Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268913 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #210 -: Октомври 03, 2014, 06:48:25 pm »
Явно ретромерк ти е трябвал и на теб, за да те оттърве от леееко идеализираната ти представа за досегашния ти шеф, все беше склонна да го оправдаваш. Е, сега го видя, че си заслужава труженичките :d030:
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #211 -: Октомври 03, 2014, 07:18:40 pm »
Е, сега го видя, че си заслужава труженичките :d030:

Йес ъф корс  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #212 -: Октомври 03, 2014, 07:30:38 pm »
Аз бих избрала тригон на луната към наталната, не квадрат, иначе може ти да го изживееш по-тежко, отколкото някой друг (шефа) и отколкото си заслужава
Иначе ретро мерк ще е добре, особено ако очакваш да си имате някакви частични отношения

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #213 -: Декември 06, 2014, 07:35:12 pm »
Знаете ли какво... Астрологията наистина е много полезен инструмент  :)

Сега я използвам при работа с клиенти - гледам по дата на раждане /без час/ и преценявам кой клиент какъв подход изисква. Много ми помага при работа с по-проблемни и претензиозни клиенти, опитвам се да разбера как те виждат нещата.

Имаме една клиентка - много взискателна, супер претенция, със Слънце в Овен. Чудех се да не би да има нещо девишко... Накрая се оказа, че е с Луна и Сатурн в Лъв, ретро Меркурий в Овен. Вече знам, че просто повече трябва да се "ухажва" и да се правиш, че й "угаждаш".  ;D

Доколкото е възможно, съчетавам с техники от НЛП - при водене на писмена кореспонденция.

« Последна редакция: Декември 06, 2014, 07:39:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #214 -: Декември 06, 2014, 08:20:51 pm »
Че НЛП-то работи ли с писма? :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #215 -: Декември 06, 2014, 08:23:28 pm »
Че НЛП-то работи ли с писма? :o

Да - може да се използва и при водене на писмена корепонденция, и при водене на разговор. Четеш между редовете, определяш типажа и му влизаш в тона.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #216 -: Януари 26, 2015, 12:52:56 pm »
какво значи "синтетичен знак"?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #217 -: Януари 26, 2015, 06:44:05 pm »
какво значи "синтетичен знак"?
Изследваш в натала всяка планета/светило в кой елемент е- въздух, огън, земя, вода и преброяваш, после по същия начин преброяваш кои са в кардинален, постоянен или подвижен знак, накрая от двете преброявания определяш синтетичния знак

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #218 -: Януари 30, 2015, 10:51:03 am »
Понеже не ми се търсеше тема, реших да си задам върпоса тук. Имате ли наблюдения как действа смяната на знака на дирекционна планета и дали има голямо значение, или по-скоро си зависи от транзитите ? Аз по-скоро си го обяснявам, че все пак започва нов 30 годишен цикъл, сигурно има промяна в нагласите ( ако и да е на вътрешно ниво само). По-специлано за дирекционната луна питам.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #219 -: Януари 30, 2015, 10:54:51 am »
Понеже не ми се търсеше тема, реших да си задам върпоса тук. Имате ли наблюдения как действа смяната на знака на дирекционна планета и дали има голямо значение, или по-скоро си зависи от транзитите ? Аз по-скоро си го обяснявам, че все пак започва нов 30 годишен цикъл, сигурно има промяна в нагласите ( ако и да е на вътрешно ниво само). По-специлано за дирекционната луна питам.

В книжката за дирекции пише, че има кратковременен ефект (за около година) в дома, който управлява планетата. Но не като събитие, а като настройка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #220 -: Януари 30, 2015, 10:58:44 am »
По мои наблюдения, при смяна знака на Слънцето или Луната по дирекции може да настъпи промяна в цялостната настройка. При смяна знака на Венера или Марс съм проследявала съществена промяна в личните връзки, преминаваш към някакъв нов етап, често е налице значимо събитие в тази област.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #221 -: Януари 30, 2015, 10:59:15 am »
В книжката за дирекции пише, че има кратковременен ефект (за около година) в дома, който управлява планетата. Но не като събитие, а като настройка.

Мерси, Happy. Жалко, че ще е само за кратко. забелязах, че дирекционната  ми луна ще влезе в лъв в началото на април ( малко преди новия ми солар ). Гледах си прогресии и диркеции да навържа нещата с миналогодишни събития и забелязах, че дирекционната  луна е била в критичния 29 градус на рака. Иначе луната ми е У1, сега дир. и порг. са ми в 1-ви дом. При мен дирекционната за пръв път ще смени знак. Та разсъждавах дали пък първият и последният градус не наливат масло в огъня за събитя. През април наистина ще съм на старта на нещо ново, така че се връзва малко.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #222 -: Януари 30, 2015, 11:04:29 am »
По мои наблюдения, при смяна знака на Слънцето или Луната по дирекции може да настъпи промяна в цялостната настройка. При смяна знака на Венера или Марс съм проследявала съществена промяна в личните връзки, преминаваш към някакъв нов етап, често е налице значимо събитие в тази област.


И аз така мисля. Не съм изживявала смяна на дирекция при луната, но при слънцето е имало промяна като дете. Иначе про прогресия светилата си се усещат, когато сменят знака ( поне при мен прогресивната луна е доста осезаема, когато сменя знак).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #223 -: Януари 30, 2015, 11:22:05 am »
Когато дирекционна планета променя знак е възможна промяна в обстоятелствата, в които е била поставена дотогава, а те са свързани с характеристиката на тази планета в натала.

При мен луната в чарта е много определяща, У1, забита малко неадекватно в 12-ти. Дано д ападнат някои ограничения, които домът й поставя.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #224 -: Януари 30, 2015, 12:31:06 pm »
Флора, давам ти какво е било при мен - нали и аз съм с Луна У1 - по време на точното преминаване от знак в знак съм сменила гадже :) - Луната се намира в 7 дом. Същевременно сменя и дома, защото 9 дом е на 29гр 54 мин - преминава от 8 в 9 дом. По това време си бях вече от 1 година в чужбина и всъщност само смених града, но то при това преминаване през 0 гр се активира и Слънцето, което е в 4 дом, на ИЦ, а управлява 2 дом.
Относно знаците - от Водолей в Риби - честно казано, някакви рибешки настроения не си спомням, но самата връзка си беше такава една жертвена, непълна.

Това че е У1 си го обяснявам с факта, че аз бях инициатора и на прекъсването на едната връзка и на започването на втората. Не ми харесваше поведението на първия господин (ценностната ми система - 2 дом - не го прие :) )