Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205411 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #615 -: Май 09, 2016, 11:10:35 am »
Разкажете дали някой е имал съвпад на тр.Уран с нат.Слънце  ::) Аз го приемам, като промяна на мирогледа, светоусещането ...
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #616 -: Май 09, 2016, 11:19:17 am »
Алена, аз съм разказвала. В транзитната тема от вчера и в тази.  :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #617 -: Май 09, 2016, 11:20:03 am »
Благодаря :) Сега ще го намеря :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Уран
« Отговор #618 -: Май 09, 2016, 04:22:09 pm »
Разкажете дали някой е имал съвпад на тр.Уран с нат.Слънце  ::) Аз го приемам, като промяна на мирогледа, светоусещането ...
Аз,миналата година като нов У8.Баща ми и любимото осмодомие са живи,но и двамата минаха през болница,за да ме настряскат.  :012: Нищо от мирогледа не си промених,освен,че се пообогатих астрологично,когато мозъкът ми можеше да поема  :D .И за сЛободия не съм мечтала,защото сам Робиня на Сатурн и искам да се заробя с власт и повишение!  :D :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Уран
« Отговор #619 -: Май 09, 2016, 04:56:11 pm »
Аз бях станала пънкарка, тогава имах и гаджета пънкари, страдах от ужасно безсъние, но не се измарях. Към днешна дата се излекувах от безсънието ,не съм пънкарка само слушам пънк :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #620 -: Май 09, 2016, 05:10:33 pm »
Аз се опитвам да го осмисля в картата на мъжа ми. Там специфичното е, че Слънцето в 12 дом и съвпад с Венера, тя е У1. Първо е било докосването с Венера, после със слънцето ...и така напред-наазд в ретроградията. Следва квадрата към МС. А паралелно при него е в сила и Плутоновата квадратура. Сега общо взето всичко отминава, само квадратът с оста МС/IC е на дневен ред.

Започна се с това, че имаше нужда да напусне и да опита сам - дълго отлагано, много му се занимава и все още с нещо прогресивно, ново ... Тогава стана и баща за втори път.

Виждам, че в най-големите ни кризи, като семейство - Уран е бил точно върху Слънцето, а в натала му е на ДЦ, откъм 7 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #621 -: Май 14, 2016, 11:36:40 am »
Транзитен Уран в момента ми е на градус от К9, а в деня на ретроградието ще бъде на градус след нея.
За него пише -
Enters Rx Zone - 01:55 Pm 20 Aries - April 11th, 2016
Retrograde   - 01:42 Pm 24 Aries   - July 29th, 2016
Direct           - 02:13 Am 20 Aries   - December 29th, 2016
Leaves Rx Zone   - 09:15 Pm 24 Aries   - April 14th, 2017

Значи, между 11.април и 29.юли.2016 е в ретроградна зона. Обаче продължава движението си напред. Не е стационарен. Значи ли това, че е в ретроградна сянка и кога става стационарен?

И още, някой който е имал ингрес на транзитен Уран в 9 дом и с какво го свързва като проява?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #622 -: Май 14, 2016, 12:31:23 pm »
Транзитен Уран в момента ми е на градус от К9, а в деня на ретроградието ще бъде на градус след нея.
За него пише -
Enters Rx Zone - 01:55 Pm 20 Aries - April 11th, 2016
Retrograde   - 01:42 Pm 24 Aries   - July 29th, 2016
Direct           - 02:13 Am 20 Aries   - December 29th, 2016
Leaves Rx Zone   - 09:15 Pm 24 Aries   - April 14th, 2017

Значи, между 11.април и 29.юли.2016 е в ретроградна зона. Обаче продължава движението си напред. Не е стационарен. Значи ли това, че е в ретроградна сянка и кога става стационарен?

И още, някой който е имал ингрес на транзитен Уран в 9 дом и с какво го свързва като проява?

да, би трябвало - нали ретросянката е обсега, който се минава и назад. А стационарен става когато влезе в точните градуси на обръщането и продължава да е такъв, докато не ги напусне (предполагам).

Аз съм имала такъв транзит и досега си мислех, че нищо не се е случило тогава. Но сега се сетих, че всъщност, точно тогава случайно и по някаква неясна причина започнах да изучавай фън шуй и после аюрведа. И наистина беше случайно - аз дори не бях чувала тези думички :). Впоследствие тези две учения определиха философските ми виждания/разбирания, което продължава и до днес. Уран е в 3 дом и е У8,9.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #623 -: Май 14, 2016, 01:00:55 pm »
да, би трябвало - нали ретросянката е обсега, който се минава и назад. А стационарен става когато влезе в точните градуси на обръщането и продължава да е такъв, докато не ги напусне (предполагам).

Аз съм имала такъв транзит и досега си мислех, че нищо не се е случило тогава. Но сега се сетих, че всъщност, точно тогава случайно и по някаква неясна причина започнах да изучавай фън шуй и после аюрведа. И наистина беше случайно - аз дори не бях чувала тези думички :). Впоследствие тези две учения определиха философските ми виждания/разбирания, което продължава и до днес. Уран е в 3 дом и е У8,9.

 :-* Точно като по учебник, Хепи, от това което прочетох.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #624 -: Май 14, 2016, 02:49:42 pm »
И още, някой който е имал ингрес на транзитен Уран в 9 дом и с какво го свързва като проява?

Впоследствие тези две учения определиха философските ми виждания/разбирания, което продължава и до днес. Уран е в 3 дом и е У8,9.

И при мен така се отрази университета, плюс фън шуй.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Уран
« Отговор #625 -: Май 14, 2016, 04:59:37 pm »
Вие говорите за транзитен уран, ингрес през к9, но имате и негови аспекти към планети?
9 дом като кадентен, неъглов не очаквах да има проявления, но и без аспекти има. През юни  2015 ми накаца там уран. Промених си интересите, дори в астрологията, дойде нова литература. Месеци ме плакнаха да си купя книга, е, направих го, не съжалявам, говоря зя "Свещената йога-Йога Васищха". Към фен шуй не са могли да ме склонят, че предлагането беше императивно, аз ритам от такава агитация.
По същото време чух и за мудри и ги използвам, помагат ми!
Ходих  но семинар /когиталност/, много напредък се получава в медитации и релаксации, и други, дълго е за обяснение. Та, все неща по 9 дом. И вече не ми е лично споделено в църква да стъпвам, жал ми е, но така стана, вярата я има ,но няма да се насилвам, така е честно.

Обаче има и едно недоволство, някак енергията е електрична и неравномерна, малко не знаеш какво имаш, уж е озарение, пък не разбираш съвсем. Той нали пак ще се клати дълго време напред-назад, може и да разберем....
« Последна редакция: Май 14, 2016, 05:01:22 pm от enigma »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Уран
« Отговор #626 -: Май 14, 2016, 06:00:15 pm »
Да,и аз на ингреса на Уран към К9/Риби си промених религията.Станах прагматична и сложих на пиедестал развитието и изграждането в обществото като основен приоритет.Не съм се увличала от Окултни течения по онова време-увлеченията ми бяха до преди това.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #627 -: Май 14, 2016, 06:20:59 pm »
При мен е бил на К9 (интерсептиран дом), когато съм тръгнала на училище. Изобщо не съм искала да ходя. Във втори клас ни смениха учителката и яко стегна целия клас.
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Уран
« Отговор #628 -: Май 14, 2016, 08:27:19 pm »
Делфи, а какви аспекти прави или няма?

Сега виждам, че ми е кацнал точно върху Венерата  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #629 -: Май 14, 2016, 10:29:30 pm »
Делфи, а какви аспекти прави или няма?

Сега виждам, че ми е кацнал точно върху Венерата  :)

Сатенче, освен съвпада с К9 и опозицията, съответно, с К3, транзитен Уран, У6, прави само куинконс с натален Плутон, у4.

Вие говорите за транзитен уран, ингрес през к9, но имате и негови аспекти към планети?

Енигма,
Уран ми аспектира доста неща в картата - съвпад с Луна, опозиция Слънце, Меркурий и Хирон, като аспектът му с Хирон е най-точен. Астрото ми дава дори един тригон към МЦ, но там е 9*орбис и не го броя.
Интересите им към Астрология, Таро, Руни, медитативни практики, философски търсения, духовно/психологически интереси, вкл. и различните религии са факт, за някои от тях от доста време вече. От всичко прочетено и споделено от вас, очаквам да има ново раздвижване, нова светлина върху това, което и без това ме вълнува.
Уран през 8 ми дом не беше много приятен, но през 9-ти, не знам защо, по някакво вътрешно усещане, го очаквам с особено  вълнуващо нетърпение.    :97:   :)
« Последна редакция: Май 15, 2016, 12:59:32 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми