Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290772 пъти)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1050 -: Юли 21, 2016, 04:50:24 pm »
Не всички имаме възможност за абонаментно обслужване на всички въпроси във форума. Някои работят, ама наистина, а не колкото да отбият номера и да си вземат заплатката.  :29:
Бе сега ако ти преведа една стотачка или 200 за хороскопче... Всичко ще забравиш :D ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1051 -: Юли 21, 2016, 05:00:13 pm »
Стотачките ги изкарвам по друг начин - не от правене на хороскопи, а от тракане по клавиатурата.

На нека не спамим в темата. Който има време и възможност, ще се включи, недей да слагаш каруцата преди коня.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1052 -: Юли 21, 2016, 05:54:32 pm »
Мълчанието в момента кано знак за съжаление ли да го приемам?
Спокойно момичета, трудно е, но съм жив!  :)

не, за какво да те съжаляваме ... но за какво да пиша по дата преди 2 години? Ако ще е за без пари, само ако човека има проблем ... иначе, ей така да си чешем езиците ..... на мен ми е забранено астрологически - имам Марс във 2 дом - ако ще се "помръдвам", то ще е за пари :)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1053 -: Юли 21, 2016, 06:56:55 pm »
не, за какво да те съжаляваме ... но за какво да пиша по дата преди 2 години? Ако ще е за без пари, само ако човека има проблем ... иначе, ей така да си чешем езиците ..... на мен ми е забранено астрологически - имам Марс във 2 дом - ако ще се "помръдвам", то ще е за пари :)
Гледай да не се сборим с Моя Марс ;)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1054 -: Юли 21, 2016, 10:18:57 pm »
Между другото сега забелязвам, че в натала си има Лилит на 26 градуса във втори дом. Нищо не разбирам от нея....

Лилит влияе само на психологично ниво подсъзнателно, но не и в материален план било то по прогресия, трензит или друга методика.  :72: Така че според мен лилит реално не играе никаква роля и не заслужава внимание.   :19:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1055 -: Юли 24, 2016, 04:22:49 pm »
Периодът на Сатурн през 12 дом ми идва по-тежък дори от времето, когато правеше опозиция на Луната ми, докато беше във Везни. Вече два пъти направи тригон към нат. Венера, още е далече тригона с нат. Луна. Обаче въпреки че аспектът е позитивен и то в огнени знаци проявлението е все едно и също - ограничение на забавления, на всякакви позитивни преживявания, проблеми в личните отношения и прекъсване на отношения без добър потенциал.

Сега пак е на К12 и съм напълно изолирана. Този път някак го приемам без съпротивление и без да се опитвам да го променям. Очаквам мунданния съвпад на Марс и Сатурн да донесат пика, защото имам същия и по натал. Преди години, когато имаше такъв съвпад в Скорпион се прояви доста тежко въпреки че не правеше аспект с наталните ми планети. Сега съвпадът е в сходящ тригон с Венерата ми. Освен да се заредя с търпение и налудничав оптимизъм  ;D


П.П. Намерих много добра статия по темата. Напълно съответства написаното за 12 дом.

http://www.mira-kuneva.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%90%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%A1%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF-.html

« Последна редакция: Юли 24, 2016, 04:36:57 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1056 -: Август 05, 2016, 02:28:19 pm »
Когато Сатурн стане отново директен от 13 август очаква ли се някакво събитие по дома, в който транзитира в момента?

И искам да попитам нещо, но от лични наблюдения - на много места пише, че преди Сатурн да излезе от някой дом, ако сме си научили урока, който ни е донесъл, ще "даде" някакво възнаграждание. Така ли е, донасял ли ви е някаква "награда" в края на транзита си през даден дом?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1057 -: Август 05, 2016, 09:28:11 pm »
Няма такива положения, всеки сатурн си е за него

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1058 -: Август 05, 2016, 10:33:13 pm »
Когато Сатурн стане отново директен от 13 август очаква ли се някакво събитие по дома, в който транзитира в момента?

И искам да попитам нещо, но от лични наблюдения - на много места пише, че преди Сатурн да излезе от някой дом, ако сме си научили урока, който ни е донесъл, ще "даде" някакво възнаграждание. Така ли е, донасял ли ви е някаква "награда" в края на транзита си през даден дом?
Не. Сатурн не дава, а отнема. Дори човек да си е научил урока по даден дом, не получава "овации", просто продължава напред и се надява да няма поражения.
Ако очакваш награди, по-скоро нищо няма да получиш. "Наградите" идват тогава, когато най-малко ги очакваме или когато  въобще нямаме никакви очаквания.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1059 -: Август 05, 2016, 10:45:59 pm »
Напротив, Сатурн не само отнема, а и дава. Минавайки през 3 дом той първо стесни до минимум най-близкото ми обкръжение. Усещането беше за отделеност от тези, с които общувам ежедневно, един по един от живота ми изчезваха хора, с които съм поддържала близък контакт. Не беше приятно изживяване.
Когато транзитът приключи, покрай мен бяха останали шепа хора, но наистина качествени, сериозни, такива от които можех да науча нещо, с които общуването беше полезно за мен и ползотворно и за тях. Дадох си сметка също, че времето на уединение ми е било необходимо, за да се заровя в книгите, които ме интересуваха и сега са ми полезни, точно такива, с които се обогатявах и самообразовах по тема, която наистина ме вълнуваше и иначе нямаше да имам времето да й се посветя.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1060 -: Август 05, 2016, 10:54:48 pm »
Не. Сатурн не дава, а отнема. Дори човек да си е научил урока по даден дом, не получава "овации", просто продължава напред и се надява да няма поражения.
Ако очакваш награди, по-скоро нищо няма да получиш. "Наградите" идват тогава, когато най-малко ги очакваме или когато  въобще нямаме никакви очаквания.

Всяка планета взима и дава по нещо. Няма как да не дава въпроса е по какъв начин.
Сатурн работи като унищожава неустойчивото, за да се даде път на новото. Разчиства домовете през които минава изключително прецизно. Затова като мине през седми дом или унищожава връзката, която е узряла за женитба или я затвърждава.  :19:
Преминавайки през МС ще укаже върха на кариерата или ще я разруши. Върховен съдник е той Саурон.  :19:
Без Сатурн няма дисциплина, ред.  :57:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1061 -: Август 05, 2016, 10:58:29 pm »
Всяка планета взима и дава по нещо. Няма как да не дава въпроса е по какъв начин.
Сатурн работи като унищожава неустойчивото, за да се даде път на новото. Разчиства домовете през които минава изключително прецизно. Затова като мине през седми дом или унищожава връзката, която е узряла за женитба или я затвърждава.  :19:
Преминавайки през МС ще укаже върха на кариерата или ще я разруши. Върховен съдник е той Саурон.  :19:
Без Сатурн няма дисциплина, ред.  :57:
При теб как се е проявявал?

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1062 -: Август 05, 2016, 11:15:03 pm »
При теб как се е проявявал?

При преминаване в пети дом. Раздяла със сериозна приятелка. Когато премина през седми раздяла с дългогодишна приятелка, при която беше дошло време да се жени. Когато е транзитирал преди сто години във втори дом е началото на самостоятелно сериозно печелене на пари и то през целия втори дом. Въпреки че аз нямам нито една планета там. . При преминаване през седми или има раздяла на лични взаимоотношения или се стига до сватба. Това е много общо де.
Тригоните му към планети може и да ги свържа с добри пари, но при квадратури не съм забелязал нищо конкретно.
Все пак цялостната карта е важна, тъй като има много други транзити и прогресии.  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1063 -: Август 05, 2016, 11:16:30 pm »
Благодаря!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1064 -: Август 05, 2016, 11:52:51 pm »
Понеже Сатурн скоро напусна 5-ти натален, не е имало нещо такова като спиране на забавления, изолация и т.н.
Много ми харесва тълкуването на М. Кунева , към което има линк по-горе, при мен наистина започнатата тогава връзка не беше започната от влюбване, а защото имах нужда от това, което предполагаше тя. И наистина  ще се окаже дълга и трансформираща за мен, защото беше първа по рода си и съвсем в разрез с моите разбирания до онзи момент.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...