Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290638 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #855 -: Март 08, 2016, 11:25:09 pm »
Романтика, тр. Нептун има ли отношение  към АСЦ, у АСЦ, стресова конфигурация в картата ти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #856 -: Март 09, 2016, 11:17:25 am »
Възможно ли тр. Сатурн, който е на градус от нат. МЦ (предстои ми Сатурнов възврат в 10-ти дом и в момента е на 5 гр. от нат. Сатурн) да е причина за супер дехидратирана кожа?

Кожата на лицето ми винаги е била комбинирана, а от няколко седмици наблюдавам, че стана супер суха, "изпръхнала", все едно застарява за дни. Имам чувството, че стана като подметка ;D
Използвам хидратиращ гел за измиване на лицето, лек крем на Фитокод (продуктите са щадящи, без вредни съставки и т.н.). Винаги са ми понасяли много добре, а сега изведнъж, като че ли нищо не помага. Наблюдавам същата сухота и по други части на тялото - ръце, крака, а и косата също.

Има ли опасност, благодарение на Сатурн, да се превърна в бабичка преди 30-тата си годишнина :-\?

 И аз имам същия въпрос като Рени. Според мен Сатурн на МЦ не би трябвало да влияе на кожата без да има връзка към АЦ,негов управител или  към луната.Можеш да пиеш известно време геритамин или герикапс и да се мажеш цялата със зехтин. На мен ми помага а моята кожа е по принцип суха.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #857 -: Март 09, 2016, 11:21:45 am »
щом е на мц нали прави квадрат към ац.
също препоръчвам мазане със зехтин. той помага и за дехидратирана, и за акнеична кожа. мажеш и забърсваш със суха салфетка. не миеш с вода.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #858 -: Март 09, 2016, 11:39:42 am »
На мен ми напомня на ефекта от хормонален дисбаланс  ::) Или проблеми със захарта :( Аз също при временен такъв ефект си помагах с по-мазни продукти - при душ - душ олио, след това пак - олиа за след баня :)
« Последна редакция: Март 09, 2016, 01:04:09 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #859 -: Март 09, 2016, 11:42:11 am »
На мен ми напомня на ефекта от хормоналнен дисбаланс  ::) Или проблеми със захарта :( Аз също при временен такъв ефект си помагах с по-мазни продукти - при душ - душ олио, след това пак - олиа за след баня :)

И според мен е от това.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #860 -: Март 09, 2016, 11:52:00 am »
Пролет. Алергии. Сега като влезе и Венера в Риби, достатъчно ще се "наводни" звездната обстановка, за да балансира "сухата зима ".  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #861 -: Март 09, 2016, 12:05:41 pm »
Сатурн в 10 дом достатъчно засяга кожата, освен с аспекта си към АСЦ.
Романтика, има ли аспект към втори дом или неговият управител? Асц ти Телец ли е?
Щом си под 30 години, по-вероятно е да ти липсват някои соли и минерали. Обърни внимание на храненето си, вземай добавки, направи си някаква консултация по този въпрос :)
« Последна редакция: Март 09, 2016, 12:07:23 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #862 -: Март 09, 2016, 03:28:50 pm »
Благодаря ви, момичета :-*

Прикачвам картата за кратко вместо да пиша подробно аспектите.

Мдаа, хормоните ми си правят дискотека от няколко месеца - стресът и напрежението супер много ми влияят на мен. Може и щитовидната да е тръгнала да изпушва ::). Едва днес обърнах внимание, че не пия и достатъчно вода от известно време - няма и 1 литър. Правих и Житния пост и предполагам, че съм провокирала вероятно някаква детоксикация и с тази малко вода ми пострада кожата :017:

Изтривам картата, ако някой изяви желание ще му я изпратя на ЛС.
« Последна редакция: Март 09, 2016, 08:57:56 pm от romantica »

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #863 -: Март 09, 2016, 03:49:18 pm »
Благодаря ви, момичета :-*

Прикачвам картата за кратко вместо да пиша подробно аспектите.

Мдаа, хормоните ми си правят дискотека от няколко месеца - стресът и напрежението супер много ми влияят на мен. Може и щитовидната да е тръгнала да изпушва ::). Едва днес обърнах внимание, че не пия и достатъчно вода от известно време - няма и 1 литър. Правих и Житния пост и предполагам, че съм провокирала вероятно някаква детоксикация и с тази малко вода ми пострада кожата :017:
  За мен това е отговора. Нищо че Сатъра е подминал точния аспект. Първо той влияе на знака като цяло  и в много случай действа със закъснение. Квадратира ти АС и Луната ,която е свързана с течностите в организма. Такъв аспект може да предизвика и запечен стомах. Пък нали ще се връща. Вземи си мерки за кожата,повече водичка,фрешове и медитирай от време на време за да си успокояваш душичката.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #864 -: Март 09, 2016, 03:59:32 pm »
Дехидратацията на кожата може да се дължи и на изтощение, понижен тонус, не само на хормонален дисбаланс. А понякога на двата фактора в съчетание. Вземи съответните мерки, Романтика, опитай се да си разнообразиш менюто и с времето ще отшуми. И аз съм така от няколко месеца, от декември до февруари беше някакъв ад. Дехидратирана, изтощена, изпръхнала кожа в съчетание с обриви по цялото лице, вероятно хормонални. При мен този срив астрологично бе белязан от минаването на транзитния Марс през изгряващия знак. Бях се подложила на много строг хранителен режими  големи ограничения, драстично намалих консумацията на плодове и зеленчуци, почти ги бях изключила от менюто. Рязко се вталих и още поддържам форма, но и кожата алармира, срина се хидро-липидният баланс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #865 -: Март 09, 2016, 05:19:54 pm »
Възможно ли тр. Сатурн, който е на градус от нат. МЦ (предстои ми Сатурнов възврат в 10-ти дом и в момента е на 5 гр. от нат. Сатурн) да е причина за супер дехидратирана кожа?

Кожата на лицето ми винаги е била комбинирана, а от няколко седмици наблюдавам, че стана супер суха, "изпръхнала", все едно застарява за дни. Имам чувството, че стана като подметка ;D
Използвам хидратиращ гел за измиване на лицето, лек крем на Фитокод (продуктите са щадящи, без вредни съставки и т.н.). Винаги са ми понасяли много добре, а сега изведнъж, като че ли нищо не помага. Наблюдавам същата сухота и по други части на тялото - ръце, крака, а и косата също.

Има ли опасност, благодарение на Сатурн, да се превърна в бабичка преди 30-тата си годишнина :-\?
Изключено да е от Сатурн, по-скоро тр Нептун У1 в 1д да е провокирал някоя екзема, да не ти понася козметика, която ползваш. Имам същия вид кожа, ако се изкъпя със сапун и не сложа след това лосион на тялото и крем на лицето, веднага изкръхват и кожата започва да ме опъва. За себе си съм установила още миналия век, че спасението ми е Нивеа- никоя друга марка не ми понася така добре, както нейните продукти.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #866 -: Март 09, 2016, 09:40:54 pm »
За кожата-писахте ли липса на витамини? Понякога връзката не е явна, например всеки се сеща за а и е, но по това време най-липсва д

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #867 -: Март 09, 2016, 09:42:28 pm »
За кожата-писахте ли липса на витамини? Понякога връзката не е явна, например всеки се сеща за а и е, но по това време най-липсва д

Писахме :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #868 -: Март 10, 2016, 01:17:14 am »
Благодаря отново :-*

Дехидратацията на кожата може да се дължи и на изтощение, понижен тонус...
Факт! Много изтощена се чувствам, а и простотията на някои хора ме скапва. Всеки ден се занимавам с някоя нова изцепка на някой.

Една майка на един ученик, дойде да си прибере сумата от даренията и дрехите, които събрахме. Отделно ми отне 1ч. да се обяснява как децата ѝ постоянно искат да ядат какво ли не - домати, краставици, торти. И накрая взе, че се изпусна на стола (буквално - напика се, без да се усети вероятно) и след това бързаше да набута стола под масата. А аз тъкмо се зарадвах, че от ръководството ми купиха няколко нови офис стола, че предишните бяха почупени, дървени, за нищо не ставаха. Уф, а тоалетната е на 7 крачки от стаята :91: Може да е заболяване, може са е всичко, но в крайна сметка и аз не съм длъжна да се набутвам още заради някой друг. Сега ще следя за промоции, за да купя нов стол - въпреки че извиках чистачката да го изпере, проветрявах, включих ароматизатор, пак усещам гадна миризма :91:
Харесва ми, че всеки ден има нещо неочаквано, обаче от мангусти вече взе да ми омръзва... ;D

Утре ще изтрия поста, за да не спамя в темата.
« Последна редакция: Март 10, 2016, 01:35:28 am от romantica »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #869 -: Март 10, 2016, 05:40:06 am »
Възможно ли тр. Сатурн, който е на градус от нат. МЦ (предстои ми Сатурнов възврат в 10-ти дом и в момента е на 5 гр. от нат. Сатурн) да е причина за супер дехидратирана кожа?

Кожата на лицето ми винаги е била комбинирана, а от няколко седмици наблюдавам, че стана супер суха, "изпръхнала", все едно застарява за дни. Имам чувството, че стана като подметка ;D
Използвам хидратиращ гел за измиване на лицето, лек крем на Фитокод (продуктите са щадящи, без вредни съставки и т.н.). Винаги са ми понасяли много добре, а сега изведнъж, като че ли нищо не помага. Наблюдавам същата сухота и по други части на тялото - ръце, крака, а и косата също.

Има ли опасност, благодарение на Сатурн, да се превърна в бабичка преди 30-тата си годишнина :-\?
Аз от известно време имам същия проблем, имам комбинирана към мазна кожа, нищо, че съм на 40.
Сега опъва и от измиване с вода, а преди какви чудесии за търкане ползвах и лъсвах след един час.
Отдавам го на тр. Сатурн в 6 върху Нептун и опозе Марс. Вчера и глезена си навехнах и така хубаво се схващам като постоя десетина минути в неудобна поза.
От няколко години съм забелязала, че месеците март/септември са ми критични за състояние на кожа и коса. Опъпчвам се, сърбежи, дехидратация, а с боята не ми се получава цветът, който трябва.После всичко се нормализира.
За капак не пия и вода.Сок може, той толкова е и сок, но тая вода насила я преглъщам , в студеното време абсурд да пия , та проблемът при мен до голяма степен се дължи на това.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...