Автор Тема: Външен вид...астро'фактори ; )  (Прочетена 71051 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #30 -: Януари 15, 2014, 06:18:11 pm »
A какво ще кажете за съвпад на раху със слънце?  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #31 -: Януари 15, 2014, 11:54:18 pm »
ти ли имаш такова?
ако не е на асцендента или пък не е в пряка връзка с него.. е  трудно дас  прецени
но раху съвпад аслънце опикновено дава любов към татуси, пиърсинги, всякакава девиантност във визията и в поведението, която да е إBDSM

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #32 -: Януари 16, 2014, 01:48:50 am »
Каya, аз също съм чела, че раху съвпад със слънце или луна дава такава любов към татуси, пиърсинг и тн. Малко като уран , дава някаква оригиналност и странност в излъчването, понякога странни цветове на косата и тн. За мен това важи с пълна сила. От 12-годишна почнах да си боядисвам косата в най-различни нюанси, имах 3 пиърсинга, сега остана само един. Само татуси още нямам  :012: :012: Иначе и луната ми е в накшатра ардра, пак под влиянието на раху, а луната в навамша е в 1ви дом. Иначе съм чела, че луната съвпад с раху при жена е позиция за привлекателност и женственост, но на жената всъщност женствеността не и е присъща вътрешно, затова си я набавя отвън  :) Памела Андерсън , Кърни Лав, Катрин-Зита Джоунс, например , са с такава позиция ( но различни знаци)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #33 -: Януари 17, 2014, 05:57:17 pm »
:)flora щом е ардра  тая година ще ти е интересна:) по приницп съм забелязала, че лични планетки там водят до осбени резултати:)
 да , раху- луна е интересна комбинация, но на практика е трудна за  жена и за живеене:) такива хора имат неспокоен ум, но и много заблудкии( не че луна кету нямат)

аз съм "рахувица"' както викат тука, яко раху и яко уран, но никак не сменям цветове на коси, страшна съм консерва и визулно не съм предизвикателство за окото н аоколните :d030: та.. външния вид и асцендента трудна работа..





strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #34 -: Януари 17, 2014, 06:57:34 pm »

... Съвпада Слънце/Раху е доста интересен...в момента чета една книга, в която мнодо добре е описан...
Казват, че единствено ако Раху по някакъв начин се асоциира със Слънцето/или 5ти дом/
е сподобен да изрази натрупания опит от предишните инкарнации.



 ::) а за  съвпада слънце-кету какво пише в нея

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #35 -: Януари 17, 2014, 09:03:55 pm »
Цитат
:)flora щом е ардра  тая година ще ти е интересна:) по приницп съм забелязала, че лични планетки там водят до осбени резултати:)
 да , раху- луна е интересна комбинация, но на практика е трудна за  жена и за живеене:) такива хора имат неспокоен ум, но и много заблудкии( не че луна кету нямат)

аз съм "рахувица"' както викат тука, яко раху и яко уран, но никак не сменям цветове на коси, страшна съм консерва и визулно не съм предизвикателство за окото на околните :d030: та.. външния вид и асцендента трудна работа..

Kaya, благодаря ти за инфото.  :) От какво се определят "интересните" транзитите към ардра тази година ? Интересно ми е за луна съвпад кету в женска карта, познавам такава ( в западната съвпада е в стрелец, съвпад и с  нептун там ) . Иначе за заблудите и на луна-раху съм доста съгласна. Познавам две такива в мъжки карти и двмата са с татуси :) татусите може да са по нептун и плутон в западната или меркурий във ведическата, но раху като цяло, мисля, че дава също афинитет към тях, като нещо необичайно , ново, един вид да изпъкнеш над стандартното. единия съвпад е на луна-раху в лъв( накшатрата е ashlesha). Кая, при теб раху къде е разположен . Имаш ли аспект на слънц еи раху?Мисля, че луната ти беше в овен в западната карта.

Иначе , че ще е интересно ( и трудно) при мен тази година спор няма. С тази моя особено кардинална карта от 3-4 години съм така, а сега с кардиналния кръст съвсем.

Цитат
Революционния характер на Раху произтича от неговата вродена неприязън към властта ( Sun ).
Когато властта е безсмислена и покварена  ( развратена, безчестена, продажна и корумпиран ),
както обикновено се случва в днешно време, този революционен дух (Раху) става много важен.

Много точно, при мен в раши са в 11-ти в овен, проявлението е по-скоро идеалистично.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #36 -: Януари 17, 2014, 09:12:51 pm »
... Съвпада Слънце/Раху е доста интересен...в момента чета една книга, в която мнодо добре е описан...
Казват, че единствено ако Раху по някакъв начин се асоциира със Слънцето/или 5ти дом/
е сподобен да изрази натрупания опит от предишните инкарнации.
а за  съвпада слънце-кету какво пише в нея
аз пък имам съвпад луна - южен възел. за него какво пише в книжката? 
стана ми любопитно и коя е тази книга?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #37 -: Януари 17, 2014, 09:38:22 pm »
дайте да разграничаваме сидералното време, нищо че има едни на пръв поглед общи неща, които могат да подхлъзнат

имам Раху съвпад Слънце по Сидерал
и много Уран по Тропическа година

нито си падам по татуси, нито по каквито и да е сходни революции - направо ги приемам като извращения и злоупотреба със себе си, напреко природата

но революционните търсения може да са ефективно проявени - с действия, например, и в никакъв случай не непременно в борба с несъществуващи двуглави чудовища

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #38 -: Януари 18, 2014, 02:15:11 am »
Наистина ли лунните възли са толкова мощен фактор при определяне на външния вид ,че се пропуска Слънце,стелиум...?!?

От споменатите астрофактори,включващи нодалната ос  и по ведическата ,и по западната за определяне външния вид,започнах да получавам известни колебания за моя-висока ли съм или ниска ,имам или нямам татуси,пиърсинги и др. такива ваденки,имам или нямам искрящи очи ,това моята фигура ли или на майка ми ?!? ::)

По западната :Слънце съвпад СЛВ в 4-ти ,ЮЛВ съвпад  УАСЦ и още две външни планети
По ведическата :Слънце /Луна и Раху в един знак в 5-ти ,Кету съвпад Юпитер в 9-ти  .

Външният ми вид много добре се определя от АСЦ,У АСЦ ,планети на АСЦ и в 1-ви дом ,Слънце и стелиум.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #39 -: Януари 18, 2014, 10:24:18 am »


... Специално, за това, че е враг на Луната имам дълбоки резерви
... Кету може да й е реален вграг, но че Раху й е враг е "илюзия"



раху е специално враг на луната,  независимо, че  логически е по-свръзан със слънцето ( той го подкрепя), но вреди основно на луната;докато кету вреди основно на принципа на слънцето- кету е мокша, а слънцето е пробивната сила на егото в съзнателниоя свят на индивида;много често  хора с кету- слънце са отшелници, склонни към (модерна дума) ескапизъм и в невъзможност да вибрират на твърдите честоти на материалния свят.. което е противовесно на слънчевия принцип( който като поведение е много повече като ненаситния раху)
луната с кету е в много интересна симбиоза и  хората с такова разположение имат постоянната възможност и усещане за алтернативни всетове, енергии, интуиция, които идеално се съчетават с лунната природа ( кету съвсем не е  отявлено негативна сила и се счита, че то не може да аспектира само по себе си, защоот няма глава ( само при съвпад) и всъщност се задейтва  благодарение на раху; обърнете внимание, как нешата се случват по остта през раху към кету; В индийската астрология, кету и раху са доста различни от представата, която имат в западната; Раху е основният вредител...

 ама се надявам акрукс да е права и да не може да се отърве човек от щастие., че добре ще ми се пасне;( аз съм раху-слънце; кету- луна) скоро излязох от кету даша ( при мен кету и луна са в хубави накшатри и знак, но в кофти дом)много може да се пише по темата, но ще намекна, че ведическите писания са едно на теория и често на практика са различни.

някой тук беше казал, че  има луна в ардра- това се води, турболентна и много своенравна накшатра и има тенденцията за трудно обвръзване и не лесен живот, защото  все пак луната управява ежедневието, много разнопосочно съзнание и един ден не толкова комфортни отнопения в дома и с децата ( каквито са всичките рахувски) когато последно юпитер е бил там ( май беше когато 2 кули паднаха в амрика), а в момента конфигурацията е плутон-юпитер-уран в небето и точни квадратчета предстоят.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #40 -: Януари 18, 2014, 10:29:25 am »
Забравих да кажа добро утро


не е по темата, но  марс ще е в един и същи знак с преместването на раху при него и ще се получи: марс/св към плутон  към  уран , което никак не е за подценяване като кофти комбинация, юпитер ще е отгоре да затвори кръста..

« Последна редакция: Януари 18, 2014, 10:41:21 am от Kaya »

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #41 -: Януари 18, 2014, 11:16:09 am »
Rahu:)
нямам нищо против:) да няма съгласие; :88:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #42 -: Януари 29, 2014, 09:02:35 pm »
Можем ли да определим кога един човек е риж по това какво се случва в картата или сигнификаторите за външен вид ?!?
Винаги са ми били симпатични и са ме привличали рижавите хора   ;)

Аз ги свързвам донякъде с Марс/Овен ,но дали е така  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #43 -: Януари 29, 2014, 09:06:19 pm »
При Лъвчетата също се срещат рижави проблясъци или при съчетание огън/въздух.

С овнешки стелиум съм друга боя, нямам лунички и пигментация, косата също не е рижа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Външен вид...астро'фактори ; )
« Отговор #44 -: Януари 29, 2014, 09:18:51 pm »
Вярно ,че и при Лъвовете.Разглеждам няколко карти на известни хора в тази посока ,дотук сякаш Стрелец има във всяка ,хм ...ще гледам още.

Лили ,не трябва ли да има нещо все пак около АСЦ ,там да се търси "ключето"   или пък по наследство  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“