Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268796 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #135 -: Март 17, 2014, 10:53:39 pm »
Карта 1 -Лилит 20 * Везни съвпад АСЦ

Карта 2 -Лилит 24 * Лъв квадрат Слънце
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #136 -: Март 17, 2014, 11:08:59 pm »
Ето две карти на мъже -вещери ,единият даже е потомствен . :)
По първата карта нищо вещерско няма, но със сигурност е чаровен, артистичен и много сладкодумен, умее с приказки да омайва хората (Венера у1 съвпад с Мерк в 3д) и да изкарва пари по нелегален начин (у2 в 12д)

По втората карта също не намирам заложено вещерство- като цяло го привличат скритите неща на живота, Хирон в 12д може да го подтиква към групови енергийни практики- да дава и отдава целителна енергия, но до там- мисля, че повече успех би имал ако вложи енергията си в творческа дейност, а не в окултна практика или психоанализа.

Цитат
е чаровен, артистичен и много сладкодумен, умее с приказки да омайва хората (Венера у1 съвпад с Мерк в 3д)


 :clap:

Плюс още нещо по темата.

По втората карта-много добър в психоанализата ,професията му позволява творческа дейност ,относно целителната енергия -баенето такава ли се води ? 1?  И тук има "още нещо ".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #137 -: Март 17, 2014, 11:12:21 pm »
Акрукс, според теб кое би дало вещерски залитания? Или направо вещерска "кариера"? :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #138 -: Март 17, 2014, 11:14:52 pm »
Ми като гледам ( по моите мисли) Лилит си действа в първата карта - съвпад с асц.  :) Освен това хирона му е в 6ти, може да лекува, ама е избрал по друг начин  :D ( тъмната страна). На втория като му видях претъпкания 12-ти дом, с хирон там съвпад мерк и тн, ясен ми стана. Занчи и на двамата хирон по оста 6-12.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #139 -: Март 17, 2014, 11:21:53 pm »
Ми като гледам ( по моите мисли) Лилит си действа в първата карта - съвпад с асц.  :) Освен това хирона му е в 6ти, може да лекува, ама е избрал по друг начин  :D ( тъмната страна). На втория като му видях претъпкания 12-ти дом, с хирон там съвпад мерк и тн, ясен ми стана. Занчи и на двамата хирон по оста 6-12.

Хм,интересен прочит Флора  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #140 -: Март 17, 2014, 11:26:21 pm »
Рени, първата карта последно черномагьосник ли е, или не е

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #141 -: Март 17, 2014, 11:27:56 pm »
Нали така започнах-"ето карти на двама мъже с такива умения ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #142 -: Март 17, 2014, 11:34:35 pm »
СА или не?Умения такива имат много,но практикуват ли?Имат ли силата Да Не,Сатурн дава ли им здрав разум за злоупотреба с фокуси?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #143 -: Март 17, 2014, 11:35:48 pm »
Рени, аз съм със съвпад на хирон и лилит, хирон на купсидата на 12-ти. Можеше и лекар да стана, но с този нептун в 6ти не се виждах много по болници. Но като цяло мисля, че ако се захвана с билкарство ( например) няма да съм много зле.  :) Аз лично съм се интересувала за някои проблеми и съм намирала решения в билките и природната медицина ( голям фен съм на холестичната медицина). Този втория, да не би да е хомеопат по професия ( като изключим вещерските му качества )?   :012: Аз мисля, че хирон може както да бъде лечител, така и под влиянието на др. аспекти в картата да мине на другия бряг( основно аспекти с уран или плутон.  :) С малки изключения може и лилит да го пследва към светлата страна.  :) Иначе забелязавм, че и уран им е по тази ос 6-12, на първия ще рече , че с малко п-голям орбис уран е в съвпад с лилит.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #144 -: Март 17, 2014, 11:38:19 pm »
Ми като гледам ( по моите мисли) Лилит си действа в първата карта - съвпад с асц.  :) Освен това хирона му е в 6ти, може да лекува, ама е избрал по друг начин  :D ( тъмната страна). На втория като му видях претъпкания 12-ти дом, с хирон там съвпад мерк и тн, ясен ми стана. Занчи и на двамата хирон по оста 6-12.
то се гледат и знаците на Лилит, Хирон и останалите планети, какво като са в 12д, но в телец и какво като Лилит е на Асц, но лъв?


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #145 -: Март 17, 2014, 11:42:08 pm »
Ах,Flora,умница-хубавица си ти-браво.  :clap:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #146 -: Март 17, 2014, 11:42:57 pm »
Да,и аз мисля така-какво като сестра ми има Лилит опозиция Венера,все пак Лилит е в телец..

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #147 -: Март 18, 2014, 12:24:59 am »
Ми като гледам ( по моите мисли) Лилит си действа в първата карта - съвпад с асц.  :) Освен това хирона му е в 6ти, може да лекува, ама е избрал по друг начин  :D ( тъмната страна). На втория като му видях претъпкания 12-ти дом, с хирон там съвпад мерк и тн, ясен ми стана. Занчи и на двамата хирон по оста 6-12.
то се гледат и знаците на Лилит, Хирон и останалите планети, какво като са в 12д, но в телец и какво като Лилит е на Асц, но лъв?

И какво като е в Лъв? :017: Домът показва конкретна област, знакът — начин на действие/изява.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #148 -: Март 18, 2014, 12:31:46 am »
В мъжка карта Лилит ,поставена на ъгъл ,в аспект с Луна/Венера ,наистина прави мъжа изкусител -магьосник,така че прави сте да се включи към "вещерските аспекти". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #149 -: Март 18, 2014, 12:31:53 am »
Цитат
то се гледат и знаците на Лилит, Хирон и останалите планети, какво като са в 12д, но в телец и какво като Лилит е на Асц, но лъв?

Ми не знам, мисля че един стабилен стелиум в 12-ти дом дава отражение по тези теми в картата, въпреки знака ( дори да е земен или  огнен). Дори да е в телец, все пак У1 в тази карта е в 12-ти и в широк съвпад с хирон. По-скоро тук ме навява мисълта от знака, че човека ще иска материално изражение на спосбнстите си- например да взима пари, когато  практикува вещерство, магии, лечителство и тн.

В първата карта Лилит е във везни, но в широк съвпад с уран.  За втората не знам как да го тълкувам ( в лъв ) освен квадрата му със стелиума. Мисълта ми беше, че лилит в съвпад с лични планети или осите ( също хирон и възлите ) може да даде такива вещерски наклоности.

[quoteДа,и аз мисля така-какво като сестра ми има Лилит опозиция Венера,все пак Лилит е в телец..][/quote]

За мен по-важно е в кой дом попадат лилит и хирон, а след това знака им. Все пак знака не се сменя всеки ден. ( така съм чела и по разни книги, че се гледа първо домът, а после знака).




Цитат
Ах,Flora,умница-хубавица си ти-браво.  :clap:
( Тук не намирам емотикона с изчервяване )  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name