Автор Тема: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение  (Прочетена 24511 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Почни на всякъде пише, колко лошо и пагубно е една планета да в падение или заточение и обратното, колко прекрасни неща би дала, ако е на трон или екзалтирала. Така ли е наистина? Разликата не е ли по-скоро в силата на планета, а това дали влиянието и ще бъде добро или лошо да се определя от други фактори, като в кой дом се намира, какво управлява и какви аспекти прави.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2014, 07:37:11 pm »
Ами точно това каза Гали в съседната тема - всички изброени са все сила

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2014, 07:51:08 pm »
Ами точно това каза Гали в съседната тема - всички изброени са все сила

Знам, че го четох някъде днес и за това пуснах темата, ама нещо съм толкова разсеяна, че се чудих половин час къде и не се сетих  :012:


3. Тъй като сте поставила картата на Арни и там се вижда една Луна в Козирог (при Асцендент в Рак), която всички хвърлят в ъгъла :), да кажа нещо по този въпрос.
В повечето случаи се счита, че ако една планета е в падение/изгнание, то тя е много зле. А ако е в домицил/екзалтация, е супер. Смятам, че е по-важна абсолютната стойност на силата. В математиката това се изписва без знак плюс/минус. За Вселената силата си е сила - дали ние ще я наречем отрицателна или положителна, на никоя планета не й пука :).
По-важно е дали една планета не е просто на туризъм в някой знак :). Дори и в падение, или изгнание - това е сила, при това равна на собствен знак и екзалтация.
Хората винаги се стремят точно към тези планети, които имат най-висока абсолютна сила. И обикновено животът им се завърта около тях.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2014, 08:02:40 pm »
Моето мнение по темата е различно от общоприетите твърдения, които явно вече се приемат като даденост, без да се търси алтернативно логично обяснение.

Понеже аз винаги има нужда от добър и признат източник на информация по каквато и да е тема, следя астрологичните статии на Надя Гилкрайст. Тя обяснява съвсем ясно, защо и как дадена планета в екзалтация не е чак толкова по-добра от планета която не е, както и обратното. Аргументите и са много добри, според мен.

http://rubyslipper.ca/2014/01/planetary-dignities-and-debilities-part-1/

По едно време плагиатстваха статиите ѝ в някакъв български сайт на български език, но не помня кой беше. Между другото има и страхотна публикация точно за транзитни възли в Овен-Везни, по-изчерпателно тълкуване не съм срещала досега (това във връзка с другата тема, създадена днес).

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2014, 08:09:06 pm »
Ами точно това каза Гали в съседната тема - всички изброени са все сила
коя е съседната тема, тази в която Гали казва нещо?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2014, 08:18:31 pm »
Енигма, Сатен сложи и цитат :)
Темата за рангът

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2014, 08:22:10 pm »
Имам 3 планети на трон, двете на са в сектата си и са отслабени, чувствам го откъм реализация, няма възможности там, не идват просто.Там не ми са дава,  напротив, но на едно ретроспективно вътрешно ниво съм научила урока. Криво ми е, но полза няма от това минорно настроение. Обаче тронът си е трон-не е повече, нито по-малко. Съжалявам, че много хора се дразнят от това-планетите на трон :85:. Трудните аспекти са ми еднакво трудни, колкото и на хората, които средно имат 2- 3 паднали/заточени планети. И аз имам такива. Няма как тронът да вреди-не е логично, дори е противоестествено. ;) Планетите предполагат, не задължават. И без да се говори с човека, кое как се е развило в живота му , и оттам да се правят изводи затова как е използвал влиянието  на слабото  и на силното-есенциално в картата си, е безпредметно да се правят изводи, статистика.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2014, 08:23:25 pm »
Енигма, Сатен сложи и цитат :)
Темата за рангът
Ама много ти благодаря, понеже рангът не ме интересува, пропуснала съм, ще видя сега.
Дразниш ли се, че питам? :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2014, 08:24:40 pm »
Ами точно това каза Гали в съседната тема - всички изброени са все сила
не разбрах коя е съседната тема, това го четох тук

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2014, 08:26:52 pm »
Дразниш ли се, че питам? :)
Не, помагам ти да се ориентираш, ама бързах, че правя нещо странично

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2014, 08:35:16 pm »
 :)
Благодаря, намерих, прочетох.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2014, 08:37:42 pm »
Енигма, ето я темата http://astra.la/forum/index.php?topic=247.0

Четох разни неща, че примерно един лош Сатурн във Везни може да нанесе много по-големи вреди от някой, който не е в екзалтация.
Добре поставен Юпитер в Козирог може да донесе много добри неща, а разликата с този в Рак е че няма да бъдат на готово, човекът с паднал Юпитер сам ще е заслужил полученото.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2014, 08:43:57 pm »
Нептун май екзалтира в Стрелец, ама не съм много сигурна, сега ще потърся  :012:

п.п. http://gurastro.blogspot.com/2013/04/uranus-neptune-pluto-exalted-in.html

тук пък пише друго http://whisperingwood.homestead.com/Astrology---Basic-Astrology-course-Lesson-Three.html
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 08:53:05 pm от Satin »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2014, 08:45:45 pm »
Да, и е така, и не е. Зависи от човек-духа му, силата на характера. Нали в един час се раждат хиляди хора, някои  с такъв сатурн, юпитер успяват, други-не. Не, че не може да има астрология, правила и статистика, но има и ниво на сила, готовност за развитие на индивида. Дори и с еднаквото раждане по час, дата....-важно е значението  на средата, семейството. Просто това искам да кажа. Книгите от които се учим, напр. Вронский "моли" ;) да говорим първо с човека-среда, образование до момента на консултацията. Не да му налагаме автоматично нашата теоретична представа.
 Но е важно и желанието на индивида да се бори развива. Това не  е от хороскопа, всяка душа е индивидуална.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 10:20:12 pm от enigma »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Планети на трон, екзалтация, падение и заточение
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2014, 09:04:28 pm »
Ако не се лъжа май Лили беше споделяла за куриози с тронови Венери  :)