Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291265 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #180 -: Юли 18, 2014, 09:21:47 pm »
Мда, от сатурн ще да е. И от нещо по първия дом. И от някой Марс някъде.
De omnibus dubitandum est

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #181 -: Юли 18, 2014, 09:27:55 pm »
Мда, от сатурн ще да е. И от нещо по първия дом. И от някой Марс някъде.

Миии транзитния Марс е почти върху Урана ми, който управлява 1 дом. Сътветно транзитния Марс тригонира асцедента и наталния съвпад Сатурн/Луна.

Мерси, Дианка  :38:. Знаех си аз, че Дедо ми ги залага едни...  :57:
« Последна редакция: Юли 18, 2014, 09:29:51 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #182 -: Юли 19, 2014, 01:56:53 am »
Миии транзитния Марс е почти върху Урана ми, който управлява 1 дом. Сътветно транзитния Марс тригонира асцедента и наталния съвпад Сатурн/Луна.

Мерси, Дианка  :38:. Знаех си аз, че Дедо ми ги залага едни...  :57:
тр Марс в 8д, тр Сатурн в 8д, сол Сатурн в сол 1д в квадрат със сол Мерк У8, сол Марс У1,У6 в съвпад със сол СЛВ в 12д и квадрат със сол Венера в козирог, така че дедото се е заложил на доста места

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #183 -: Юли 19, 2014, 09:30:03 am »
тр Марс в 8д, тр Сатурн в 8д, сол Сатурн в сол 1д в квадрат със сол Мерк У8, сол Марс У1,У6 в съвпад със сол СЛВ в 12д и квадрат със сол Венера в козирог, така че дедото се е заложил на доста места

Въй, верно ли е такава каша  :57:. Благодаря за подробностите  :38:. Честно казано хич и не се сетих да погледна солар-молар, въпреки, че все на костни проблеми налетях тука от няколко месеца и все нещо сатурново ми се въртеше из главата... Да, има голямо подчертаване на дедо определено... И съм наясно, че както са се появили и така и ще отминат дори и нищо да не правя, ама да ме тровят тука на... Тюююю лоша работа. То дъртото парче спи, спи, та току се събуди и се сети да върти нещо и после пак откъртва за векове  :043: :043: :043:...

Иначе е лесен дедо, сега ще му купя колело да си тренира старите кокали и ще е доволен поне 20 години напред  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #184 -: Юли 19, 2014, 10:18:06 pm »
Вещице, миналата есен, когато Сатурн превали тригона със Слънцето с 8°, ми извадиха първия зъб в живота - един мъдрец, който само се разваляше. Но мина безболезнено, много леко. Кога Сатурн вървеше в първи дом, наведнъж се появиха три кариеса, такова чудо не помня. На опозицията към Слънцето имах още два. И между другото, тогава ми поправяха стар пулпит на десет години, който уж беше направен, ама наболяваше.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #185 -: Юли 21, 2014, 12:44:50 pm »
най-накрая Сатурн обръща :) - днес му е датата - още няколко дни ще е стационарен, но ... вижда му се края на това ретро :) При мен е У7 и ще се радвам да не се занимавам вече със стари истории ... хайде вече нещо новичко :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #186 -: Юли 21, 2014, 12:47:00 pm »
Н 2 градуса преди куспидата на 9 дом,ако приема ,че часът ми е абсолютно точен,все пак е взет от общината,но ако има отклонение 4-5 минути ,тогава и куспитата се отклонява

ами напълно оправдава началото на заниманията ти с астрология :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #187 -: Юли 21, 2014, 06:44:26 pm »
най-накрая Сатурн обръща :) - днес му е датата - още няколко дни ще е стационарен, но ... вижда му се края на това ретро :) При мен е У7 и ще се радвам да не се занимавам вече със стари истории ... хайде вече нещо новичко :)
а при мен ще избяга от квадратурата с наталния Сатурн у5, 6, че аман и аз с моите зъби, венци и сухожилия от пролетта насам
то нали имаше нещо за градуса когато става директен или ретро, че не помня точно, но наталния дедо ми е на 16гр  :017:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #188 -: Юли 21, 2014, 06:50:47 pm »
най-накрая Сатурн обръща :) - днес му е датата - още няколко дни ще е стационарен, но ...

В градуса на наталния ми Юпитер. :)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #189 -: Септември 27, 2014, 10:29:19 pm »
Искам да кажа 2 мили думи за транзит на Сатурн в моя 5Д Скорпион,той си го заслужава.
През цялото това време ме опази от мухъли.  :012: Чувствах възгледите и принципите си непоклатимо,безпощадно твърди.Отношенията по 5Д,които поддържам са дълги и изпитани.Старият Сатурн не ме е депресирал,унижавал или оставял "на сухо"  във всеки смисъл. Ще извадя кардинален извод,че тежките планети в 5Д по натал или като транзити изискват и възпитават ценности и не допускат "да ни сполети" по-лошо качество от изискуемото от тях.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #190 -: Септември 28, 2014, 02:01:09 am »
Дракониада, ти как виждаш /разбираш депресивното състояние, под каква форма ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #191 -: Септември 28, 2014, 08:01:28 am »
Рени,аз не знам какво е депресия,но мои прителки могат да изпадат в такива състояниия.Това,което виждам в тях са,чувства на (само)съжаление,неувереност в себе си,чувство за вина,тъга,загуба на надежда за дълги или за по-къси периоди.Такова господстващо настроение или комбинация от тях за даден момент аз наричам депресия(подтиснатост).  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #192 -: Септември 28, 2014, 10:17:55 am »
Рени,аз не знам какво е депресия,но мои прителки могат да изпадат в такива състояниия.Това,което виждам в тях са,чувства на (само)съжаление,неувереност в себе си,чувство за вина,тъга,загуба на надежда за дълги или за по-къси периоди.Такова господстващо настроение или комбинация от тях за даден момент аз наричам депресия(подтиснатост).  :)

Благодаря. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #193 -: Октомври 09, 2014, 06:07:34 am »
При първата му опозиция със Слънцето се разболях и започнаха проблемите ми с бившата шефка.Тя започна да се държи много грубо с мен и аз реших,че това не е моето работно място.Започнах да си търся другаде работа,но пак си работех за нея.При ретро движението обаче всичко стана нетърпимо и аз напуснах.(то не бяха заплахи и не знам си какво още  :012: )
Сега пък имам проблеми с един чужд шеф,на който манията за власт няма граници!!!!Имам някои съвместни дейности с него и той решил,че трябва да влизам в  роля на негова подчинена!?!
До къде ли ще издържи търпението ми?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #194 -: Октомври 09, 2014, 01:58:40 pm »
При първата му опозиция със Слънцето се разболях и започнаха проблемите ми с бившата шефка.Тя започна да се държи много грубо с мен и аз реших,че това не е моето работно място.Започнах да си търся другаде работа,но пак си работех за нея.При ретро движението обаче всичко стана нетърпимо и аз напуснах.(то не бяха заплахи и не знам си какво още  :012: )
Сега пък имам проблеми с един чужд шеф,на който манията за власт няма граници!!!!Имам някои съвместни дейности с него и той решил,че трябва да влизам в  роля на негова подчинена!?!
До къде ли ще издържи търпението ми?

Докато разбереш каква е твоята позиция във взаимоотношенията шеф-подчинен, защо има такива, какви са правата и задълженията и на двамата участника в този тип взаимоотношения и след това да вземеш решение за себе си: как да участваш в същите, защо участваш в същите, като каква участваш или искаш да участваш в същите . Всеки някому е подчинен,важното е ти как гледаш на това .Това е Сатурн- задължен си да видиш реалната картина ,аспекта е опозиция,касаеща взаимоотношения в посока избор/решение, към Слънце -развивайки егото си.Другият вариант е : по-голяма отговорност по отношение на  дете/деца и/или поемане на такава за друго дете, съпруг/приятел отразява проявата на аспекта,амбиции по отношение на кариера.Не търси причината в шефа/шефовете, те са само поводът, опозицията е вид проекция на собствените ни неосъществени цели в случая.Върни се преди 2 1/2 г. назад ,когато Сатурн е бил опозиция Венера при теб (ти си Телец) ,не помня АСЦ/ДСЦ ,както и 7 г. ,когато Сатурн е бил квадратура към Слънце и ще намериш причината .
Търпението е една от най-ярките способности  на Телец-а, която го прави стабилен и разумен-не го подценявай този си талант,ползвай го по предназначение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“