Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290770 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #600 -: Август 30, 2015, 01:39:34 am »
Не, качих картата на мъжа ми, предстои транзитен Сатурн да направи опозиция на наталния му Юпитер.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #601 -: Август 30, 2015, 01:40:56 am »
Ето и в астро.сом
Благодаря, така вече се чете!
Юпитер в първи градус на близнаци, тр Сатурн е извършил опозиция с него на Нова Година- как се е отразила?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #602 -: Август 30, 2015, 01:43:37 am »
Беше неудовлетворен от бизнес начинанията в съдружие. Разочарование. Но той тръгна с огромна кошница - затова е нормално да има разминаване, а и прекалено много си беше повярва. Сатурн изсипа ледена кофа на главата на Юпи  ;D  Аз го очаквах, то беше редвидимо - от страни.
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #603 -: Август 30, 2015, 01:43:54 am »
В картата му нито Юпитер, нито Сатурн имат отношение към партньорските теми. Юпитер е в знака на втори дом. Коригирам си мнението - мисля, че ограничението ще е в материален план заради по-малко възможности в работата.
Чела съм, че аспектът между Юпитер и Сатурн води до конкретизиране на възможности. Само че това е в мунданната астрология. А когато тр. Сатурн прави твърд аспект към нат. Юпитер едва ли влиянието ще е толкова лежерно.
С две думи - при него Юпитер има отношение към втори, осми и 12 дом. Сатурн - към 10 и 11. Да внимава познати/приятели да не го подведат с пари. Най-конкретното предположение, което мога да дам е, че има предпоставки да загуби пари или някой да не му плати дължимото.
По-интересно ще е, когато Сатурн мине върху Луната.

Твоята Луна в ъглов дом ли е? За да е толкова видима или е в ъглов, или е много аспектирана. Или аз съм крайно сензитивна към Сатурн. Но той все пак е що-годе поколенчески, та не ми се вярва да е това.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #604 -: Август 30, 2015, 01:44:52 am »
Не, качих картата на мъжа ми, предстои транзитен Сатурн да направи опозиция на наталния му Юпитер.
a.l.e.n.a, това го разбрах от първия ти коментар, а аз написах, че преди няколко години си имала опозиция на тр Сатурн към твоя Юпитер, който е в 1д и попитах при теб какво ти е донесла, макар че при теб Сатурн не е У10, но пък Юпитер е У10. За мъжа ти вече писах, че е имал опозиция на тр Сатурн с Юпитер на 1-2 януари 2015г. и трябва да си запозната с аспекта как му се е отразил.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #605 -: Август 30, 2015, 01:52:13 am »
The One, точно това очаквам, той си затваря очите, но до кога ... Явно ще има проясняване на ситуацията ....или поне ще спре да се прави, че не вижда.

Моята Луна е в 6 дом, но прави най-точният аспект в картата ми - квадрат с Венера и може би това я изкарва напред :) Пък и в огнения тригон участва :) Ще кача и своята карта :)

akruks, когато се случи при мен - предстоеше да се върна на работа след първото майчинство, а не исках изобщо. Имаше големи промени, за които узнах "случайно" ...много гаден период беше. За няколко месеца побелях. Много си бях повярвала, че съм недосегаема, посякоха ме, като стой та гледай .... Целяият ми труд до преди майчинството отиде на кино - преживях го много трудно, но ...изправих се и продължих ...
« Последна редакция: Август 30, 2015, 01:55:37 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #606 -: Август 30, 2015, 02:11:23 am »
Алена, той скоро е имал квадрат на транзитен към натален Юпитер при ингреса на планетата в Дева. Свързваш ли с някакви събития втората половина на август? Според мен нещо е раздуло до безобразие очакванията му и студения дъжд ще е два пъти - веднъж с отминаването на аспекта и втори път с опозицията на Сатурн. Първото разочарование би трябвало вече да се е случило, защото е имало тригер при съвпада на Юпитер със Слънцето.

П.П. За да затворя лъвската тема - разгадах защо ти фиксирах точно Луната. Аз имам съвпад Луна-Венера и много отчетливо улавям аспект между двете планети. Твоят е напрегнат и съответно - по-силно изразен, отколкото би бил например секстрил или тригон. А и е в знак тригонален на моите Луна и Венера. Вече съм спокойна и доволна, разясних мистерията  :012:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #607 -: Август 30, 2015, 02:23:25 am »
akruks, когато се случи при мен - предстоеше да се върна на работа след първото майчинство, а не исках изобщо. Имаше големи промени, за които узнах "случайно" ...много гаден период беше. За няколко месеца побелях. Много си бях повярвала, че съм недосегаема, посякоха ме, като стой та гледай .... Целяият ми труд до преди майчинството отиде на кино - преживях го много трудно, но ...изправих се и продължих ...
Сатурн нали е естествен У10, при мен е У5, У6 и по същото време, когато и при тебе, тр Сатурн във 2д правеше опозиция с Юпитер в 8д- работих частна учителка на дете с увреждане за малко пари, по 2лв на час

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #608 -: Август 30, 2015, 10:49:11 am »
Като стана въпрос, че е било за малко пари - при мен сега е в 8 дом и предстои да влезе в девети с ингреса в Стрелец. Докато беше в 8 дом си изпразних картите, че и заеми имам за челюстните операции :(

При мен Венера - У2 е в 8 дом и всичко съм правила със заеми - жилище, обзавеждане, саниране ... предните операции - като имам заеми - няма как да спестявам. През 2013г - успях да изплатя всичко - ипотеки, потребителски - 3 заема и 3 карти. Докато Сатурн е бил в 8 дом, обаче  - пак изпразних картите и за бонус нов заем. за картите - гадно ми беше, но покрай бременността и майчинството се наложи, но пък си знаех, че като се върна на работа - ще ги оправя. Обаче другият заем ми дойде, като гръм от ясно небе.

И в края на транзита си в 8 дом - Сатурн ме дисциплинира наистина - начертах си точен план за покриването и го спазвам. Трябва да огледам добре ситуацията - защото не може само транзита на Сатурн в 8 дом да е причината. Да, ограничава ме - действително и точно чрез парите на другите, накрая ме и дисциплинира, но едва ли заслугите са само негови :)

The_One, той като цяло е от вечно недоволстващите, но не споделя особено. Изводи си вадя от наблюдения и ако изпусне нещо. Понякога много настоява да споделя, обажда ми се в 10ч преди обед с молба да му отделя време и развълнувано изкарва някоя емоция. Но това е рядкост. В повечето случаи се вижда вибрацията на емоцията, като отекване в действията му. Ако е разгневен - може да на каже защо, а просто да е агресивен....

Затова не съм напълно наясно с всичко, но за моя изненада реши да продаде едната фирма, която е първата му - бебето. И мислят за разделяне с част то екипа. Към тази част наистина имаха раздути очаквания. Според мен частта си е ОК - очакванията бяха нереалистични, но то е достатъчно да има конфликт между очаквания и реалност.

Интересно ми е и ще се радвам да споделиш - какво лъвско ти направи впечатление - какво провокира разсъжденията ти по лъвската тема при мен :)

Разбирам, че квадратът е може би най-напрегнатият аспект, напрегнат в смисъл да изисква да надскочиш себе си, д аизелзеш ут черупката, от удобното кресло и да направиш промяна. Може би това е най-трансформиращия аспект. При мен започна, като противопоставяне на майката, а след като се помирихме - трансформация в самата мен. И Луната, може би получава енергия от тригона - Нептун и Юпитер са управители на Асцендента ми - физическото тяло е изцяло засегнато, Юпитер е и в 1 дом  :) :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #609 -: Август 30, 2015, 10:58:14 am »
Лъвското идва от показността, Алена. От избор за цвят на косата. Лъвовете обичат да блестят, имат гриви - при теб е светла коса, лъвска грива. Асоциации.

Аз също съм с Луна в Лъв. И имам подобни изцепки, но малко модифицирани. Но при мен има прекалено много планети в 8 дом и повече предпочитам да съм в сянка. Все пак често избирам привличащи аксесоари. Може да е едно, но да е видимо, царско. Което е от ъгловата ми показна Луна.  :08:
Лъвските акценти сме забелязвани. Без значение дали го искаме. Защото в нас има една нужда от малко царственост - поведение, маниери, облекло, външен вид. Не казвам, че успяваме. Но подсъзнателно го търсим.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #610 -: Август 30, 2015, 11:16:49 am »
Да, така е  :) В добавка към написаното по-горе - освен точния квадрат на Луната с Венера и участието в огнен тригон с управителите на асцендента, то и Венера прави тригон с асцендента - изявата е категорична на физическо ниво - във физическото тяло  :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #611 -: Август 30, 2015, 11:34:45 am »
Сатурн издава присъдата,а Плутон я изпълнява, :72:

 при съпругът ти
тр.Сатурн в 7 - ревизира всякакви партньорства в момента- бизнес и лични и там ,където има тенденция за злоупотреби- от опозето със У8 Юпитер ,чужди активи,данъчни,застрахователни,лоши инвестиции, У9 - чуждестранни партньорства,У10- статус,имидж в обществото, общи проекти с приятели У11-там издава присъди,а те са уроци
а тр.Плутон е в 9 дом , връх на тау каре към нат.Слънце/Венера и нат.Плутон в 6- изпълнява,удряйки най-болезнените теми с карета плуто в 6 -работа,здраве,подчинени,слънце-себереализация,самочувствие,У5 -бащинство, спекулативни инвестиции,
тр.уран върху слънцето е активирал нат.хвърчило с очакване за висока приливна вълна,без да се е научил да сърфира,по рож.двете планети нямат асп.и тази енергия му е нова
плутон в каре към слънце-венера - чрез болезнени загуби ще го научи да оцелява сред недостойни хора в кризистни ситуации, теми за доверието,предателството,честност,достойнство ще претърпят необратими трансформации
тр.сатурн в опозе на юпитер- е асп. изкристализиращ злоупотреби с финансови средства,всичко покрито,ще излизе наяве,при тр.сатурн през 8 дом,У4 недвижимост,сигурност,стабилност,У12 всички добре пазени тайни ще станат явни,всички крайности и  надежди,нереални очаквания ще рухнат,притока на чужди/партньорски инвестиции ще секне- тр.юпитер през 5 в каре към себе си- трябва да е чист пред данъчни,застрахователи,осигуровки, и пр. елементи на 8 дом ,да не прави спекулативни инвестиции защото ще загуби,да не надскача фин.възможности със заеми,кредити,ипотеки,може да загуби собственост при тр.сатурн върху У4 Луна  и У12 Нептун в 8 дом,всички нюанси на сиво ще се осветлят
опозето носи и правни проблеми,както и тр.плуто в 9 дом- свързани с договорености,партньорства и чуждестранни бизнес такива,така,че всички действия на ръба на закона са високорискови за дълъг период от време,дори и при разх. аспекти,плуто действа и на 5 гр.орбис,ако не си научил сатурновите уроци  ;)а ретроградността на планетите в натала показва повторение на грешки по темите, който управляват и се намират
« Последна редакция: Август 30, 2015, 07:07:17 pm от strelicka »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #612 -: Август 30, 2015, 01:25:15 pm »
Твоят пост, Стреличка, в другата тема ме подсети, че сатурн вече минава на 29 градус, за последен път и сега ще е последното разчистване.

Мен малко ми е притеснено ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #613 -: Август 30, 2015, 01:29:33 pm »
Надявам се след излизането му от Скорпион /опозиция с нат. Юпитер/ да има някаква яснота по делото, засега съм в изчакваща позиция, още няма насрочена дата.

След ингреса в Стрелец предстои квадрат с нат. Марс, но тогава поне има екшън, работа. По време на сходящия квадрат преди няколко месеца едва не прегорях, сега съм в заслужена почивка, но вече почва да ми писва от инерция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #614 -: Август 30, 2015, 01:56:07 pm »
strelicka  :) Благодаря за обстойния анализ :) Винаги ми е полезно да разгледам един друг прочит, особено от човек, който не е наясно в ситуацията :)

При нас има съвпад на моя Юпитер с неговите Венера и Слънце. По-точен е съвпада с Венерата. Плутоните ни също са заедно - заради малката възрастова разлика. По тази причина - транзитният Плутон ни обработва едновременно - към наталните Плутони, при мен по Юпитер и Меркурий, а при него по слънцето и Венера. Аз винаги съм мислела, че квадрата на Плутон към Венера при него - доста опърлена се изявява в опитите му да ме промени. Дори очаквах след няколко години с отминаването на Плутон недоволството да отмине. сега ще преразгледам ситуацията :)

При мен определено има трансформация и преформулиране на брачната ситуация. Премина се през пълно унищожение на статуквото, стигане до дъното, сега бих казала Фениксът се ражда от пепелта. Отношенията ни се преформулират, има друга зрялост. Много е осъзнато, ще бъде бавно и дълго, но за никъде не бързаме :)

Lilla :) явно и при теб я има тази опозиция, като при мъжа ми :) По коментарите какво предтопи - погледнах и аз - първо тригон на транзитен с натален Сатурн. Повдигнах въпроса по-назад и получих коментари да не очаквам нещо, но аз все пак съм с нагласата да има успокояване на напрежението по сатурновите теми - при мен 5/11 дом, кости. Защото при мен Сатурн има силно влияние, вероятно защото ми управлява асцендента по другата астрология - не помня точната дума :)

След това ще направи съвпад с натален Нептун - при мен е управител на Асцендента. Веднага си го нагласям в посока на това, че ми предстои присаждане на кост, която трябва да се интегрира - да се "разтвори в моята" - така си представям синтеза на Нептун - разтваряне и физическо тяло и Сатурн :) Сигурно и на други нива ще се изяви, може и да бъркам, но такива са ми асоциациите.  След още няколко градуса ще направи тригон с натална Луна и квадрат с Асцендента . Тук вече нямам предположения - определено очаквам смесени "чувства" - дискомфорт от квадрата - все пак операция е, няма как да летя от кеф. Дано тригона с Луната да е нещо хубаво, тя все пак е в 6 дом - на здравна тема - да няма злини. В работен план може да има утвърждаване в ежедневните дейности. Или да започна работа по нов проект.

От тригоните май не бива да очаквам кой знае какво - като няма напрежение и всичко върви по вода ... то човек не усеща големи ефекти?
Над силата е само умението да я владеем!