Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290742 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #615 -: Август 30, 2015, 05:55:27 pm »
Лъвското идва от показността, Алена. От избор за цвят на косата. Лъвовете обичат да блестят, имат гриви - при теб е светла коса, лъвска грива. Асоциации.
Само дето при мъжете им оредява гривата на челото– нали имам две лъвски луни в семейството - на мъжа, който мисли да си присажда коса, когато има излишни пари, и на малката дъщеря, която по едно време си боядисваше в тъмен цвят косата и с една преса я изправяше- изобщо не ѝ приличаше, ама мода... сега си остави естествената коса- буйна грива, коса на вълни, шведско русо, като на тате си  :)

П.П. Аватарът на a.l.e.n.a - нейна снимка ли е? Досега си мислех, че е някоя артистка, дори се чудих коя е  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #616 -: Август 30, 2015, 05:56:58 pm »
И на двата аватара - предния и сегашния съм аз :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #617 -: Август 30, 2015, 06:13:20 pm »
И на двата аватара - предния и сегашния съм аз :)
Поздравления! Достойна визия за Луна в лъв си постигнала, с ефект "WOW"  :13:

 То не му е тук мястото да обсъждаме луните, но не мога да се стърпя да кажа за проявлението на Луна в лъв още в ранно детство- малката ми дъщеря я заварих как се покатерила на детското столче пред чешмата в кухничката и с абразивната част на домакинската гъба, запенена с миещ препарат, търкаше с все сила бузите си, които се бяха зачервили и повтаряше като мантра " ще ги махна тези грозни точки (луничките)  :012: В същото време сестра ѝ ( с Луна скорпион) се усамотила в спалнята пред огледалото и с един флумастер си рисуваше лунички по бузите- искала да прилича на сестра си, защото си мислела, че обичам повече нея, че имала лунички като мен.
По-късно дъщерята с Луна в лъв, когато беше на 10г ми разправя една вечер "Заминавай в чужбина при тати да изкарваш пари, че ми трябват за операцията!", а като я попитах за каква операция става дума ми отговори- "Да ги махам тези грозни пъпки по лицето (луничките има предвид), като си ме родила с тях, ще ми изкараш пари да ги махна!" :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #618 -: Август 30, 2015, 06:22:53 pm »
Хах, милите - и ние със сестра ми сме пълна противоположност - тя има съвпад на Марс и Венера в Овен (Венера е утрепана отвсякъде) и Луна в Козирог + Сатурн на Асцендента - всичко женствено за мен, за нея крайно противно и чуждо .... В периода й с късата коса ме бяха спрели с думите:"Абе, вчера беше на Графа с едно момче ...." ::) Но това изобщо не ни пречи да сме си най-близки :)

Аз пък съм с две момчета - баткото скоро направи 5 години със слънце в Близнаци, асцендент Близнаци и Меркурий на Асцендента - преди дни се изцепи:

"-Мамо, тате, като остарее - аз ще го гледам!
-Така ли, а мен кой ще ме гледа?
-Мамите не остаряват - те си остават момичета. Само момчетата остаряват!"

Приятелките все ми казват, че трябва поне едно момиче да имам - да му предам знания, опит, но като гледам сестра ми - няма гаранция, че ще иска да ги приеме :)

Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #619 -: Август 30, 2015, 07:01:32 pm »
strelicka  :) Благодаря за обстойния анализ :) Винаги ми е полезно да разгледам един друг прочит, особено от човек, който не е наясно в ситуацията :)


не в анализа,а между редовете е загатната истината :)кулминацията предстой при последен директен асп. на плутон,а осъзнаването след това

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #620 -: Август 30, 2015, 07:07:59 pm »
Твоят пост, Стреличка, в другата тема ме подсети, че сатурн вече минава на 29 градус, за последен път и сега ще е последното разчистване.

Мен малко ми е притеснено ::)

  :o защо активира ли нещо в картата ти

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #621 -: Август 30, 2015, 07:50:02 pm »
Не, само куинкокс към пр. слънце, ама сатурн си е копелдак, нямам му доверие, никакво.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #622 -: Август 30, 2015, 08:21:58 pm »
ама сатурн си е копелдак,
трябва да те черпи ,че толкова го подмлади без пластични операции
чичо Скруч по му отива ;) а 150 гр. е повторение на грешки

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #623 -: Август 30, 2015, 08:32:28 pm »
трябва да те черпи ,че толкова го подмлади без пластични операции
чичо Скруч по му отива ;) а 150 гр. е повторение на грешки

Стреличка, това последното откъде идва?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #624 -: Август 30, 2015, 08:55:21 pm »


Интересно ми е и ще се радвам да споделиш - какво лъвско ти направи впечатление - какво провокира разсъжденията ти по лъвската тема при мен :)

Със сигуност не е цветът на косата:) Има много руси жени, но в тях не виждам нищо лъвско.
Първото е формата на челото - лястовичката в средата, после нослето и формата на устата. Отделно и излъчването и цялата осанка. В първия момент не съм анализирала. Само видях снимката и си казах, че имаш много акцентиран Лъв. След това по-детайлно се загледах в чертите.
Двама от най-близките ми приятели са със Слънце и Венера в Лъв, първата ми любов беше с асц. Лъв. Друг мой близък човек пък е с огнен стелиум в пети дом, което пак е равно на Лъв. Така че тази енергия ми е много разпознаваема.

За да не съм съвсем оффтопик ще кажа и теорията си за Сатурн.
Понеже на мен Сатурн ми е в повече - хем е на асц., хем е в Козирог и държи цялата карта, имам нужда от противоположното. Нещо крайно несатурнианско. А това са Лъвовете, защото в този знак Сатурн не е силен. Те ми дават усещане за лекота и когато общувам с тях много лесно се отпускам. Обожавам оптимизма им и усета за игра и лежерността, с която правят всичко.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #625 -: Август 30, 2015, 09:01:43 pm »
Стреличка, това последното откъде идва?

Квиконс - минорный, постоянный, скрытый аспект. Иногда его относят к стабилизирующим аспектам, но чаще квиконс воспринимается как негармоничный аспект. Он ассоциируется с тяжёлыми обязанностями по поводу прошлых ошибок. С ним часто связаны ощущения вязкости и беспросветности. Квиконс напоминает о наших слабых местах и возвращает к тому, о чем мы хотели бы забыть. Особенности тяжело вынести давление квиконса, если соединённые им планеты не имеют мажорных аспектов. Но П.Глоба отмечает, что этот повтор ситуации даётся с целью укрепления познания уроков прошлого, поэтому квиконс тайно укрепляет и защищает нас. Квиконс может указывать на замкнутый круг однотипных проблем, давать ощущение внутреннего разлада. Марч и Мак-Эверс пишут, что в квиконсе присутствует стремление интегрировать силы планет в аспекте, а это может потребовать многочисленных попыток приспособления.
   Квиконс требует перемены отношений, перемены привычек и приспособления к условиям, связанным с планетами и домами, находящимися в аспекте. Здесь часто имеется в виду здоровье и/или финансы.
   Р.Суоттон подчёркивает, что квиконс является показателем неполноты, прорехи в едином целом, выпадения из цепи, нарушения взаимодействия; квиконс указывает на нечто, подлежащее исправлению, чтобы не нарушилась вся конструкция. Психологически квиконс воспринимается как "что бы я ни сделал - всё равно выйдет неправильно"; физиологически - это нарушение взаимодействия во взаимосвязанных системах организма. Согласно А.Подводному, этот аспект показывает, что человек является средством, с помощью которого космическая карма транслируется на Землю.
   Люди, в гороскопах которых нет квиконса, даже не имеют понятия, что значит приспосабливаться к чьим-нибудь потребностям и желаниям. Иногда они чувствуют себя неудобно, когда видят, что от них чего-то ожидают, но не знают, чего именно, потому что в основном думают только о собственных чувствах

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #626 -: Август 30, 2015, 09:15:19 pm »
не в анализа,а между редовете е загатната истината :)кулминацията предстой при последен директен асп. на плутон,а осъзнаването след това

Благодаря много  :) Погледнах в ефемеридите - как ще се движи и кога ще се случи. Плутон едновременно ще удря него по Венерата, а мен по Юпитера, та ще страдаме заедно  :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #627 -: Август 30, 2015, 09:32:07 pm »
Със сигуност не е цветът на косата:) Има много руси жени, но в тях не виждам нищо лъвско.
Първото е формата на челото - лястовичката в средата, после нослето и формата на устата. Отделно и излъчването и цялата осанка. В първия момент не съм анализирала. Само видях снимката и си казах, че имаш много акцентиран Лъв. След това по-детайлно се загледах в чертите.
Двама от най-близките ми приятели са със Слънце и Венера в Лъв, първата ми любов беше с асц. Лъв. Друг мой близък човек пък е с огнен стелиум в пети дом, което пак е равно на Лъв. Така че тази енергия ми е много разпознаваема.

За да не съм съвсем оффтопик ще кажа и теорията си за Сатурн.
Понеже на мен Сатурн ми е в повече - хем е на асц., хем е в Козирог и държи цялата карта, имам нужда от противоположното. Нещо крайно несатурнианско. А това са Лъвовете, защото в този знак Сатурн не е силен. Те ми дават усещане за лекота и когато общувам с тях много лесно се отпускам. Обожавам оптимизма им и усета за игра и лежерността, с която правят всичко.

Благодаря :)

Замисли ме аз какви мъже харесвам - много ми е трудно да кажа. Интелектът много ме възбужда и провокира - Марс в Близнаци, обаче също така и атлетични марсове. Сложна работа - изобщо не мога да отсека, като теб.Да усещам стабилност може би е водещото, но то всеки би искал това :)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #628 -: Август 30, 2015, 10:18:34 pm »
За партньорствата е важен У7, след това У5 и У8, както и аспектите между тях. Ако са хармонични би имала лесно удовлетворими очаквания. Но при Венера в близнаци и Луна в телец например желанията ще са доста противоречиви. Е, аз съвсем не съм отсякла. Но У7 и У5 са ми в съвпад, а Марс като естествен сигнификатор на мъжа в нощна карта е в знаков тригон с тях, така че...не бих казала, че съм разкъсвана от някакви сложни дилеми.
Марс в Близнаци освен интелекта обича и активността. Нормално да имаш слабост към по-атлетичен типаж. Някой зазидан на дивана няма как да те привлече, имаш нужда от подвижност - и физическа, и умствена :)
Сигурността си е женска необходимост, дори не мисля, че зависи от хороскопа.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #629 -: Август 30, 2015, 10:45:34 pm »
Да, права си, а аз като съм с дневна карта - ест. сигнификатор на мъжа е слънцето, нали?
Над силата е само умението да я владеем!