Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290660 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #735 -: Декември 11, 2015, 10:42:09 am »
Да се похваля- от днес Сатърчето ми е в квадратура с Луната. Да ми е честито!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #736 -: Декември 11, 2015, 11:10:44 am »
Да се похваля- от днес Сатърчето ми е в квадратура с Луната. Да ми е честито!

какво означава "от днес" ... днес е точния аспект ли?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #737 -: Декември 11, 2015, 12:20:23 pm »
В астрото като си гледах транзитите видях, обаче май още не са в точен аспект. Не ги разбирам тия работи.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #738 -: Декември 11, 2015, 01:33:49 pm »
Сатурн бавно настъпва към Луната, би трябвало да усещаш влиянието на аспекта постепенно :) При мен е на 5 градуса от Нептун :)
Над силата е само умението да я владеем!

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #739 -: Декември 11, 2015, 01:41:03 pm »
Усещам го, депресия ме е налегнала и нищо не ме интересува. Това определено не съм аз.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #740 -: Декември 11, 2015, 02:23:34 pm »
Аз го усещам на този етап, като утвърждаване на новите ценности (семейни) и новия ред. При мен е в 9 дом, прави тригон с К6. Предполагам трябва да наближи поне на градус - два Нептун, за да усетя взаимодействието им. Ще бъде по рождения ми ден :) т.е. ще се запечата в солара ми в 1 соларен дом :)
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #741 -: Декември 30, 2015, 08:05:37 pm »
Какво мога да очаквам от транзитен Сатурн съвпад нат. Плутон във 2 дом заедно с транз. Венера, като през това време също ще имам съвпад на транз. Слънце и Луна (новолуние) с нат. Венера в 3 дом?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #742 -: Декември 30, 2015, 10:25:31 pm »
Какво мога да очаквам от транзитен Сатурн съвпад нат. Плутон във 2 дом заедно с транз. Венера, като през това време също ще имам съвпад на транз. Слънце и Луна (новолуние) с нат. Венера в 3 дом?
Сатурн е бавна планета и се движи в твоя 2д- когато минава през този дом затяга колана- финансите са строго разчетени и човек не може да си позволи да харчи безразборно. Плутон е У2, а неговия съвпад с тр Сатурн е действащ повече от месец, каквото е влиянието на Новолунието. Накратко новолунието ще задейства Венера в 3д на фона на съвпада Сатурн/Плутон, който е активен при всички с Плутон в този градус. При теб Венера е У1 и Новолунието ще те засегне лично, предимно визуално- може да ти се иска да похариш пари за себе си, да подобриш външния си вид- 3д е свързан с покупките. Новолунието през февруари ще е също на фона на съвпада тр Сатурн/Плутон, а то от своя страна ще съвпада с Уран у5 и със Слънцето у11- може да положиш начало на ново приятелство с мъж, да имаш неочаквана печалба/награда свързана с творческа изява, ще отключи събития по 5-ти и 11-ти дом.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #743 -: Декември 30, 2015, 10:59:22 pm »
Сатурн е бавна планета и се движи в твоя 2д- когато минава през този дом затяга колана- финансите са строго разчетени и човек не може да си позволи да харчи безразборно. Плутон е У2, а неговия съвпад с тр Сатурн е действащ повече от месец, каквото е влиянието на Новолунието. Накратко новолунието ще задейства Венера в 3д на фона на съвпада Сатурн/Плутон, който е активен при всички с Плутон в този градус. При теб Венера е У1 и Новолунието ще те засегне лично, предимно визуално- може да ти се иска да похариш пари за себе си, да подобриш външния си вид- 3д е свързан с покупките. Новолунието през февруари ще е също на фона на съвпада тр Сатурн/Плутон, а то от своя страна ще съвпада с Уран у5 и със Слънцето у11- може да положиш начало на ново приятелство с мъж, да имаш неочаквана печалба/награда свързана с творческа изява, ще отключи събития по 5-ти и 11-ти дом.
Много благодаря за помощта. :) Между другото през целият ми живот Сатурн не е правил никакви съвпади с нат. планети освен със СЛВ и сега като премине този съвпад с Плутон, докато не стигне до наталната си позиция, която е в 7д ще мине през всичките ми планети подред. Това значи ли, че проблемите тепърва започват?
« Последна редакция: Декември 30, 2015, 11:07:29 pm от Aquarius »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #744 -: Декември 30, 2015, 11:08:11 pm »
не ги възприемай като проблеми, а като уроци;
сатурн възпитава, по плутон и уран са големите гадости..

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #745 -: Декември 30, 2015, 11:14:32 pm »
не ги възприемай като проблеми, а като уроци;
сатурн възпитава, по плутон и уран са големите гадости..
Знам, тъкмо се чудех, като проблеми или уроци да го отбележа.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #746 -: Декември 31, 2015, 09:24:28 am »
Може да са проблеми, може да са уроци, може и да ти се материализират неща, за които си полагала усилия досега. Общо взето зависи от статуса на сатурн в натала (в 7ми дом ли е, в една половина със слънцето) и от твоите действия.

При мен съвпадът със слънцето и опозицията с него са били периоди на материализация и постигане на цели. При транзита му във втори дом, в опозиция със слънцето не съм имала никакви финансови проблеми, даже обратното.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #747 -: Декември 31, 2015, 11:57:38 am »
Понеже art7ess спомена, че ,,по плутон и уран са големите гадости'' забелязах, че на фона на съвадът Сатурн и Хирон (който ще е малко след този с Плутон) ще имам точен съвпад на транз. Уран заедно с транз. Венера на Десц и малко след това транз. Плутон съвпад нат. Венера (освен ако Плутон не стане ретрограден), а Сатурн ще има да обикаля около Плутон и Хирон, защото ще е ретрограден както и ретрограден Уран около Десц. И докато Сатурн се мотае Венера ще обиколи и отново ще се върне при втория/третия съвпад на Сатурн с Плутон/Хирон. Някой знае ли какво може да проявят тези съвпади?
« Последна редакция: Декември 31, 2015, 12:03:37 pm от Aquarius »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #748 -: Декември 31, 2015, 12:07:55 pm »
Според домовете, където се случва съвпада и домовете, които управляват съвпадащите планети, както и според ключовите им значения.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #749 -: Декември 31, 2015, 01:54:39 pm »
При транзита му във втори дом, в опозиция със слънцето не съм имала никакви финансови проблеми, даже обратното.
Никъде не съм споменала думата "проблеми"  :) При мен също наскоро премина през 2д ( за втори път в моя живот) и не съм имала проблеми- радвах се на постоянни приходи, но нямаше и волности- всичко отиваше по предназначение, не съм харичила пари за ненужни неща, както е имало случаи, но винаги всичко е строго индивидуално- при мен във 2д са Слънцето У12 и Венера у2, у9 във везни, Сатурн е векзалтация в този знак. Писала съм за този му транзит за периода 82-ра година, когато баща ми, Бог да го прости, беше затънал в заеми, за да си купи кола, и едвам задели пари за бала ми. Преди това една гледачка на таро ми беше предрекла, че ми предстои път в чужбина, на което се изсмях, защото знаех у дома положението какво е, но така се случиха нещата, че наистина лятото пътувах на международна експедиция, преди нея съяо на доста експедиции в страната пътувах и всичко това, без да се налага да плащам и стотинка- Сатурн е у5 в 5д.