Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269058 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1545 -: Юни 07, 2016, 06:25:42 pm »
имах предвид астрологични  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1546 -: Юни 07, 2016, 07:01:56 pm »
имах предвид астрологични  :012:
хаха, мислех да питам какво общо има въпроса ти с атрологични дребосъци, а ти за астъро програми ипташ
аз оплзвам две онлайн програми, изтеглена на моя компютър нямам, че като имах и постояноо блокираше, беше ми тежка за компа

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1547 -: Юни 08, 2016, 09:41:27 am »
също търся един сайт, който изчисляваше кой е господарят на хороскопа.
сигурна съм, че съм го гледала това онлайн, но не мога да го открия  ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1548 -: Юни 08, 2016, 12:13:31 pm »
също търся един сайт, който изчисляваше кой е господарят на хороскопа.
сигурна съм, че съм го гледала това онлайн, но не мога да го открия  ::)
тук излиза в таблицата силата на планетите http://astrology.org.ua/aweb.htm

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1549 -: Юни 08, 2016, 12:40:10 pm »
В този линк ми дава съвсем други градуси на асцендента и ми мести планетите с един дом назад.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1550 -: Юни 08, 2016, 01:53:06 pm »
Да попитам още веднъж по друг начин  :012: :

Ползвали ли сте чудесните таблици,които Диана е качила във Форума,към сидералната карта в астрото,не към квадратните ведически карти,които не виждам от къде започват и само се въртят  :57: ?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1551 -: Юни 08, 2016, 02:00:14 pm »
Ползвала съм :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1552 -: Юни 08, 2016, 03:34:44 pm »
също търся един сайт, който изчисляваше кой е господарят на хороскопа.
сигурна съм, че съм го гледала това онлайн, но не мога да го открия  ::)

тази смята и алмутен фигурис
http://af.cpptea.com/astrofox.php?dat=5

трябва ръчно да си регулираш координатите и часовата зона - настроен е за Белград и не отмъцва за друго място. Има и възможност за регулиране на други настройки - колко тригонократора да смята, които терми и т.н.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1553 -: Юни 08, 2016, 03:43:51 pm »
Да попитам още веднъж по друг начин  :012: :

Ползвали ли сте чудесните таблици,които Диана е качила във Форума,към сидералната карта в астрото,не към квадратните ведически карти,които не виждам от къде започват и само се въртят  :57: ?

В смисъл? Достойнствата според тези таблици спрямо сидералните позиции на планетите? Не.
Но има школа в западната астрология, която ползва антични и средновековни техники плюс сидерални планетни позиции.
Не се сещам за имена и линкове в момента. Мисля, че последователите на Сирил Фаган са така наречените сидерални вавилонци - ползват 12 зодиакални съзвездия и са близо до джотишите като позиции. Има и други, които са по-пунктуални спрямо фактическата астрономическа карта на еклиптиката и въвеждат допълнително 13-то, и май 14-то съзвездие - змиеносец и още някакво, но не помня кои бяха.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1554 -: Юни 08, 2016, 05:50:58 pm »
В този линк ми дава съвсем други градуси на асцендента и ми мести планетите с един дом назад.
сигурно си объркала времето- отгоре си сложила точка на универсалното време по гринуич GMT, синята точка трябва да е на "местное" - местно време
на мен този сайт ми е много по-верен от астрокома, защото тук има и по-малките населени места
« Последна редакция: Юни 08, 2016, 05:52:44 pm от akruks »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1555 -: Юни 09, 2016, 01:04:27 pm »
В смисъл? Достойнствата според тези таблици спрямо сидералните позиции на планетите? Не.
Но има школа в западната астрология, която ползва антични и средновековни техники плюс сидерални планетни позиции.
Не се сещам за имена и линкове в момента. Мисля, че последователите на Сирил Фаган са така наречените сидерални вавилонци - ползват 12 зодиакални съзвездия и са близо до джотишите като позиции. Има и други, които са по-пунктуални спрямо фактическата астрономическа карта на еклиптиката и въвеждат допълнително 13-то, и май 14-то съзвездие - змиеносец и още някакво, но не помня кои бяха.
Да.  :08:
 Защото таблиците са съставяни преди столетия,когато съзвездията и зодиакалните знаци са съвпадали и си помислих,че е възможно да се приложат към сидералните карти успешно.Но нямам обективен поглед върху моята.За това попитах някой правил ли си е експерименти с неговата (или с други карти).
       Най-много се зарадвах на Юпитер в Козирог,че си е в неговата терма,във фейс на Марс и в съвпад с него.Значи не може да е толкова зле милият ми Юпитер  :57: И на Сатурн в Телец,че си е в неговия фейс.Ако работи таблицата към сидералните позиции,това би трябвало да е хубаво,нали?   :017: Все се безпокоя за Юпитер,че е перигрин,че във Водолей не е много силен,че в Козирог е още по-зле... ;D ,а в сидерала ми е У10.  :o
« Последна редакция: Юни 09, 2016, 01:06:12 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1556 -: Юни 13, 2016, 09:49:48 am »
Темата за психопатите ме провокира да задам един въпрос, който всъщност възникна вчера.
По какво можем да открием склонността на натива към ОКР, в частност Меси синдром?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1557 -: Юни 13, 2016, 09:54:02 am »
Гледаме същите сигнификатори /за психиката, реакциите и менталността/, за обсесивност и натрапчивост добавяме Плутон, Сатурн, Раху и Кету. Но са важни и домовете - трябва да бъдат засегнати тези, които имат връзка с психиката, интелекта и вътрешния живот на човека.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1558 -: Юни 13, 2016, 09:56:05 am »
Благодаря Лила :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1559 -: Юни 13, 2016, 10:02:17 am »
Между другото, за пръв път чувам за "меси синдром", сега видях в уикито какво означава.

Доколкото разбирам, основно е свързано с подреждането на дома и хигиената в жилището, там има някакви отклонения от "нормата". А също събиране и натрупване на ненужни вещи. Проблеми с организацията на времето и някои рутинни дейности.

Като основни фактори ми идват на ум Луна-Сатурн, 4 и 6 дом, Дева-Риби. За маниакалност и натрапчивост - Плутон, Раху и Кету.

В някои симптоми и аз се разпознавам.  ;D
И, да, свързано е с тежка емоционална травма и усещане на загуба, продължаващо години наред.

« Последна редакция: Юни 13, 2016, 10:05:31 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui