Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268926 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1815 -: Март 19, 2017, 09:44:59 am »
Някой знае ли от къде тръгва понятието: "Сатурнова дупка"? Онези уж 40 дни преди новия солар, в които пропадаме?
"Сатурнова дупка" знам, че е период, когато тр. Сатурн е в твърд аспект с нат. Слънце

Сатурновият период преди рожден ден не е 40 дни, а е 52 дни, от циклите на розенкройцери

Цитат
Сатурнов период:
Това са най-критичните дни през годината с тенденция към общ застой или провал в начинанията. Човек не бива да се поддава на емоции, да се противопоставя на естествения ход на събитията. Пътуванията не се препоръчват. Времето е добро за дейност и контакти с влиятелни или по-възрастни хора, за отношения с административни и юридически лица или институции.
Здраве: Намалена жизненост, понижена имунна защита и потиснатост. Уязвимoст на физически неразположения и хронически обостряния. Възможни заболявания: УНГ, очи, стомах, също психосоматични проблеми (песимизъм, стрес, депресия).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1816 -: Март 25, 2017, 02:03:24 pm »
Когато разглеждате соларната карта за натив, сменил местоживеене  в друга държава, построявате същата с данните на релокативната карта или на рождената ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1817 -: Март 25, 2017, 02:17:55 pm »
Натална + релокативна за съответната година.

Наталът стои в основата на всичко. Като се преместиш в друга държава, не получаваш друг натал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1818 -: Март 25, 2017, 02:47:15 pm »
Благодаря, Лили. Попитах, защото става въпрос за северна страна и оттам релокативната карта е доста по-различна и интересна  домофикация от наталната.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1819 -: Март 25, 2017, 03:08:30 pm »
Няма нужда да се релокира наталът, след като се релокира соларът. Съотнася се годишната слънчева революция, построена за мястото, където фактически се намираме, към наталната карта, построена за мястото, където сме се родили. Това нещо и някои астролози не го разбират, не знам защо толкова ги затруднява.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1820 -: Март 25, 2017, 03:21:46 pm »
Аз лично не ползвам соларната карта при прогностика, но от време на време, при нативи, при които Слънчевия принцип е силно изразен, има акцент върху източни планети, кардинална доминанта, Огън/Въздух, Огън/Земя, разглеждам тази техника, както и при тези,които живеят на различна географска ширина от нашата.
Лили, благодаря ти за вниманието.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1821 -: Март 25, 2017, 03:27:42 pm »
А някои залагат предимно на солара. Чак дотам, че се правят напъни да се коригира "лош" солар, с опция за избор къде да ти отпразнуват рождения ден. При мен с Марс и Сатурн в соларния 7 дом лошотии не е имало, но не знам какво би било, ако имах възможност да си посрещна рождения ден на Малдивите.  :012:

Соларът като техника е известен още от Античността, но по друг начин са го разглеждали. И задължително в комбинация с други прогностични техники. В модерната астрология той сякаш се е отделил и придобил статут на изолирана техника. Счита се, че само по солар може да ти се прогнозира годината и какво ще се случи.
« Последна редакция: Март 25, 2017, 03:29:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1822 -: Март 25, 2017, 03:50:19 pm »
Може пък да получиш тези дни "блага вест" от този регион на Земята и да си соларуваш там ?!?  ;)

Лили, като сме на тази тема, при теб слънчевия възврат е на крачка от новолуние, как ще го тълкуваш- започваш годината си в лунна фаза последна четвърт или на новолуние? При мен тази година пък старта е един ден преди последна четвърт.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1823 -: Март 25, 2017, 04:02:19 pm »
Наскоро не съм си гледала новия солар, но имам спомен, че Луната там е в последния градус на знака – гранична, критична. На следващия ден има новолуние, броя солара почти за новолунен. Доколкото си спомням, нали се гледаха 12те дни след слънчевата революция? Интересно ми е какво ще е развитието в периода след края на април. Новолунието на 28ми съвпада със смяна на антардаша при мен. Влизам в период на Раху, който е силно поставен при мен, управлява накшатрата на Луната и същевременно хвърля аспекти към 5ти и 9 дом /Марс и Луна/. Дирекционен секстил на Юпитер към МС. Замислила съм една експанзия, но ще видим. Дано този път обстоятелствата да са по-благосклонни. На подкрепа в обкръжението не разчитам, само на възвръщаемост на всички вложени дотук усилия, години наред.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1824 -: Март 25, 2017, 04:10:17 pm »
Е, значи след средата на юни, ако ти е на сърце ще има какво да споделиш. Иначе догодина по това време, живот и здраве, ще можеш да прецениш, според изживяното през годината, дали същото е като за прояви по новолуние или на последна четвърт. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1825 -: Март 25, 2017, 04:28:28 pm »
Още чакам да проработи и февруарското слънчево затъмнение в точен съвпад с ИЦ и близо до Марс. Септемврийското от миналата година в съвпад с МЦ ми донесе ремонтни дейности, но това беше Събитие със заглавна буква за мен. Предвид това, че тук никога нищо не е правено и в един момент бях просто принудена. Категорични събития по затъмнения при мен е имало, когато и слънчевото, и лунното аспектират важна радикална точка. Ако е само едното, няма толкова драматично изразена събитийност. Със затъмнение върху ИЦ няма къде да се местя, пък и още ми е рано да си търся последен пристан.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1826 -: Април 02, 2017, 12:44:33 am »
Интересувам се как се определя часовият планетен управител?

Четох за "Звездата на маговете", но нещо тотално се омотах.

1. Виждаме кой е управителят на деня (например - Неделя/Слънцето);
2. Колко е часът на изгрева, той започва с планетата управител на въпросния ден (по примера горе - Неделя, 2 април, изгревът за София е 7:08 АM);
3. Определяме, че от 7:08ч. до 8:08ч. - планетният управител, ще е Слънцето, следва Венера и т.н.

ОБАЧЕ, доколкото разбирам по Халдейската с-ма започват да определят планетния управител от първия час, т.е. 12 АМ и така се получава разлика. По тази с-ма за 7ч. сутринта управителя ще е Марс ::)

Кой е правилният начин?
« Последна редакция: Април 02, 2017, 01:47:23 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1827 -: Април 02, 2017, 10:43:50 am »
Със звездата на маговете и планетните сфери и аз се омотвам, а много пъти са ми обяснявали.

Логиката е, че първият час на понеделник започва с планетата, която го управлява. Но май не се броеше от полунощ, а от изгрев слънце. И после следваш реда на подредбата.

Това въобще не е към дребосъците, а е доста сложна тема, с която и доста практикуващи астролози не са особено запознати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1828 -: Април 02, 2017, 10:47:42 am »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1829 -: Април 02, 2017, 11:12:42 am »
Ето инфо и калкулатор

Благодаря, много е полезно!

Гледах вътрешните стрелки между планетите и се обърках. А всъщност се гледа друго. От изгрев слънце денят, в случая неделя, започва с управител Слънце. И после гледаме стрелките във външния кръг – от Слънце към Венера, от Венера към Меркурий, от Меркурий към Луна, от Луна към Сатурн и т.н.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui