Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 284462 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1920 -: Януари 26, 2021, 01:50:46 pm »
Сатурн у8 в 6-ти, винаги е повод човек да се самонаблюдава. Но Сатурн тук не е толкова опасен.
По-значителен е транзитът на Сатурн към Меркурий, тази година, защото Меркури държи к4 и е важен в соларната карта.
Както и транзита на Юпитер със Сатурн в 8ми, защото упр МЦ, ще има промяна в личния ти статус. Юпитер освобождава.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1921 -: Февруари 09, 2021, 10:21:37 am »
При тр. Сатурн през 12 дом някой наблюдавал ли е безсъние и спад на енергията?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1922 -: Февруари 09, 2021, 11:02:51 am »
Аз да ,докато влезе в първи,вече ме бяха заравнили валяците и нямаше никакъв цвят в мен. Тежки мисли ,тревоги до изнемога, постоянен стремеж да не падна по гръб и да продължа от стойка паднал -напред, ме изтощи психофизически .Като влезе в първи, просто ноар серията си продължи, но не ме тежеше така, защото бях боядисала всичко в черно. Сега във втори, не ми е по-розаво, но вече се чувствам някак завършен пън, издялкан от безчувствие и цинизъм.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1923 -: Септември 30, 2021, 11:02:51 am »
Падащият тригон Слънце - Сатурн от техния цикъл подготвя обръщането на Сатурн в директно движение. Периодът 30.09- 14.10 обикновено нарушава последователността, темпото на това, което реално предстои да се реализира. Ако Сатурн има управление над главните оси в картата и е сигнификатор на професионалната заетост, връзките е добре да се подхожда с внимание или по-добре с изчакване към предложения, възможности.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1924 -: Септември 30, 2021, 02:20:07 pm »
Рени, благодаря. Сатурн е много важен при мен, освен, че е у10дом и диспозитор на Слънце, Меркурий.... Слънце е у4. Предложения не очаквам, но други събития, да.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1925 -: Октомври 02, 2021, 07:22:55 am »
Аз да ,докато влезе в първи,вече ме бяха заравнили валяците и нямаше никакъв цвят в мен. Тежки мисли ,тревоги до изнемога, постоянен стремеж да не падна по гръб и да продължа от стойка паднал -напред, ме изтощи психофизически .Като влезе в първи, просто ноар серията си продължи, но не ме тежеше така, защото бях боядисала всичко в черно. Сега във втори, не ми е по-розаво, но вече се чувствам някак завършен пън, издялкан от безчувствие и цинизъм.
Бекс  :D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1926 -: Октомври 02, 2021, 07:36:34 am »
При тр. Сатурн през 12 дом някой наблюдавал ли е безсъние и спад на енергията?

да,но е и в 12 лунен дом-саде сати и работа в полза роду,про боно,социална изолация звучи нелепо на фона на "пландемията"
и който обяви следващ локдаун да го затворят 24/7 в къща с тъща -сам....= сатурн през 12 дом ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1927 -: Октомври 02, 2021, 10:50:25 am »
При тр. Сатурн през 12 дом някой наблюдавал ли е безсъние и спад на енергията?
Да, при мен и двата пъти когато мина през 12д, имаше и други предпоставки за това-  първия път съвпадна с пубертета и първия цикъл, а втория път с менопаузата и последния цикъл (колко валериан изпих тогава, мани бегай)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1928 -: Октомври 07, 2021, 07:01:24 am »
Сатурн се обръща в директен ход-11.10.21г.В тригон със Слънцето(точен)/Луната на мъжа ми.

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1929 -: Октомври 24, 2021, 10:59:41 am »
Здравейте,
Може ли мнение какво изпълнение да очаквам от транзитен Сатурн опозиция Слънце през идващата година?
Тази година Сатурн натисна Луната ми , непрекъснато притеснения за детето, липса на работа , Луната ми е У10, чувство на депресия, на безпомощност, безизходица, абсолютно сама и без изход, много грозни караници с мъжа ми. Ако и другата година ми бъде скапана отново нз вече как ще я изкарам.
Искам вече свобода, искам да се установя в чужбина и да имам спокойствие.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1930 -: Октомври 24, 2021, 11:38:01 am »
rokoko, имаш по натал Марс опозиция Сатурн. Спри да се съревноваваш с другия/ите и да  се доказваш на другия/-ите. Наличието на много опозиции в картата изискват много избори, докато човек стигне до някакво споразумение, първо със себе си и след това с другите. Сатурн само показва къде се страхуваш да се изправиш пред реалността, такава каквато е Всяка ситуация отвън, ще провокира заложеното  по натал, да положиш усилия, да се свиеш в тази сфера, да консолидираш. Транзитният Сатурн къде се иска да получиш повече разбиране за нещата, които те стягат.
Разглеждаш, в случая, Слънцето,  на какво е сигнификатор и според това какъв му е статуса, ще си направиш изводи за това, което можеш да очакваш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1931 -: Октомври 24, 2021, 11:49:21 am »
rokoko, имаш по натал Марс опозиция Сатурн. Спри да се съревноваваш с другия/ите и да  се доказваш на другия/-ите. Наличието на много опозиции в картата изискват много избори, докато човек стигне до някакво споразумение, първо със себе си и след това с другите. Сатурн само показва къде се страхуваш да се изправиш пред реалността, такава каквато е Всяка ситуация отвън, ще провокира заложеното  по натал, да положиш усилия, да се свиеш в тази сфера, да консолидираш. Транзитният Сатурн къде се иска да получиш повече разбиране за нещата, които те стягат.
Разглеждаш, в случая, Слънцето,  на какво е сигнификатор и според това какъв му е статуса, ще си направиш изводи за това, което можеш да очакваш.  :)
Рени,
Нямам Вашия опит и затова питам за по-директен отговор какво да очаквам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1932 -: Октомври 24, 2021, 12:00:46 pm »
rokoko, директен отговор, само ако се разгледа обстойно наталната карта. Няма общовалиден отговор за всички, които преживяват тр. Сатурн опозиция Слънце.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1933 -: Октомври 24, 2021, 01:04:13 pm »
Здравейте,
Може ли мнение какво изпълнение да очаквам от транзитен Сатурн опозиция Слънце през идващата година?
Тази година Сатурн натисна Луната ми , непрекъснато притеснения за детето, липса на работа , Луната ми е У10, чувство на депресия, на безпомощност, безизходица, абсолютно сама и без изход, много грозни караници с мъжа ми. Ако и другата година ми бъде скапана отново нз вече как ще я изкарам.
Искам вече свобода, искам да се установя в чужбина и да имам спокойствие.
За другата година няма какво да очакваш от транзитен Сатурн в опозиция Слънце, понеже аспектът не е опозиция, а квадрат- транзитен Сатурн в 5-ти дом ще образува Тау квадрат с наталната опозиция Слънце- Плутон, ще се задействат темите по 5-ти, 4-ти, 3-ти, 11-ти домове, а също 2-ри и 8-ми. Сатурн през 5д ми е донесъл брак и две деца, тъй че планетата не трябва да се свързва само с ограничения, а по-скоро със задълженията, сериозни ангажименти в любовта, децата, творчеството. Опозицията от страна на Сатурн към Луната си я усетила вече, а нейното влияние може да трае 1,5г след точния аспект. Луната е душата на човек, близките жени, семейството, при теб управлява 10д- твоите житейски цели, може би в този период не си успявала да получиш желаното на момента, а това те депресира и кара да се чувстваш смазана от живота. Сатурн е бавна планета, нейното действие е продължително, а хубавите неща от нейна страна се случват бавно, а не мигновено. Имаш по натал опозиция на Марс У7 с Уран У5, а когато някой транзит или лунация задействат тази "скандална" опозиция, са възможни обострени отношения с партньор, колеги, с детето; научи се да си по-търпелива в отношенията с тях, да не реагираш емоционално.

rokoko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1934 -: Октомври 24, 2021, 01:43:55 pm »
Здравейте,
Може ли мнение какво изпълнение да очаквам от транзитен Сатурн опозиция Слънце през идващата година?
Тази година Сатурн натисна Луната ми , непрекъснато притеснения за детето, липса на работа , Луната ми е У10, чувство на депресия, на безпомощност, безизходица, абсолютно сама и без изход, много грозни караници с мъжа ми. Ако и другата година ми бъде скапана отново нз вече как ще я изкарам.
Искам вече свобода, искам да се установя в чужбина и да имам спокойствие.
За другата година няма какво да очакваш от транзитен Сатурн в опозиция Слънце, понеже аспектът не е опозиция, а квадрат- транзитен Сатурн в 5-ти дом ще образува Тау квадрат с наталната опозиция Слънце- Плутон, ще се задействат темите по 5-ти, 4-ти, 3-ти, 11-ти домове, а също 2-ри и 8-ми. Сатурн през 5д ми е донесъл брак и две деца, тъй че планетата не трябва да се свързва само с ограничения, а по-скоро със задълженията, сериозни ангажименти в любовта, децата, творчеството. Опозицията от страна на Сатурн към Луната си я усетила вече, а нейното влияние може да трае 1,5г след точния аспект. Луната е душата на човек, близките жени, семейството, при теб управлява 10д- твоите житейски цели, може би в този период не си успявала да получиш желаното на момента, а това те депресира и кара да се чувстваш смазана от живота. Сатурн е бавна планета, нейното действие е продължително, а хубавите неща от нейна страна се случват бавно, а не мигновено. Имаш по натал опозиция на Марс У7 с Уран У5, а когато някой транзит или лунация задействат тази "скандална" опозиция, са възможни обострени отношения с партньор, колеги, с детето; научи се да си по-търпелива в отношенията с тях, да не реагираш емоционално.
Първо благодаря за конструктивното мнение.
Тау квадрат звучи страшно 😬 от Сатурновия ми възврат съм в режим оцеляване и вече искам да дишам, готова съм да направя каквото иска Сатурн стига отнякъде да излезе светлина. Тъмно ми е , страшно и ужасно. Единствено детето ме крепи, мъжа ми непрекъснато ми повтаря как нещата не са толкова черни, колкото аз ги виждам, но аз нямам нито едно изпълнено житейско желание(признание в работата, живот в чужбина, любов ) и вече издишам като сплескана гума. Душата ми както казахте е направо размазана :) нямам близки жени, с които да споделя , споделям с непознати 🤦🏻‍♀️Марса ми е наритан отвсякъде, но никога през живота си не съм се чувствала така, аз по начало не си падам депресарка.