Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268567 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1320 -: Март 21, 2016, 12:27:20 am »
От 20 до 24 гр. принадлежат на Марс - болнави ( имат проблеми с вътрешните органи ), страдат от неприятности със закона. Тази терма е характерна за зли, упорити и неспособни индивиди, освен това тези хора лесно се поддават на злодеяния.-за Слънце
От 22 до 25 гр. принадлежат на Сатурн - жестоки, безрадостни, отчуждени, нещастни с децата и братята си, кървави, безмилостни и деструктивни, злобни и мудни.
От 26 до 29 гр. принадлежат на Марс - възвишени, постигащи напредък, диктатори, ръководители, бедни, деструктивни за собствените си роднини и братя, скитащи, обичащи самотата, кавгаджии- за Венера и Меркурий
Как да го харесам?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1321 -: Март 21, 2016, 01:11:17 am »
Ако ги гледате в натална си карта, там поне има шанс да видите кое по-точно отговаря на истината. Макар че това е като да отмерваш точни грамове на везна. Примерно The_One (твоята карта имам подръка) — харесваш си птолемеевите, понеже Марс и Венера са в собствен терм или защо? Асцендентът ти как се описва по-точно, от Меркурий или от Венера? Това е вторичен акцент, не някаква определена черта. Да речем, АЦ в терм на Юпитер — по-едро сложени хора. Малко ми е странно така като речете: изверг, дегенерирала… това от едните терми ли го видяхте? :)

Виж египетските терми и какво пише за градусите на  личните ми планети и асцендента :) Е, поне излизам талантлива, интелигентна и богата. Макар и развратна  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1322 -: Март 21, 2016, 01:23:00 am »
Откъде ги четете тия работи, бре… дайте насам, искам и аз диктатор.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1323 -: Март 21, 2016, 01:28:55 am »
http://ancient-wisdom-bg.blogspot.bg/2014/12/blog-post_28.html

Найс, аз имам две "богати, алчни и без деца"
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1324 -: Март 21, 2016, 01:48:28 am »
Хора, това бил Валенс, бе. Вие какво очаквате? За сведение, скорпионски качества: "tricky, base, thieves, murderers, traitors, incorrigible, destroyers of property, connivers, burglars, perjurers, covetous of others’ property, accomplices in murder, poisonings, and other crimes, haters of their own family..." И друго, качествата от термите не си ги приписвайте лично, по-скоро така мислете, че оцветяват планетите в тях. Има попадения, ако ъпдейтнете малко тона към сегашните времена.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 01:55:09 am от Reptil »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1325 -: Март 21, 2016, 07:46:10 am »
Къде ги Египетските?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1326 -: Март 21, 2016, 07:46:58 am »
Ето ги:
Почти същото като при Валенс, имам чувството , че последните градуси са все ощетени.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 07:51:56 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1327 -: Март 21, 2016, 11:51:32 am »
Последните терми все от малефици се управляват, независимо по коя система.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1328 -: Март 21, 2016, 09:22:11 pm »
Вярно ли е, че Сатурн в 8 дом показва, че човек ще доживее до дълбока старост? Ако е така, това може ли да покаже, че няма как брат ми да си отиде млад (нали и той има същото положение на Сатурн)?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1329 -: Март 21, 2016, 10:19:27 pm »
Астрологично може ли да търсим причини за депресията в натална карта?
За себе си си спомням , че най- депресивният ми период беше с транзитен Юпитер в 8-ми дом, тогава за пръв път се сблъсках в разстояние на 6-7 месеца със смърт на дядо ми, раздяла с приятели поради завършване на университет и качване на теглото вследствие на булимия.
Като се замисля, от- до продължи почти цяла година , трябва да видя и другите планети как са били. Само за Юпито съм сигурна.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 10:46:07 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1330 -: Март 21, 2016, 10:29:15 pm »
Вярно ли е, че Сатурн в 8 дом показва, че човек ще доживее до дълбока старост? Ако е така, това може ли да покаже, че няма как брат ми да си отиде млад (нали и той има същото положение на Сатурн)?
Весо, продължителността на живота се търди по други показатели, а Сатурн в 8д се разглежда в зависимост от знака му и кой дом управлява, какви аспекти сключва, с какви планети...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12555
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1331 -: Март 21, 2016, 10:31:35 pm »
Астрологично може ли да търсим причини за депресията в натална карта?

Може.  :)
Скорпион и Козирог най-силно "привличат" депресивни състояния и съответно може да се разгледат по-често твърди аспекти между Светилата и Марс, Сатурн, Плутон,както и силно присъствие на Юпитер/Стрелец/Огън в картата без балансираш земен елемент, изолирана планета, стелиум.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1332 -: Март 21, 2016, 10:40:51 pm »
Астрологично може ли да търсим причини за депресията в натална карта?
За себе си си спомням , че най- депресивният ми период беше с нат . Юпитер в 8-ми дом
Може би имаш предвид транзитен Юпитер в 8д, а не натален, защото съм с натален Юпитер в 8д и съм вечният оптимист  :012:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1333 -: Март 21, 2016, 10:45:26 pm »
Попитах, защото човек, невярващ в астрологията , ме помоли да погледна защо от три месеца насам е в депресия.
За мен реално няма причини, но той се оплаква от нищоправене и невъзможност да се захване с нещо сериозно откъм работа.Има разни там строителни, транспортни начинания, които са в застой.
Гледам, че Сатурн му е прекосил тъкмо МЦ , опозирал е Слънцето, ще мине и през Меркурий.
Иначе си направих карта за старта на моята депресия-/  навръх 21-я ми рожден ден почина дядо/ тя си говори сама:
« Последна редакция: Март 21, 2016, 10:49:11 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1334 -: Март 21, 2016, 10:48:18 pm »
Може би имаш предвид транзитен Юпитер в 8д, а не натален, защото съм с натален Юпитер в 8д и съм вечният оптимист  :012:
Поправих се..
Днес имам транзитни Венера/Нептун тригон Луна и ми е особено влюбено - отнесено- разсеяно.. :85:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...