Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268724 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #435 -: Май 30, 2015, 06:34:59 pm »
покрай лунарите забелязах нещо и да попитам - за дадено географско място, един и същ час, домовата система е една и съща? Това би трябвало да означава, че всички хора, родени примерно, в София, на даден ден и месец и даден час, независимо от годината, ще имат еднаква домова система, до минутки? Който прескача теоретичната част за построяване на графиката ... сега пита ... но няма да се разсърди, ако не му отговорите  :57: :57:

При мен става такова повторение на лунар със солар - да сте забелязвали някакво значение/влияние? (разлика 1 мин) Или си е просто случайност ...

в карта 1 е последния лунар за тази ми рожденна година, който се явява няколко часа преди рожденния ден.

в карта 2 е солара за 2014/2015, демек, преди 1 година.
« Последна редакция: Май 30, 2015, 07:26:33 pm от Happy58 »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #436 -: Май 30, 2015, 07:19:30 pm »
Във форума на астрокома са споделяли, т.е. не съм го чела от астролог, че лунарът, който повтаря положенията от солара за годината е времето, когато се реализират темите от солара. Миналата година имах такъв, тази година пък соларът ми започваше няколко часа преди съответния лунар - почти идентични бяха и май има нещо вярно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #437 -: Май 30, 2015, 07:24:34 pm »
Във форума на астрокома са споделяли, т.е. не съм го чела от астролог, че лунарът, който повтаря положенията от солара за годината е времето, когато се реализират темите от солара. Миналата година имах такъв, тази година пък соларът ми започваше няколко часа преди съответния лунар - почти идентични бяха и май има нещо вярно.

Благодаря ти :) Ако не забравя, началото на ноември някъде ще дам обратна връзка :)

А пък аз си мислех, че може да означава край на период/процес ... не знам откъде ми дойде наум  ??? ... може би защото е последния лунар, който започва в дадената соларна година :), но пък тойпреминава по време в новия солар ...

сега се замислих обаче .... то такова положение може да има само малко преди и малко след часа на солара  ???

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #438 -: Май 30, 2015, 11:35:25 pm »
Ако използваш все една и съща домова система, за един и същи ден и час градусите на върховете на домовете ще са почти същите. Направи си няколко карти на соларен възврат за последователни години и ще видиш как, за да остане градусът същият, часът на възврата мърда по малко.
« Последна редакция: Май 30, 2015, 11:38:15 pm от Reptil »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #439 -: Май 31, 2015, 11:18:51 am »
Малко съм те заблудил вчера, сега като се замисля — при соларите се фиксира градусът на Слънцето, теб те интересуват домовете. Ако направиш няколко карти за 1.01.200{1-5}, 12:00, Каспичан, ще видиш какво имам предвид.
« Последна редакция: Май 31, 2015, 11:20:32 am от Reptil »

zwezda

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #440 -: Май 31, 2015, 12:31:08 pm »
добре, ще пробвам

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #441 -: Май 31, 2015, 02:20:08 pm »
Някой дали е наблюдавал проявление на тази фигура в карта? Това е лунар, но забелязвам, че ми се появява доста често тази година, а и го имам в следващия солар. Фигурата е удебелена в картата.
Фигурата се вижда, че е триъгълник  с Меркурий У2, У11 във 2д и Луната У12 в 5д в основата, а връх е Сатурн У6, У7 в 4д, и при транзит над връхната точка, което е средата на основата, ще се активират 2-ри, 11-ти, 5-ти и 12-ти дом по хармоничен начин- аспектите са тригон и секстили. Това е мое виждане, не съм изследвала фигурата в моя или други карти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #442 -: Юни 04, 2015, 10:22:43 am »
Наблюдавате ли как  (не) действат при вас  вътрешните планети и Юпитер/ Сатурн,когато са без курс ? Ето тези дни Венера в Рак е без курс-загрижени ли сте, за дадени финанси, че не идват, бавят се плащанията, чувствате че взаимоотношенията особено в семейството и по-близки такива сякаш не вървят, въобще няма динамика в партньорствата, няма развитие ?
При мен същите се забелязват тези дни, особено в посока партньорски работни взаимоотношения и забавяне на малка сума .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #443 -: Юни 04, 2015, 10:41:51 am »
И при мен доста са забавиха някои плащания, вкл. и едно голямо, колкото са три месечни заплати в сегашната фирма. Но там клиентката е точна, от 7 години работим с нея, отдавна живее в Германия. Тия пари точно сега в момента не са ми от решаващо значение, предвидила съм ги за спестяване.

Дразнят ме тарикатските номера за доста по-малки суми - тук трябва да настояваш и по сто пъти да напомняш за всеки 50-100 лева, което е грозно и нелепо, говори за липса на елементарно уважение към изпълнителя.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #444 -: Юни 04, 2015, 10:49:31 am »
Наблюдавате ли как  (не) действат при вас  вътрешните планети и Юпитер/ Сатурн,когато са без курс ? Ето тези дни Венера в Рак е без курс-загрижени ли сте, за дадени финанси, че не идват, бавят се плащанията, чувствате че взаимоотношенията особено в семейството и по-близки такива сякаш не вървят, въобще няма динамика в партньорствата, няма развитие ?
При мен същите се забелязват тези дни, особено в посока партньорски работни взаимоотношения и забавяне на малка сума .

При мен не е така  ??? - случват си се даже много неща - е, не някакви животозначими, но си има движение. Може би има значение и къде транзитира например планетата - моята Венера в момента е през 1. дом

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #445 -: Юни 04, 2015, 11:13:23 am »
Наблюдавате ли как  (не) действат при вас  вътрешните планети и Юпитер/ Сатурн,когато са без курс ? Ето тези дни Венера в Рак е без курс-загрижени ли сте, за дадени финанси, че не идват, бавят се плащанията, чувствате че взаимоотношенията особено в семейството и по-близки такива сякаш не вървят, въобще няма динамика в партньорствата, няма развитие ?
При мен същите се забелязват тези дни, особено в посока партньорски работни взаимоотношения и забавяне на малка сума .
тр Венера е в сходящ тригон с твоето Слънце на 29гр риби, така че при тебе Венера е в курс все още, при мене е извършила секстил с Меркурий преди 7гр., парите си получих навреме, но изникнаха тези дни непредвидени плащания.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #446 -: Юни 04, 2015, 11:43:13 am »
тр Венера е в сходящ тригон с твоето Слънце на 29гр риби, така че при тебе Венера е в курс все още, при мене е извършила секстил с Меркурий преди 7гр., парите си получих навреме, но изникнаха тези дни непредвидени плащания.

мисля, че Рени има предвид "без курс" мунданно - не спрямо натала.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #447 -: Юни 04, 2015, 02:25:15 pm »
Да , попитах дали ви влияе  и как, при наличие на вътрешна планета и/или Юпитер/Сатурн без курс в определен "звезден " период, а не към натална планета . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #448 -: Юни 04, 2015, 09:26:20 pm »
Абе...някой да ме светне как да видя всички едновременни ретроградия на мерк и сатурн в противоположни знаци? Примерно 10 год назад/напред?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #449 -: Юни 04, 2015, 10:49:41 pm »
Ефемериди. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“