Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 287797 пъти)

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1950 -: Ноември 25, 2022, 10:44:21 pm »
За професията при него=служба за другите има знаци и в картата. А близнаци с лъв уж е класическа комбинация, ако, разбира се гледаме единствено знака на слънцето. Неговата луна е в аспект с нейния асц и сатурн. Може тя да се явява за него не просто като по-голямата като години но и като "учител". Сатурн трудно пуска връзките, в които е намесен. Познавам мъж с натален съвпад луна и сатурн. Има много дълга връзка още от много млад с жена над 25 години по-голяма от него.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1951 -: Ноември 26, 2022, 11:02:33 am »
За професията при него=служба за другите има знаци и в картата. А близнаци с лъв уж е класическа комбинация, ако, разбира се гледаме единствено знака на слънцето. Неговата луна е в аспект с нейния асц и сатурн. Може тя да се явява за него не просто като по-голямата като години но и като "учител". Сатурн трудно пуска връзките, в които е намесен. Познавам мъж с натален съвпад луна и сатурн. Има много дълга връзка още от много млад с жена над 25 години по-голяма от него.

Лисана,
Мъжът ми е с такъв съвпад - Луна съвпад със Сатурн, но има и Слънце, Меркурий и Уран в Козирог - голям Стелиум в 4-ти дом.
И сме във връзка откакто той беше на 22г, вече почти 10 години, и ми е споделял, че харесва по-големи от него жени. Та ние имаме 4 години разлика :) Явно си е показателно това. А моя Сатурн е в 7ми дом и аз не си падам по мимолетните връзки, като винаги съм подхождала много сериозно към човека до себе си. Да кажем един вид съм традиционалист, но пък и давам свобода, тъй като и Уран в Стрелец ми е в 7ми дом.  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1952 -: Ноември 28, 2022, 05:13:02 pm »
За професията при него=служба за другите има знаци и в картата. А близнаци с лъв уж е класическа комбинация, ако, разбира се гледаме единствено знака на слънцето. Неговата луна е в аспект с нейния асц и сатурн. Може тя да се явява за него не просто като по-голямата като години но и като "учител". Сатурн трудно пуска връзките, в които е намесен. Познавам мъж с натален съвпад луна и сатурн. Има много дълга връзка още от много млад с жена над 25 години по-голяма от него.

Лисана, Благодаря!

Простете ми, но се изкушавам да пусна и нейната карта. Аз ги запознах и честно казано много искам да им се получат нещата, има някаква химия между тях, не знам защо ....Сякаш той е привлечен повече, обаче ...Нея сега на първо място и е работата и парите, голяма е материалистка и голям егоист ...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1953 -: Декември 01, 2022, 10:58:31 pm »
Здравейте, можете ли да кажете до какво би довел транзита на този Сатурн през ДСЦ?  :-*
Сатурн през 7д или затвърждава партньорствата, или ги прекъсва, като цяло отношенията с другите са тегави
В тази карта ще е в опозиция на Слънцето, ще му мачка егото, ще му срине жизнената енергия, малко или много; Уран отгоре в 10д ще клати кариерата, ще провокира неочаквани промени - на кариера, на целите в живота, на престижа

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1954 -: Декември 05, 2022, 04:07:35 pm »
Здравейте, можете ли да кажете до какво би довел транзита на този Сатурн през ДСЦ?  :-*
Сатурн през 7д или затвърждава партньорствата, или ги прекъсва, като цяло отношенията с другите са тегави
В тази карта ще е в опозиция на Слънцето, ще му мачка егото, ще му срине жизнената енергия, малко или много; Уран отгоре в 10д ще клати кариерата, ще провокира неочаквани промени - на кариера, на целите в живота, на престижа
Благодаря много!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1955 -: Декември 06, 2022, 01:40:30 am »
Аспектът на тр. Сатурн в съвпад с нат. Венера могат ли да доведат до споделена любов?
При условие, че Венера е в Сатурнов знак (Козирог/Водолей) или има положителен аспект със Сатурн в нат. карта?

Срещнах предимно негативно инфо за този транзит - че ограничава в любовта, че дава невъзможна любов (поради обвързаност на един от двамата партньори) или липса на взаимност в емоциите и т.н.

Имате ли някакви други впечатления?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1956 -: Декември 06, 2022, 06:39:23 am »
Романтика,да.Ако Венера и ,или Сатурн са ангажирани с темите на взаимоотношенията в натала,или упр.на 5ти дом-възможно е да има дълготрайни и споделени любови.Това е цикъл ,който ще започне в съвпад с лична планета и ще се развива напред във времето до следващият такъв.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1957 -: Декември 06, 2022, 08:33:14 am »
Аспектът на тр. Сатурн в съвпад с нат. Венера могат ли да доведат до споделена любов?
При условие, че Венера е в Сатурнов знак (Козирог/Водолей) или има положителен аспект със Сатурн в нат. карта?

Срещнах предимно негативно инфо за този транзит - че ограничава в любовта, че дава невъзможна любов (поради обвързаност на един от двамата партньори) или липса на взаимност в емоциите и т.н.

Имате ли някакви други впечатления?




Аз съм със такава Венера,намира се в Водолей,управлява 1 и 8 дом,Водолей е куспидата на 5.Венера и Сатурн в натала  са в тригон.Точно при преминаването на Сатурн върху Венера ,приключих връзка.Вярно е това,което пишат,тогава не ти е до връзки,много лесно пускаш всичко.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1958 -: Декември 06, 2022, 10:39:28 am »
romantica, ако натална Венера обещава споделена любов- да, в противен случай- не.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1959 -: Декември 06, 2022, 01:15:45 pm »
Благодаря за отговорите, Сафо, Ванеса, Рени :-*

При мои познати и приятели транзитите на Сатурн имат друго проявление по отношение на темата за любовта затова и пуснах запитването...
При моя приятелка тр. Сатурн през 5 дом дава стабилна връзка и съвместно съжителство. В картата ѝ Сатурн е У5 в 4 дом и прави квадрат с Венера. Партньорът е по-възрастен.
При друг, по време на тр. Сатурн през 5 дом той успя да се запознае с жена за кратко време, да се сгоди, ожени и да обиколят света.

При мен в момента тр. Сатурн е в 12 дом, в широк съвпад 7°58' с нат. Венера/У3,8.
Единствено го усещам, че мисля по тази тема от време на време и то някак общо/цялостно, колеги ми разказват любовните си истории, попадам на любовно-романтични филми/книги. Имам практика в АГ отделение (тук го свързвам с Венера и женската полова с-ма). Чувствам се откъсната от света, но не го чувствам като тежест. Опитвам се да преработя тр. Сатурн през 12 дом като оставам доброволно по болници да помагам, а и така го чувствам. Но има и др. аспекти, които влияят при мен - тр. Сатурн квадрат нат. Марс/У2, секстил нат. Сатурн/У11,12 и МС.

romantica, ако натална Венера обещава споделена любов- да, в противен случай- не.
Рени, как да се разбира това за споделената любов? Кои са аспектите на истински споделената любов?
Тези, които сме с Венера в 12 дом, а и в добавка да е в Сатурнов знак - сме обречени още на първа линия... ;D 
« Последна редакция: Декември 06, 2022, 01:20:05 pm от romantica »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1960 -: Декември 07, 2022, 04:02:49 am »
Аспектът на тр. Сатурн в съвпад с нат. Венера могат ли да доведат до споделена любов?

Много се романтизира това понятие споделена любов. На мен ми звучи като хепиенд в американски филм, но там филмът свършва и никой не казва после какво следва. Двама ухилени, прегърнати и целунати, гледат към светлото бъдеще за едни 7 секунди от цялото повествование.
А споделената любов е нещо като пътят и истината, и животът. Нещото, което се случва, докато всичкото битие се случва.
В тази връзка, кой друг да донесе споделена любов, ако не е Сатурн!?
Сатурн руши, ако структурата не здрава, няма спойка, хоросан, скеле, което да държи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1961 -: Декември 07, 2022, 11:57:13 am »
Романтика, Венера във Водолей, харесва Сатурн; в 12 ти дом планетите не работят за себе си, а се подаряват на другите; източна Венера е войнствена, изразява своята мъжка половина. 
Ти готова ли си, да споделиш тайните си с друг ?
Ако не можеш по Венера да изживееш споделена любов. т.е. Венера не е в позиция да създаде желаното събитие, отиваш при Луна и ако тя е във възможност, ще имаш споделена любов, но по Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1962 -: Декември 08, 2022, 09:18:21 am »
Това е мое разбиране, но ако търсим отношения на сериозно обвързване (във всеки един план), които да продължат във времето, кой, ако не Сатурн, би бил замесен? Разбира се Венера, Луна, носят емоции, красота, влюбване. Но като мине влюбването и трябва вече друг вид обвързване, което да устои на времето? Но все пак аз имам 7ми дом в Козирог и нат. Сатурн наблизо, мъжът е Козирог и може да ми е "заложено" така да мисля.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1963 -: Декември 08, 2022, 11:06:41 am »
Сериозни, дълготрайни взаимоотношения, тип брачно обвързване по Луна.
Краткотрайни, на база влюбване, възбуда, тип гаджета по Венера.
Сатурн прави едни взаимоотношения важни, след като вече е налице някакъв тип близост/връзка.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1964 -: Декември 08, 2022, 12:47:30 pm »
Сериозни, дълготрайни взаимоотношения, тип брачно обвързване по Луна.
Краткотрайни, на база влюбване, възбуда, тип гаджета по Венера.
Сатурн прави едни взаимоотношения важни, след като вече е налице някакъв тип близост/връзка.

Благодаря, Рени!
Моя Луна - съвпад негова Венера
Негова Луна - съвпад моя ЮЛВ
Сатурн, Слънце и Нептун - с мои Сатурн и Нептун

Стана малко за темата за синастриите, извинявам се.