Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290673 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #330 -: Ноември 25, 2014, 03:43:52 pm »
Пази Боже да е наследство.... да са живи и здрави родителите ми. Предпочитам сама да си вадя парите  :-* не знам - все и 11д трябва да е намесен, той пък е 2 от 10  ::) ти сега ме замисли с това наследство.
да са ти живи и здрави! не е задължително да го получиш след смъртта. може да решат да те изненадат приживе.
миналата година, когато сатурн ми беше в 4-ти дом, майка ми преписа земите си и си купих апартамент.
но пък в натала имам тригон сатурн-юпитер, който дава наследство недвижима собственост сатурн в рак - земя. уран в 4-ти - неочаквано придобване /или загуба недай си боже/ на жилище. много са навързани нешата.  за да се изтълкува един транзит, трябва да се отчетат 100 други положения  :012:
« Последна редакция: Ноември 25, 2014, 03:54:52 pm от nerealna »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #331 -: Ноември 25, 2014, 03:58:56 pm »
да са ти живи и здрави! не е задължително да го получиш след смъртта. може да решат да те изненадат приживе.
миналата година, когато сатурн ми беше в 4-ти дом, майка ми преписа земите си и си купих апартамент.
но пък в натала имам тригон сатурн-юпитер, който дава наследство недвижима собственост сатурн в рак - земя. уран в 4-ти - неочаквано придобване /или загуба недай си боже/ на жилище. много са навързани нешата.  за да се изтълкува един транзит, трябва да се отчетат 100 други положения  :012:

само един Сатурн през 4 дом едва ли е достатъчен за наследство .... имаш ли нещо в този 4 дом? Или може би е имало някакви аспекти, свързани с 8 дом по това време?

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #332 -: Ноември 25, 2014, 04:06:11 pm »
само един Сатурн през 4 дом едва ли е достатъчен за наследство .... имаш ли нещо в този 4 дом? Или може би е имало някакви аспекти, свързани с 8 дом по това време?
да, имам уран в 4-ти. тр. сатурн е бил в разходяш съвпад с него и в същото време прави тригон с натален юпитер в 8 дом.
уран упр. 8.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #333 -: Ноември 25, 2014, 04:10:35 pm »
да, имам уран в 4-ти. тр. сатурн е бил в разходяш съвпад с него и в същото време прави тригон с натален юпитер в 8 дом.

е, по-скоро този тригон ти е донесъл наследството :) , а Сатурн е дал стабилността и новото жилище :) - моята интерпретация де :)

при мен наследството е дошло при преминаване на управителя на 8 дом от знак в знак - просто къщата на баба ми преминава от нейна собственост в моя :) - аз не получавам пари, от които да се купи ново жилище, затова и няма активиран 4 дом. Но пък в същото това време този управител прави и опозиция към У6 - от този момент нататък все аз трябваше да се грижа за този имот, въпреки че всъщност не живея там - просто ми е ангажимент :)
« Последна редакция: Ноември 25, 2014, 04:12:54 pm от Happy58 »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #334 -: Ноември 25, 2014, 04:31:59 pm »
Happy58, много добре ги тълкуваш транзитите    :clap:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #335 -: Ноември 25, 2014, 04:33:57 pm »
Happy58, много добре ги тълкуваш транзитите    :clap:

благодаря, но едва ли толкова добре, но поне се старая :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #336 -: Ноември 27, 2014, 10:43:18 pm »
Като ми дойде Сатурн на Урана, какво може да ми се случи? Сатурн е У5 и У6. Уран е У6. Съвпадът е в 3 дом в Стрелец, на 4-5* от 4-ти. Оттам прави квадрат към Слънце 2* разходящ и тригон към прогресивно Слънце - 1*орб.

Да стана учителка освен, друго не се сещам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #337 -: Ноември 27, 2014, 10:55:55 pm »
Smarta, ти си Слънчеви Риби-погледни ситуацията от тази гледна точка. Стрелец, 3ти,5-ти,6-ти дом, Сатурн /Уран, ти имаше доста неща във Водолей, е дошъл е моментът мислите или начинът, по който се изразяваш да добият една по-съвършена форма. Там където имаш планети във Водолей, ще се наложи да рискуваш в техните области, ако искаш да си разбрана,ще се ангажираш с нещо по-голямо от теб, затова ти трябва план, структура, нечие авторитетно рамо. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #338 -: Ноември 27, 2014, 11:35:39 pm »
Искаш да кажеш, че трябва да поема ангажименти (Сатурн) към планетите във Водолей (Уран и Сатурн)? Имам Луна и Меркурий в съвпад там. Желанието ми е да се занимавам с научна работа и да впрегна потенциала си за нещо полезно за хората. Идеи имам конкретни, и свише ми подсказват също. На едва ли е това, това е целоживотна мечта и работа. Хм. Водолейските планети са в 5 дом. Има две неща, които чувствам подходящи - да впрегна творческия си талант в полезна работа, както споменах, и да имам дете. За първото не спирам да работя. За второто не знам дали и кога ще ми се отвори парашутът. Не знам дали правилно те разбирам. Тази вечер не се чувствам много умна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #339 -: Ноември 27, 2014, 11:40:30 pm »
Ангажиментите са по 6-ти дом,както и полезната работа. Транзитен Юпитер направи ли вече опозиция на съвпада Луна/ Меркурий ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #340 -: Ноември 27, 2014, 11:51:51 pm »
Ангажиментите са по 6-ти дом,както и полезната работа. Транзитен Юпитер направи ли вече опозиция на съвпада Луна/ Меркурий ?
По 6 дом... работа, работа, работа. Когато тоя съвпад стане, ще съм в соларна година със Слънце в соларен и натален 6. Юпитер направи. Аз не разбрах какво точно стана тогава. Някаква илюзия май си разпадна.
« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 08:52:20 am от Smarta »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #341 -: Ноември 28, 2014, 08:56:12 am »
миналата година, когато сатурн ми беше в 4-ти дом, майка ми преписа земите си и си купих апартамент.
но пък в натала имам тригон сатурн-юпитер, който дава наследство недвижима собственост сатурн в рак - земя. уран в 4-ти - неочаквано придобване /или загуба недай си боже/ на жилище. много са навързани нешата.  за да се изтълкува един транзит, трябва да се отчетат 100 други положения  :012:
Миналата година тр Юпитер нали беше в рак, извършил е съвпад с нат Сатурн и тригон с нат Юпитер,  тр Сатурн в тригон с нат Сатурн и нат Юпитер- не е само от тр Сатурн в 4д, както сама си отбелязала в коментара

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #342 -: Ноември 28, 2014, 09:30:53 am »
По 6 дом... работа, работа, работа. Когато тоя съвпад стане, ще съм в соларна година със Слънце в соларен и натален 6. Юпитер направи. Аз не разбрах какво точно стана тогава. Някаква илюзия май си разпадна.

Защо забравяш квадратурата към Слънце,5-ти дом - това е важното в периода.Слънцето в 6-ти или 7-ми дом е поставено в твоята карта? Ако попада в 6-ти дом , тогава оста 6/12-ти Риби/Дева ще търси изява и ще е свързана лично с теб, докато по 7/1-ви, ще е най-вече с другите, партньор/-и.Ще трябва да следиш транзита на Юпитер паралелно с този на Сатурн,щом те вълнува работната сфера, и защото същия тръгва ретро другия месец, а това най-силно ще се усети и то благотворно именно от натални Слънце в Риби, Рак, АСЦ и Юпитер в тези знаци.Сатурн пък преди Коледа влиза в Стрелец и горе-долу, когато тр.Юпитер тръгва директен пролетта догодина, тогава същия се обръща ретро в Скорпион, ако имаш планети , главни оси на 10-12* в неподвижни знаци и 3*-5* в подвижните, като астрофактори при теб за работа, тогава фокуса през цялата година ще  е там.:)
« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 09:32:34 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #343 -: Ноември 28, 2014, 11:05:14 am »
Бе то аз попитах на парче за Сатурн/Уран, а то трябва да се гледа цялата карта. Благодаря ти за отговора, няма да те карам да правиш анализ, трябва да седна аз да си събера акъла. Със Сатурн в трети дом често ми е трудно.

Сатурн като отиде в Стрелец, първо ще направи квадрат към Слънцето, веднага след това съвпад с Уран, върху него става ретрограден, връща се в Скорпион, и после пак отначало - квадрат, съвпад и накрая секстил Луна/Меркурий, всичко това в рамките на четири градуса от Стрелеца. Сатурн в Скорпион направи много голямо изчистване в 5 и 6 дом, из дъно изгреба. Сега, като мине в Стрелец ще ми даде да пробвам новия вкус на оптимизма, после ще се върне да доизмете, ако нещо е останало, и накрая вече ще дойде промяната. Сега имам Хирон на ДЦ, точно. За трети път. Това си е голяма мъка и реших да отида на брачна терапия, мъжът ми се нави. Тъкмо ще си подкрепя квадрата на Сатурн към Слънчо, който е баш след Нова година.
За 6-12 и Риби-Дева си права. Слънцето е У12 в 6. Юпитер сега е в 12. Занимавам се само с психология от сутрин до вечер. Навих се да стана и един отговорник по обществена дейност на добра воля. По тези градуси, които ми спомена, Юпитер е на 10*Скорпион, а Слънце е на 3*Риби. Само не разбирам, защо ретроградието на Юпитер ще ми се отрази добре. Юпитер ще направи и опозиция на Слънцето по някое време.

В края на краищата след една година този бурен на аспекти период ще го докара до Сатурн на ИЦ едновременно с Юпитер на АЦ. И тогава каквото се е подготвило, ще стане видно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #344 -: Ноември 28, 2014, 11:35:48 am »
Смарта, защото в момента Юпитер е в Лъв, а като огнен знак, на същия му е трудно да се обърне навътре към себе си, както и всички огнени Слънце, Марс, Юпитер в периода, докато водните Рак и Риби -Слънце, АСЦ, Юпитер и Луна е добре да използват същия като повярват на своите вътрешни убеждения . Да споделят със вета, навън своите мисли, да ги преподават, така разширявайки и своя , и на другите съзнанието си, мирогледа. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“