Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199453 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1005 -: Юни 15, 2018, 03:22:35 pm »
Засяга отношенията с тези, които натива обича или може да разчита. При ранна възраст този аспект дава близка дружба, в по-късна възраст любов, добър съюз, сътрудничество. Сега трябва да се определи, според домовете, какъв тип отношения ще засегне.
Мда,при мъжа ми е в 12д.скорпион,преди 5,6 години.Слънце у9,Венера у6,у11 домове.И при мен имаше любов,интересно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1006 -: Юни 15, 2018, 03:23:50 pm »
Не е свързано единствено с отношенията, щото Венера освен седми усправлява и втори дом.
Та на теория е благоприятен и хармоничен период по аналогиите на тези домове.
Да, ама зависи от статуса на Венера и Слънцето в натала, може и да е точно обратното.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1007 -: Юни 15, 2018, 03:26:19 pm »
Не е свързано единствено с отношенията, щото Венера освен седми усправлява и втори дом.
Та на теория е благоприятен и хармоничен период по аналогиите на тези домове.
Да, ама зависи от статуса на Венера и Слънцето в натала, може и да е точно обратното.
[/size] :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1008 -: Юни 15, 2018, 03:29:35 pm »
При мъже - често раждане на дете. Според знака на венера - момче или момиче, но не всеки път е вярно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1009 -: Юни 15, 2018, 03:34:20 pm »
При мъже - често раждане на дете. Според знака на венера - момче или момиче, но не всеки път е вярно.
Да,при дир.Слънце съвпад прогр.Венера също.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1010 -: Юни 15, 2018, 03:34:45 pm »
Мда,при мъжа ми е в 12д.скорпион,преди 5,6 години.Слънце у9,Венера у6,у11 домове.И при мен имаше любов,интересно.


Моята е в 1-ви овен, упр 2-ри и 7-ми, Слънцето идва от 12-ти в Риби, У5/6
Отношенията ми с околните не са особено хармонични, проблемът е че и служебните не са. Което започна да се отразява и на финансите и работата. Вдъхновение никакво нямам. Липсата на любов започна да тежи повече от всякога. Хлътнах платонично по един, който въобще не ме отразява, което май не ми се беше случвало, явно карма за отмъщение за всичките мъже, които съм отхвърлила. Самочувствието ми е под всякаква критика, чувствам се изключително непривлекалетна, направо грозна. Мъжете вече рядко проявяват интерес към мен, което допълнително утежнява положението със самочувствието ми.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1011 -: Юни 15, 2018, 03:35:51 pm »
Satin Нептун близо ли е до слънцето вече? Секстила на плутон?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1012 -: Юни 15, 2018, 03:42:37 pm »
Satin Нептун близо ли е до слънцето вече? Секстила на плутон?

Не има още 2-3 градуса до него, няма да има точен съвпад скоро, секстила на Плутон вече се разпадна, квадрат е с Венера

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1013 -: Юни 15, 2018, 04:16:22 pm »
Е, значи Нептун е близо. Ще се появи любов, ама с тази квадратура на плутон няма да е лесно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1014 -: Юни 15, 2018, 04:16:59 pm »
Добре,Дирекция Слънце съвпад нат.Венера какво носи само по аналогията на планетите,без оглед на знак?

Мога да кажа при мен какво е донесла. Проработи година по-рано, при сходящ съвпад.
Започнах да се променям, да се разхубавявам, да се обличам модерно и да се гримирам. Преди все бях "грозното пате" - не на външен вид, а защото в такива условия бях отглеждана.
Година по-рано - много силна платонична любов, дълго ми държа влага. От пръв поглед. Направо бях като омагьосана. А впоследствие се чудех какво ли съм му харесвала на младежа. Но може би защото е било "забранен плод".
В годината на точния аспект – първа любовна връзка и първи сексуален опит. Първи реални отношения с мъж, но толкова силна влюбеност като с платоничния господин нямаше.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1015 -: Юни 15, 2018, 05:15:25 pm »
Лили, а събитие при леля/чичо, по 4/10д.на майка, баща да е имало?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1016 -: Юни 15, 2018, 05:20:30 pm »
Лили, а събитие при леля/чичо, по 4/10д.на майка, баща да е имало?

Не, не се сещам за нещо конкретно.
Около вуйчо ми /брат по майчина линия/ в началото на 90те се завъртяха кандидат булки, беше прясно разведен. Но брак тогава не е сключвал. Обаче се сещам, че тогава вече идваше при нас с новата си приятелка, с която впоследствие заживя и остаряха заедно. Нямат общи деца, но са щастливи заедно, много си допаднаха.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1017 -: Юни 15, 2018, 05:27:05 pm »
Дир. Сатурн при мен в близнаци, мама се омъжи отново за баща ми, с мъжа ми сключихме след брачен договор, прекъснах комуникации с роднини по 9дом,Сатурн е упр. Продавах и получих коли, записах се на обучение, пътувах много по често от обикновено, всеки ден почти, пострада и пръста ми на едната ръка. Всичко по близнаци и Меркурий беше активирано.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1018 -: Юни 15, 2018, 05:38:55 pm »
Не е свързано единствено с отношенията, щото Венера освен седми усправлява и втори дом.


Нали затова уточних, че трябва да се гледа кои домове са ангажирани, за да се определят типа отношения. Винаги Венера е свързана с отношенията, но последните могат да бъдат финансови, любовни, приятелски, бизнес и т.н.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #1019 -: Юни 15, 2018, 06:15:58 pm »
Най-силното и чисто приятелство с жена при мен също беше по този съвпад. Остави много ярки спомени и още поддържаме контакт, макар и от разстояние. Познаваме се от 30 години. Да живеят интернет технологиите! На нейния фон всички без изключение бледнеят, особено приятелки връстници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui