Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268739 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1920 -: Май 03, 2017, 02:31:19 pm »
Хм, мога да видя в таблиците с планетарните цикли. Посочват morning rise 2 дни след рождената му дата. Ако това означава, че тогава е била видима, то излиза, че при неговото раждане не е била видима.

Споделял ми е, че е имал един период в живота си, когато много е искал да блести, да свети, да има почести и като гледам по прогресии се пада когато Венера е била най-ярка (greatest brilliancy). Тогава пък е родена сестра ми - явно ще прегледам Венерите на най-близкото ми обкръжение :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1921 -: Май 03, 2017, 03:09:36 pm »
Алена, да не би пък да е роден с фазова Венера? Дават го плюс/минус 7 дни около рождената дата. Два дни след раждането му е имало morning rise?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1922 -: Май 03, 2017, 03:13:54 pm »
През 77-ма Венерите нямат невидима фаза, само коледните Венери духат супата. Специално през април се е виждала едновременно и като Зорница, и като Вечерница, по подобие на отминалия ѝ преди седмици тазгодишен съвпад. Била е на почти 8 градуса северна ширина от еклиптиката, както и сега, и направо си се е гмурнала в сутрешната си рокля.
 
De omnibus dubitandum est

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1923 -: Май 03, 2017, 03:16:28 pm »
През 77-ма Венерите нямат невидима фаза, само коледните Венери духат супата. Специално през април се е виждала едновременно и като Зорница, и като Вечерница, по подобие на отминалия ѝ преди седмици тазгодишен съвпад. Била е на почти 8 градуса северна ширина от еклиптиката, както и сега, и направо си се е гмурнала в сутрешната си рокля.
 

Благодаря ти  :08:


Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1924 -: Май 03, 2017, 03:19:02 pm »
Специално през април се е виждала едновременно и като Зорница, и като Вечерница

Според Румен това е много забележителен феномен, когато едновременно се вижда в двата си образа.

Невидима Венера в повечето случаи е разпознаваема като наблюдаваш поведението на натива и психологическите му реакции. В социален и материален аспект също може да се разпознае.

Струва ми че, се при алениния мъж няма невидимост. От една страна има атрактивна съпруга, която успява в социума. От друга страна вероятно и той не е някой неудачник и финансово добре си е подредил живота. Аз вече невидимите ги разпознавам лесно, без да се гледа със специализиран софтуър. Особено в женска карта. Само гледаш от какво се оплаква, за какво завижда, какво разказва или какво се опитва да демонстрира.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1925 -: Май 03, 2017, 03:23:58 pm »
Лили, ти си ходила на сегашния семинар май? Аз все нещо става, разсейва ме и пропускам  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1926 -: Май 03, 2017, 03:28:18 pm »
Лили, ти си ходила на сегашния семинар май? Аз все нещо става, разсейва ме и пропускам  :017:

Чак сегашен не е, после пропуснах няколко, защото имаше преповтаряне за начинаещи. Събра се нова група. Бях на 18 април, за пентаграма на Венера и фазите ѝ. Но успях да изпрося да изнесе няколко теми за по–напреднали. Да видим дали пак няма да ги отмени.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1927 -: Май 03, 2017, 03:30:10 pm »
По какво отнасяте възмездието, справедливостта. Предполагам по Сатурн, Юпитер, нодалната ос?

И по 7ми дом, Везни, опозиции в натала.
Юпитер Везни - Сатурн Стрелец е в сила до октомври, всеки бърз транзит подсещайки същия, активира аналогиите им. Ти си Слънчев Стрелец с Юпитеров АСЦ и Юпитер в 1-ви дом, Сатурн в 5-ти ли беше, не е необходимо  да се напъваш,за да получиш възмездие, ти вярваш, че винаги по-доброто ще те открие. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1928 -: Май 03, 2017, 03:33:53 pm »
Само гледаш от какво се оплаква, за какво завижда, какво разказва или какво се опитва да демонстрира.

Лили, какви са разликите при оплакване, завиждане, разказване и какво демонстрира между една видима и една невидима Венера ,това е интересно наблюдение ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1929 -: Май 03, 2017, 03:44:28 pm »
По Венера няма справедливост, има интереси. Но са добри в уравновесяването на конфликтни страни, тип медиатори.
Повечето модерни астролози свързват Венера със справедливостта, защото зодиакалният знак Везни е представен от кантар. Правят асоциации с правосъдието. Венера като архетип няма никакво отношение към Висшата справедливост. Обикновено върти опашка според интереса и го има при венерианските хора, особено ако и Сатурн е сложил отпечатък върху тях /екзалтира в знака/.

По принцип мъжките планети са онези, дето дирят правдата и я налагат. Слънцето, Юпитер, отчасти и Марс, макар че последният не е свързан с добродетелите и честността.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1930 -: Май 03, 2017, 03:45:49 pm »
Лили, какви са разликите при оплакване, завиждане, разказване и какво демонстрира между една видима и една невидима Венера ,това е интересно наблюдение ?

Както споменах, според някои психологически реакции и социално поведение разпознавам кои Венери са невидими. Просто не могат да не бъдат разпознати. То е нещо като диагноза, но от онези, които не протичат в скрита форма. Невидимата Венера може да бъде мнооого видима.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1931 -: Май 03, 2017, 03:51:54 pm »
Абсурдно е да мислим или се надяваме, някой да го споходи възмездие, като небесен отговор за преживяно от нас нещастие или огорчение на егото. То е космически закон, който не обслужва нашето его. И аз съм била свидетел на изпълнение на 91 псалм на яве и не съм го усещала като лична разплата, точно за престъпленията су мен, това че хората окуцяват, разболяват се или ги убиват. Просто явно не за пръв път са редки лайновци  и се разплащaт сега ,но много други живеят до последно ненаказани ,защото  механизмът не работи само от перспективата на настоящият земен живот. Наистина не съм мислела, че съм тъй по библейски значима, за да предизвикам настоящата разплата у мнозина. Просто тези хора са мноого гнили ябълки. А този колега е с луна в Дева баш там  ;D При някои наистина развръзката в драмата започва възлите, като им зачатка стелиумите, не знам какво се случва тогава но наистина се ококорват, защото преди това са се самозабравили обитавали са други земи на беззаконие и застават на колене ,ама не всички изчистват душите си .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1932 -: Май 03, 2017, 03:53:06 pm »
По Венера няма справедливост.

Не слагам равенство между Везни и Венера, но 7-ми дом го свързвам с природата и принципите на този знак. Човек за да е справедлив е, необходимо да се е поразходил по най-голямото разстояние до другия, а това е отношението  180 *, опозиция, знакът Везни. Истината не е аналог на справедливостта, затова и на Венера във Везни  й  е трудно да балансира везните на двете понятия.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1933 -: Май 03, 2017, 03:57:15 pm »
И по 7ми дом, Везни, опозиции в натала.
Юпитер Везни - Сатурн Стрелец е в сила до октомври, всеки бърз транзит подсещайки същия, активира аналогиите им. Ти си Слънчев Стрелец с Юпитеров АСЦ и Юпитер в 1-ви дом, Сатурн в 5-ти ли беше, не е необходимо  да се напъваш,за да получиш възмездие, ти вярваш, че винаги по-доброто ще те открие. :)

Точно така Рени, механизмите си работят без натиск от наша страна. Точно сега имам опозиция на тр. ретро Юпитер от 7 дом към наталния Юпитер в 1 дом. Орбис минути. Сатурн ми е в 5 дом, да :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #1934 -: Май 03, 2017, 04:00:06 pm »
Не знам какво разбирате под справедливост – обективна или субективна? Някой личен враг да бъде наказан, за да се излее балсам върху нашето его, или някаква висша сила да възпре човек, който е реална или потенциална заплаха за цели народи и държави? И защо не е бил възпрян Хитлер, Сталин и други, преди тях и след тях? В света се случват много несправедливости, а най–жестоките диктатори, макар и да свършват зле накрая, със смъртта си не могат да покрият щетите, които са причинили в глобален мащаб. Хитлер е бил АС Везни, при това със силно поставена Венера. И доста акцентиран 7 дом – добре се е "свързвал" с другите.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui