Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268937 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #390 -: Април 20, 2015, 08:37:19 pm »
Работата със стоматолозите с коя планета и кой дом се свързва?
Сатурн се свързва със зъби и е естествен у10
ти всъщност за каква карта питаш?

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #391 -: Април 21, 2015, 09:40:53 am »
Сатурн се свързва със зъби и е естествен у10
ти всъщност за каква карта питаш?
За лунара и соларната карта гледам

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #392 -: Април 23, 2015, 12:24:53 pm »
Наскоро срещнах жена /вече възрастна, родена през 1947 г./, която никога не се е омъжвала, стана ми интересно какви планетни конфигурации и аспекти може да има в хороскопа /без час/.

И ми направи впечатление следното:
- Екзалтирал Марс в точен съвпад със Слънце /на 1 градус/
- Луна във Везни в знакова квадратура със Слънцето и Марс
- Венера в Стрелец в много точен /партилен/ тригон със Сатурн в Лъв
- Венера в съвпад с Кету /ЮЛВ/

Слънцето и Марс са в точен секстил с Юпитер /в Скорпион/ - чудя се дали наистина е нямала никакви варианти или просто се е затруднила с избора /Венера в Стрелец в съвпад с ЮЛВ/? Като че ли забелязвам такава тенденция при родените с Венера в съвпад с Кету - могат да бъдат много желани като партньори, някак успяват да уловят и отразят проекциите на противоположния пол, не им липсват и връзки, но често се колебаят и се съмняват в правилността на избора си и това ги възпира, във връзките си остават вътрешно дистанцирани.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #393 -: Април 23, 2015, 12:48:05 pm »
Като че ли забелязвам такава тенденция при родените с Венера в съвпад с Кету - могат да бъдат много желани като партньори, някак успяват да уловят и отразят проекциите на противоположния пол, не им липсват и връзки, но често се колебаят и се съмняват в правилността на избора си и това ги възпира, във връзките си остават вътрешно дистанцирани.
Ще ме убедиш, ако всички, родени на нейната дата не са бракувани, а не вярвам да е така...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #394 -: Април 23, 2015, 12:51:54 pm »
Според мен Кету/ЮЛВ/,след като е минало/прераждане/,планета в съвпад означава в случая Венера/връзки/,означава,че жената е имала в миналото,а в тоя живот първата половина достатъчно връзки,отработвано е,във втората половина,посоката е към СЛВ,не знам в кой знак е,но в случая е опозиция на Венера,отказ,това се подкрепя от Слънце овен,Луна квадрат Слънце и Марс .Венера стрелец е много възможности за връзки,тригон Сатурн е продължителност,но към стрелец,означава овен /падение/,а лъв опозиция на старото му владение пак нещо подобно,така,че не залагам на продължителност,втората половина ,не и се занимава вече ,СЛВ поема.който е опозиция Венера,за семейство квадрата Луна/Слънце не е добър,хипотетично Луната ако е в рак,щеше да демонстрира добро семейство,скрити скандали,ако е в козирог нямаше да се крият скандалите :017:
« Последна редакция: Април 23, 2015, 01:14:37 pm от Oposit »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #395 -: Април 23, 2015, 01:15:38 pm »
Ще ме убедиш, ако всички, родени на нейната дата не са бракувани, а не вярвам да е така...

Не съм тук, за да убеждавам някого в каквото и да било.

Споделих, че забелязвам такава тенденция в няколко случая с Венера/Кету.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #396 -: Април 23, 2015, 02:45:55 pm »
Лили, възможно ли е да разбереш, колко много е била красива майката на тази жена ?
« Последна редакция: Април 23, 2015, 02:49:56 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #397 -: Април 23, 2015, 03:07:52 pm »
Обикновено когато се разглежда влиянието на неподвижните звезди, се вземат под внимание на първо място съвпадите им с ъглите и със светилата. Бих отчела и съвпад с Венера или Марс, ако говорим за партньорски отношения.

За съвпада на Сатурн с неподвижна звезда - ами нали много хора, родени горе-долу по същото време, ще имат същия съвпад? Евентуално би се отчело някакво влияние, ако Сатурн се намира на Десцендента или управлява същия.

Доколкото забелязах, бабето няма необратими изменения на психиката, нито пък ми прилича на зависима от алкохол или опиати.  :)

Рени, няма начин да разбера нещо за майката. В базата ми данни имам жени с Луни във Везни, за които зная, че майката не е била нищо особено, ако говорим за излъчване, външен вид, маниер на поведение и влияние върху противоположния пол. Ти конкретно лунния знак ли имаше предвид или нещо друго е предизвикало въпроса?



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #398 -: Април 23, 2015, 03:15:26 pm »
Мисля, че Рени пита заради съвпада на Венера с Кету - за предците ѝ по женска линия дали са били красиви. Нали в индийската астрология Кету е сигнификатор на бабата и предците по майчина линия (ако помня добре). Видях, че Рени пита само за майката, но нещо ме подтикна да се върна още поколения назад.
« Последна редакция: Април 23, 2015, 05:55:17 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #399 -: Април 23, 2015, 03:32:06 pm »
Мисля, че Рени пита заради съвпада на Венера с Кету - за предците ѝ по женска линия дали са били красиви.

При мен е така - майката, като млада е била доста красива и флиртаджийка, разбивачка на мъжки сърца.  ;D

За бабата по майчина линия не бих казала, дори като маниер на поведение и морал беше пълна противоположност /сякаш е расла в манастир/, за прабабите не зная - имам съвсем блед спомен за тях, когато вече бяха много възрастни, малко преди да починат. Но в семейството ни се носеха митове за една "тьотя Зоя" /вероятно някоя далечна прабаба/, която е била доста заможна, живяла в Одеса и водела бохемен начин на живот. Искала да емигрира след революцията, но не успява да се качи на някакъв кораб преди в града да нахлуе Червената армия. По линията на дядото /бащата на майка ми/ имаме леко буржоазно потекло, не са били от пролетариата. За бабата по майчина линия нямам много информация, за разлика от дядото не беше добра разказвачка, доста неща премълчаваше /докато той обичаше да се поизхвърля  :012:/.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #400 -: Април 23, 2015, 04:26:58 pm »

Какво би могла да направи Венера/Кету, за да избира по-удачно момента за сближаване с интересуващите я индивиди?

Имам Венера/Кету в западната карта, он в сидералната попадат в съседни знаци и различни накшатри и съответно домове. Но мога да кажа, че антардашата на Венера при мен беше пълен провал. А в Д9 Венера е изключително добре поставена - екзалтирала, в 11 дом, не получава аспекти от малефици. И в двете карти управлява знака на Лагна.

---
При въпросната бабичка Венера минава в Скорпион по сидерал /знак на Марс/, където не е особено добре поставена, докато Кету в Скорпион е силен. Във ведическата карта има силно поставени възли по знак.




« Последна редакция: Април 23, 2015, 04:28:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #401 -: Април 23, 2015, 04:42:02 pm »
За мен жена над 65 години вече не е мома, а си е бабенце, млада пенсионерка. Дай боже и ние да доживеем до такава възраст.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #402 -: Април 23, 2015, 04:58:03 pm »
Голям си оптимист! Нямам очаквания да доживея до пенсионна възраст /може да се случи, може и да не се случи/, но всичко е в ръцете на Съдбата - ние може да правим едни планове, тя друго да ни е отредила.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zwezda

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #403 -: Април 26, 2015, 10:04:06 pm »
Здравейте, когато се правят дирекции или транзити има ли значение наталната карта в каква система е построена - равнодомна, плацидус или....?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #404 -: Април 26, 2015, 10:16:49 pm »
Дирекциите "преместват" нещо по картата с някаква стъпка, например-на слънчевата дъга
И ако ти е важно къде ще е върхът на 2-ри дом през еди-коя-си година, ще има значение коя домова система използваш за наталната карта - като начална точка