Автор Тема: Транзити на Сатурн  (Прочетена 290923 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #660 -: Октомври 17, 2015, 05:15:51 pm »
А при тези, при които няма транзити в 1 дом, как би могло да се обясни? Ако транзитите са в 7 дом, може би защото е в опозиция на 1 дом ли? Отделно, нямам нехармонични транзити към К6 и У6.

Ами Веско, ти асам пишеш, че ти квадратира планети от стелиума в стрелец. На К6 лъв ли имаш?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #661 -: Октомври 17, 2015, 05:18:02 pm »
До каква степен всеки ще го премине, може да е свързано и с наталната карта.
При мен мундо съвпад на Марс и Юпитер е в 7 дом и в каре с нат Марс, който е у2 в 10 дом. Аз изкарах една наистина ужасяваща нощ и няколко тегави дни - хрема, малка болка в гърлото, замаяност, болки в тялото. Но днес съм добре. И го изкарах на крак - можех да си върша задълженията.
При баща ми съвпад попада в 10 дом, но е в знаково каре със Слънце и Меркурий. Той го изкара много тежко, силна хрема, лежа два дена.
При моето седмодомие съвпад е на к11 в каре с Марс/Венера/Сатурн, от тях Марс е у6. При него имаше страхотни болки в гърлото и два комшарни дни, но вече е здрав.
При брат му - близнаци са, положението е като при седмодомието.
При едното дете е в каре с Луната, по мои предположения у6. И в знаково каре с Меркурий и Слънце - дълго, продължително боледуване, но без някаква изявена конкретна болка, стандартна настинка.
При другото дете е в знакова опозиция със Слънце/Юпитер/Меркурий. И при него е дълго и стандартно.

Всеки според желанието си пиеше/не пиеше лекарства. И резултатите са все еднакви. Оздравяваме по едно и също време.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #662 -: Октомври 17, 2015, 05:19:15 pm »
Ами Веско, ти асам пишеш, че ти квадратира планети от стелиума в стрелец. На К6 лъв ли имаш?
Не, Рак, Лъв е на десцендента, но Девата е интерсептиран знак в 7 дом.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #663 -: Октомври 17, 2015, 05:20:28 pm »
Марс не ми е от вчера в първия ми дом. Кое задейства точния момент? Аз пак се връщам на аспекта Сатурн/Асц, задействан от транзитна Луна. Няма от какво друго да е, като че ли.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #664 -: Октомври 17, 2015, 05:22:40 pm »
Марс не ми е от вчера в първия ми дом. Кое задейства точния момент? Аз пак се връщам на аспекта Сатурн/Асц, задействан от транзитна Луна. Няма от какво друго да е, като че ли.
Марс в 1 дом по-скоро би донесъл физически инцидент, но това зависи и как е поставен Марс. Виж какви транзити имаш към К6, У6 и К8, У8.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #665 -: Октомври 17, 2015, 05:25:43 pm »
Марс в 1 дом по-скоро би донесъл физически инцидент, но това зависи и как е поставен Марс. Виж какви транзити имаш към К6, У6 и К8, У8.
Към куспидите нямам аспект. Към У6, Уран, имам секстил от транзитна Луна и полусекстил от Венера, а към У8, Нептун, имам секстил от тр.СЛВ.
Момент, тр.Меркурий, У1, е в съвпад с Уран, апликиращ, 1*. Това може би търся?  :017:
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 05:29:24 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #666 -: Октомври 17, 2015, 05:29:29 pm »
Марс не ми е от вчера в първия ми дом. Кое задейства точния момент? Аз пак се връщам на аспекта Сатурн/Асц, задействан от транзитна Луна. Няма от какво друго да е, като че ли.

Ами задействал го е най-вероятно съвпада с юпитер. Юпитер изобщо не е само бенефик. Често раздува не толкова приятни неща. Както писа и Емма-гледайте мунданното проявление. Грипът представлява потапяне в колективната енергия, според някои автори, занимаващи се с метафизика. А за колективаната енергия какво да гледаме друго, освен мунданните транзити ? А сатурн асц е транзит, който действа доста по-продължително , 5 гр преди и след точния аспект. Той може да се тълкува като остлабване на физическите сили като цяло, за период от време, в който е актуален транзита. Или например трудно изкарване на грипа, влошаване. Но не той е бил тригера , според мен. По-скоро е оръжието, спусъка е дръпнал някой друг.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #667 -: Октомври 17, 2015, 05:35:03 pm »
Да, Флора, мисля, че открих кое е стартирало срива ми.
За мунданното положение сте прави, но все пак трябва да има засегнати точки в натала, а сега няма. Много грипове са минали без да ме притеснят. Затова сега реших да разчепкам кое как стои.
Благодаря  :58:
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 05:38:25 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #668 -: Октомври 17, 2015, 05:57:04 pm »
Делф, при преминаването на Марс през 1 дом не е задължително да имаш инцидент.
Явно не си "задоволила" нуждите на Марс по някакъв начин, не си била достатъчно агресивна, себедоказваща. И той ти е отвърнал с друг вид разпалване - температура. Не знам дали си имала такава, но предполагам.

При някои от познатите ми този вирус/болест е минал с диария, което кореспондира с навалицата в Дева. При много е имало силна треска/температура.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #669 -: Октомври 17, 2015, 06:04:21 pm »
Делф, при преминаването на Марс през 1 дом не е задължително да имаш инцидент.
Явно не си "задоволила" нуждите на Марс по някакъв начин, не си била достатъчно агресивна, себедоказваща. И той ти е отвърнал с друг вид разпалване - температура. Не знам дали си имала такава, но предполагам.

При някои от познатите ми този вирус/болест е минал с диария, което кореспондира с навалицата в Дева. При много е имало силна треска/температура.
Емче, развесели ме  :38: Имах температура само една вечер, 38*, после нищо. Единственото, което усещам е голяма тежест, сякаш ме отнася на друго място.
По-скоро смятам, че посланието на Марс в първи дом е самоагресия. Т.е. спри се, защото си вредиш. В моя случай е така. Прекалено много нерви и емоции разпилени по небъдни пътища. Благодарна съм му.  :-*
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #670 -: Октомври 25, 2015, 10:12:02 pm »
ох, Сатурн ми е кацнал върху ДСЦ и изобщо не ми е до общуване с хора, не само с нови, а изобщо.
така ли ще е през целия му транзит в 7д, или?:Д
//и АСЦ-тът ми се кани да прогресира в Рак, в какъв ли темерут ще се превърна, не ми се мисли...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #671 -: Октомври 26, 2015, 07:46:19 pm »
ох, Сатурн ми е кацнал върху ДСЦ и изобщо не ми е до общуване с хора, не само с нови, а изобщо.
така ли ще е през целия му транзит в 7д, или?:Д
При мен не се е проявил така, дори точно в този период общувах засилено с много хора, свързани с професията, която упражнявах, а у нас все едно беше хан (за ужас на майка ми)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #672 -: Октомври 30, 2015, 10:32:40 am »
Днес се обадих да си запиша час при психолог ... След това погледнах картата - да видя има ли някакви аспекти около Нептун - виждам, че на датата на първата консултация - тр. Меркурий и Сатурн са в съвпад и на няколко градуса преди съвпад с Нептун. След тях е Слънцето.

Чудих се как ще се изяви съвпада на тр. Сатурн с натален Нептун - и вероятно ще е това :) Отивам заради проблеми в брака - на това отдавам, че и Меркурий участва :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #673 -: Октомври 30, 2015, 10:36:16 am »
А Нептун в кой дом е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Транзити на Сатурн
« Отговор #674 -: Октомври 30, 2015, 10:36:38 am »
Днес се обадих да си запиша час при психолог ... След това погледнах картата - да видя има ли някакви аспекти около Нептун - виждам, че на датата на първата консултация - тр. Меркурий и Сатурн са в съвпад и на няколко градуса преди съвпад с Нептун. След тях е Слънцето.

Чудих се как ще се изяви съвпада на тр. Сатурн с натален Нептун - и вероятно ще е това :) Отивам заради проблеми в брака - на това отдавам, че и Меркурий участва :)

12ти дом замесен ли е?