Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205466 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1080 -: Април 29, 2018, 09:29:14 pm »
Лили, какво ти управляват Венера и Уран в натала и къде се случи съвпада?

В тропическата карта Венера е У7 и У11, Уран е У3 – имам вмъкнат Водолей там.
Е, да, станала съм по-ексцентрична в начина си на общуване. Но и за това си има причини. В един момент, след като видиш от какво си обкръжен, спира да ти пука. И я караш по урановски. Вече не поддържам нито отношения, нито комуникация с някого поради куртоазия, само за да угодя някому и да оставям добро впечатление.

ПП. Съвпадът се случи в 5 дом.
« Последна редакция: Април 29, 2018, 09:31:29 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1081 -: Април 29, 2018, 09:42:45 pm »
Ех, Лили, плачело си е за любов, но пък може би по-ценното е било, че си свършила доста повече работа за самата себе си  :72:

А в натала ти Уран и Венера имат ли нещо общо?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1082 -: Април 29, 2018, 09:59:08 pm »


 Както и после през лятото, когато Уран се върне в Овен ...]Марс вече ще е в Риби . Но ... все пак - следва да се отчете смяната на троновете, ако до  средата на май - екз.Марс налива огън в поривите на Уран, то след това Уран ще има думата и ще контролира намеренията на Марс. Слава Богу вече заземен в Телец, ха дано и повлиян от Венера :)


Марс се връща в Козирог не в Риби , но няма да направи квадратура с Уран в Овен, а двамата ще се срещнат отново в квадрат, докато Марс е ретро във Водолей. Уран в Телец няма достойнства, напротив, така че няма как да контролира Марс във Водолей  защото Марс е в заточение в Телец, а Венера вече ще е в Рак, където нито Марс, нито Уран се чувстват добре. Виж Сатурн може да го подкрепи с владението си в Козирог-той е ключето. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1083 -: Април 29, 2018, 10:08:44 pm »
Кога обичайно се отчита събитие по Уран при съвпад (с нат. Венера в случая)?


На мига, веднага, може и в деня на точния аспект- най-силно при първия съвпад.
С Венера  винаги ще касае взаимоотношения, близки връзки, интереси  в посочените домове, може и в същите да се наблюдава съревнование. Уран често реже доста рязко минало от настояще и за части от секундата може както си бил във връзка да се окажеш сам или обратното  заклети ергени моми да решат да влезнат във връзка, примерно или в една връзка единия от партньорите да поиска повече свобода в нея, да прави това от което дълги години е имал нужда, но се е страхувал. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1084 -: Април 29, 2018, 10:42:13 pm »
А в натала ти Уран и Венера имат ли нещо общо?

Не, няма никакъв аспект между тях.
Тригон Луна-Уран имам и тригон Марс-Уран.

Зависи какво се разбира под любов. По Уран-Венера можеше да пламне и нещо бързо, но със съмнително качество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1085 -: Април 29, 2018, 11:25:15 pm »
Уран ще бъде в Овен от 6 ноември 2018г. до 7 март 2019г. През това време Марс ще измине пътя от Водолей до Телец. А на 13 февруари започва следващия им цикъл в последния градус на Овен. Ретроградието на Марс е лятото на 2018г., докато Уран е в Телец.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1086 -: Април 30, 2018, 09:17:14 am »
Активира ми тао квадрата:съвпад Сатурн в 12дом,опозе Юпитер,квадрат Меркурий.Прогресивна Венера обаче съвпад със Сатурн ,секстил нат.Венера.......Уран ще го задейства и това.
Насочвам енергията към статус,обръщайки внимание на общество/то към социалното ми положение,надявайки се семейното(дом,семейство,баща,майка)да не претърпи изненади с негативен привкус.Уран  у10 дом.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1087 -: Април 30, 2018, 11:14:02 am »
Кога обичайно се отчита събитие по Уран при съвпад (с нат. Венера в случая)?
Тя ми е на 0'42 в Телец, упр. на 4ти и 11ти дом, където е и Слънцето. В натала е опозе с Уран (упр 8ми).
Би следвало да очаквам някакво събитие при това положение. Някой с предположения?

започвай да се оглеждаш още като влезе в телец. При мен беше тригон и се появи още на 30 мин преди точния аспект. И приключи когато мина аспекта с 30 мин - много бързо - за около 1-2 месеца. Това при първото преминаване през този градус. При ретрото се появи друго събитие, но то все още трае, въпреки че е към края си.

Наблюдавай дали няма и други транзити - може да е смесено събитието. Също така и прогресиите си виж. При мен те бяха налице.

При всички положения ще е свързано с взаимоотношения. Но се ориентирай но домовете, които управляват за насоки. При мен Венера е и У11 - аз си мислех за лИбов и секс (защото и Марс ми е в този градус и към него беше квадрат), а се оказа, че човека ми е просто добър приятел :).
При второто изпълнение просто вече си бях научила урока и го карах малко по-спокойно :). сигурно затова продължава по-дълго - вече 2,5г.

И за да е пълна картинката - в натала имам съвпад - Венера/Плутон/Уран - Уран е на градус от тях.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1088 -: Април 30, 2018, 11:32:24 am »
Happy58, благодаря за споделеното. И при мен прави тригон и си имам едно наум, че може да тресне отнякъде :)
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1089 -: Април 30, 2018, 11:40:52 am »
Защо да очакваме от Уран/ Венера, такава клиширана ситуация- ужЛюбов. Зашото 1-това не е любов по тях,а бърза закуска, по-така засукан фаст фууд. 2-Венера рядко носи любов и 3-то все пак нещо трябва да се твори -симфония, да се изобретява, уред, лекарство -красив ум ,толкова други проявления. И да чудесно за джендъри и смяна на пола  :012: Но все пак да чакаш неочаквоното клише е оксиморон, като да имаш разстройство по фазите на халеевата комета . Иначе искрено ти желая любов .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1090 -: Април 30, 2018, 12:14:11 pm »
Защо да очакваме от Уран/ Венера, такава клиширана ситуация- ужЛюбов.
Няма клише. Там, където е активирана Венера и нейните знаци Телец и Везни, винаги едно от условията за събитийност е любов, защото това е в природата на тази планета. Защо да не правим нищо, докато сме под въздействието на Уран, понеже било импулсивно и нетрайно ? Единственият начин, за да сме сигурни, че е любов, трябва да чакаме Сатурн, така ли ?!? Уран към Венера не отменя нуждите за близост, романтика, любовна тръпка, но емоционалното удовлетворение от същите ще носи друг тип задоволство. Уран пробужда за истинското състояние на нещата, в случая за отношението ни към близките връзки, любовта и ако ние сме силно егоцентрични, своенравни, как да влезем в по-сантиментална връзка или ако силно сме силно привързващите се как ще си позволим да се чувстваме по-свободни във взаимоотношенията си. Венера е удоволствие, Уран свобода, ако те е страх да се влюбиш-губиш момента да изживееш една естествено случваща се любов, без ограничения и обяснения.
Тр. Уран съвпад Мп Слънце-Луна, съвпад пр. Венера, цикъл Венера- Марс върху Венера- любовна авантюра с мъж Водолей, всичко беше обагрено от Уран. Отначало се възпротивявах и се страхувах какво ще излезе от всичко това, заради натални Венера/Сатурн, но в момента, в който се отпуснах нещата се случиха, без да ги мисля. Защо трябва една любовна връзка да е трайна и според наложени правила някакви си ? Венера винаги носи любов, ако я разпознаеш и най-вече приемеш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1091 -: Април 30, 2018, 12:28:35 pm »
При всички положения ще е свързано с взаимоотношения. Но се ориентирай по домовете, които управляват за насоки. При мен Венера е и У11 - аз си мислех за лИбов и секс (защото и Марс ми е в този градус и към него беше квадрат), а се оказа, че човека ми е просто добър приятел :).
Не съм съгласна с подчертаното. Разбира се, че са от значение домовете, които участват, но не винаги е свързано с взаимоотношения. За пример давам себе си- когато тр. Уран се съедини с Венера У2, У9 във 2д. в знака Везни, съм била ученичка във 2-ри клас, за какви взаимоотношения може да става дума? Но пък тогава баща ми купи на изплащане първия ни телевизор и Новата 1972-ра (на точния съвпад) гледах на черно-белия ни телевизор "Средец", и бях много щастлива, тъй като есента, в началото на 2-ри клас, нашият учител ни накара да вдигнат ръце тези, които все още нямат телевизор у дома, беше ме много срам, че бях една от 8-те вдигнати ръце, от 33 деца в класа. Уран е У6 в 12д. в Дева.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1092 -: Април 30, 2018, 12:43:22 pm »
едно от условията за събитийност -но само едно, а другите не са по-малко вероятни. Напълно споделям коментара на Акрукс ,тя е достатъчно обстоятелствена. Някой пък може да иска да стане изненадващо ,неприлично богат.. на нещо.. материално.. нематериално..материално?  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1093 -: Април 30, 2018, 12:43:42 pm »
Взаимоотношенията между хората не са само любовни, но могат да бъдат близки-това е Венера. Последната носи в природата си освен любов, също и уважение , социални контакти, привличане на добри удовлетворяващи възможности, подаръци, умения, таланти и като способности, и като финанси, ревност, естетическо отвращение, завист, при твърдите аспекти-това на всеки е ясно, но винаги първо става въпрос за любов при нея, не задължително плътска.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1094 -: Април 30, 2018, 12:46:26 pm »
Може сега с Уран във Венера  ;D телец да процъфтят публични домове изцяло с персонал от секс роботи като Софи ама по-глупави  :012: