Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269005 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1305 -: Март 19, 2016, 11:40:04 pm »
Акрукс ме заинтригува с тия градуси и терми, обаче за термите намерих противоречива информация- първо изнамерих една статия , после таблица с различни управители и в крайна сметка не разбрах кое от двете е вярното.
Ако някой има надежден източник за термите, да пусне един линк, моля.
http://ancient-wisdom-bg.blogspot.bg/2014/12/blog-post_28.html
« Последна редакция: Март 19, 2016, 11:47:06 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1306 -: Март 19, 2016, 11:43:43 pm »
Ми то тука в избрани ги има египетските терми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1307 -: Март 19, 2016, 11:46:24 pm »
Другото е това:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1308 -: Март 20, 2016, 12:35:53 am »
Тези терми с колко голяма тежест са? Могат ли да са определящи за проявлението на планетите?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1309 -: Март 20, 2016, 01:12:09 am »
Това за тежестта са го бистрили много хора. В класическата школа на различните есенциални достойнства се приписва различна тежест/сила/…, която носят: управство — 5 т., екзалтация — 4 т., триплицет — 3 т., терм — 2 т., декан — 1 т., заточение — –5 т., падение — –4 т., перегрин — пак лошо, не помня колко. Взаимните рецепции носят сила според достойнството. По-важно е относителното подреждане, отколкото численото изражение, което разни астролози са нагаждали към разбиранията си. Дали египетските терми или Птолемеевите да се ползват — също въпрос на вкус.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1310 -: Март 20, 2016, 10:31:14 am »
Сещам се от време на време за онези хора, които не боледуват - случва се толкова рядко, че .... все едно не се случва. Както и за все болнавите. Имате ли реални наблюдения по темата. Първосигнално е нормално да се сетя за У6, К6, планети в 6Д и аспектите им, но ми е интересно дали сте наблюдавали конкретни случаи?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1311 -: Март 20, 2016, 12:07:36 pm »
Акрукс ме заинтригува с тия градуси
Ако някой има надежден източник за термите, да пусне един линк, моля.
http://ancient-wisdom-bg.blogspot.bg/2014/12/blog-post_28.html
http://astra.la/forum/index.php?topic=412.msg11956#msg11956

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1312 -: Март 20, 2016, 06:27:26 pm »
Сещам се от време на време за онези хора, които не боледуват - случва се толкова рядко, че .... все едно не се случва. Както и за все болнавите. Имате ли реални наблюдения по темата. Първосигнално е нормално да се сетя за У6, К6, планети в 6Д и аспектите им, но ми е интересно дали сте наблюдавали конкретни случаи?

Какво имаш предвид с това червено-маркираното? Настинките и грипа влизат ли в сметката? Ако не влизат, аз съм човек, който, след като му спасяват живота при раждането, първото сериозно разболяване е сега - на 49г. За сметка на това, майка ми беше вечно болна - от малка, та докато почине. Особено след 30-год възраст - и то все сериозни неща. Накрая стана така, че вече никой не ѝ вярваше - дори и аз, за което изпитвам силна вина, но ... не мога да върна нищо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1313 -: Март 20, 2016, 06:36:15 pm »
От хората съм, които изобщо не боледуват, през последните десетина години почти не съм имала и дребни болежки. Не знам на какво се дължи, може би на устойчивост и силен дух, но за сметка на доброто здраве са ми дадени доста повече други проблеми, отколкото при една средностатистическа извадка хора. Така че и тук работи формулата - дава се едно, за да се вземе друго.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1314 -: Март 20, 2016, 10:36:42 pm »
Марс най-много ръчка организма към заболявания заради природата си и ако е добре поставен човек би трябвало да не боледува или пък да се възстановява бързо. Всеки лек аспект към АСЦ от Слънце, Юпитер също дават такава проява или компенсират с влиянието си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1315 -: Март 20, 2016, 11:29:50 pm »
Това за тежестта са го бистрили много хора. В класическата школа на различните есенциални достойнства се приписва различна тежест/сила/…, която носят: управство — 5 т., екзалтация — 4 т., триплицет — 3 т., терм — 2 т., декан — 1 т., заточение — –5 т., падение — –4 т., перегрин — пак лошо, не помня колко. Взаимните рецепции носят сила според достойнството. По-важно е относителното подреждане, отколкото численото изражение, което разни астролози са нагаждали към разбиранията си. Дали египетските терми или Птолемеевите да се ползват — също въпрос на вкус.
Аз си избирам Птолемеевите, защото по онези от линка,който съм дала , съм тотално деградирала . :D
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1316 -: Март 20, 2016, 11:44:43 pm »
Ами аз като дете изобщо не съм боледувала, то и сега се случва рядко. Децата ми също. Ще дам пример с малкия - през септември на 1г.6м тръгна на ясла. До сега е боледувал само веднъж. Масово децата на неговата възраст боледуват доста повече. Сестра ми, като малка беше все болна, ходеше на саниториална ясла, като рохко яйце са я гледали, крепили .... Сега и на работа - гледам колеги - все болни, като състояние на духа им е вече.

Рени подсказа за Марс - моя - знаете го - и ретро и ниско, на ИС. Но пък се замислям дали един ретро Марс не дава добър имунитет, ако приемем, че така с него силата е в теб и се мобилизираш отвътре, навътре - трепе всякаквите бацили в теб  ;D ; като асоциацията с автоагресията - при ретро Марс  ::) Сега погледнах - при малкия - Марс също е ретро.

Другите двама, които познавам и рядко боледуват са с директни Марсове в наталите. При единя и воден - той не вдига температура изобщо. При другия - Марс е в опозиция на Хирон и тази опозиция прави квадрати към АЦ и диспозитора на Слънцето.

Но съм съгласна с Лили, че ако не е болест - друго ще е
Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1317 -: Март 20, 2016, 11:56:52 pm »
Аз си избирам Птолемеевите, защото по онези от линка,който съм дала , съм тотално деградирала . :D

Абсолютно все тая е :) Върху египетските по-малко хора са се упражнявеали на креативност: http://www.skyscript.co.uk/pdf/Houlding_ptolemy_terms.pdf

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1318 -: Март 21, 2016, 12:01:44 am »
Алена, писала съм, че като малка постоянно нещо ми имаше, но с годините укрепнах и сега не боледувам изобщо - Марс и Сатурн на асц. Още един важен фактор - У6, който при мен е ретро Мерк по прогресия се е обърнал директен. Горе-долу от тогава съм добре.

За хронични проблеми често отговаря Луна в 6 дом, но трябва и да е ранена - имам няколко приятелки с такава позиция. У на асц в 6 дом също дава хронични заболявания - при майка ми е така.

За термите - мерси за мненията. По-добре ми стана, защото по египетските съм тотален изверг.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 12:04:31 am от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1319 -: Март 21, 2016, 12:16:52 am »
Ако ги гледате в натална си карта, там поне има шанс да видите кое по-точно отговаря на истината. Макар че това е като да отмерваш точни грамове на везна. Примерно The_One (твоята карта имам подръка) — харесваш си птолемеевите, понеже Марс и Венера са в собствен терм или защо? Асцендентът ти как се описва по-точно, от Меркурий или от Венера? Това е вторичен акцент, не някаква определена черта. Да речем, АЦ в терм на Юпитер — по-едро сложени хора. Малко ми е странно така като речете: изверг, дегенерирала… това от едните терми ли го видяхте? :)
« Последна редакция: Март 21, 2016, 12:19:19 am от Reptil »