Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 268661 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #720 -: Октомври 18, 2015, 03:27:03 pm »
Делфин, Асцендентът ти в коя част на Девата се пада - случайно да е около/след 20ия градус?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #721 -: Октомври 18, 2015, 03:34:02 pm »
Лили, Венера ми е на 16*36` Овен в 8 дом, в опозиция с Луна (орб.8*) и Уран (орб.9*). За Уран множко ми се вижда орбиса, та не го броя особено. Освен това от минорните е в квадрат и половина с Нептун и Асц.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #722 -: Октомври 18, 2015, 03:34:37 pm »
Делфин, Асцендентът ти в коя част на Девата се пада - случайно да е около/след 20ия градус?
Не, в началото, 3*.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #723 -: Октомври 18, 2015, 05:31:40 pm »
Рени, бих се чувствала комфортно с професии по Дева/Меркурий, Близнаци/Меркурий и Риби/Нептун. За протокола Дева ми е на Асц, Близнаци са вписани в 10 дом, а Риби на Дсц. Меркурий е също  в 8 дом, Нептун в 4-ти.

 Делфин, щом у МЦ няма сила, нито по знак, нито по дом и е с предимно твърди аспекти, това донякъде показва защо така се чувстваш. Може би това, че са интерсептирани Близнаци в 10-ти, не позволява така спонтанно да ги включиш в своята професия и да те 'виждат" с проявата отразена по знака. Или се налага там да "развържеш" нещо (вж. как е поставен Меркурий и има ли втъзка с Венера ) и така, да се почувстваш удовлетворена и със самочувствие от това,което правиш- това последното е много важно за МЦ в Телец или Везни, както и Венера около МЦ . Опитай, какво ще загубиш. :)
Видях, че Венера ти е 16* Овен, а Уран около Коледа ще спре стационарен  с точен съвпад към нея-това е моментът за промяната, която би осъществила през следващата година , ако те вълнуват темите около МЦ .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #724 -: Октомври 18, 2015, 05:40:45 pm »
Коя планета е сигнификатор на гъбите :017:Днес беше много случен ден за гъбарите,беше пълно с гъби ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #725 -: Октомври 18, 2015, 05:43:15 pm »
Коя планета е сигнификатор на гъбите :017:Днес беше много случен ден за гъбарите,беше пълно с гъби ;D

Според модерните астролози е Плутон, според класиците мисля, че беше Луната.
Плутон е за отровните гъби.

Ама днеска Луната е в кофти накшатра, може да наберат отровни.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #726 -: Октомври 18, 2015, 05:46:58 pm »
Мерси Лила :), точно тия си мислех без спомен да съм чел специално,има резон,точно прогресивната ми луна прави секстил с Юпитер,събрах много гъби сега се чудя какво да ги правя :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #727 -: Октомври 18, 2015, 05:49:04 pm »
Е, не приемай толкова буквално горното ми твърдение, пошегувах се.  :012:

И все пак внимавайте.
На мен брането на гъби навремето ми беше голяма страст, направо се разтрепервах като ги видех, късах с корените.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #728 -: Октомври 18, 2015, 06:32:29 pm »
Опозит, коя гъба наричаш трънка?
И кладници може да береш, те нямат двойник, лесно се разпознават. Дървесни гъби. Стават за салати, за мариноване.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #729 -: Октомври 18, 2015, 07:21:17 pm »
И аз се чувствам неоценена на фона на труда, който влагам и способностите, които имам, но и да се напиням файда няма.

Мда, перегринест Меркурий и за Асц. и за МС. Може и да е права Рени. И на асц. и на МС му е най-лесно да играе през Венера, тя поне си е в деканата, вижда Асц. и седи на МС. Защо не през Венера?
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #730 -: Октомври 18, 2015, 07:29:40 pm »
А аз се чувствам не само неоценена, а и прецакана  ;D

И какво - не ти трябват добродетели, трябва ти късмет!

Трябват ти точните добродетели, за да си хванеш късмета :-)

При теб Меркурий си е поне в термата. А по Венера не може, перегринеста е и не вижда МС. Но пък виж, по Луна ти се получава чудесно - и асц. и мс. Нещо лунно, водно и рачешко да ти идва на акъла?
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #731 -: Октомври 18, 2015, 07:35:11 pm »
Почвам  :012:- Меркурий във Водолей в 3, но управлява 8 и 10, луна в риби в 4-ти, У9, Венера в козирог в 3-ти У 7 и 12, Марс в 3-ти У6, Сатърчето то си ми е шеф  :012: в 3-ти в Козирог. МЦ ми е в Лъв

Ако МС ти е в Лъв, ти трябват Слънце, Юпитер, и т.н., в зависимост от градуса на МС.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #732 -: Октомври 18, 2015, 07:40:54 pm »
Лили, Венера ми е на 16*36` Овен в 8 дом, в опозиция с Луна (орб.8*) и Уран (орб.9*). За Уран множко ми се вижда орбиса, та не го броя особено. Освен това от минорните е в квадрат и половина с Нептун и Асц.

Отново перегринест управител на МС. Луна, екзалтаторът на МС, също май е перегрин. Марс как е? На кой градус е МС?
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #733 -: Октомври 18, 2015, 07:41:01 pm »
При теб Меркурий си е поне в термата. А по Венера не може, перегринеста е и не вижда МС. Но пък виж, по Луна ти се получава чудесно - и асц. и мс. Нещо лунно, водно и рачешко да ти идва на акъла?

Да, Луната също би била опция - в собствен знак, в терма на Марс /госп. на АС/, над хоризонта, нощна карта, в секстил с МС и тригон с упр. на АС.

Нищо по Луна не ми идва на акъла - нито морячка, нито готвачка, нито обгрижващ/обслужващ персонал. Питейни заведения и магазини за продажба на течности и алкохол също не ме влекат.

Иначе при работа с хора много ми помага, най-вече с клиенти.

Алтернативно бих се занимавала с екология, микробиология, природни науки... но това в друг живот.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #734 -: Октомври 18, 2015, 07:43:33 pm »
Лили, що отсвири готварството — украинска будка за варено цвекло и детокс може да е съвсем в тон с изникващите "индийски" чайни. Плюс ако знаеш сигурна рецепта срещу махмурлук, печелиш редовна клиентела  :012: