Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290637 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1185 -: Октомври 23, 2016, 01:49:17 pm »
Матео, може само да се надяваме да не си професионален консултант.

Кризи в отношенията между хората винаги има. Сега е решила това да стори жената. След 7 години на карето на Сатурн към натален би могло да има някакво изпитание. Особено като ще прави такава голяма промяна в живота си - обвързване с друг човек, смяна на религия. Ако сега има вътрешни противоречия, на карето може да изникнат отново, ако не са решени до дъно. На опозицията също.

А какво се случва с Юпитер натално, транзитно? У9?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1186 -: Октомври 23, 2016, 01:56:27 pm »
Матео, може само да се надяваме да не си професионален консултант.

Кризи в отношенията между хората винаги има. Сега е решила това да стори жената. След 7 години на карето на Сатурн към натален би могло да има някакво изпитание. Особено като ще прави такава голяма промяна в живота си - обвързване с друг човек, смяна на религия. Ако сега има вътрешни противоречия, на карето може да изникнат отново, ако не са решени до дъно. На опозицията също.

А какво се случва с Юпитер натално, транзитно? У9?

Прекалено много задълбавате за това нещата не пасват. Гледа се общата картина. Другото е прогноза и  анализ, какво би се случило.
Кризата, самата тя ще я предизвика. Не след 7 години, много скоро.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1187 -: Октомври 23, 2016, 01:57:13 pm »
На някои хора обаче именно напрегнати сатурнови аспекти са им необходими, за да ги подбутнат към такова решение.

Сега наблюдавам как един приятел с продължаващо Саде Сати /Сатурн върху Луната/ упорито си търси момиче за женене. Да казвам ли, че и това желание е натрапено от майката? А човекът хубаво си живее живота без никакви отговорности, само за себе си и в гонене на удоволствия, така му е заложено и по хороскоп. Първата връзка с цел задомяване приключи бързо и плачевно, сега има втори рунд - транзитният Сатурн влезе в 7 дом, подкара опозиция с натална Венера. И имаме поредното момиче. Да видим този път докъде ще го докарат. По дирекция от миналата година има Сатурн в съвпад с нат. Луна, върви паралелно с транзита. Прогресивна Луна във Водолей, наближава МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1188 -: Октомври 23, 2016, 02:42:38 pm »
Не само, че са им необходими аспекти от Сатурн, аз също съм от този тип. А понякога и точно напрегнатите аспекти ми дават размърдването, от което се нуждая.

Момичето по натал си има аспект между Слънце и Сатурн. Като слънцето си е естествен сингификатор за мъжа/бащата, мъжката фигура. При нея е и напрегнат аспект. Тя си познава тази енергия и може добре да се справя с нея.
Ти сама казваш, че ще сменя религията. Ако са дълбоко религиозни тези хора и новото й семейство, ако смяната на религия донесе реални промени за ежедневието й, може да се почувства ограничена. Ето ти опозиция на Слънце и Сатурн. И не, че няма да е кризисно, ако не е готова. Но едва ли е чак толкова ново за нея, явно е имала връзка с този човек и има малко понятие какво я очаква.
Аз на транзитен Сатурн в 7 дом изживях цели две връзки, които са с потенциал за брак. Заради големия ми 7 дом - почти два знака без няколко градуса.
Още на тр. Сатурн в съвпад с Дсц и Луна започнах връзка, която се задълбочи. Но хич не бях готова за такова нещо тогава. Тр. Сатурн е бил в знакова опозиция със Слънцето на кандидата ми тогава. И в опозиция с Дсц му.  :012:

Следващата ми връзка е дълготрайна. При мен тр. Сатурн е в 7 дом отново. И е квадратирал Марсовете на мен и партньора при задълбочаването на отношенията. При него знаково е квадратирал Венера, Марс и Сатурн. Като Венера е у7. И Сатурн му е бил в точна опозиция с к5, тоест е бил на к11. При него транзитен Уран е бил в 5 дом. Та аспектите не говорят за дълготрайност в отношенията, пък то се изнизаха почти 8 лета.  :012: Та така... клишета разни, всякакви. И двамата имаме сатурнясали планети в наталните карти. И сме уранясали. Ако избягаме от клишетата, аспектите си показват, че може да се срещне такъв тип човек, отношения.

При започването на отношенията със сегашен партньор имах консултация с астролог, който категорично заяви как няма и месец да вървят  нещата с този човек. Като видя синастрията ни. Беше крайно категорична прогноза как няма възможност да се случи от това нещо връзка. И аз така си живях с намерението месеци, да не кажа и година. Че ей на, всеки миг всичко ще се разпадне.

Сега съм много внимателна, когато видя опозиция на слънца, марсове, меркове, венери, каквото и да е напрегнато в една синастрия. Не се знае дали точно това няма да е движещото за другия човек, дали не е с прекалено ленива карта и да се нуждае от малко побутване, което да дойде от външна среда. Такива неща, интересни. Същото е и с транзити, дирекции, прогресии, каквото и да е.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1189 -: Октомври 23, 2016, 03:11:27 pm »
Като се сетя за три мои по-сериозни връзки - две от тях са започнали при тр. Сатурн в квадрат или опозиция със Слънцето на мъжа, третата - при квадрат на Сатурн към моята Венера /най-дългата, познавам го още от тийнейджър/. Някои са се проточили по 3-4 години, но в крайна сметка са се разпадали. И при всичките мъже Сатурн е бил на фокус в натала - в първи дом, в седми дом и квадрат с Луната, в опозиция със Слънцето. При мен няма подчертано сатурново влияние в картата, не и гледано по модерната система.

Сатурн, когато е разположен на видно място в натала и има по-напрегнати аспекти, иска повече зрялост и отговорност. Донякъде с това обяснявам - астрологично - неуспеха на връзките със "сатурнови" мъже. Били сме на по 20-25 години, когато те все още не си бяха усвоили сатурновите уроци и качества. Докато аз ги усвоявам от малка и в повечето ми връзки винаги се усеща разликата в нивото на съзнание и в готовността да се поема лична отговорност.

« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 03:36:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1190 -: Октомври 23, 2016, 05:45:30 pm »
Лили, много си права за тази зрялост. Но тя не е само по Сатурн. А до зрялост да усетиш някоя планета. Това не харесвам на астрологията, има много клишета, които се приемат за единствената възможна развръзка на някоя ситуация. Мога много да ги изреждам, но няма смисъл и не е тема на разговора.
Но ако някоя енергия не ти е много позната, първо те удря като чук. И ако си първосигнален, ще действаш по клишетата. Но ако имаш желание да разбереш, усвоиш някоя енергия на планетата, ще прескочиш малко поне тези клишета.
Както това за Сатурн.
Мой Сатурн е част от стелиум в 8 дом. При започналата връзка на Сатурн в 7 дом, то неминуемо дойде Сатурн и върху стелиума ми. Изреди ги всичките ми любовни планети - като управители на домове и като естествени сигнификатори. И имаше кризи, много кризи. Първосигнално действах по моя си начин - с желание за бягство. Което си е чиста проба нежелание за поемане на отговорност към мен самата и действията ми. Но в край на знака със стелиума, вече се бях успокоила и дебелокората ми тиква зелена малко съзря. Въпреки кризите, партньорството се запази и задълбочи. Не казвам, че е било лесно. А че Сатурн ме раздруса, но целта не беше да ме убие и остави безлюбовна. Цялата тази история беше много градивна.
След време неминуемо дойде и квадрат на Сатурн към Дсц ми. Този период ще го запомня като доста скучен в партньорски план. Ни трепет, ни драма, ни нищо. Толкова спокойно беше, че чак нагарчаше от сладост.  :85: Дори мога да кажа, че отношенията съвсем се задълбочиха със съвместни начинания.

Сега забелязвам, че тр. Сатурн е в квадрат на градусите, в които е бил при започването на тази връзка. Може да се каже, че имаше теми, които не бяха изгладени преди. И се наложи да подновим и изясним. Но те си се влачеха толкова години нерешени и им дойде времето. Или ако съм направила карта на срещата и започването на отношения, Сатурн ще е в каре към себе си в тази карта в момента. За съжаление е сложно да се каже кога с точност са започнали отношенията, дата нямам и не помня такава.

И често ми е било забавно, когато чета разни статийки в нета, че първата криза в брака идвала на 7-та годишнина. И все си казвам - нормално, циклите на Сатурн. Има и разни други заключения за кризите и добрите години в една връзка/брак. Кога си отивала любовта, колко време траела. Както и да ги погледнеш, все са някакви цикли на планети. Къде на Сатурн, къде на Юпитер.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1191 -: Октомври 23, 2016, 05:51:04 pm »
Сатурн в натала ако не е отработен, ще го удря цял живот с чук по главата. Наблюдавала съм го и при зрели хора, останали инфантилни на по 50-годишна възраст. Но важните неща в живота в повечето случаи са свързани с тази планета, при такива транзити съдбата ни събира или разделя с определени хора, поставя ни на кръстопът, пред някакъв избор. При мен връзките, оставили някаква следа, са били все с такива хора и по такива транзити. Друг е въпросът какво усещане са оставили у мен - в повечето случаи е било усещане за неадекватност, липса на зрялост, инфантилно поведение от страна на партньора. И така нацелваш греда - просто виждаш, че човекът до теб не е готов за по-осъзнати отношения. А аз увъртане, шикалкавене и страхливо прикрито поведение не търпя, което обикновено е запазена марка при такива хора.
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 05:52:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1192 -: Октомври 23, 2016, 06:09:59 pm »
На някои хора им е по-трудно да се справят със Сатурн. Сещам се за моя приятелка със Слънце в Стрелец, а Сатурн е в съвпад с Юпитер. Хич я няма в сатурновите неща и много трудно прие транзита на Сатурн в Стрелец. Сега малко се е окопитила. Но имаше периоди, в които бясно се съпротивляваше на Сатурн. И си понесе последиците за това.
Гледам и домашните близнашки-стрелешки пълнолунници - то е нещо страшно и неописуемо.  :012: :85:
Стоя и ги гледам как Сатурн се опитва да им тикне нещо в чутурите. А те бясно бягат от отговорност. Разликата в годините им е 42, но са на един акъл. Мога да изпиша многотомно издание и всеки том да удари в земята по обем "Гаргантюа и Пантагрюел" на Рабле за неземните им мъки относно Сатурн. Аз се предадох в тази битка. Явно няма да е на този транзит на Сатурн. Пък един от елементите изкара скоро пореден сатурнов възврат. Но е все тая. Дори и със Сатурн в 1 дом.
Инфантилност да ти изплаши окото. Добри хора са. Но за първи път виждам такива наложени ограничения от Сатурн, а човек да не поема нищичко. Той ги върти от всички посоки - външни обстоятелства, вътрешни. Скришом, явно, имам чувството, че всяка възможна ниша беше пробвана. Не и не! Няма съзряване и един грам. Ако имах астролигична "книжка/кетап", шях да го ударя в земята в знак на възмущение.  :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1193 -: Октомври 23, 2016, 06:12:14 pm »
По мои наблюдения хората с акцент на мутабелни знаци по-трудно се справят с неговите изисквания. Ама то не може цял живот да си айляк и друг да вади кестените от огъня. На кардиналните им се отразява доста добре, малко ги озаптява и вкарва в пътя. При фиксираните заблатява доста, но придава и голяма устойчивост, особено ако години наред се опитваш да запазиш статуквото. В нашето семейство има такава доминанта, наблюдавам нейната изява, пречупена през трите качества - мутабелно, кардинално, фиксирано. Определено има разлики, съществени.
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 06:20:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1194 -: Октомври 23, 2016, 06:38:11 pm »
Да, така е. Но и двамата имат малко понятие от Сатурн.
На един Венера като у4 му е в точен квадрат със Сатурн. Другият има Сатурн в 1 дом и Венера в Козирог.
Този с карето на Сатурн към Венера има 4 планети в кардинални знаци и 2 планети в 10 дом. Другият също има в 10 дом 2 планети, плюс в кардинални знаци.

Не са съвсем чисти мутаблени, но отзвук от Сатурн и транзитите му няма. Аз наистина очаквах малко да поемат в посока съзряване. Ще броя пилците като мине Сатурн в следващ знак. Може пък тогава да има по-видими резултати. Но сега положението е плачевно. Даже съвсем изфантилиха в желание да ритат срещу Сатурн.

Имам една семейна двойка слънчеви Стрелец и Близначка, които също дават подобни симптоми откакто Сатурн влезе в Стрелец. Положението при мъж е плачевно, стигна се до грозящ затвор - заради неспазване на правилата, които Сатурн изисква. Но той все така си рита срещу него и очаквам скоро да гледа слънце на квадратчета от някоя килия. Хич не се е трогнал, а още по-инфантилно го раздава.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1195 -: Октомври 23, 2016, 06:57:33 pm »
От сатурнови транзити рядко имам оплаквания - търпи се или може би съм претръпнала вече. Най-неприятна беше опозицията към стелиума - проблеми, причинени в резултат на чужди действия/намеса. А съвпадът му със стелиума в 5 дом беляза най-ярките и сравнително безгрижни години в живота ми, когато бях студентка редовно обучение. Много приятелства, купони, забавления, учебни пътувания, то тогава му беше и времето за тия неща, между 18 и 20. След 21 нататък навлязох в зрелия живот с присъщите му отговорности. На 22 заведох първото в живота си съдебно дело и го спечелих, не и без съдействието от страна на близки и познати, разбира се. Имала съм и по-инфантилни години - между 25 и 30, но след 30 нататък бързичко наваксах пропуснатото.
« Последна редакция: Октомври 23, 2016, 07:01:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1196 -: Ноември 19, 2016, 06:51:04 pm »
Преди време четох тук, във форума, противоречиви мнения за Ванеса.

Въпреки това споделям клипчето, което е посветила на Сатурн. Мисля, че се е справила много добре и трудът ѝ заслужава уважение :)

https://www.youtube.com/watch?v=cvAG7-b4lTM

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1197 -: Ноември 19, 2016, 07:07:07 pm »

Въпреки това споделям клипчето, което е посветила на Сатурн. Мисля, че се е справила много добре и трудът ѝ заслужава уважение :)


Като за любителска психологически ориентирана астрология е направено добре, дава някаква основа. Дали ще прочетеш някоя от книгите на Лиз Грий със същите локуми или изгледаш такова клипче, резултатът е един. В случая ти се спестява четене, подава се информация в смлян и обобщен вид.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1198 -: Ноември 20, 2016, 08:00:03 am »
Като за любителска психологически ориентирана астрология е направено добре, дава някаква основа. Дали ще прочетеш някоя от книгите на Лиз Грий със същите локуми или изгледаш такова клипче, резултатът е един. В случая ти се спестява четене, подава се информация в смлян и обобщен вид.
нов поглед към един стар дявол на Лиз

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #1199 -: Ноември 20, 2016, 08:10:36 am »
Аз на транзитен Сатурн в 7 дом изживях цели две връзки, които са с потенциал за брак. .

При започването на отношенията със сегашен партньор имах консултация с астролог, който категорично заяви как няма и месец да вървят  нещата с този човек.

а нищо не казваш за Юпитер при втората връзка къде е бил и как е положен натално при двамата и в синастрия,и той се гледа  за дълготрайност на връзката