните светила и определено живнах, кризите ме напуснаха заедно гостите от Червен Бряг.  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1212 -: Февруари 12, 2016, 06:39:13 pm »
Левин, в книгата за дирекциите дава К8 за първи менстр цикъл, с обяснения за трансформацията на тялото на жената. Оттам правя аналогия за втората трансформация :). Но попитах дали вие не сте срещали друго.
Спомням си добре първия цикъл, че бях на спортен лагер в Орешака и всяка сутрин тичахме до съседното село, цъфнах на 15 август, когато от манастира изкарват с процесия иконата на Богородица, гледах че бабите се блъскат да я докоснат и попитах защо го правят, а една ми каза, че помага на жените за здраве и аз протегнах ръка да ме изцели, че бях нацапала гащите докато съм тичала.  :012: По същество: дир К8 тогава има само един аспект- куинконкс с Мерка У1 в 1д в натала, но пък пр Луна е в съвпад с нат. Венера и с пр. Слънце, т.е. имала съм пр. Новолуние в този период.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1213 -: Февруари 12, 2016, 07:17:49 pm »
Хормоните са по Венера и телец, но Плутон, скорпион и 8д също участват, като намесени с трансформациите и репродуктивните органи.
Когато навлязох в менопауза имах дир Уран съвпад нат Венера, дир Луна в телец опозиция на натален Марс У8, а дир Венера е в последния градус на скорпион. Когато всичко приключи (4 г по-късно) имах ингрес на дир Юпитер в близнаци, което го поставя в хармонични аспекти с наталните светила и определено живнах, кризите ме напуснаха заедно гостите от Червен Бряг.  :012:

значи участват и двете - благодаря. При мен скоро не се очертават хубави аспекти ...  ??? - на прима виста. Освен транзитния тригон на Плутон към Венера.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1214 -: Февруари 16, 2016, 10:53:40 pm »
Имам въпрос за подходяща дата за подаване документи за осиновяване. Кои домове и планети гледате, когато определяте най-удачния момент, за да бъдат нещата успешни?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми