Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 291300 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #480 -: Май 14, 2015, 07:03:53 pm »
Много неприятен транзит на ретро Сатурн  У5, стар У6, натално в 3 ти дом Скорпион.  :012: :012: :012: :012: Близо е да съвпад с У1,2,10 Меркурий в 4 ти дом и още не е в орбис, но....извърши квадрат с АСЦ и регистрирах трудности с половинката, в разбирането, в изразяване, чувства на самотност и депресия, нахапа ме някакво животно по гърба, от което супер дълго време вече ме сърби, после започна и по други места по кожата да ме сърби, до неврозно състояние. (нахапаното го мажа с фенистил) . Сега съм пред дилема, дали да се самолекувам както много обичам или все пак да посетя лекар за другия сърбеж, който е в горната част на корема и няма НИКАКВИ следи от ухапване или пък обрив там, просто не спира да ме сърби :012: :012:  :012:  :lol_hitting:
Сатурн не хапе, но нали кожата е по него  :012: Универсално средство срещу сърбеж- кожата се облива с вода, в която е добавен малко натурален оцет.  Миналата година по това време, докато плевих на мама двора и по гърба, и едната ръка, ме бодна някакво летящо насекомо- голям и продължителен сърбеж имах тогава, зачерви се кожата в голям участък, но в крайна сметка мина и замина  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #481 -: Май 14, 2015, 07:13:58 pm »
Добра идея,  като излизам без фенерче с електрошок да не си плакна саламурата от главата/маската ми за коса е с оцетче и зехтинче / и ще имам ефект 2в1-без комари и без навлеци :012:

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #482 -: Май 20, 2015, 01:54:56 pm »
Много неприятен транзит на ретро Сатурн  У5, стар У6, натално в 3 ти дом Скорпион.  :012: :012: :012: :012: Близо е да съвпад с У1,2,10 Меркурий в 4 ти дом и още не е в орбис, но....извърши квадрат с АСЦ и регистрирах трудности с половинката, в разбирането, в изразяване, чувства на самотност и депресия, нахапа ме някакво животно по гърба, от което супер дълго време вече ме сърби, после започна и по други места по кожата да ме сърби, до неврозно състояние. (нахапаното го мажа с фенистил) . Сега съм пред дилема, дали да се самолекувам както много обичам или все пак да посетя лекар за другия сърбеж, който е в горната част на корема и няма НИКАКВИ следи от ухапване или пък обрив там, просто не спира да ме сърби :012: :012:  :012:  :lol_hitting:
Мина и си замина с транзита.  :012: Малко го мазах ту с Фенистил, ту с крем Здраве.  :012:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #483 -: Май 20, 2015, 04:35:36 pm »
29 години (първият Сатурнов цикъл) са една граница, праг, който трудно се обяснява на непреминалите през него. Казвам го, защото съм наблюдавала поведението и взаимоотношенията между хора на 25-28 години и такива на 29-30 и нагоре. Уж неголяма разлика в годините, но съществена. Възникват неразбирателства основно на база "неусвоен" (още) Сатурнов урок у едните. Тези уроци винаги са свързани с нуждата да се проявява отговорност, сериозност, задълбоченост, зрялост, търпение и т.н. в живота. Някак си човекът, който не е преминал още през един пълен Сатурнов цикъл, не разбира за що иде реч, убеден е, че животът е в краката му, здравето му е вечно, постъпките му - без последствия, и че това никога няма да се промени. И само времето ще го научи - в най-добрия случай. Защото хората, пропуснали да научат задоволително един Сатурнов урок, са жалка гледка и за самите себе си. Може човекът да има огромен потенциал, но ако със Сатурн не се разбере, ще прекара живота си в безсмислие и самосъжаление. За съжаление тези уроци трудно се "наваксват", защото, както и твърдата материя и времето, които се управляват от Сатурн, възможностите за лавиране са ограничени. Самият Сатурнов урок е свързан с това - човекът да се научи да приема ограничението за свое лично израстване, да си смила всичко щателно и докрай, дори и да не е точно много вкусно и лесносмилаемо, да поеме отговорност за живота си и да се вгледа и в нерадостните му страни. И това човек за първи път сериозно го разбира на 29 години... или ако не го разбере - дупе да му е яко след това

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #484 -: Май 20, 2015, 04:55:28 pm »
Не нямах предвид Сатурнов възврат, а възвратна карта,която се прави за всяка планета-както за Слънцето-Солар и т.н. може да се направи възвратна карта за Венера,Марс и всичко което се възвръща се прави карта за този момент,която допълнително индикира динамиките през които преминава тази планета за периода преди следващия и възврат.Така се проследяват много интересни неща и се придобива повече знание,какво в момента се стремим да активираме и как то ще се активира. Картата се гледа изцяло пречупена през призмата на планетата или астероида за който се прави картата-орбисата е като за солар,основно се гледат аспектите на самата планета,осите и техните управители и аспекти.Много силен тласък за даден период имаме когато във възвратната карта планетата Сигнификатор или Управителя на Асцендента са в силен дом и аспекти и най-вече във взаимен аспект.Тогава има много силна връзка между външните обстоятелства и вътрешните изживявания,промените са по отчетливи и нещата са по-силно заформени.Нещата се тълкуват без да се излиза извън рамката на планетата за която се прави картата-това е много важно.После наслагваш тази карта с натала и обръщаш най-вече внимание на това къде попада кръста и дали има съвпади,най-вече се гледат съвпади с куспиди-и от двете страни,планетние аспекти играят по малка роля при наслагването.
Не знам къде в сайт това може да стане.Janus e програма,която го позволява.Но преди да почна да работя с нея съм си ги правил сам-просто гледаш в ефемеридите точния възврат до секундата и с този час и дата правиш карта в която и да е програма от там нататък е лесно.По-сложно стоят нещата тогава когато планета прави 3 пъти възврат(както моя Юпитер) заради ретро фаза-тогава се гледат и 3 карти,но от период до период до следващия като последния се взима за краен т.е. и неговата карта.Мисля,че и руската Uranus поддържа възвратите на планетите без астероидите.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #485 -: Май 21, 2015, 03:45:24 pm »
Как мислите - какво ще донесе ретро Сатурн в скорпион? Аз лично си отдъхнах като влезе в стрелец, въпреки, че в скорпион не правеше напрегнати аспекти със светилата. Целият период в скорпион беше някак тежък, така го усещах.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #486 -: Май 21, 2015, 09:02:53 pm »
Как мислите - какво ще донесе ретро Сатурн в скорпион? Аз лично си отдъхнах като влезе в стрелец, въпреки, че в скорпион не правеше напрегнати аспекти със светилата. Целият период в скорпион беше някак тежък, така го усещах.
нали съм плутонианка, добре ми е в скорпион, в стрелец ми носи дискомфорт- квадратира Уран У6, после ще квадратира Плутон на АСЦ, като в същото време ще е минал в 4д в близост до ИЦ, а накрая ще квадратира Мерка У1, У10 в 1д откъм 4д- едва ли ще хвърча от щастие, може да изпратя майка в този период- има и други показания, например пр ИЦ след две години е на 0гр. - последното все ще се случи някога, въпросът е как, че отсега нямам нерви да се занимавам с нея, та представям си ако легне на легло, да не дава Господ!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #487 -: Май 26, 2015, 12:00:18 am »
Точно обратното забелязах за мен-преди пет пари не давах за Сатурн, а той бе щедър циция, а от няколко години, откакто го слушам уж, тоя така се стисна, че дори троха мухлясъл хляб не получих. Защо му се вързах на овчарската свирка на тоя, само дето в манастир не влязох и пак нищо. САМО мумифициран среден пръст получих за награда. :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #488 -: Май 26, 2015, 12:04:41 am »
Щото трябва да се уважава, не да се обожествява

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #489 -: Май 26, 2015, 12:08:35 am »
Обожествяван -друг път в друг рай.В моят иконостас няма място за такива образи.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #490 -: Май 26, 2015, 12:34:39 am »
Сатурн е ограничението на времето и материята, трябва да се уважава.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #491 -: Май 26, 2015, 09:02:44 am »
Не го уважавам и аз Сатурн. Карам по неговите изисквания, но не съм отчела да ме е наградил така, както аз съм очаквала. Стиснат маймун. Може би това идва от дома, в който е разположен при мен, трудно му се проявява влиянието и уроците са трудно дефинирани.

Наблюдавам как ще се прояви в една карта със стелиум на слънце, луна и меркурий в скорпион, последната декада. Засега не виждам въпросният човек да е получил заслуженото, а какво заслужава не е само мое мнение, та да кажа, че не съм обективна. Във въпросния натал Сатурн е неаспектиран и в падение. Накрая да не излезе, че е много добре да имаш неаспектиран Сатурн, транзитите му не те ловят.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #492 -: Май 26, 2015, 09:33:39 am »
Моят натален Сатурн пък като прави само тригон с Луната, не съм забелязал транзитите му да се проявяват положително.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #493 -: Май 26, 2015, 09:57:20 am »
Награди без риск няма, а той не е по сатурн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #494 -: Май 26, 2015, 11:32:22 am »
Повечето хора получават шансове, малко ги използват, ако изобщо ги забележат
Изключенията са малко, при тях има показания за средна към никаква съдба/късмет