Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268536 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2010 -: Юни 30, 2017, 11:26:54 pm »
Сигурно би било добра идея ако искаш да подариш книга на даден човек да провериш по какъв начин стои Меркурий на автора спрямо картата на читателя, понеже не си наясно какъв е вкусът към книгите на този човек.
Ами ако Меркурий на автора не попада на особено място в картата на читателя, но пък е аспектиран от Луната, която е в съвпад с Венерата/Луната на читателя примерно?
Меркурий поне знаково с Венера/Меркурий/Слънце/Луна;
затова на някои автори харесваш езика, на други - темите и сюжетите, философските идеи, моралните ценности, etc.
И пак, едно-две от условията не биха довели до новата ти любима книга. //при срещите с изкуството го има и елементът с точния момент на "срещата", в който и най-голямата глупост може да ти се стори гениална, само защото е навременна;

Какво искаш да подаряваш?

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2011 -: Юли 01, 2017, 01:10:00 am »
Меркурий поне знаково с Венера/Меркурий/Слънце/Луна;
затова на някои автори харесваш езика, на други - темите и сюжетите, философските идеи, моралните ценности, etc.
И пак, едно-две от условията не биха довели до новата ти любима книга. //при срещите с изкуството го има и елементът с точния момент на "срещата", в който и най-голямата глупост може да ти се стори гениална, само защото е навременна;

Какво искаш да подаряваш?
Все още не съм решила.
Ами когато човек създава нещо кога това нещо получава картата, в точния момент когато го завърши ли? Ами ако после реши да го дооправи/промени, макар че вече е завършено? Чудно ми е как може един човек да създаде нещо много красиво и невероятно и накрая само, защото другите го срещат за първи път в не много подходящ момент да им остане безразлино?
« Последна редакция: Юли 01, 2017, 01:23:45 am от Aquarius »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2012 -: Юли 01, 2017, 08:54:08 am »
Провери автори, чиито творби биват открити/оценени едва след смъртта им, например. Това е интересен казус, според мен - доколко (животът на) една творба е свързана с автора й. Има артисти, на които им потръгва след като променят/подменят името/самоличността си. Потребителите(хората) се влияят от много фактори, особено когато дават публичната си оценка. Затова и масово се харесва, каквото се харесва; отглежда се и съществува фенщина и т.н.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2013 -: Юли 11, 2017, 12:50:40 pm »
Вземате ли предвид скоростта на планетата при разглеждане на картата, понякога като да добави един вид "сила" на същата. Например : Меркурий в Стрелец, когато отива към горен съвпад е доста по-бърз, а това предполага, че по прогресия ще мине през няколко знака и ще повлияе върху възприятията на натива със знак плюс по-скоро ? Или пък ретроградна външна планета е най-бърза при кулминация със Слънце в своята ретрофаза, това пак е различно, отколкото, когато външна ретро планета е в тригон към Слънце но забавящ ? Имате ли лични наблюдения ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2014 -: Юли 14, 2017, 10:20:02 pm »
Моля за мнение относно следния аспект - мой Плутон (8 Д, У9) в точна опозиция със Слънце в знака на Скорпион на другия човек? Става въпрос за работни отношения, мога ли да очаквам помощ от въпросната жена при такъв аспект ::)? Благодаря!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2015 -: Юли 14, 2017, 10:22:47 pm »
Синастричните помощи са по юпитер. По плутон може да получиш силни и крайни страсти, вероятно негативни, но не може да заложиш само на този аспект за крайно решение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2016 -: Юли 14, 2017, 10:47:04 pm »
Моля за мнение относно следния аспект - мой Плутон (8 Д, У9) в точна опозиция със Слънце в знака на Скорпион на другия човек? Става въпрос за работни отношения, мога ли да очаквам помощ от въпросната жена при такъв аспект ::)? Благодаря!

Трябва да попада нейна планета в твой 8-ми дом, за да разчиташ на подкрепата й.
Нейното Слънце  в Телец в твоя 2-ри дом, може да е "добър съветник" по някои вълнуващи те въпроси.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2017 -: Юли 14, 2017, 11:49:50 pm »
Благодаря ви, Папи и Рени!

Уф, аз тотално съм си омотала питането :57: Ама така е след чаша розе ;D

- мое Слънце/Овен (1 Д, У6) в точна опозиция с нейн Плутон/Везни;
- нейно Слънце/Скорпион в точен съвпад с мой Плутон/ 8 Д, У9

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2018 -: Юли 15, 2017, 08:27:50 am »
Трябва да попада нейна планета в твой 8-ми дом, за да разчиташ на подкрепата й.
Нейното Слънце  в Телец в твоя 2-ри дом, може да е "добър съветник" по някои вълнуващи те въпроси.  :)

Романтика,
добрите съветници,съдружници са по чуждо слънце в твоя 7 дом
съмишленици с обща идея,кауза са по 11 дом
във втори дом -др.слънце -финансова подкрепа
но всичко зависи от синастричното слънце,как е в натала,ако е поразено е негатив,иска,не дава
тук имате двойно подчертан асп.слънце-плутон,урока и за двете е чрез болезненост и крайни  емоции да обедините   две различни гледни точни в  една обща компромистна,без някой да налага своето и да го отстоява до край,при нетърпимост и непримиримост двустранно  опозето ще ви стовари 100 годишна война ,то е война или мир,чрез такт и дипломация-изборът е ваш и последиците са трагедия или бъдещ екип доста силен когато е обединен ;)съединението прави силата -вие избирате приятел или враг, едно от двете крайни възможности
към синастр.съвпад има ли напрежение и от кого или хармония и от кого и в двата натала гледай,
съвпада слънце-плутон в синастрия е враждебност и антипатия-дълготрайна и неотменна,подсъзнателно го усещаш като заплаха,човека с плутон и очакваш да те нарани,не в буквалния смисъл и е трудно да му се довериш,да го допуснеш до себе си,напряга те с присъствието си и избора е "атаката е най -добрата защита",най-трудното е да направиш от врага -приятел,и то  завинаги верен такъв
доверието е фокуса на аспекта,но ще минете през много проверки и краш тестове,преди да си го гласувате,подозрителност и мнителност полагат началото и ако взаимно постигнете убедителност чрез поредица от взаимни подкрепи ,урока е усвоен успешно и закрепен с приятелство
« Последна редакция: Юли 15, 2017, 08:51:33 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2019 -: Юли 15, 2017, 11:58:28 am »
Партньорско Слънце във всеки дом може да е "добър съветник"  ( принципа на Лъва) по делата на същия, а доколко ще се приеме "добрия съвет". зависи какво се случва  по натал с активирания дом от партньора и дали натива е склонен да приема.
В/по 7-ми дом за съветите си "плащаме" по някакъв  начин- това е домът на Венера, другия влизащ със съответната планета може да ни консултира, ако е изгодно за него.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2020 -: Юли 15, 2017, 03:06:12 pm »
Вземате ли предвид скоростта на планетата при разглеждане на картата, понякога като да добави един вид "сила" на същата. Например : Меркурий в Стрелец, когато отива към горен съвпад е доста по-бърз, а това предполага, че по прогресия ще мине през няколко знака и ще повлияе върху възприятията на натива със знак плюс по-скоро ? Или пък ретроградна външна планета е най-бърза при кулминация със Слънце в своята ретрофаза, това пак е различно, отколкото, когато външна ретро планета е в тригон към Слънце но забавящ ? Имате ли лични наблюдения ?
Меркурий е в стрелец по прогресияв натален 4д близо до IС, квадрат с Плутон У3 на АСЦ в натала, продажбата на имотите е в застой, не ми спори дейността в тази насока, още дори не съм ги обявила

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2021 -: Юли 15, 2017, 03:11:33 pm »
Моля за мнение относно следния аспект - мой Плутон (8 Д, У9) в точна опозиция със Слънце в знака на Скорпион на другия човек? Става въпрос за работни отношения, мога ли да очаквам помощ от въпросната жена при такъв аспект ::)? Благодаря!
на Скорпион опозиционен знак е Телец, няма как да си с Плутон в този знак, по-вероятно да е обратното, ти да си с Плутон в Скорпион, който е в опозиция със Слънцето на колежката ти, а този аспект предполага борба за власт и надмощие.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2022 -: Юли 15, 2017, 03:29:34 pm »
Меркурий е в стрелец по прогресияв натален 4д близо до IС, квадрат с Плутон У3 на АСЦ в натала, продажбата на имотите е в застой, не ми спори дейността в тази насока, още дори не съм ги обявила

Акрукс, ти си родена  с бърз  тронов Меркурий, пътуващ към горен съвпад, виж че по прогресия е в 3 знак от натален. Имах предвид, когато човек е роден, примерно, с Меркурий перегрин, но бърз, дали това добавя сила към изразяването аналогиите по същия като компенсация ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2023 -: Юли 15, 2017, 04:08:17 pm »
Акрукс, ти си родена  с бърз  тронов Меркурий, пътуващ към горен съвпад...
към съвпад с кое? Мерка ми е неаспектиран  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #2024 -: Юли 15, 2017, 04:10:44 pm »
към съвпад с кое? Мерка ми е неаспектиран  ::)

Със Слънце. Виж годината, когато пр. Меркурий и Слънце са съвпад в Скорпион и следващите няколко години след това какво си сбъднала по техните натални заложености и сфери, които управляват в житейски план. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“