Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268806 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1650 -: Септември 25, 2016, 08:20:27 pm »
Мисля, че разделението III/IX е ежедневни/извънредни пътувания и това в общи линии се покрива с къси/дълги разстояния, но не напълно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1651 -: Септември 26, 2016, 10:17:45 am »
В интерес на истината - при мен е била засягана оста 3/9 дом, когато ходим. Обаче - ние ходим там почти всеки месец, че и по няколко пъти - от април до октомври. Повече ходим там, от колкото на Черно море. И аз го имам някак "като у дома", на близо. Виж, ако отидем във Виена - ще ми е чужбинско, различно - и като манталитет, и като среда .... А в Гърция ми е някак балканско, родно ...  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1652 -: Септември 26, 2016, 10:37:13 am »
Гърция наистина е за предпочитане пред нашето напикано Черно море и презастроени шумни курорти  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1653 -: Септември 26, 2016, 10:51:01 am »
Някак странно ми се струва да тълкуваме домовете според емоционалната си нагласа спрямо събитията, пътуванията в случая. Нормално е да е засегнат и трети дом, щом е активиран 9 - сменяш среда , близко обкръжение, макар и не задължително, както и 6-ти - ежедневие, когато е засегнат 12-ти.
Щом се пресича граница, домът е 9-ти/ 12-ти, както каза и Стреличка, другото е да си нагласяме картата спрямо събитията. Не е все едно дали съм отишла на шопинг в мола или в Гърция, нали :)


Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1654 -: Септември 26, 2016, 10:59:39 am »
Девети дом се свързва с философия, религия, образование и т.н. така, че когато отиваш в държава с  друга култура, дори и на 100 км от мястото, където живееш е 9ти дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1655 -: Септември 26, 2016, 11:02:07 am »
Не е все едно дали съм отишла на шопинг в мола или в Гърция, нали :)

Не е все едно, но иди го обяснявай.

А дали пък домовете не се включват по опозиторни двойки? Нали според някои автори опозиторните знаци и домове са на една ос?

Например, при емиграция ако се включи 12 дом -  временна изолация, се включва и 6ти - преодоляване на спънки, битови неуредици /докато не се установиш/, адаптация в непозната среда. Малко хора се преместват в чужбина, стъпвайки на грижливо постлано червено килимче. Едно е да отидеш там да бачкаш и да оцеляваш, друго е да си купиш луксозна къща в Ница.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1656 -: Септември 26, 2016, 11:06:47 am »
Ако говорим за емиграция, обикновено се включва комбинация от домове, не само 1-2. То и за всяко по-важно събитие е така, рядко минава по един-единствен дом в хороскопа. Нещата са свързани и взаимно се обуславят, от едно произтича друго.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1657 -: Септември 27, 2016, 10:31:44 am »
В интерес на истината - при мен е била засягана оста 3/9 дом, когато ходим. Обаче - ние ходим там почти всеки месец, че и по няколко пъти - от април до октомври. Повече ходим там, от колкото на Черно море. И аз го имам някак "като у дома", на близо. Виж, ако отидем във Виена - ще ми е чужбинско, различно - и като манталитет, и като среда .... А в Гърция ми е някак балканско, родно ...  :012:

Алена, и при мен е така - аз си ходя всеки месец извън граница, по лИбов :) ... мисля, че тези особености са заложени в натала - при теб огнения тригон го дава ..... на 22 септ Сатурн, от 5 дом е вече съвпад с Нуптун в 9 дом и т.н. .... тр нодална ос в квадрат с Нептун, ретро Мерк в куинконс с Юпитер, Луната У5 е през 3 дом, опозиция на Нептун  .... има си достатъчно аспекти.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1658 -: Септември 27, 2016, 11:49:06 am »


А дали пък домовете не се включват по опозиторни двойки? Нали според някои автори опозиторните знаци и домове са на една ос?


за да стигнеш до границата първо пътуваш в Родината по 3- на границата се включва 9 дом  ,пресичаш и  пътуваш из чужбина

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1659 -: Септември 27, 2016, 01:17:01 pm »
за да стигнеш до границата първо пътуваш в Родината по 3- на границата се включва 9 дом  ,пресичаш и  пътуваш из чужбина

Ако си в София и хванеш метрото до летището - голямо пътуване до границата е :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1660 -: Септември 27, 2016, 01:35:55 pm »
Аз мисля когато се отнася за пътуване ,когато е в собствената страна,без пресичане на граница е по 3д,когато се пресича граница до място където се говори чужд език е по 9д .По 9д е всяко пътуване с кратък престой в хотели,когато се наема квартира и е за по-дълъг период с регистрация там мисля е по 12д-проверено е при мен,като съм излязъл за пръв път с регистрация пр.Луна е била в 12д съвпад с тр.Нептун на к12 водолей-изненадващо и непланирано стана ::)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1661 -: Септември 27, 2016, 02:55:25 pm »
И аз гледам 3 и 9 дом за чужбинските пътувания. Все някак трябва да стигнеш до мястото, освен ако не ползваш телепортация. Гледам Меркурий и Юпитер също.
А дали пътуването реално ще донесе забавление, тогава вече 5 дом и управителите могат да покажат, ако са аспектирани - как са аспектирани.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1662 -: Септември 27, 2016, 03:03:45 pm »
Нали затова се казва, че домовете работят по двойки. Първо пътуваш през страната, за да стигнеш до границата и да я пресечеш - логично, нормално.
Първо се разболяваш по 6-ти дом и след това, евентуално, влизаш в болница по 12-ти.
По сметката ти - 2 дом - ще влязат пари, ако работодателят ти, клиентите ти, и изобщо другите, имат пари (в банката) - 8 дом. И т.н.
Голям въпрос стана от едно елементарно питане, отговорът на което е във всяка книга за начинаещи в астрологията.  ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1663 -: Септември 27, 2016, 03:18:14 pm »
Делфи, то в книгите пише много неща. Но понякога е по-важно наблюдението и опит.
Мен ме кефи някой като каже, че няма аспекти към 3 дом, нищо не транзитвало там, примерно. а се крепнала някоя планета на к9. Е как да нямаш аспект, имаш опозиция към куспида. Това не е ли аспект?!  :012: Същото е и с останалите.
Написаното от теб е съвсем вярно - ако чакаш пари по твой 2 дом, все някак трябва да придойдат. Освен ако не ги напечаташ сам. Което пак има отношение към 8 дом като опозиторен.  :012:

Аз лично гледам и Луната във всяка карта. Без значение за какво се отнася. От нея следя за развитието на нещо и какъв "вкус" ще ти остане от него.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1664 -: Септември 27, 2016, 03:24:42 pm »
Нали затова се казва, че домовете работят по двойки. Първо пътуваш през страната, за да стигнеш до границата и да я пресечеш - логично, нормално.
Първо се разболяваш по 6-ти дом и след това, евентуално, влизаш в болница по 12-ти.
По сметката ти - 2 дом - ще влязат пари, ако работодателят ти, клиентите ти, и изобщо другите, имат пари (в банката) - 8 дом. И т.н.
Голям въпрос стана от едно елементарно питане, отговорът на което е във всяка книга за начинаещи в астрологията.  ;D
Точно така, по двойки работят домовете.