Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205271 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #540 -: Януари 28, 2016, 08:34:45 pm »
Уран точна опозиция с натален Уран ,който се намира в 1...точен квадрат с ИЦ и точен полусекстил с Луна. Марс-точен съвпад с К2 а в прогресивната карта Марс е  съвпад с АЦ.....Ако прибавим и Черна луна ..и тя точен съвпад с Уран....Юпитер в 12 е един вид пазител
Уран опозиция Уран всеки го минава в момента от твоя набор- нима всички те да се търкалят в калта на улицата? На АСЦ в прогресната карта предполагам поставяш тр. Марс, обаче смесваш техниките- отчитат се прогресивни към натални, както и транзити към натални, но не и транзитни към прогресни. Тр. Марс е в опозиция на К8. От бързите транзити- Луната от 12д в опозиция с Марс в 6д ти е стоварил снега от покрива.  От дългосрочните транзити пропускаш главното- тр. Плутон на ИЦ в квадрат с нат. Уран- същото го имах, когато огромна ледена висулка се строполи пред мен, като ми разроши бретона, след това голяма саксия от 4-ти етаж падна пред мен, а нямаше вятър.  Юпитер не винаги е закрилник, понякога дава разширение на проблема- тр Юпитер в момента е квадрат с наталния Юпитер У3, съУ6 в 3д- случило се е на учлицата, скрита заплаха от 12д. Луната като е минала над него е активирала квадрата.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Уран
« Отговор #541 -: Януари 28, 2016, 09:11:32 pm »
........ обаче смесваш техниките- отчитат се прогресивни към натални, както и транзити към натални, но не и транзитни към прогресни.


Akruks аз тези транзитни към прогресивни винаги ги гледам...Ти как разбираш кога един транзит отключва прогресията? ..Ако ти пиша глупости не ми се карай :29:аз сега се уча.... ;)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Уран
« Отговор #542 -: Януари 28, 2016, 10:13:25 pm »
Ванеса, транзитите на Уран са дълги. Те наистина внасят непредсказуемост в живота. Но в този случай комай друго е причината, а Уран е само фоновото звучене.
Пълнолунието от 24-ти е било в опозиция с Венерата ти у1. И в съвпад с нодалната ос. Венера е у8 също.

Важното е, че си добре и няма последици за здравето ти.  :08: :58:

Падащите висулки също са голям проблем. Преди два дена една огромна висулка падна на сантиметри от главата на мой гостенин. Наложи се да ги "бием" с прашка и въздушна пушка. Поне стана купон и веселие с висулките. Сърцето ме боли като гледам колко дръвчета са се почупили от този сняг. Но... това е положението. Важното е да сме здрави.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Уран
« Отговор #543 -: Януари 28, 2016, 10:55:29 pm »
Ванеса, транзитите на Уран са дълги. Те наистина внасят непредсказуемост в живота. Но в този случай комай друго е причината, а Уран е само фоновото звучене.
Пълнолунието от 24-ти е било в опозиция с Венерата ти у1. И в съвпад с нодалната ос. Венера е у8 също.

Важното е, че си добре и няма последици за здравето ти.  :08: :58:

Падащите висулки също са голям проблем. Преди два дена една огромна висулка падна на сантиметри от главата на мой гостенин. Наложи се да ги "бием" с прашка и въздушна пушка. Поне стана купон и веселие с висулките. Сърцето ме боли като гледам колко дръвчета са се почупили от този сняг. Но... това е положението. Важното е да сме здрави.



Емма...през 2014г на 24.12. Уран пак беше в същите градуси и тогава се случи една много неприятна случка с моя син....Уран ми е управител на 5 дом...Днес аспектите са идентични и пак имаше случка,този път с мен...Видях също и транзита на Плутон,както е отбелязала Акрукс, но той не е още точен и затова си помислих ,че виновника за инцидента е Уран...Пълнолунието ми се отрази и то...откъм положителни емоции ( 3,5,8 дом ;)...... но за такава случка като днес не съм и предполагала...Днес си тук а утре не знаеш ...Затова казах,че си  промених  нагласата  за живота като цяло... :08:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #544 -: Януари 29, 2016, 12:39:02 am »
Що пък да не може транзити към прогресии
Виж-прогресии и дирекции-не

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #545 -: Януари 29, 2016, 01:57:13 pm »
Що пък да не може транзити към прогресии
Виж-прогресии и дирекции-не
Ми щото сега си построих прогресна карта и добавих с бутона отгоре транзитите, и гледам тр. Марс е в 1д на 2гр от пр. Нептун в него- заблудил ме е пича  :D 
пр АСЦ на 23гр везни, което го прави съвпад със Спика, затова и когато Марс е минал над АСЦ не ме е гътнал, но на 3гр от АСЦ откъм 12д имах ядове и още не мога да преглътна казаното от един- слънчева дева с луна телец, най-вероятно, тогава ми дойде като "удар под кръста", а натално на този Слънцето  съвпада с моя Плутон в 12д, на градус от АСЦ-  :(

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #546 -: Януари 29, 2016, 08:47:14 pm »
Накратко-работи ли така или не?
Логиката е, че пр карта е сегашното "аз", и ако примерно имаш пр слънце в риби, то едно пълнолуние в дева ще влияе, докато при нат слънце във водолей-няма да се усетиш, че нещо става

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #547 -: Януари 29, 2016, 08:56:49 pm »
Много интересно :) Прогресивната карта, ако е "сегашния" ми натал, то транзитен Уран отново е в 7 дом  :57: , но този път с екстри като Хирон точно на ДСЦ, а Уран на АСЦ. Освен това СЛВ е минал в 5 дом, а транзитен Нептун е върху него.
Това, което ме притеснява е сходящата квадратура на пр.Луна с пр.Плутон. Скоро и транзитен Юпитер ще застане върху Плутон е ще я подчетрае.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #548 -: Януари 29, 2016, 09:34:47 pm »
Много интересно :) Прогресивната карта, ако е "сегашния" ми натал, то транзитен Уран отново е в 7 дом  :57:
Мани, то и на мен след някой месец тр Уран ще налази 7д. - и ся к'во- всичко отново? Не, мерси! Добре, че не работи тази схема- тр Сатурн е съвпад с пр. Меркурий У9, У11 във 2д- би трябвало да имам ограничени пприходи от чужбина, както и в комуникацията с приятели, а е точно обратното последните месеци.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Транзити на Уран
« Отговор #549 -: Януари 29, 2016, 09:39:42 pm »
Много интересно :) Прогресивната карта, ако е "сегашния" ми натал, то транзитен Уран отново е в 7 дом  :57: , но този път с екстри като Хирон точно на ДСЦ, а Уран на АСЦ. Освен това СЛВ е минал в 5 дом, а транзитен Нептун е върху него.
Това, което ме притеснява е сходящата квадратура на пр.Луна с пр.Плутон. Скоро и транзитен Юпитер ще застане върху Плутон е ще я подчетрае.

Делфи, това ти се случва на к2.  :) Ще чакаме големите парички.  :08:

При сходен модел - тр. Плутон в съвпад с Юпитер у2 - бързо натрупване на капитал от сделки. Съвпад става на к3.  :72: Да, беше напрегнат период тогава, все пак е Плутон. Но ако искаш много, трябва да му платиш цената - напрежение. Това не се е случило на мен, на мой близък.  :38:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #550 -: Януари 29, 2016, 10:35:07 pm »
Не, акрукс - тр сатурн, съвпад пр меркурий, у1 в натала-продължавай да пазиш зъби, кости, здраве

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #551 -: Януари 30, 2016, 01:10:26 pm »
Не, акрукс - тр сатурн, съвпад пр меркурий, у1 в натала-продължавай да пазиш зъби, кости, здраве
Кои зъби да пазя, че не разбрах?  :012: Това, което се случи миналата година е от тр Сатурн У6 квадрат Уран У6 в 12д- успя Сатъра да ме изолира у дома, да си ближа раните...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #552 -: Януари 30, 2016, 02:49:39 pm »
Новите, как кои :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #553 -: Януари 30, 2016, 03:26:59 pm »
Новите, как кои :)
на няколко пъти вече ми се случва да забравп да ги сложа и се сещам чак като ида в магазина и почна да фъфля на продавачките- тр Нептун опозиция Уран в 12д

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #554 -: Март 10, 2016, 01:51:02 pm »
Тр. Уран в картата на брат ми е в 4 дом - почти на К5, и внезапно разбирам, че ще сменя работата и ще заминава да работи в друг град.
(образува тригон с Нептун - У4 и опозиция Плутон - У12)
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."