Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290844 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #630 -: Август 30, 2015, 10:52:33 pm »
Да, Слънцето. То описва ли партньорите при теб? Може би най-точен критерий е управителят на 7 дом. При теб е Меркурий щом асц. е Риби. Значи затова те привличат интелигентни мъже. Вероятно твои връстници или по-млади от теб, но в никакъв случай по-зрели. По това в кой дом и с какви аспекти е Меркурий можеш да разбереш още за образа на партньора. Имаш ли квадрат между Марс и Меркурий?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #631 -: Август 30, 2015, 11:23:14 pm »
Все са по-малки, което ми е крайно необяснимо .... МЕркурий ли индикира, че мъжете са по-малки?

Слънцето ми е в последните минути на Стрелец в 10 дом - определено харесвам широко скроени, великодушни и оптимисти. Но не само това. Явно е мешавица при мен :) Замислих се - примерно аз съм свободна, около мен има мъже, които искат да влязат в контакт - аз се оглеждам и един от тях ме впечатлява. Може би по меркурий интелектът е на първо място, а за ми направи впечатление - няма как и да не е с поддържана физика.

Като стана въпрос за нещастните любови - аз затова явно нямам такива - избирам от хора, които вече са ме избрали. И забелязвам, че пробиват по нахалните, тези с повече самочувствие, които дръзват да поразчистят наоколо.

Имаше един за мен фрапираш случай - 10 години след средното се запознавам с едно момче, което се оказа, че е бил от съседен клас - 5 години сме били на едно място - той ме помни отлично, а аз изобщо. Все едно го виждам за първи път. Просто е бил от тези, които не се перчат и съответно няам да забележа. А беше с хубава физика и феноменален ум. Впечатлих се много при реалното ни познанство. Но пък във време оно - изобщо не е имал шанс да припари.  10 г. по-късно ме хвана на къс пас, когато нямаше кой да му с еперчи  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #632 -: Август 30, 2015, 11:31:13 pm »
Да, Меркурий като У7 е почти сигурен знак, че партьорите ще са по-млади. Отделно имаш и близнашки Марс.
Хм..аз съм с повече марсова енергия и предпочитам да избирам първа. Но не нападам, а провокирам да бъда нападната. Но винаги, винаги аз набелязвам целта...И твърде шумните веднага отпадат от моята класация. Седми дом ми е в Рак и управител е Луната. Привличат ме мъже с луни в женски знаци, предимно Рак и Везни. Но пък много ми въздейства съвпада на Марс и Сатурн в мъжка карта. Може би защото при мен е на асцендента. И го търся и при мъжа, за да го приема за равностоен партньор. Неспособна съм да усетя като мъж някой без твърд аспект между Марс и Сатурн.

Стрелеца предполага ерудирани партньори, но отново - не възрастни. Меркурий също е в стрелец, нали?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #633 -: Август 31, 2015, 12:19:52 am »
трябва да те черпи ,че толкова го подмлади без пластични операции
чичо Скруч по му отива ;) а 150 гр. е повторение на грешки

Знам за повторението на грешки, и като върнах за последната година докато пр. слънце е в този градус, при всяко преминаване на сатурн на 29 градус съм, не повтаряла, ами подесетвала една и съща грешка.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #634 -: Август 31, 2015, 12:25:35 am »
The_One, Mеркурий е в края на 10 дом, направо на К11, но малко преди нея и е вече в Козирог ;)
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #635 -: Август 31, 2015, 12:39:54 am »
Е, значи по-скоро си имала връзки с връстници или с разлика не повече от пет години. Ако и Меркурий беше в Дева, или пък още по-крайния вариант - в Близнаци, можеше да са с по 10-15 години по-малки. Сега такива може би ги ограничаваш до флиртове, но заради земния и сатурнов знак на У7 си склонна да мислиш по-прагматично по отношение на обвързването и едва ли би създала сериозна връзка с толкова по-малък мъж.
Между другото, планетите в 11 дом се считат за късметлийски, особено ако имаш Слънце или Венера там.

Да се върнем на темата за Сатурн:)  второто влизане в Стрелец пак ще направи квадрат със Слънцето ми. Предишния път това ми донесе връзка с по-зрял мъж, която рязко приключи при съвпада на Уран с Луната ми. Минаването през 11 дом сложи край и на най-дългото ми приятелство още от училище, защото имаше ситуация, в която бях предадена. Сега се надявам да не се повтори същото, не съм настроена за това.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #636 -: Август 31, 2015, 09:21:45 am »

Да се върнем на темата за Сатурн:)  второто влизане в Стрелец пак ще направи квадрат със Слънцето ми. Предишния път това ми донесе връзка с по-зрял мъж, която рязко приключи при съвпада на Уран с Луната ми. Минаването през 11 дом сложи край и на най-дългото ми приятелство още от училище, защото имаше ситуация, в която бях предадена. Сега се надявам да не се повтори същото, не съм настроена за това.

Сега би трябвало да е различно, защото Юпитер вече влезе в първата декада на дева и разду очакванията на подвижния кръст. Сега Сатурн ще направи проверка колко от тях имат стабилна основа.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #637 -: Август 31, 2015, 09:41:19 am »
The_One  :) точно така е - изясни ми се напълно и съм ти признателна за търпението  :)

Отн. квадрата на твоето Слънце със Сатурн и връзката с по-зрял мъж - аз съм имала само една такава връзка и все си мислех, че е от натален Сатурн в 5 дом. Погледнах сега да видя аспектите между Слънце и Сатурн в този момент:

- транзитно Слънце в тригон с натален Сатурн
- транзитен Сатурн - на 45гр от натално Слънце

И едно око на Меркурий в този момент -ретрограден в 1 дом, съвпад с Юпитер и опозиция на Плутон в 7 дом.

Тази връзка продължи 11 години, помля ме, пречупи ме, промени ме, излязох друг човек от нея.
Над силата е само умението да я владеем!

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #638 -: Октомври 11, 2015, 08:13:28 pm »
Скоро транзитен Сатурн от 2-ри дом ще опозира натална Венера в 8-ми :-\
Венера управлява АЦ, 8-ми и 12-ти домове, а Сатурн съуправлява 3-ти дом, разположен е в 10-ти в натала. Венера-Сатурн нямат натален аспект. Много домове се намесват, не мога изобщо да преценя коя тема евентуално ще бъде засегната.
В периода когато опозицията става точна, нямам други напрегнати транзити на външни планети към лични такива, напротив, относително благоприятен период астрологически. Все ще се намеси СатурнЯ и няма да ме остави да се порадвам на живота :)

Започнах да слабея (физически), при все че не съм променила режима си на хранене и ям шоколад в големи количества ежедневно. Надявам се, с това да си остане проявата на транзита!

Моля всички, които помнят отчетлива и важна събитийност при този аспект, ако може да споделят, благодаря предварително!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #639 -: Октомври 11, 2015, 08:27:18 pm »
Скоро транзитен Сатурн от 2-ри дом ще опозира натална Венера в 8-ми :-\
Венера управлява АЦ, 8-ми и 12-ти домове, а Сатурн съуправлява 3-ти дом, разположен е в 10-ти в натала. Венера-Сатурн нямат натален аспект. Много домове се намесват, не мога изобщо да преценя коя тема евентуално ще бъде засегната.
В периода когато опозицията става точна, нямам други напрегнати транзити на външни планети към лични такива, напротив, относително благоприятен период астрологически. Все ще се намеси СатурнЯ и няма да ме остави да се порадвам на живота :)

Започнах да слабея (физически), при все че не съм променила режима си на хранене и ям шоколад в големи количества ежедневно. Надявам се, с това да си остане проявата на транзита!

Моля всички, които помнят отчетлива и важна събитийност при този аспект, ако може да споделят, благодаря предварително!

При мен се случи този транзит преди 2 год. И доста дълго трая, поради ретроградността на сатурн тогава. Венера ми е в 11/ти , У11, а сатурн транзитира през 5 дом ( все още). Ами ограничение по темите на 11 дом беше основното проявление. Раздяла с някои приятели поради преместване на друго място, също така сбогуване с хора, с които работихме заедно половин година тогава. Иска ти се се  да се радваш на венера, а не се получава, понеже сатурн ( обстоятелствата) я ограничава.

При теб( може би) ще се прояви при финансовите въпроси, намаляване на финанси, може да ти се наложи да плащаш сметки, като допълнителни данъци и подобни.

По 8ми са и официланите документи, договори. Да не ти се наложи да подписваш някакви договори, които да не те удволетворяват като условия?
« Последна редакция: Октомври 11, 2015, 08:32:07 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #640 -: Октомври 11, 2015, 08:50:11 pm »
При мен се случи този транзит преди 2 год. И доста дълго трая, поради ретроградността на сатурн тогава. Венера ми е в 11/ти , У11, а сатурн транзитира през 5 дом ( все още). Ами ограничение по темите на 11 дом беше основното проявление. Раздяла с някои приятели поради преместване на друго място, също така сбогуване с хора, с които работихме заедно половин година тогава. Иска ти се се  да се радваш на венера, а не се получава, понеже сатурн ( обстоятелствата) я ограничава.

При теб( може би) ще се прояви при финансовите въпроси, намаляване на финанси, може да ти се наложи да плащаш сметки, като допълнителни данъци и подобни.

По 8ми са и официланите документи, договори. Да не ти се наложи да подписваш някакви договори, които да не те удволетворяват като условия?

Flora, благодаря за споделеното!

Аз също помислих за вероятността транзита да засегне финансите негативно. Но пък от друга страна, откакто Сатурн ингресира в мой 2-ри дом, започнах да получавам изключително високо финансово възнаграждение.
За договорите си права, буквално никога не съм получавала толкова оферти за работа, подписах контракт с чужденци още при самото навлизане на Сатурн в Стрелец, финансово беше повече от добре, но пък другите условия бяха непоносими. Канселирах договора, когато тр. Сатурн се върна обратно в Скорпион.

Септември подписах с друга институция, пак високо заплащане, но пък тук върша задълженията с голяма досада.
Благодаря за насоката, явно такава ще да е тенденцията със Сатурн във 2-ри при мен.

Чудех се, дали да не кандидатствам за заем от банка, никога не съм правила такова нещо, но съвсем не съм убедена че със Сатурн срещу 8-ми и срещу Венера, времето е подходящо за подобно действие.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #641 -: Октомври 11, 2015, 08:59:08 pm »
Цитат
Чудех се, дали да не кандидатствам за заем от банка, никога не съм правила такова нещо, но съвсем не съм убедена че със Сатурн срещу 8-ми и срещу Венера, времето е подходящо за подобно действие.

Ами кредитът е типично проявление на оста 2/8, може опозицията да показва това чудене в теб. Хем се замисляш, хем не си сигурна. Сигурно и пътуванията ти зад граница ще са ограничени при аспекта -венера нали е У12, а сатурн СУ3.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #642 -: Октомври 11, 2015, 09:30:21 pm »
Точно в деня когато аспектът става точен, пътувам в друга страна!
И по този повод се чудя, дали няма да възникнат проблеми по време на самото пътуване.

Но пък погледнато от друг ъгъл, аз постоянно пътувам и не живея в родината си от дълги годии, така че може би не трябва да свързвам точно този аспект с пътуване.
Чудех се нещо друго, имам досаден ухажор с много сериозни намерения, точно сатурнов типаж, та дали аспектът не е свързан по някакъв начин с него?! :) Изключително ерудирана персона, обаче сух и грозноват, не съм привлечена ни грам физически.

Ами то не остана, ще видим какво ще се случва. Лошото е, че Сатурн като тръгне ретро, пак ще се случи опозицията.

Флора, много точно ги усещаш тенденциите, благодаря за коментарите! :58:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #643 -: Октомври 11, 2015, 09:53:13 pm »
Цитат
Но пък погледнато от друг ъгъл, аз постоянно пътувам и не живея в родината си от дълги годии, така че може би не трябва да свързвам точно този аспект с пътуване.
Чудех се нещо друго, имам досаден ухажор с много сериозни намерения, точно сатурнов типаж, та дали аспектът не е свързан по някакъв начин с него?! :) Изключително ерудирана персона, обаче сух и грозноват, не съм привлечена ни грам физически.

Това е много възможен вариант за проявление. Този да не вземе да се активизира още повеще по време на точната опозиция? :) Иначе при такъв апсект съм виждала хора , които  започват връзки с по-възрастни или сатурнови типажи.

Може на вътрешно ниво да се чувстваш по-неуверена по отношение на външния си вид, сексапил, излъчване  :) И да не ти се занимава със забавления, да не ти се излиза толкова , среща с хора.

Цитат
Ами то не остана, ще видим какво ще се случва. Лошото е, че Сатурн като тръгне ретро, пак ще се случи опозицията.

Не смятам, че ще те изненада с нещо много по- различно тогава. Все пак това е сатурн, не уран.   :) Тенденциите се усещат много често още преди точния аспект.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #644 -: Октомври 12, 2015, 05:53:55 pm »
Тр.Сатурн у11д,с.у.12д прави съвпад с нат.Венера у2,7интерсептирано,във 9д-очаквах разходи и материални ограничения,разходи-днес един голям гардероб се килна като кулата в Пиза от претоварване,трябва да го ремонтирам,очаквах 6д да е замесен,но мунданно дева достатъчно е натоварена :017: