Автор Тема: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение  (Прочетена 24510 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2014, 09:06:10 pm »
Да, и е така, и не е. Зависи от човек-духа му, силата на хараатера. Нали в един час се раждата хиляди хора, някои  такъв сатурн, юпихер успяват, други-не. Не, че не може да има астрология, правила и статистика, но има и ниво на сила, готовност за развитие на индивида. Дори и с еданквото раждане по час дата....-важно е значението  на средата, семейството. Просто това искам да кажа. Книгите от които се учим, напр. Вронский "моли" ;) да говорим първо с човека-среда, образование до момента на консултацията. Не за му налагаме автоматик нашата теоретична представа.

Нали и това би трябвало да може да се види в картата

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2014, 10:11:38 pm »
Да, и е така, и не е. Зависи от човек-духа му, силата на характера. Нали в един час се раждат хиляди хора, някои  такъв сатурн, юпитер успяват, други-не. Не, че не може да има астрология, правила и статистика, но има и ниво на сила, готовност за развитие на индивида. Дори и с еднаквото раждане по час дата....-важно е значението  на средата, семейството. Просто това искам да кажа. Книгите от които се учим, напр. Вронский "моли" ;) да говорим първо с човека-среда, образование до момента на консултацията. Не за му налагаме автоматик нашата теоретична представа.

Нали и това би трябвало да може да се види в картата
Сигурно е така, може да се види, но не може за се види ти колко ще постигнеш. САМО ти можеш да видиш, направиш, това имам предвид. Астрологията е да помага с цел самопознание, система за подребда на непознаваемия свят, прогонозиране.
Защото виждам и обратното, човек се преборил, постигнал поради въпреки-трон/заточение, а ние му налагаме какъв да бъде , или е. Хубаво е теорията да върви с обратната връзка.
Някои хора не живеят, чакат да им се зададе предварителна астропрогноза-програма, програмират се. Обратно трябва да е, човек да има инвенция, воля, цел мечта и да провери, как са звездно нещата.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 10:40:39 pm от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2014, 10:58:19 pm »
Мда, и сега, енигма, да видим...
Идва ти Хитлер на консултация-виждаш го-една мишка, казва ти-майка ми така, баща ми иначе..
И ти какво му прогнозираш?
(Ама да кажа, че той не е фюрер още :) )

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2014, 11:13:03 pm »
Енигма, извини ме, ако не съм те разбрала правилно (днес акъла ми го няма никакъв и всички все едно ми говорят на китайски, включително и себе си неразбирам  ;D), но ако астрологията не може да даде точен отговор, какво, как, колко, защо и т.н., някак си се губи смисълът и.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2014, 11:28:17 pm »
Ето я картата на Хитлер

Паднал Марс У7/2 съвпад тронова Венера У1/У7 квадрат заточен Сатурн в 10-ти дом, заточена Луна съвпад паднал Юпитер. Пълен 7-ми дом. Възможността му да се превърне в чудовище му е дадена по-скоро заради подкрепата на обществото и неговата нарастваща популярност и влияние. Ако това липсваше най-вероятно щеше да си остане мишка.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2014, 11:44:00 pm »
Ха, Тъндър, значи и теб те питам същото като енигма, разгледай я внимателно картата плс :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2014, 11:44:21 pm »
In one of his last speeches, Hitler proclaimed that: “Come what may, my heart remains ice cold.” Psychologically, an icy heart manifests as rigidity, an inability to change. Throughout his life, Hitler was obstinate in his opinions, tastes, behaviors, and habits. He wore the same clothes until they disintegrated, watched the same movies over and over again, and followed his daily routines with a slavish consistency that bordered on the obsessive.

Astrologically, the heart is seen in the 4th house. Its lord is Saturn, a cold and distant planet. From its vantage point in the 10th house, Saturn aspects the 4th house, the ascendant lord Venus, and the Sun, karaka (significator) for the heart itself. In the navamsa (9th harmonic chart) where Saturn occupies its own sign, the ascendant and seven out of nine planets are in fixed signs. Hitler was also born on a Saturday.

Извинявам се, че не е преведено, ама ме мързи

http://www.navamsa.com/?page_id=162

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2014, 11:49:45 pm »
Нивата на проявление на планетите изобщо не се виждат като гледаме само наталната карта. Абсолютно съм съгласна с Енигма, че трябва да се видиш лице в лице с човека и да прецениш. Това, коет е в наталната карта, е ресурс, но избор на човешката воля е как да управлява този ресурс. И няма НИЩО което да ви подскаже, от натална карта, какво е избрал човека. Примерно, да кажем идва някакъв човек при вас и ви казва - Имам златна мина под къщата си, прогнозирайте ми колко добивам. Ами НЕ МОЖЕ без да знаете за избора му да разберете накъде духа вятъра. Той може изобщо да не я използва тази мина. Може примитивно с кирката да добива златото, а може и да си е купил автоматична апаратура и с нея да си е увеличил производството. Как ще го разберете това от наталната карта? Не може. Трябва да се усети накъде духа вятъра.  :)

Демек да видим на къде духа вятъра и да тръгнем на там. И пак имам същият въпрос, какъв е смисълът от астрологията, ако не може даде отговори, а само се насоки и то при условие, че има допълнителна информация. При наличието на данни и подробна информация, не е трудно да се прогнозира, евентуално какво би последвало и без астрология, има си специалисти в конкретните области за тази работа  :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #23 -: Февруари 14, 2014, 12:28:22 am »
Аз лично съм разглеждала картата на Хитлер много пъти, защото моят натал, има доста сходство с неговия.
АЦ ми е в същият градус, съответно и останалите оси, повтарят неговите. Имам Слънце в Телец в 7-ми дом, Меркурий на ДЦ откъм 6-ти дом, Сатурн в Лъв в 10-ти дом и т.н. И на мен почти ми липсва елемент Вода, трудно ми е да съм състрадателна...да не говорим че моето Слънце е много по-наранено от малефици в сравнение с неговото, плюс в добавка  имам Марс пак в Лъв на МЦ, още по-голяма агресия.

Според текста по-долу, сърцето се управлявало от 4-ти дом, съответно Сатурн е У4 в 10-ти и аспектира Слънцето ми с квадрат, а пък Слънцето представяло сърцето. Но понеже Сатурн е студена планета, съответно и сърцето ми така ??? Ако аз отида на астролог с тази карта, дали той ще види потенциал и евентуална проработка на моите аспекти, по начин подобен на този който се се проявил при Хитлер?! Разбира се, че не.

Иначе Сатурн в 10-ти и то в Лъв, няма как да не е слабост.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #24 -: Февруари 14, 2014, 10:10:18 am »
Вчера мислех точна за ъглови дебилитирани планети като "лош" пример по темата. Като визирания от вас човек. съгласна съм с Тъндър, с целият й пост :08:. Липсата на стихия, в случая вода си е важна ЛИПСА, в тълкуванията й дават цял нов ъгъл на  виждане  на хороскопа. Това за всяка стихия. Тоест такава липса не може да не модифицира картата.
И друго, най-важно за мен "Хоросокопът не показва ръста на душата"- Стивън Аройо. Ако говоря с някого на консултация за хороскоп-да, усеща се дали има в него егоизъм, или напротив любов, състрадателност. В крайна сметка можем да разделим съвсем просто хората на -добър човек, лош човек, има любов, няма любов в себе си....
Сега за статистиката от прогностиката-през 97 за пръв път се срещнах с астрологията....прогнози, самопознание-добре. :clap:
Понеже тогава бях внушаема и по-нерешителна от сега-виждах страхотиите и обикновено те се случваха. После промених възприятията и се оказа, че проблемите не са толкова страшни и са значително по-лесни за решаване. Нарочно в 3-годишен период не си гледах прогнозите/иначе не съм спирала да се занимавам/ и, о ,чудо,...видях,че имам повече свободна воля. Първо аз възприемам, обмислям, решавам какво и как искам-после-действам, правя. Така си нахраних и урана-много е готино :)Разбрах, че прекаленото взиране ми отнема свободната воля. Също разбрах, че една планета може да се "изиграе" и малко по-различно, както и не отричат книгите по астрология.
Мисля, че есенцията на най-същественото, което ще ти се случи е в наталната карта, в характера. Четейки, пасейки през годините, мисля че успях да променя някой възприятия, идеи, реакции в съзвучие с препоръките по нашите книги. Оттам, дори и 20 процента да е свободната воля,  ги усещам тези единици. Защото човек е и съ-творец на съдбата си. Виждам в съседните форуми как търсят да видят утре, след 2 месеца коя планета как им повелява да се държат, да правят. Това не го харесвам, все пак не сме само едни пионки.
Като ще търсим карти на известни хора по темата, има и трудни карти на духовни водачи, които не са изкривили хуманизма си.
Хитлер е пионка, станал е това, което е, като зад него стоят групи, партии, тайни общества. Не мисля, че изборът е бил негов, което не го оправдава, ест....Но пак е допринесъл и за астрологията- Берлинския радиологичен институт, напр., където е бил и Вронский. Днешната ураническа астрология оттам е тръгнала.
И хороскопа , и кривият аспект е като ножа-можеш да си нарежеш хляба, можеш и да убиеш. Напр. с планети в 8 дом да станеш хирург, също и килър. :72:
Разбирам какво казвате, можем ли по поставените планети-есенциално и акцидентално да търсим патологията на човека, а друг човек с тази карта има ли същата патология...не можем да му видим душата, дори ясновидците не могат, мисля.
Дайте да видим друга "трудна" карта на известен човек, щом ще търсим статистика...
Друго, познавам хора със също неприятно поставени ъглови планети, наблюдавам ги от 20 години-не са изкривили доброто в себе си, въпреки трудностите. Другият тип са ясни-те са повечето, за съжаление.
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 10:18:11 am от enigma »

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #25 -: Февруари 14, 2014, 10:57:28 am »
За това арабите, когато правят хороскоп, задължително гледат семейната среда, образование на родителите и това, в колко голям град или село живееш Аз,лично приемам, че една планета в падение или заточение, няма да изяви своите качества в пълна степен. Говоря за личните планети. Специално за Марс и Сатурн съм фен на френската школа, когато се казва, че няма значение какъв аспект сключва планетата, тя винаги ще носи негатив. Например, един тригон на Сатурн в Рак със Слънце в Риби, ще навреди повече, отколкото да е в своята екзалтация, например. Считам,че един марс във везни, няма да има този хъс за действие и вземане на решение и за това ще е добре да има някакъв квадрат, че да го ръчка
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #26 -: Февруари 14, 2014, 12:02:49 pm »
Говоря за инциденти, ма и за заболявания, например. Не го оборва, напротив. Нъл ти казах, че тоз Марс тряя да има нещо да го ръчне и за туй се кефя на квадратите, въпреки, че понякога им тегля майни :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #27 -: Февруари 14, 2014, 12:39:38 pm »
честно казано, не съм зяпала спортистите. Ся, гледам Зидан има марс в съвпад с южен възел. Да не забравяме ината на рака, който ще се изяви и в импулсите на марс. Луна си е във водната стихия, а тя има леки аспекти. Според мен, тоя възел му действа добре
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #28 -: Февруари 14, 2014, 12:48:32 pm »
е,аз кво написах,бе,тццццц...Ама и ретро Мерк. Че точно при падение и заточени планетите са най-силни, само че има значение знакът и за това дадох пример с Марс във Везни,щото там си е мнооооо иди ми доди ми
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #29 -: Февруари 14, 2014, 02:46:38 pm »
аспектът ще носи негатив,дори и тригон, а не,че не е силна планетата
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека