Автор Тема: Месечен хороскоп-лунар  (Прочетена 222763 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #525 -: Ноември 29, 2015, 01:59:56 pm »
Той не че другият ще е цвете  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #526 -: Ноември 29, 2015, 02:06:39 pm »
Той не че другият ще е цвете  ;D
в настоящия ти лунар не виждам нищо притеснително- може да има трансформация по отношение на приятелства, колективи, парите бързо да печелиш и да харчиш, да имаш повече домашна работа, но то по празниците всяка жена с малки деца се суети в кухнята, и без Луна в лун 6д  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #527 -: Ноември 29, 2015, 03:06:24 pm »
Марс винаги ми носи страшна агресия и съвпадът с Плутон ми действа ужасяващо .... Тр. Плутон е застанал на Меркурий в тао квадрата (не от вчера) ... та и двата Плутона - транзитен и натален - активни, че и Марс в играта :(

МС на луната е върху нат. Нептун - може би това е нещо хубаво ;) Не че го интерпретирам някак, но ми звучи меко и идеалистично :) Меркурий в 10 лунарен дом - точно това ми предстои до края на годината :)

А Слънцето и Сатурн тъкмо са вече разходящи - в 9 лунарен и натален дом - наистина ще го ударя на равносметки :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #528 -: Ноември 29, 2015, 09:31:17 pm »
::) Няма ли? Защо? Нали от Луна до Луна?

Виж си Черната Луна. Тя няма да се махне от Плутон за 28 дни, до следващата Луна. Само действието ще се прехвърли и върху други полета, в случая първи, втори и трети дом, с акцент върху втори, както и седми , разбира се.
« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 09:35:02 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #529 -: Ноември 29, 2015, 09:49:03 pm »
Виж си Черната Луна. Тя няма да се махне от Плутон за 28 дни, до следващата Луна. Само действието ще се прехвърли и върху други полета, в случая първи, втори и трети дом, с акцент върху втори, както и седми , разбира се.
Лилит е абстрактна геометрична точка, а Плутон външна (поколенческа) планета и ако нещо действа на Плутон при нея е тр Марс, който при твърд аспект с Плутон носи дискомфорт, може да има групово противопоставяне в този период.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #530 -: Ноември 29, 2015, 10:01:15 pm »
Лилит е абстрактна геометрична точка, а Плутон външна (поколенческа) планета и ако нещо действа на Плутон при нея е тр Марс, който при твърд аспект с Плутон носи дискомфорт, може да има групово противопоставяне в този период.

Нека мине време и Алена даде инфо за развитието на нещата около нея.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #531 -: Ноември 30, 2015, 04:55:06 pm »
Може ли да обърнете малко внимание и на моя лунар? ::)
Нямам време сега, така че чети и превеждай с гугле, както правя аз ето от тук- http://astrohit.com/lunar/lunar_0.php

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #532 -: Ноември 30, 2015, 07:38:31 pm »
чудя се кое в хороскопа ти те прави така егоцентрично изискваща чуждото внимание и все чакаща наготово... (допускам, че е от широкия аспект на Юпитер със Слънце, такива митьопищовщини хич не ми допадат:Д)
//на мен ми отне няколко години преди да добия самочувствието, че съм достигнала ниво, от което мога да (си) задавам въпроси и да си позволявам да занимавам другите със себе си.
и да, всеки има различен път, но приказката за неволята е винаги актуална. ако си решила да задълбаваш в себепознанието, започвай. бавничко стават нещата, изискват посвещение и време.

виждам, че Нептун е върху Меркурия ти, та не е подходящ моментът за логика и добиване на нови знания по този път. не вярвай на всичко, което чуваш/четеш (не само сега, а и по принцип), критичното мислене е може би най-важното нещо за един човек, още повече в съвременната действителност на масови потоци от разнородна информация. знанието изисква усилие, а вторичното (възприетото отвън, а не като следствие от твоите собствени процес, опити, търсене) не е ценно само по себе си, а е като бърза закуска, конфекция, поп арт - ще те щампова, вместо да те изгради като самостоятелен индивид. знам, че овенската енергия те прави нетърпелива, но водолеят в теб ще оцени извървяния път;

//не съм правила лунари досега и не ми се занимава да чета какво им се гледа, но:
със Сатурн, транзитиращ през 2д и Луна във 2-ри лунарен, лун. Асц в 4д и УАсц във 2-ри лунарен, опозиция на Венера (у4) и Уран (у1) в лун. 2-8д - времето ми се струва идеално за самостоятелно (ре)формиране/(пре)моделиране на личност, ценностно ядро, etc. рефлектирай повече; успех!)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #533 -: Ноември 30, 2015, 07:54:09 pm »
чудя се кое в хороскопа ти те прави така егоцентрично изискваща чуждото внимание и все чакаща наготово... (допускам, че е от широкия аспект на Юпитер със Слънце, такива митьопищовщини хич не ми допадат:Д)
//на мен ми отне няколко години преди да добия самочувствието, че съм достигнала ниво, от което мога да (си) задавам въпроси и да си позволявам да занимавам другите със себе си.
и да, всеки има различен път, но приказката за неволята е винаги актуална. ако си решила да задълбаваш в себепознанието, започвай. бавничко стават нещата, изискват посвещение и време.

виждам, че Нептун е върху Меркурия ти, та не е подходящ моментът за логика и добиване на нови знания по този път. не вярвай на всичко, което чуваш/четеш (не само сега, а и по принцип), критичното мислене е може би най-важното нещо за един човек, още повече в съвременната действителност на масови потоци от разнородна информация. знанието изисква усилие, а вторичното (възприетото отвън, а не като следствие от твоите собствени процес, опити, търсене) не е ценно само по себе си, а е като бърза закуска, конфекция, поп арт - ще те щампова, вместо да те изгради като самостоятелен индивид. знам, че овенската енергия те прави нетърпелива, но водолеят в теб ще оцени извървяния път;

//не съм правила лунари досега и не ми се занимава да чета какво им се гледа, но:
със Сатурн, транзитиращ през 2д и Луна във 2-ри лунарен, лун. Асц в 4д и УАсц във 2-ри лунарен, опозиция на Венера (у4) и Уран (у1) в лун. 2-8д - времето ми се струва идеално за самостоятелно (ре)формиране/(пре)моделиране на личност, ценностно ядро, etc. рефлектирай повече; успех!)
  Наистина много благодаря за отговора  :)
« Последна редакция: Ноември 30, 2015, 08:48:12 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #534 -: Ноември 30, 2015, 10:20:06 pm »
Аз се опитвам и сама, но искам и някой опитен да ми помогне  :) Другите искат помощ и я получават, а аз трябва сама така ли? Иначе благодаря за линка.
едно е да си разгледал сам нещо твое и после да се допиташ до другите конкретно за нещо, което не ти е ясно, друго е да изискваш наготово всичко и подробно да ти се напише, без да си направиш ни най-малко труда да потърсиш информация, да я асимилираш и с течение на времето да ти се изясни, така че да можеш да я ползваш за лични нужди...
хм, като казах лични нужди се сетих, че днес стартира лунара на малката ми дъщеря, а не съм го поглеждала още  :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #535 -: Декември 01, 2015, 01:19:55 am »
И аз имам нов лунар от днес. За първи път пиша в темата.

Но няколко неща малко ме притесняват. Упр на лунарен асц е в съвпад с натален Марс. А лунарен Асц почти в последен градус на Близнаци. Луната на к3. Бих предпочела да си попътувам повече в името на 2 дом и финансите. Само този съвпад на Меркурий с Марс малко ме притеснява...

Венера е управител на 5 и 12 лунарен дом и в съвпад с наталните Сатурн и Плутон.  :012: Ще го играя на забранена любов ли? 8 лунарен дом в 12 натален.
Марс и Лилит на Венерата ми.  :012:
Проблем. Венера в наталната е и у3.
Да се тревожа ли излишно за тези марсови подсказки?

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #536 -: Декември 01, 2015, 09:25:58 am »
чудя се кое в хороскопа ти те прави така егоцентрично изискваща чуждото внимание и все чакаща наготово... (допускам, че е от широкия аспект на Юпитер със Слънце, такива митьопищовщини хич не ми допадат:Д)


..........................

За мен проблемът е в квадрата на Юпитер към възлите. И понеже Сл+Уран са около ЮЛВ, резултатът е на лице.

Аквариус, този Юпитер изисква ти в този живот да започнеш да имаш собствено мнение, свои морални ценности, своя философия, свои знания и тълкувания. Ако не го правиш, ще имаш проблеми с взаимоотношенията - както се и получава тук (например). Колкото и да ти е трудно (а на мен ми е ясно, че е така), напъни се, пожелай, действай по този въпрос ... и по някое време, след години, вече ще си успяла да го направиш.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #537 -: Декември 01, 2015, 10:30:30 am »
Emma  :) аз не, че съм голям тълкувач, но след като питаш - да се включа :) :) Лунарът нали показва как емоционално ще отекват в теб събитията през лунарния месец :)

Отн. съвпада Меркурий - Марс от 6 лунарен и 10 натален дом, Меркурий У1 в лунара - по-скоро очаквам изказани думи на работа да те възпалят, подразнят, изръчкат. Може и за пари да иде реч, понеже Овен е интерсептиран във 2 натален дом. Или на някое колективно мероприятие - лунарна К11 в овен :)

За Венера, Плутон и Сатурн - бих казала - размисли и дълбочина по венерините теми :) По-скоро ми изглежда, като равносметки, които да направиш :) Дали няма да е нещо финансово? Прави ми впечатление и опозицията Слънце  ::) Уран. Ще ги мислиш финансовите теми - Луната е във 2 лунарен дом :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #538 -: Декември 01, 2015, 12:38:47 pm »
Емче, според мен ще сложиш ред в делата си, бизнес или работни. Ще имаш работа с документи и комуникация с партньори. Може да се притесняваш дали нещата ще се наредят както ти желаеш, защото може да става въпрос и за принципи, на които ти държиш. Може да става въпрос и за заем. Определено смятам, че ще има оформяне на някакви документи. Пожелава ти в този период да нямаш грижи по автомобил. Венера съвпад Сатурн, Марс съвпад Венера.
Последен градус на АСЦ в Близнаци - искаш да си наваксаш с пътуванията и "живота" като за последно или вече ти тежи такъв живот и искаш да се кротнеш за малко у дома, където ти е уютно и спокойно?
Може да имаш и закачка - по-скоро скайп, чат, мейл или това да е преобладаващия начин на комуникация. Естествено Овньо няма да е запознат със случая  ;)
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 12:40:23 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #539 -: Декември 01, 2015, 01:12:44 pm »
За мен проблемът е в квадрата на Юпитер към възлите. И понеже Сл+Уран са около ЮЛВ, резултатът е на лице..
Happy, моят Юпитер точно квадратира нодалната ос, а нямам подобен проблем, а и Aquarius е с Юпитер на 29гр 12' овен, а СЛВ е 3гр 36' лъв- за възлите се дава до 2гр орбис.

При нея Плутон У2 прави триъгълник с Уран У5 в 4д и със Сатурн У5 в 7д - свикнала е по лесния начин да получава от семейството и от другите, а когато не се получи Плутон е склонен да прилага сила, но тр Сатурн сега ще го дисциплинира  :) Да му мисли когато сатъра наквадрати Марс У2, У7 на К6
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 01:14:52 pm от akruks »