Автор Тема: Астрологични дребосъци  (Прочетена 269151 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #915 -: Ноември 23, 2015, 09:31:30 am »
Аз имам сходно положение като сестрата на Алена - Сатурн на асцедента, но откъм 12ти дом и Нептун в пети. Относно идеалното и съвършеното в любовта и при мен го има, но трябва аз да съм решила, че е такова и правя всичко възможно да си поддържам тази заблуда. Като ми се изчерпят силите да надувам балона и всичко рухва. :012:

Тери, кои знаци са ти на асц и на К5?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #916 -: Ноември 23, 2015, 09:47:56 am »
Асцедента е лъв, К5 и Нептун са в стрелец
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #917 -: Ноември 23, 2015, 09:51:01 am »
Работохолици ли сте?

Да :) До безобразие, направо е диагноза :) Обаче и на трите ни харесва :) Някак годим в това :) И при сестра ми, както при мен - Слънце и Меркурий са в 10 дом, Луната в 6 дом :)



и аз така. във везни. действително 1вата ми реакция на нещо не е "не". но е -  'да, ама...." . и трябва да огледам всички "за" и "против" докато се натуткам да реша нещо

Аз имам сходно положение като сестрата на Алена - Сатурн на асцедента, но откъм 12ти дом и Нептун в пети. Относно идеалното и съвършеното в любовта и при мен го има, но трябва аз да съм решила, че е такова и правя всичко възможно да си поддържам тази заблуда. Като ми се изчерпят силите да надувам балона и всичко рухва. :012:

При нея става сложно и от съвпада Марс+Венера - в опозиция на Плутон - или всичко или нищо и обичайно е нищо, защото от съвпада Марс+Венера си е самодостатъчна и не търпи мъж, Венера е много потисната, не изявява женственост ...

Сложна работа .... и двете сме със заточени Венери, но сме толкова различни .... Колкото аз винаги съм търсела да се "чифтосам", толкова тя бяха съзнателно от това и намира от 10 кладенеца вода да каже "НЕ"!
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #918 -: Ноември 23, 2015, 10:18:19 am »
Алена, Нептун в 5 дом свръхидеализира любовта, но може да привлича неподходящи обекти на чувствата си, затова  сестра ти има желание да променя партньорите си, да ги види перфектни, взискателна е към тях, а може би и те към нея - Венера опозиция Плутон. В добавка на Марс там в общуването й с тях има скрита агресия, която мисля че заради тригона на Сатурн към Венера/Марс добре премерва. От друга страна е дълбоко романтична, заради Нептун в 5 и преживява "несъвършенствата" на другия и на ситуациите. Нептун замъглява преценката й.
Сатурн в Лъв - на един лъв никак не му е лесно да се съмнява в себе си, затова може би доказва значимост чрез контрола в отношенията си.
Луната в Козирог не е никак емоционална. Това допълва картинката като показва как се люшка между крайностите.
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 10:19:59 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #919 -: Ноември 23, 2015, 10:23:03 am »
Алена, Нептун в 5 дом свръхидеализира любовта, но може да привлича неподходящи обекти на чувствата си, затова  сестра ти има желание да променя партньорите си, да ги види перфектни, взискателна е към тях, а може би и те към нея - Венера опозиция Плутон. В добавка на Марс там в общуването й с тях има скрита агресия, която мисля че заради тригона на Сатурн към Венера/Марс добре премерва. От друга страна е дълбоко романтична, заради Нептун в 5 и преживява "несъвършенствата" на другия и на ситуациите. Нептун замъглява преценката й.
Сатурн в Лъв - на един лъв никак не му е лесно да се съмнява в себе си, затова може би доказва значимост чрез контрола в отношенията си.
Луната в Козирог не е никак емоционална. Това допълва картинката като показва как се люшка между крайностите.

Много си права за това ::) а всъщност по моята карта целта е точно загубата на контрол в отношенията. И както и да я гледам и да я въртя, къде е проблема - все стигам до Сатурн в лъв на асцедента :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #920 -: Ноември 23, 2015, 10:47:20 am »
И аз съм със Сатрун в Лъв, че и в 5 дом  :) Това как го тълкувате? У5 е Луната ми в 6 дом :)

Мисля, че ясно си разбрах схемата от 12-те лица на Сатурн, но съм сигурна, че погледанто от страни - мога още много да науча :) Да си дам равносметки, нови отправни точки не размисъл?
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #921 -: Ноември 23, 2015, 02:33:41 pm »
Наскоро реших да погледна картата на майка ми и нямаше как да не забележа, че има цели 6 планети в 8 дом - стелиум в Дева и Везни включително и двете светила в Дева. :-\ Какво ще рече това?

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #922 -: Ноември 23, 2015, 04:24:36 pm »
Разкажи ни за Майка си.Каква е като темперамент.Как преживява трудните моменти,изпада ли в депресии,силен човек ли е,стоик ли е,оптимист ли е?Студена или грижовна?Разумна или объркана и безразсъдна?Как е аспектиран стелиума от другите планети и кои са те?Какво е отношението на У8 към планетите в 8Д?
Всъщност разбрах, че часът и е с около 30 мин разлика от този който си мислех и нещата малко се променят. Но все пак ще кажа, по-обобщено, ако има значение, че е много добър и силен човек, но да изпада в депресии и често е нервна, грижовна е и мнооого критична особено към мен. Все нещо не е както трябва, все нещо не и е добре поне аз така съм забелязала. Много работи и често е заета. За нея са особено важни чистотата и редът типично за дева. За да не сбъркам нещо направо ще кача картата и така и не разбрах какво е това У8,9,... и т.н.
« Последна редакция: Ноември 25, 2015, 03:28:47 pm от Aquarius »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #923 -: Ноември 23, 2015, 04:37:10 pm »
У8 е управителя на 8 дом.

Нептун дали е в 11 или в 12 дом  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #924 -: Ноември 23, 2015, 08:46:23 pm »
Може и в 12 да е. Е, какво показват тези стелиуми в 8 и 9 дом? ::)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #925 -: Ноември 23, 2015, 09:12:06 pm »
Нали знаеш-зависи от планетите,които участват в стелиума,от видовете аспекти към него и характерът на планетите,които го аспектират.Напрегнат аспект от Венера и напрегнат аспект от Сатурн не е едно и също.
Започваш да четеш за всяка една планета в 8Д и в знака,сумираш.После всеки аспект между всяка една планета към 8Д и пак сумираш-това се прави.  :singing: :012:
Точно това правя, но исках да чуя и вашето мнение.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #926 -: Ноември 23, 2015, 09:49:08 pm »
В крайна сметка не разбрах точен ли е часът на раждане на майка ти? Я вземи си поиграй малко на ректификация, че тази ос ИЦ - МЦ на нулев градус ме съмнява много. При това положение имаш планети в 10ти и в 5ти дом, които биха ти помогнали за това.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #927 -: Ноември 24, 2015, 02:11:49 pm »
Рени, а как би разтълкувала взаимна рецепция между Марс в Телец в 9 дом и Венера в Овен в 8-ми?

Делфин, ти имаш още няколко рецепции : Луна-Сатурн, Венера-Уран. Аз се вгледах във Венера- Уран, повече отколкото Венера- Марс. Ако приемеш един по нестандартен начин на изразяване, ще имаш възможност да превърнеш "деспотизмът" си в магнетизъм. За Жена Овен  , според мен, Марс в Телец е добра позиция, за да може да вкара стратегия в иначе импулсивните и силни желания, а пък Венера в Овен, да предизвика Марс със своя ентусиазъм и предизвикателни "движения". Рецепция между Земя и Огън дава  много продуктивни личности, при теб това трябва да действа с пълна сила, ако си се погрижила за "пиперливия ' си Меркурий -той , според мен, доста често те поставя в ситуация на аутсайдер. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #928 -: Ноември 24, 2015, 02:23:00 pm »
Благодаря ти, Рени :)
Звучи направо прекрасно :) А и много полезно да видя как разсъждаваш за рецепцията. Пиперлив ми е Меркурий, да, и много съм си патила от него, но е бърз, дявола, и се изплъзва.  :012:

А какво видя в рецепцията Венера/Уран?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрологични дребосъци
« Отговор #929 -: Ноември 24, 2015, 02:34:44 pm »
Благодаря ти, Рени :)
Звучи направо прекрасно :) А и много полезно да видя как разсъждаваш за рецепцията. Пиперлив ми е Меркурий, да, и много съм си патила от него, но е бърз, дявола, и се изплъзва.  :012:

А какво видя в рецепцията Венера/Уран?

Професионална дейност, би било чудесно, от там да печелиш . Ако си успяла и се стремиш да си над апетитите и телесните си нужди, били споделени с друг или не, ще откриеш скритите си умения.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“