Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269109 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1245 -: Март 10, 2016, 03:31:33 pm »
Гледам едни документи /по бракоразводно дело/ и се убеждавам как работи Астрологията. Една женена двойка, мъж и жена, родени с един ден разлика, една и съща година. Дори Луните са в един и същи знак - Стрелец /при жената е в първите градуси/, в момента и двамата са в Саде Сати. И двамата са с много чепати конфигурации в натала - съвпад Слънце/Меркурий/Марс в Дева, Луна в Стрелец, Сатурн в Близнаци, т.е. двата малефика Марс и Сатурн в твърд аспект с двете светила. Разделени са от няколко години, бракът им съществува само на хартия, но интересното е, че именно при транзит на Юпитер и Раху в съвпад със Слънцето и Сатурн в съвпад с Луната тръгват да се развеждат. Съвпадът на тр. Сатурн с Луната е по-точен в картата на мъжа и той подава молба за развод, а и е по на зор - той е бил отсвирен. Но как са се намерили толкова астрологично еднакви, аз от такива конфигурации бягам с 200.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1246 -: Март 10, 2016, 03:56:27 pm »
А колко години е продължил брака - има ли връзка с циклите на Сатурн, 7, 14 г. и т.н.?

Аз така гледах как Сатурн в скорпион разчиства из неподвижния кръст...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1247 -: Март 10, 2016, 04:01:18 pm »
Сетих се, че и при моя близка с квадратура между ъглови светила в мутабелни знаци разводът стартира при едновременен транзит на Юпитер и Сатурн към светилата. При транзит на Юпитер през Луната и Сатурн през Слънцето беше окончателната раздяла със съпруга, но документално се оформи две години по-късно.

При тия двамата гледам кога е сключен бракът - имало е юпитеров и уранов транзит към светилата, сатурнов не. При мунданен съвпад Марс/Сатурн в Рак се случва, но нямат лични планети в кардиналния кръст, а часът на раждане е неизвестен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1248 -: Март 10, 2016, 06:28:20 pm »
Аз имам такива приятели, макар и да са с разлика повече от 5 дена

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1249 -: Март 10, 2016, 10:32:28 pm »
Искам да попитам разчитате ли на натални карти без час на раждане? Има програми, в които отметваш час неизвестен, или 12 на обяд. Обаче ако смениш часа на 12 вечерта естествено цялата карта отива на кино. Искало ми се е да погледна нечия карта, но не всеки си знае часа, а и не всеки би ти отговорил на такъв въпрос. Тогава май не е надеждно да се построява карта?
Виждала съм, че някои от вас са писали например за свои колежки или съседки с дадени аспекти и тн, но на какъв час на раждане разчитате?  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1250 -: Март 10, 2016, 10:54:25 pm »
Без час на раждане могат да се кажат някои общи приказки по знаци и аспекти. Картата може да се разгледа от знака на Слънцето или Луната, т.е. със символично поставяне на изгряващия знак там. Анализи и прогнози без известен час /при това прецизен/ не се правят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1251 -: Март 11, 2016, 02:17:48 pm »
Понеже много малко съм ровила по astro.com - днес нещо се ровичках по ефемеридите и случайно се загледах и по-надолу - има страхотна за мен информация - например за точните дата и час на ингрес на Слънцето в знаците - може да се ползва за сезонни карти - аз все на ръка съм го търсила. Също и за ингреса на планетите, планетни цикли - кога са ретроградни, директни, съвпад и опозиция на Слънцето ...

Повечето от Вас сигурно ги знаят, но може да има заблудени душички, като мен, които копат на ръка - та да светна с фенерчето :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1252 -: Март 11, 2016, 06:18:50 pm »
Цитат
Когато при синастрия дадена планета попада в определен дом на другия човек, кой усеща проявлението й този с домът ли? Съжалявам ако въпросът ви се струва тъп.
Въпросът не е тъп, защо го изтри?
Авесалом Подводни в книгата си за синастрия разглежда всяка една планета+Хирон как се проявява в дома, в който попада при другия човек. Страхотна му е книгата- много добър астропсихологичен анализ е направил. 

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1253 -: Март 11, 2016, 07:01:58 pm »
Въпросът не е тъп, защо го изтри?
Авесалом Подводни в книгата си за синастрия разглежда всяка една планета+Хирон как се проявява в дома, в който попада при другия човек. Страхотна му е книгата- много добър астропсихологичен анализ е направил. 
Много благодаря :) ще се опитам да я намеря.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1254 -: Март 12, 2016, 11:54:55 am »
Някои от вас има ли планета или друга чувствителна точка от наталната карта на:

21-ия градус в Лъв, Водолей, Стрелец, Скорпион, Близнаци, Овен, Телец, Везни.
Слънце - 21гр. телец(У1 в 10 дом) - раздвижване в професионален план.
На 29-ти или 0 във Водолей, Телец, Близнаци, Лъв, Скорпион, Везни, Овен, Стрелец
На 1-вия градус във Везни, Козирог, Овен, Близнаци, Рак, Водолей, Лъв, Стрелец
На 9-ия градус във Везни, Стрелец, Водолей, Козирог, Рак, Овен, Близнаци, Лъв

За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1255 -: Март 12, 2016, 01:15:02 pm »
Някои от вас има ли планета или друга чувствителна точка от наталната карта на:

21-ия градус в Лъв, Водолей, Стрелец, Скорпион, Близнаци, Овен, Телец, Везни.
На 29-ти или 0 във Водолей, Телец, Близнаци, Лъв, Скорпион, Везни, Овен, Стрелец
На 1-вия градус във Везни, Козирог, Овен, Близнаци, Рак, Водолей, Лъв, Стрелец
На 9-ия градус във Везни, Стрелец, Водолей, Козирог, Рак, Овен, Близнаци, Лъв

За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?

1.1. На 22:51 в Стрелец/Близнаци са ми МЦ/ИЦ - понеже не мога да съм 100% сигурна за часа - то допускам и градус назад. Трявба да отбележа - че промени има - от 3г съм на нова позиция, имах майчинство, което ме позиционира у дома, а от лятото съм пак на работа

1.2. На 20:24 в Близнаци е натален Марс, съУ1, на ИС от към 3 дом - голямо напрежение в дома и семейството, което надявам се уляга вече :)

1.3. На 21:07 гр в Скорпион - СЛВ, СД Плутон беше в съвапд с него лятото, добре ме друсна :)

2. На 29:54:53 в Стрелц - Слънце в 10 дом, У6 - мисля промените по 1.1. се отнасят и за него :)

3. На 1:43 в Лъв - натален ретро Сатурн, в съвпад със СД Марс - голямо движение по лицево-челюстните ми проблеми

4. На 8:6:48 в Лъв е К6 - за последните 2,5 г - бременност, хоспитализации с хирург. манипулации, раждане (есествено) + още 3 операции и една предстояща.
« Последна редакция: Март 12, 2016, 01:17:47 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1256 -: Март 12, 2016, 02:14:46 pm »
Някои от вас има ли планета или друга чувствителна точка от наталната карта на:

21-ия градус в Лъв, Водолей, Стрелец, Скорпион, Близнаци, Овен, Телец, Везни.
На 29-ти или 0 във Водолей, Телец, Близнаци, Лъв, Скорпион, Везни, Овен, Стрелец
На 1-вия градус във Везни, Козирог, Овен, Близнаци, Рак, Водолей, Лъв, Стрелец
На 9-ия градус във Везни, Стрелец, Водолей, Козирог, Рак, Овен, Близнаци, Лъв

За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?
Слънце У12 във 2д везни- от две години се грижа безвъзмездно за майка ми, вместо да съм до мъжа си в чужбина и да изкарвам пари, освен това животът ми е изолиран
В 21-вия градус на лъв имам антивертекс в 12д.
В 1-ви градус са рак е Юпитер У7, съУ11 в 1д на голямата дъщеря и Слънцето У12 в 10д на нейния приятел- за него имаше придвижване в кариерата- завърши криминалистика (по 12д), а за нея изява по 1д- първа самостоятена изложба, съвместно с няколко нейни колежки (по 11д)  и среща с публиката (по 7д)

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1257 -: Март 12, 2016, 02:35:21 pm »
Някои от вас има ли планета или друга чувствителна точка от наталната карта на:

21-ия градус в Лъв, Водолей, Стрелец, Скорпион, Близнаци, Овен, Телец, Везни.
На 29-ти или 0 във Водолей, Телец, Близнаци, Лъв, Скорпион, Везни, Овен, Стрелец
На 1-вия градус във Везни, Козирог, Овен, Близнаци, Рак, Водолей, Лъв, Стрелец
На 9-ия градус във Везни, Стрелец, Водолей, Козирог, Рак, Овен, Близнаци, Лъв

За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?
29* в Скорпион имам Меркурий У1,2,10 - от година и малко съм безработна, лятото 2015 бях започнала сезонна работа на ретрограден Меркурий, работа която бях работила преди 9 години.
На 29*30' в Стрелец Нептун У7,8 - От 3 години си имам приятел и живея с него от около 2 години и половина.
На 9*40' в Козирог Юпитер У4 - Родителите ми си продадоха апартамента, оправиха кредит и се преместиха на квартира. Майка ми дълго време не намираше работа, правеше неуспешни опити да започне, но сега работи и е доволна. При татко трудности в неговата работа и смяна с нова. При мен смени на местоживеене.
« Последна редакция: Март 12, 2016, 03:38:42 pm от ini »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1258 -: Март 12, 2016, 02:45:28 pm »
За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?

Венера в 21 гр. 46 м. Овен и Юпитер в 28 гр. 40 мин. Телец. Предполагам, че се броят?

През последните 2-3 години наблюдавам/изживявам точно обратното - застой и проблеми в сферите, които имат връзка с тези две планети в натала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1259 -: Март 12, 2016, 03:32:30 pm »
Някои от вас има ли планета или друга чувствителна точка от наталната карта на:

21-ия градус в Лъв, Водолей, Стрелец, Скорпион, Близнаци, Овен, Телец, Везни.
На 29-ти или 0 във Водолей, Телец, Близнаци, Лъв, Скорпион, Везни, Овен, Стрелец
На 1-вия градус във Везни, Козирог, Овен, Близнаци, Рак, Водолей, Лъв, Стрелец
На 9-ия градус във Везни, Стрелец, Водолей, Козирог, Рак, Овен, Близнаци, Лъв

За последните две и половина години отчитате ли включване и раздвижване свързани с тези фактори от рождената Ви карта ?

Нептун на 0*47` в Стрелец, управлява 7 и 8 домове, намира се в 4-ти.
Луна на 8*16`във Везни, управлява 12 дом, намира се във 2-ри.
Ос 6/12 дом на 8*12`във Водолей/Лъв.

Раздвижване имаше в личните взаимоотношения, като започнах нова връзка със силен акцент върху 12 дом :)
Другата промяна засегна работата, като задълженията ми се увеличиха, но и доходите също :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми