Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269032 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #765 -: Октомври 19, 2015, 02:46:19 am »
Имам Марс в Козирог в първи дом, при това със Слънце в Стрелец точно на асц., с всички останали планети в горната хемисфера, с Юпитер в Лъв и Плутон на МС и гордата им собственица се чувства и се показва като неуверена, колеблива и страхлива. Освен това е свръхделикатна, чувствителна и ранима.

Защото водещото ѝ светило е Луна в първия градус на Рак, управителят на МС ѝ е Венера в Скорпион, има Нептун в градуса на асц., а управителят на Асц. Юпитер е в Лъв, но е ретро и в осми дом.

Ако е същата карта, за която си мисля, все пак по дом-знак Марс отива във 2-ри, тогава 10-ти не се описва от Венера, а от Меркурий. Той беше доста зле, доколкото помня, че и с квадрат от Сатурн. Пък така в 1-ви той също перфектно пасва на "неуверена, колеблива и страхлива". Останалото вече от Луната, да. Несъмнено, когато една планета изпъква за сметка на всички останали в хороскопа, засмуква цялото внимание към себе си. Това сякаш с по-голяма сила се отнася до светилата, особено когато се озоват в позицията да "ръководят" картата.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #766 -: Октомври 19, 2015, 01:54:01 pm »
Стар, не всяко гледане е виждане. Погледът , виждането, отношението, ъгълът,  са отражение на типа аспект и винаги са свързани с АСЦ и целия комплекс от участници, свързани с него. Когато отидеш на театър, нали гледаш с всички останали там, една и съща театрална постановка, но твоята гледка, перспектива и усещане за емоцията е различна от другите, според това : на кой ред си отседнала, в ложата или не, в края или средата на реда, кой е до/ със теб и т.н. като в същото време и изпълнителите също те виждат или не, пак при определени обстоятелства. Според мен, с това са полезни различните техники или астрологични правила, които споделихте тук, ти и Дияна. Не е номерът да се търси под вола теле, а да се види/ потърси, къде  е "майката" на телето, чрез по-големия набор техники, информация и споделено, не мислиш ли ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #767 -: Октомври 19, 2015, 08:21:45 pm »
Да, затова го споменах. :)
понеже си написала, че продължава до януари 2017г., а той е до януари 2018г.
И при мен вчера като попадна съвпадът им на моя АСЦ какво следва? Вчерашният ми ден беше хубав  :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #768 -: Октомври 19, 2015, 08:43:08 pm »
Имаме ли Марс/Овен в 1Д,който да чувства,че не прави достатъчно,да е неуверен и страхлив? ;)

Освен да си вдигна ръката ;D Страхлива съм до безобразие  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #769 -: Октомври 19, 2015, 08:57:27 pm »
Освен да си вдигна ръката ;D Страхлива съм до безобразие  ;D
фактът, че осъзнаваш страховете си и ги споделяш открито е смела, марсова проява- нямат страх само безумците!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #770 -: Октомври 19, 2015, 09:20:07 pm »
фактът, че осъзнаваш страховете си и ги споделяш открито е смела, марсова проява- нямат страх само безумците!

Лигавя се  :)

Сега сериозно  :)
Колкото и тронов Марс да има човек, по-важни са светилата, ако да кажем Луната е болна, работата е зле. Тези усещания за които питаше Драката, идват именно от Луната, Марс е просто изпълнител.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #771 -: Октомври 19, 2015, 10:40:15 pm »
понеже си написала, че продължава до януари 2017г., а той е до януари 2018г.
И при мен вчера като попадна съвпадът им на моя АСЦ какво следва? Вчерашният ми ден беше хубав  :)

А, да сгрешила съм датата, благодаря.  Затова оня горе е раздал гумичка и парцал на многото Дева, да бърше след нас .  ;)

Акрукс, каквото следва ще е в предстоящите 2 г. и няколко месеца, докато се случва цикъла Марс-Юпитер при всеки, според това къде попада в картата, какво и как активира.  Както при всеки такъв цикъл, интересното и спецификата, е дали градуса на същия попада в такъв от наталната, прогресивна карта като планета или точка, защото я прави важна, фокус през целия период с делата си.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #772 -: Октомври 20, 2015, 09:22:43 am »


Акрукс, каквото следва ще е в предстоящите 2 г. и няколко месеца, докато се случва цикъла Марс-Юпитер при всеки, според това къде попада в картата, какво и как активира.  Както при всеки такъв цикъл, интересното и спецификата, е дали градуса на същия попада в такъв от наталната, прогресивна карта като планета или точка, защото я прави важна, фокус през целия период с делата си.

Аууу, прекрасно :) - точен квадрат към К6/К12 :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #773 -: Октомври 20, 2015, 06:10:24 pm »
Аууу, прекрасно :) - точен квадрат към К6/К12 :)

А, ти не видя, че е  в сходящ съвпад с Венера в 3-ти дом, но видя, че има квадратура към К12  :57:
Предполагам, че к12-ти ти е много важен защото си Слънчеви Риби,имаш изявен Нептун и важна планета в 12-ти, или зарди квадратурата Марс-Мептун ?!?   :)
 Happy, управителите на 10-ти, 6-ти, 5-ти, са се срещнали в знак и дом, които са ти познати и носят желанието и увереността, за инициатива и план за благополучие . Слънчевото затъмнение е били в градуса на стелума ти в Дева и сега Марс ще го активира- планирай, не се разсейвай с 12-ти дом. Квадратура 3-ти/ 12-ти много често е свързана с нерешени минали проблеми с роднините , а на психологическа основа- негодувание вътрешно към брат или сестра, при външно любезно отношение. Ако си останало с впечатление, че той или тя са ти отнели мястото на "любимото " или "глезеното " дете , сега е момента това да го разрешиш, в противен случай  неразрешения проблем с роднините, ще ти попречи да се свързваш по естествен начин с хората около теб. Можеш и да си провериш слуха в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #774 -: Октомври 23, 2015, 07:30:19 pm »
Форум, изникна ми въпрос. При прогнозиране, вземаме ли предвид съвпадите с пренаталното и първото след раждането Пълнолуние и Новолуние? Например, ако при дирекция или прогресия планета попада върху Пълно/Новолуние, състояло се най-близко до раждането на човека, зачитаме ли го като фактор?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #775 -: Октомври 23, 2015, 07:43:36 pm »
Може и да го използва някой като техника, аз лично не съм пробвала.

По принцип сизигията за друго се използва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #776 -: Октомври 23, 2015, 08:39:05 pm »
За какво се ползва?  :)

За определяне на Хилег.

А в метода, наречен Анимодар, се използва и за ректификация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #777 -: Октомври 24, 2015, 09:23:30 am »
Форум, изникна ми въпрос. При прогнозиране, вземаме ли предвид съвпадите с пренаталното и първото след раждането Пълнолуние и Новолуние? Например, ако при дирекция или прогресия планета попада върху Пълно/Новолуние, състояло се най-близко до раждането на човека, зачитаме ли го като фактор?

Мисля си, че има нещо, но не съм сигурна. Тази година имах в соларното възръщане меркурий в пети дом, в знака и градуса на сизигията. Ами имаше интересно проявление....догодина венера в соларното възвръщане е в градуса и знака на сизигията ::)

При мен тя натално е в 7ми дом и е в критичен градус.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #778 -: Октомври 24, 2015, 03:43:08 pm »
Интересно ми е как гледа астрологията на т.нар. "магии"? Спорехме с едни познати какво е това негативно влияние всъщност, има ли го няма ли го и се зачудих?

когато четях по книгите за аспектите, ми направи впечатление, че някои хора астрологично са предразположени към "външни вмешателства" - примерно аз самата ... за съжаление, не си спомням аспекта, но май беше намесен Нептун. С подобни вмешателства съм си имала работа и въобще не е приятно и лесно. Но пък съществува опасност човек да започне и да си внушава (което пак може да е по същия аспект).
Отделно, във форума има тема за магиите - виж там

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #779 -: Октомври 24, 2015, 03:49:13 pm »
някои хора астрологично са предразположени към "външни вмешателства"

Точно така, трябва да се търсят астрологични указания за такава предразположеност. Мисля, че някъде из архивите на форума имаме такава тема.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui