Автор Тема: Ups and Downs  (Прочетена 11475 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #15 -: Януари 23, 2014, 01:24:40 pm »
Между другото, първата ми братовчедка е с Уран много близо до МС и ацент по оста 1/7 дом - за нея не бих казала, че животът й е променлив и раздвижен, нито е изпълнен с обрати. Докато моят може да се определи като такъв - постоянно ти пускат "свише" по 220 волта, за да не губиш форма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ups and Downs
« Отговор #16 -: Януари 23, 2014, 02:15:12 pm »
Тука пък бих гледала за ъглови малефици
Не се сещам в момента за карта

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #17 -: Януари 23, 2014, 02:27:17 pm »
Тука пък бих гледала за ъглови малефици

Съгласна, тъкмо това си мислех и аз.  :)

Или поне да са в гокленови зони. А ако са в аспект/конфигурация със светилата, влиянието им ще е още по-изразено.

При мен са Марс, Сатурн и Уран - от ранно детство в живота ми има внезапни промени/външни събития, които преобръщат посоката му.

Но на "върха" никога не съм била, че да падна отвисоко и да го изживея като колапс.


 
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ups and Downs
« Отговор #18 -: Януари 23, 2014, 02:31:51 pm »
И то извън секта-в нощна карта сатурн, в дневна-марс
А за да има ups- трябва и някой силен бенефик, иначе ще е само downs :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #19 -: Януари 23, 2014, 02:37:36 pm »
Да, забелязала съм как в картите на хора със силно ранени от малефици светила за компенсация има издигнати и кулминиращи бенефици, които ги пазят и им позволяват все да минават между капките.

И при индийците е застъпена тази теза - когато в кендра (ъглови) и трикона (тригонални) домове преобладават малефици, в живота на натива има повече обрати. Особено ако попадат в графата злотворни планети според знака на Асцендента. Бенефици в домове дустхана и никаква подкрепа в ъглов дом също е кофти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Ups and Downs
« Отговор #20 -: Януари 23, 2014, 03:32:22 pm »
 Дустхана кои са-следващи?
Защо бенефик там е кофти?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #21 -: Януари 23, 2014, 03:40:08 pm »
6, 8 и 12 дом.

Имам си рецепция между два бенефика в дустхана - Венера в 6ти и Юпитер в 8ми - Випарита раджа йога се води, но още не съм усетила благотворния й ефект, повече са негативите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ups and Downs
« Отговор #22 -: Януари 23, 2014, 03:55:23 pm »
Някаква телепатия ли имам с вас, не знам. Тъкмо четох за Випарита раджа йога по друг повод.

Обширен материал за Випарита раджа йога и разновидностите ѝ - http://www.barbarapijan.com/bpa/Yogas/Raja%20Yoga/Viparita_Raja_yoga.htm.

А конкретният повод, заради който се зачетох в информацията за йогата, е публикация в този форум http://www.vedicforum.com/yogas/captain-chesley-sullenberger-and-his-sarala-yoga/.


Лила, а дашите на двете планети, земесени в йогата, минали ли са вече?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #23 -: Януари 23, 2014, 04:04:02 pm »
Лила, а дашите на двете планети, земесени в йогата, минали ли са вече?

Да, бяха в средата на 90те, когато карах безгрижно студентство - най-хубавите ми години може би.

През август 2013 свърши АД на Венера - не донесе никакви "плодове" в съответните сфери. А Венера хем ми е Лагнеш, хем АК, хем управлява Лагна в Д9 и е варготама там. В нейната даша имаше предимно злини, не че сега е лесно... Може би това се дължи на специфичния й статус - води се "стара" (в предпоследния градус), ретроградна и ганданта - всички тия фактори накуп я карат да се държи непредсказуемо. Но е вярно - специфично поставена Венера в 6 дом носи много проблеми от жени и свързани с жени.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ups and Downs
« Отговор #24 -: Януари 23, 2014, 04:11:04 pm »
И аз така бих предположила - че всички тези фактори отслабват в някаква степен планетата и оттам благотворното проявление на комбинациите, в които участва. Моята Венера е също в незавидно положение откъм възраст - в първия градус на знака (прекалено "млада"). Но пък твоята е екзалтирана, това ѝ е мощен коз.

При Випарита раджа йога се очаква облагодетелстване (често внезапно) от чужди загуби, така пише из нета. Но на мен У6 в 8-ми добре ми се връзва с безгрижие. Нали 8-мият дом се свързва със смъртта и внезапните обрати (като че ли повече с неблагоприятни обрати), а 6-тият дом - с грижите и проблемите. Буквално, смърт (8-ми) на грижите (6-ти). Нагаждам си ги аз. :012:
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 04:36:48 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #25 -: Януари 23, 2014, 04:38:29 pm »
А ако говорим за обрати, Сатурн, Юпитер и Лунните възли са "портите", през които в живота ни нахлуват всички значими събития и промени, транссатурновите - Уран, Плутон и Нептун - само допълват фона, техните транзити се отключват от първите три фактора (и прогресивната Луна). Там, където минават Лунните възли, енергията се нагнетява и търси "изход".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ups and Downs
« Отговор #26 -: Януари 23, 2014, 06:03:20 pm »
     малефик
.                 Плутон/Кету
.            Властолюб/Слънце

Аз имам това, за властолюб мога да поспоря. Обаче нямам ъп-даун, всичко ми е равно....

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ups and Downs
« Отговор #27 -: Януари 23, 2014, 06:40:27 pm »
УУУ, че тон...излишно е да форсираш :57:
така те разбрах, така писах, реших, че това е от ведите-цитат....аз засега съм "западнярка" ;)
там ли се ,казва, че е малефик слънцето ?
Спокойно, ще се разминаваме на "ausschteck", за твоя мир... :08:
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 07:47:04 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ups and Downs
« Отговор #28 -: Януари 23, 2014, 07:04:42 pm »
 ;) Ще се оправя, спокойно...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ups and Downs
« Отговор #29 -: Януари 23, 2014, 07:24:58 pm »
там ли се ,казва, че е малефик слънцето ?


Аууу, пропуснала съм астро сеира  :29:

Да, според индийците Слънцето също е малефик, но не толкова злотворен като Марс, Сатурн и Лунните възли (последните - в карта на човек от "нисша" инкарнация/ понеже не обичам да говоря за високи и ниски проработки).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui