Автор Тема: Месечен хороскоп-лунар  (Прочетена 222899 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #450 -: Август 22, 2015, 09:37:12 pm »
В тази тема не съм се включвала, но напоследък надничам по всичко, което изскочи :) За Лунара четох за първи път наскоро в темата за Възвратните карти от раздела с Избрани теми :)

Та - останало ми е в мислите, че Лунарът маркира емоционалният фон от последното до следващото лунно завръщане. Моето последно беше на новолунието - 14 август. Предпочитам сега него да гледам :)

Лунарният Асцендент е в 7 натален дон, съвпад с Плутон във Везни. вероятно трябва да се направи извода, че цялото ми същество ще е ориентирано към взаимоотношенията - по плутонски - да руши и изгражда, драматично, с крайности? Т.е. как аз ще чувствам нещата - не толкова, като външна изява или реални случки? Това действително е така - по отношение на брака :)

Втори лунарен дом е върху Фортуна в 8 натален дом? Т.е. ще се чувствам спокойан и сигурна в материално отношение - с осигуряване отвън? Понеже там са и Уран и Венера - може да чувствам изобилие или нещо неочаквано, като емоция в този план?

11 лунарен дом е доста пълен, покрива 6 натален дом - ако съм на прав път - ще има активна комуникация  - то точно в служебен план така се случва, както и в личен :)





Над силата е само умението да я владеем!

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #451 -: Август 23, 2015, 01:03:39 am »
АСЦ на лунара в натален 8д.
На преден план излиза познанието на мистичните и скрити сили, и тяхното влияние върху самия човек. Това е месец, който отбелязва определен етап в духовното прераждане на човека, преосмисляне на самия себе си и на обкръжението. Проява на някакви окултни способности. Възможно е да попадне в опасни, критични ситуации или човек може да е задействан в дела, свързани с чужда смърт, наследство. Ако АСЦ има негативни показатели (при теб няма) е възможно разочарование от живота, даже опит за самоубийство. Може да е застрашен от болести или неяастен случай. Голямо значение през точи месец имат за човека чуждите пари: получени при разпределение на придобитите, взети в заем, а така също безвъзмездно дадени.
Значително се повишават сексуалните претенции на човек. Ако АСЦ има лоши показатели, според аспекти, управител и т.н., сексуалните проблеми няма да се разрешат. Възникване на продължителна любовна връзка, ревност, подозрителност, собственически инстинкти.
 превод: акрукс
Лили да редактира, ако имам ошибки  :)
превода е чудесен. не ме притеснява, че аз ще реша да се самоубия. това си го мисля доста често. повече ме притеснява, че може да се случи нещо с мой близък  :'(

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #452 -: Август 23, 2015, 01:31:47 am »
Луната е в 11 лунарен дом и в каре с управител на 11 лунарен дом - Марс. Той е в 3 лунарен дом в съвпад със сигнификатор на Луната. Ако има нещо, то ще е по-скоро в комуникацята с приятелите. А не свързано със смърт.

Почети, обучавай се по астрология, окултни. С тази 11-тодомна Луна и Уран на к11 лунарен, този асц в 8 дом - предпоставки колкото искаш. И 4 лунарен дом е пълен. И лунарен Меркурий ще минава през 12 натален дом - идеално време да се свържеш с невидимото, с надличностното. Малко ще се вгледаш в себе с, ще потърсиш корените на всичко. А после "политай" към висините. Политай е метафорично - нека душата ти лети, да учи нови неща, различни.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #453 -: Август 23, 2015, 01:51:39 am »
превода е чудесен. не ме притеснява, че аз ще реша да се самоубия. това си го мисля доста често. повече ме притеснява, че може да се случи нещо с мой близък 
Спокойно бе, жена, знаеш ли колко пъти ми се е случвало да имам лун Асц в 8д- никой не е умирал, може да съм прекалила с престоя в астрофорума в този период, че нали е по този дом  :)
В твоя лунар сега У1 е към групата на неутралните планети и няма лоши аспекти, нямаш повод за никакви притеснения.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #454 -: Август 23, 2015, 06:59:35 am »
Мерси на всички. Черпя Ви с тази песничка :38:
https://www.youtube.com/watch?v=7SxqJsYFL-Q

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #455 -: Август 31, 2015, 10:13:37 pm »
Днес стартира новия ми Лунар.
Луната У3 в куинконкс със Слънцето У4 и в опозиция с Меркурий У1, У5 в 5д - емоциите, идващи от нагнетената семена обстановка (скандала с майка) ми попречиха да напиша запланувания разказ, с който имах намерение да се включа в конкурс, на който срокът изтече днес.
лун. АСЦ се е заковал на МЦ в натала, а лун МЦ е в 5д съвпад със Сатурн У5, 6
« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:16:52 pm от akruks »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #456 -: Август 31, 2015, 10:27:30 pm »
Акрукс, според мен може да имаш някакво приключване в приятелските отношения. Акцентирани са 11 и 4 дом. Луната е в сходящ тригон с Марс и Венера, а те са на К4. Знака Рак попада във втори и трети дом - още веднъж темата за близкото обкръжение. Ще чакаш материална подкрепа от близки. Месец на по-интензивна комуникация с приятели, ще разчиташ да те насочат за нещо. Разговорите с тях ще са ти важни. Ограничения в ежедневието. Може да започнеш диета или да трябва да се грижиш за някого.

Влязох, за да си сложа и аз лунара за септември. Някой от форума беше писал, че в неговия лунар бил точният съвпад на Марс и Венера. Е, и при акрукс, и при мен е така:) Мерси, че ме подсетихте да обърна внимание на картата.
Луната е в 3 соларен дом, а в 7 соларен е някакво стълпотворение. Съвпада Марс-Венера е в тригон с Венерата ми. Така да не ми се иска да се връщат скелети от гардероба...твърдо съм решена моментално да ги натикам обратно в мазето.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #457 -: Август 31, 2015, 10:33:56 pm »
Akruks, много натоварен 4-ти дом! Семейство, имущество, дом, са вероятните теми за изява на лунара.
А пък може и да пътуваш някъде в чужбина, в един от лунарите имах стелиум в 4-ти дом и направих три кратки пътувания в чужбина за месеца, оста 3-ти-9-ти не беше активна.

The_One, аз споменах за съвпадът Венера-Марс в лунара, започва утре. Нещо не ми се нрави разположението на Луна и Плутон по ъглите :(
Иначе при теб пълен 7-ми дом, активни ще са всякакъв вид партньорства, ако се занимаваш с някаква обществена дейност, ще си в център на внимание. При мен обикновено активен 7-ми дом, винаги носи някакви неприятности.
« Последна редакция: Август 31, 2015, 10:39:21 pm от MayFlower »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #458 -: Август 31, 2015, 11:20:40 pm »
Ограничения в ежедневието. Може да започнеш диета или да трябва да се грижиш за някого.
Е, то това го има всеки месец при мен  :(

Обаче съвпадът на Юпитер У7 със Слънцето У4 в 4д е буквален- второто ми дете се прибира у дома този месец.

При теб Луната У7 е в съвпад с Уран съУ1 във 2д, лун Сатурн У1 в лун 10д до МЦ, а лун АСЦ в 1д- ще се интересуваш от това да се утвърдиш в кариерата и пред другите,  като за тази цел може да действаш както открито и настървено, покрай лун Марс У3, У10 в 7д, така и скрито, в името на парите- лун Сатурн в 10д освен У1  е също У12 и У2.
лун Плутон у10 в лун 12д в квадрат с лун Уран съУ1- пази си нервите и психиката, няма да ти е съвсем лек месецът с лун 8д в нат 8д, лун СЛВ в лун  8д и лун Меркурий У8 в лун 8д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #459 -: Август 31, 2015, 11:38:31 pm »
Akruks, много натоварен 4-ти дом! Семейство, имущество, дом, са вероятните теми за изява на лунара.
А пък може и да пътуваш някъде в чужбина, в един от лунарите имах стелиум в 4-ти дом и направих три кратки пътувания в чужбина за месеца, оста 3-ти-9-ти не беше активна.
Благодаря, Мей!
Като изключа Марс, другите планети в 4д са бенефици- Венера, Юпитер У7, съУ11- детето се прибира, моя приятелка също- ще има подаръци и от двете места, а при мен пътуване в чужбина този месец няма как да се осъществи- ако има път ще е из страната, лун 9д в 5д показва друго, свързано с творчество и издаване.
При теб Луната У10 съвпад с Уран У5 на ДСЦ- да не се влюбиш неочаквано и смениш социалния статус- лун Марс У7 съединен с лун Венера у1 в 10д? Обаче лун Меркурий У9, 12 в 12д- ще правиш някакви шашми с документи, свързани с чужбина- да не правиш нелегално паспорти на емигранти?  :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #460 -: Август 31, 2015, 11:54:11 pm »
Преди лягане - надникнах и аз какво предстои.

:) Лунарният АС върху Лунарен Плутон и К11 от наталните. Какво ще рече - в емоционален план ще усещам промяна през работа в групи? Това ще е само тук във форума  :012:

Луната се завръща в 7 лунарен дом, заедно с Венера, Марс и Вертекс. Очевидно в емоционален план аспект над взаимоотношенията в семейството, любов, страст и чувственост?  ::) Аспекти от стелиума към натала с Юпитер, Венера и Нептун.

Лунарното Слънце е на наталния ми DC. И лунарен Меркурий - У4 и У7 в съвпад с Плутон - разходящ. Значи да внимавам в дните преди това, когато е сходящ още.

Без малко да изпусна Лунарен МС върху натален Уран - е, много ще ми се иска промяна :)

Изпускам ли нещо?
« Последна редакция: Септември 01, 2015, 09:06:00 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #461 -: Септември 01, 2015, 12:12:32 am »
Благодаря, Мей!
Като изключа Марс, другите планети в 4д са бенефици- Венера, Юпитер У7, съУ11- детето се прибира, моя приятелка също- ще има подаръци и от двете места, а при мен пътуване в чужбина този месец няма как да се осъществи- ако има път ще е из страната, лун 9д в 5д показва друго, свързано с творчество и издаване.
При теб Луната У10 съвпад с Уран У5 на ДСЦ- да не се влюбиш неочаквано и смениш социалния статус- лун Марс У7 съединен с лун Венера у1 в 10д? Обаче лун Меркурий У9, 12 в 12д- ще правиш някакви шашми с документи, свързани с чужбина- да не правиш нелегално паспорти на емигранти?  :012:

 :012: Не, няма да правя фалшиви документи за други хора...обаче за мен да :)
Ще фалшифицирам медицинска експертиза, която изисква да съм в болнчни за 1 месец. Ще я пращам на китайците, за да се оттърва от договора с тях, без да плащам неустойки. Вече си изтеглих формата на английски, само остава да сменя диагнозата. Документът няма как да се провери от тяхна  страна, единственото което могат да направят, е да ми блокират визата за Китай и Хонг-Конг, но тя и без друго сама ще изтече след 6 месеца.
Обаче наистина си страхотна в разчитане на картите, хвана ме на местопрестъплението :)

Благодаря и за останалите предположения, ще дам обратна връзка как се развива месеца.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #462 -: Септември 04, 2015, 08:56:13 am »
Предвид разположението на Луната в момента не смея да задавам въпрос за работа, затова реших да се допитам, според вас по новия ми лунар има ли вероятност да започна работа скоро? И ако да - дали ще съм доволен?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #463 -: Септември 04, 2015, 02:57:32 pm »
Предвид разположението на Луната в момента не смея да задавам въпрос за работа, затова реших да се допитам, според вас по новия ми лунар има ли вероятност да започна работа скоро? И ако да - дали ще съм доволен?
Е, ти вече си задал въпроса и аз му направих карта- Луната У10 е извършила хармонични аспекти с ретро Нептун У6 в 5д и Юпитер съУ6, У3 в 11д - да не би да продаваш произведения на изкуството? Предстои да извърши опозиция със Сатурн У4, У5 във 2д- няма да напуснеш дома си, за да работиш на друго място, финансово не можеш да си позволиш това на този етап.
Лунарът ти е хубав за работа- лун МЦ в 6д, лунарни Юпитер, Венера, Марс У6, У1, Слънце У10, Пф- в лун. 10д, а лун Уран в лун 6д показва промени в служебното положение, успех в производствените дела, внимавай само като работиш с електричество и техническо оборудване, заради квадрата му с Плутон и с Меркурий.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Месечен хороскоп-лунар
« Отговор #464 -: Септември 04, 2015, 06:34:10 pm »
Е, ти вече си задал въпроса и аз му направих карта- Луната У10 е извършила хармонични аспекти с ретро Нептун У6 в 5д и Юпитер съУ6, У3 в 11д - да не би да продаваш произведения на изкуството? Предстои да извърши опозиция със Сатурн У4, У5 във 2д- няма да напуснеш дома си, за да работиш на друго място, финансово не можеш да си позволиш това на този етап.
Лунарът ти е хубав за работа- лун МЦ в 6д, лунарни Юпитер, Венера, Марс У6, У1, Слънце У10, Пф- в лун. 10д, а лун Уран в лун 6д показва промени в служебното положение, успех в производствените дела, внимавай само като работиш с електричество и техническо оборудване, заради квадрата му с Плутон и с Меркурий.
Благодаря много, akruks!
Не, в момента не работя никъде и не продавам нищо.  ???
Явявах се на различни интервюта, но засега отговор никакъв.