Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269265 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #540 -: Август 08, 2015, 12:58:09 pm »
Правя го от време на време с компанията (женска) на една приятелка. Миналия уикенд обаче бяхме само двете, че другите са на морето в момента. А другата седмица ще ида сама, защото ще бързам и няма да имам време за кафета. То и убавите транзити ме подминават вече. :012:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #541 -: Август 08, 2015, 01:06:36 pm »

нормално е и да можеш да контролираш желанията по Венера и безумието по Уран,Плуто е тотал щета,садо-мазо изпълнения,не само сексуални, ;) а карето -ами болката при слагането ще е нищо в сравнение в пъти при махането,защото след време няма да ти харесва вече и ще поискаш да се отървеш от нея :17: , грешките на растежа, забавлението по 5 в началото ще е мъка накрая,но щом те влече......ще повлече.... ;D

Така беше - от играчка стана плачка  ;D
Обаче тези неща минаха. В един момент приемаш, че не може да имаш всичко, което искаш и продължаваш нататък. Сменяш фокуса, приоритетите си, насочваш си усилията в друга посока. Сега изобщо не ми е до любов и драми, имам си други цели.

Лили, и аз пазарувам винаги сама и по този начин ми е най-приятно. При мен Венера и Юпитер са в един знак, Юпитер е силен - имало е периоди на безумен шопинг, точно когато съм попълвала липси. Но и те отминаха.
Плутон я свърши, каквато я свърши при първото преминаване. Сега с Уран само ме бута към промени.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #542 -: Август 27, 2015, 04:09:09 pm »
за преместване в друг дом, но в същия град кой дом се гледа - 3,9 или 12?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #543 -: Август 27, 2015, 04:15:10 pm »
за преместване в друг дом, но в същия град кой дом се гледа - 3,9 или 12?

Обикновено има транзити през или към 4 дом. Виж и неговия управител.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #544 -: Август 27, 2015, 04:28:13 pm »
за преместване в друг дом, но в същия град кой дом се гледа - 3,9 или 12?


Луна, так където попада Рак и АСЦ, МЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #545 -: Август 27, 2015, 05:44:26 pm »
за преместване в друг дом, но в същия град кой дом се гледа - 3,9 или 12?
зависи къде се гледа- в натала транзити в 4д, в хорара 7д, като 4-ти от 4-ти,  в лунара- лунарен 4д и неговия у-л

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #546 -: Август 27, 2015, 07:06:59 pm »
Срещали ли сте твърдението, че дирекциите като прогностична техника "работят" при активни, Ян-карти - такива с планети и оси преобладаващо в огън/въздух, в ъглови домове (особено 1 и 10) и горна хемисфера?
Доколкото това е по-"обективна" техника, работи за нативи, чийто карти са по-екстровертни, насочени към физическия свят.

Обратно, прогресиите са по-активни при Ин-ските карти - земя/вода, следващи/падащи домове + 4-ти дом, долна хемисфера.

По принцип и по транзити изглежда, че на втория тип карти по-трудно им увира кашата, но все пак :017:?

Някаква идея откъде е тръгнало това мнение?
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #547 -: Август 27, 2015, 08:19:05 pm »
Ако е така, то събитията при инските в живота ще са мн малко

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #548 -: Август 27, 2015, 08:34:02 pm »
Това не го знаех,аз пък съм срещал при руски астролози ,че при дирекциите домофикацията/принципно/ трябва да е по Кох за да има събитийност .При Левин не съм срещал изискване за домова система .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #549 -: Август 27, 2015, 08:39:31 pm »
Срещали ли сте твърдението, че дирекциите като прогностична техника "работят" при активни, Ян-карти - такива с планети и оси преобладаващо в огън/въздух, в ъглови домове (особено 1 и 10) и горна хемисфера?
Доколкото това е по-"обективна" техника, работи за нативи, чийто карти са по-екстровертни, насочени към физическия свят.

Обратно, прогресиите са по-активни при Ин-ските карти - земя/вода, следващи/падащи домове + 4-ти дом, долна хемисфера.

По принцип и по транзити изглежда, че на втория тип карти по-трудно им увира кашата, но все пак :017:?

Някаква идея откъде е тръгнало това мнение?
За първи път го чувам, не ми звучи и логично.
Прогресиите не дават ли вътрешната нагласа на натива, а дирекциите показват реални събития в живота му?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #550 -: Август 27, 2015, 09:26:37 pm »
Ако е така, то събитията при инските в живота ще са мн малко

Ааа, не точно, просто има алиби за астролога, че "не им работят картите"  ;D
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #551 -: Август 27, 2015, 09:41:19 pm »
Ааа, не точно, просто има алиби за астролога, че "не им работят картите"  ;D

Имам събития по прогр, но не знам дали ми е ин картата :)
Ще потърся по някое време оригинал, само дефинирай, плс, възможно най-точно твърдението, наистина ли бяха замесени ин и ян?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #552 -: Август 27, 2015, 10:30:55 pm »
Точно в този вид твърдение не съм срещала. Някаква модерна теория ли е? Ще се разтърся и разпитам.

Иначе съм споделяла мои мисли, относно резонанса между различни натали и слънчеви/лунни затъмнения. Понеже ми направи впечатление, че моята реагира почти сигурно при слънчеви, а то си има своето естествено обяснение, при други пък основно лунните са фактор. Но надали е толкова категорична тази закономерност, колкото и да е важно кое е светилото на преден план.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #553 -: Август 27, 2015, 10:35:00 pm »
Имам събития по прогр, но не знам дали ми е ин картата :)
Ще потърся по някое време оригинал, само дефинирай, плс, възможно най-точно твърдението, наистина ли бяха замесени ин и ян?

Моята карта е ян, преобладава огън, горна хемисфера, работят и дирекции и прогресии :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #554 -: Август 27, 2015, 11:22:08 pm »
Имам събития по прогр, но не знам дали ми е ин картата :)
Ще потърся по някое време оригинал, само дефинирай, плс, възможно най-точно твърдението, наистина ли бяха замесени ин и ян?

Не, мъжки и женски бяха точните фрази. Мнение в чужд форум, не се занимавайте специално, само питах дали сте го срещали.
De omnibus dubitandum est