Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268783 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1845 -: Април 06, 2017, 10:32:06 pm »
Обаче не мога да разбера защо при Румен картата на Хитлер излиза с АС в последната терма на Дева. Има някакво изместване, не знам с какви данни работи.

Да, има силни карти, но не за добро. Напр. водещо светило в кулминация, но неблагоприятно аспектирано от малефик. Особено ако малефикът е извън хайз и неблагоприятни терми са замесени.

Относно тъй наречените "силни" и "слаби" карти. Човек може да има слаба карта, лош живот, но добър резултат накрая. Всички борби и спънки да са си стрували, да са го изградили по някакъв начин, да е постигнал нещо. Има и силни карти, които злоупотребяват с дадените им възможности или не могат адекватно да ги използват. И накрая резултатът не е добър.
« Последна редакция: Април 06, 2017, 10:43:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1846 -: Април 06, 2017, 10:43:16 pm »
Обаче не мога да разбера защо при Румен картата на Хитлер излиза с АС в последната терма на Дева. Има някакво изместване, не знам с какви данни работи.

Аз му нямам програмата, но е добре да разберем-който първо го види

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1847 -: Април 06, 2017, 10:44:38 pm »
Асцендентът при Хитлер не е граничен, дори ако се използва вавилонска прецесия. Много странно. Освен ако не използва друг източник и час на раждане, а не този от астро.кома.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1848 -: Април 06, 2017, 10:51:35 pm »
Асцендентът при Хитлер не е граничен, дори ако се използва вавилонска прецесия. Много странно. Освен ако не използва друг източник и час на раждане, а не този от астро.кома.

Часът е намерен в записите за раждането на църквата, където е и кръстен

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1849 -: Април 06, 2017, 11:23:13 pm »
Везни поставен на АСЦ не стои добре, там е мястото на Овен, така че нативите с такъв АСЦ не са ръснати със златен прашец и по-често изразяват със знак "-" тази позиция. На мен ми направи впечатление Меркурий и Сатурн  в неговата карта, първия е изгрял преди Слънце и е видим, а Сатурн може и да е фазов, защото няколко дни преди раждането е бил ретро. Упр. на АСЦ Венера може би отдава лидерството си на Сатурн, той е с повече достойнства от нея тук и това малко "изкривява" положителното и "доброто " по Луна/Юпитер. Много Земя в тази карта, сензитивност, според мен не го прави перманентно зъл, но мъж с изразена пасивност и много Венера  в картата винаги компенсира с  негативните прояви на същата, налагайки странно Марса си. Германия живва след него, той е човекът, който въвежда 8 ч. раб. ден и вдига на крак икономиката на една от челните държави и към момента. Сега може би осъждаме нехуманните му прояви по Слънце/Уран, Венера/ Марс/Сатурн, но тогава са били други времената. Но той остава в историята с не толкова "добрите " си постижения-Юпитер тригон Слънце, защото съшия е невидим, няма изразени достойнства, напротив ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1850 -: Април 06, 2017, 11:27:28 pm »
При Хитлер, доколкото знам, Марс е невидим, Меркурий също, защото е твърде близо до Слънцето. За Юпитер не знам, това трябва допълнително да се провери, на голямо отстояние от Слънцето е все пак.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1851 -: Април 06, 2017, 11:44:02 pm »
Да, за Меркурий е доста близо до Слънце и е под въпрос, права си , Лили, но Юпитер е готов да се обръща ретрограден, в тригон Слънце е, едва ли е бил видим.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1852 -: Април 06, 2017, 11:48:24 pm »
За Юпитер наистина няма как да проверим без специализиран софт. И аз още не съм се сдобила с онази програма.

Но месианските му изяви са били доста видими и са получили широк резонанс. Това ме наведе на мисълта, че е необходима допълнителна проверка за фазата на Юпитер.

Пък и вече е късно да звъня да питам, ще ме помислят за луда.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1853 -: Април 06, 2017, 11:53:04 pm »
Е, той е със Слънце тригон Юпитер и Венера/Марс- няма как другите да не са откликвали на "размаха " му. Щом можеш да имаш инфо от първа ръка, още по-добре, като я имаш ще кажеш.  :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1854 -: Април 07, 2017, 12:22:37 am »
Часът е намерен в записите за раждането на църквата, където е и кръстен
Адолф Хитлер 20 април 1889г в 18,22ч. Браунау, Австрия, асц 25*13' везни- така е дадена картата му в книгата на Грант Леви, където има 8стр. голям формат тълкуване на натала и събитията в живота му.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1855 -: Април 07, 2017, 12:30:59 am »
 Да, Акрукс, и на мен ми допада прочита на Леви за картата на Хитлер, даже и само през призмата на Сатурн предимно. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1856 -: Април 07, 2017, 12:41:01 am »
Адолф Хитлер 20 април 1889г в 18,22ч. Браунау, Австрия, асц 25*13' везни- така е дадена картата му в книгата на Грант Леви, където има 8стр. голям формат тълкуване на натала и събитията в живота му.

Asc 2*02'

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1858 -: Април 07, 2017, 12:55:39 am »
Asc 2*02'

И ти се заинати  :85:

По сидерал е това. И по двете системи Везни излиза, но градусите са различни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1859 -: Април 07, 2017, 10:33:48 am »
Намерих материал от семинар на Кожухаров, той използва час на раждане на Хитлер 18:13:41
и АСЦ е 23гр.42мин.