Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205520 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #135 -: Май 12, 2014, 12:27:09 am »
Не зная, мисля че точно при Риби не трябва да се говори за място. Тук някак си се налага до някаква степен отказ от его-то. А когато то е силно изразено има дисбаланс  :)

 :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #136 -: Май 12, 2014, 12:36:48 am »
всички търсим хармонията, понякога тя е много далеч от равновесието

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #137 -: Май 26, 2014, 04:57:17 pm »
Девойчета, имам питане сериозно  :012:

Какво да се очаква от Уран във втори дом? Преди малко забелязах, че Уран ми е застанал на К2, а Сатурн на К9, а в същото време СЛВ е в съвпад с натален Уран... Това транзитните де  :012:.
« Последна редакция: Май 26, 2014, 04:59:38 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #138 -: Май 26, 2014, 05:06:30 pm »
Резултатите от транзита на Уран в съвпад с нат. Слънце осъзнах впоследствие, след като "голямото меле" отмина и си дадох сметка какво съм спечелила и какво съм загубила. Спечелих самостоятелен и независим живот - не толкова във финансово отношение, колкото в това никой да не ми диктува ежедневието и бита - какво ще се яде, кога ще се чисти, кога "имам право" да си почивам след работа... А за мен това е много важно - да мога да си създам комфортен начин на живот - такъв, какъвто го виждам и разбирам аз, а не някой псевдоавторитет, било то и родител.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Уран
« Отговор #139 -: Май 26, 2014, 11:16:59 pm »
На мен ми е на МЦ. :(
Я ме успокойте относно работа и пари. :( :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #140 -: Май 26, 2014, 11:33:38 pm »
На мен ми е на МЦ. :(
Я ме успокойте относно работа и пари. :( :)

От Уран няма да се плашиш!  ;D

Ако ти прозвучи успокояващо, ще споделя, че при мен съвпадът на тр. Уран с нат. Слънце, което дотук отчитам като сигнификатор на професионалните промени в моята карта, е отворил нова "врата" в кариерата - неочаквана възможност, която бях на косъм да подмина. Благодарение на тази възможност сега все още оцелявам и не бих казала, че съм на дъното, имала съм къде по-лоши моменти - и във финансов, и в професионален план. Да видим сега какви трусове ще ми докара съвпадът му с нат. Меркурий - упр. на МС. Не изключвам и рязка смяна на посоката в професията - вече си пожелах друга длъжност и най-вече друга среда и колектив.

Дано и на теб урановият транзит да ти донесе неочаквани възможности, които да не са за изпускане.  :-*

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #141 -: Май 26, 2014, 11:39:43 pm »
Девойчета, имам питане сериозно  :012:

Какво да се очаква от Уран във втори дом? Преди малко забелязах, че Уран ми е застанал на К2, а Сатурн на К9, а в същото време СЛВ е в съвпад с натален Уран... Това транзитните де  :012:.

Може ли жокер,като карта например ,само помня ,че си Рибка с АСЦ Водолей  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Транзити на Уран
« Отговор #142 -: Май 27, 2014, 12:10:53 am »
На мен ми е на МЦ. :(
Я ме успокойте относно работа и пари. :( :)

И друг път съм споделяла, че от всички външни, Уранят най си ми работи - особено за чужбински, кариерни и МС-ви въпроси. Около първото преминаване на МС - родих сина си, майчинство, работих си от вкъщи, но не така интензивно, разни други "обществени" ангажименти ме бяха обзели също, като се върна за не помня кой път в близост до МС - две години по-късно, започнах нова работа - и за нея съм разказвала. Точно в момента вече излиза от десети дом. Единственото правило от моята уранова практика на МС що се отнася до работата - винаги следвай първата мисъл, която ти е хрумнала! не се въздържай от драстични, драматични и налудничави кариерни решения - както и да изглеждат отстрани, накрая все са за добро! не се бой да тръшкаш врати, ако нещо някъде ти намирисва или изпитваш погнуса да останеш! и като си сигурна, че си си намерила своята си канара и опъваш, опъваш, опъваш достатъчно, колкото и затегнато да изглежда, се отваря онова уникално времепространство, в което е възможно сизиф да изтъркаля скалата до върха или давид да рутне голиат с прашчицата. Не очаквай нещата да се развиват по план, няма, но пътуването си струва във всякакви аспекти.

ПС. Сега прочетох и поста на Лили - на мен от половината десети дом Уран ми е в опозиторен на слънчевия знак, така че + 1 за Слънце/Уран, но нещата си бяха тръгнали натам още при транзита върху МС в Риби. При точен съвпад на Уран с МС почина баща ми (Риби), а при една от поредните близки опозиции със Слънце във Везни почина бившият ми вече тогава шеф (със Слънце във венерин знак). Така че това също е буквално проявление, но подкрепено и от други транзити.

ПС.2 Откъм финанси - най-дащния период в живота ми досега - големи харчове за различни цели - за лечения на близки, за покриване на ипотеки, за колата - ремонти, за детето - училищни и т.н., семейни къщни ремонти и уреждане на имотни въпроси, за жилищни грижи на майка ми и сестра ми, въобще - рязко ми се увеличиха нуждите, но и не съм срещала голямо затруднение да ги покривам. На няколко пъти дори се озовавах с извънредни парични потоци, но не съм натрупала авоари  :) - изтичат си по предназначение.
« Последна редакция: Май 27, 2014, 12:37:37 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #143 -: Май 27, 2014, 12:49:43 am »
В момента тр Уран У6 е заковал Юпитер У4, съУ7 в 8д
Уран е от по-бавните планети, които по принцип действат няколко градуса преди точния аспект- дали от този съвпад през изминалата година имах болки в крака- задната част на бедрото, по дължината и областта на ишиасен нерв, нали Юпитер е свързан с бедрата, а Уран с нервите и ми управлява дома на здравето, но сега от близо месец болката премина, след като в продължение на две седмици- края на март, началото на април го мазах с Дийп Релиф и вечер пиех по едно аспиринче  :)
може и съвпада на тр Хирон с наталния в 6д, риби, също да е дало отражение за проблема с крака, както и квадрата на тр Сатурн У6 с наталния

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #144 -: Май 27, 2014, 08:47:55 am »
На мен ми е на МЦ. :(
Я ме успокойте относно работа и пари. :( :)

При мен отсека 20-30гр е доста натоварен - на 20гр е направил тригон с управителя на 10 дом и аз започнах работа, подхождаща на 10 дом. В началото на 2010г е минал през отсека с важни аспекти, като и МС е там - честно казано, абсолютно нищо не се е променило, никакви мераци ... При мен Уран е У8 и У9 - имахме много добър договор с чуждестранен възложител и за всички беше добре - имаше работа, платихме стари заплати за горе-долу 4 месеца. Имах и една бърза любовна авантюра с човек от чужбината :) и дотам. Доста по-късно, когато Уран вече си е бил в десети дом, напуснах, но пък след 1 година се върнах на работа :) Но по време на транзита над МС не е имало нещо по-разтърсващо.
Наталния Уран е в 3-ти дом - за това положение нямам някакво обяснение (или поне не се сещам).

Но пък откакто е в 10 дом, все си мисля за промяна на професионалното си поприще. За съжаление, упр на 10 дом е нептун, а транзитния такъв вече е в Риби и .... яснота естествено няма :)
« Последна редакция: Май 27, 2014, 08:56:21 am от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #145 -: Май 27, 2014, 10:27:35 am »
Uran,

За теб всеки транзит от/към Уран е важен ,защото ти си Водолей и Уран ти управлява радикална точка .Ти колко си спокойна в тези сфери,след като по натал имаш опозиция Уран/Венера ?!?
Промяна в статуса,професията може да се наблюдава по-скоро при партньора,братя/сестри,близко обкръжение ,в споделени финанси ,принадлежности,недвижимо имущество;промяна в/към отношението с родители,личен живот-Водолей на К7/8,Уран в 3-ти ,Слънце/Меркурий във Водолей.Сега ще имаш прозрения за материализиране на твое хрумване ,от детските ти години и/или общо такова с някой твой близък,но първо  ще трябва да си" преквалифицираш " мирогледа.Изборът  е в посока "у дома " ,но ти ще реагираш на кризата с изразяване навън. Една загуба ,ще те провокира  пък за нова амбиция . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Уран
« Отговор #146 -: Май 27, 2014, 12:36:23 pm »
Може ли жокер,като карта например ,само помня ,че си Рибка с АСЦ Водолей  :)

Може, може  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Уран
« Отговор #147 -: Май 27, 2014, 08:26:52 pm »
Uran,

За теб всеки транзит от/към Уран е важен ,защото ти си Водолей и Уран ти управлява радикална точка .Ти колко си спокойна в тези сфери,след като по натал имаш опозиция Уран/Венера ?!?
Промяна в статуса,професията може да се наблюдава по-скоро при партньора,братя/сестри,близко обкръжение ,в споделени финанси ,принадлежности,недвижимо имущество;промяна в/към отношението с родители,личен живот-Водолей на К7/8,Уран в 3-ти ,Слънце/Меркурий във Водолей.Сега ще имаш прозрения за материализиране на твое хрумване ,от детските ти години и/или общо такова с някой твой близък,но първо  ще трябва да си" преквалифицираш " мирогледа.Изборът  е в посока "у дома " ,но ти ще реагираш на кризата с изразяване навън. Една загуба ,ще те провокира  пък за нова амбиция . :)

Еее, пак ли загуби. Направих голям шлем.  :012:

Една уранианка ми пили нервите. Интересното е, че Тя видимо не ме харесва и не може да го прикрие в реакциите си. Околните наблюдават сложните ни отношения и.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #148 -: Май 27, 2014, 08:33:42 pm »
В службата си позволявам да не харесвам някого, изхождайки на първо място от личните му способности да върши работата, за която е нает, а не от лични симпатии и антипатии. Друг е въпросът, че реакциите ми поради неразбиране често се интерпретират като лична неприязън.

На какво се основава антипатията от страна на твоята уранианка? И аз съм била обект на необяснима антипатия в някои женски колективи.
« Последна редакция: Май 27, 2014, 08:35:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Уран
« Отговор #149 -: Май 27, 2014, 09:16:57 pm »
И друг път съм споделяла, че от всички външни, Уранят най си ми работи - особено за чужбински, кариерни и МС-ви въпроси. Около първото преминаване на МС - родих сина си, майчинство, работих си от вкъщи, но не така интензивно, разни други "обществени" ангажименти ме бяха обзели също, като се върна за не помня кой път в близост до МС - две години по-късно, започнах нова работа - и за нея съм разказвала. Точно в момента вече излиза от десети дом. Единственото правило от моята уранова практика на МС що се отнася до работата - винаги следвай първата мисъл, която ти е хрумнала! не се въздържай от драстични, драматични и налудничави кариерни решения - както и да изглеждат отстрани, накрая все са за добро! не се бой да тръшкаш врати, ако нещо някъде ти намирисва или изпитваш погнуса да останеш! и като си сигурна, че си си намерила своята си канара и опъваш, опъваш, опъваш достатъчно, колкото и затегнато да изглежда, се отваря онова уникално времепространство, в което е възможно сизиф да изтъркаля скалата до върха или давид да рутне голиат с прашчицата. Не очаквай нещата да се развиват по план, няма, но пътуването си струва във всякакви аспекти.

ПС. Сега прочетох и поста на Лили - на мен от половината десети дом Уран ми е в опозиторен на слънчевия знак, така че + 1 за Слънце/Уран, но нещата си бяха тръгнали натам още при транзита върху МС в Риби. При точен съвпад на Уран с МС почина баща ми (Риби), а при една от поредните близки опозиции със Слънце във Везни почина бившият ми вече тогава шеф (със Слънце във венерин знак). Така че това също е буквално проявление, но подкрепено и от други транзити.

ПС.2 Откъм финанси - най-дащния период в живота ми досега - големи харчове за различни цели - за лечения на близки, за покриване на ипотеки, за колата - ремонти, за детето - училищни и т.н., семейни къщни ремонти и уреждане на имотни въпроси, за жилищни грижи на майка ми и сестра ми, въобще - рязко ми се увеличиха нуждите, но и не съм срещала голямо затруднение да ги покривам. На няколко пъти дори се озовавах с извънредни парични потоци, но не съм натрупала авоари  :) - изтичат си по предназначение.
Мерси, Дияна.
При съвпад на тр. Уран с нат. Слънце- раждане на първото ми дете, похарчване със замах на малкото ни спестени пари за бизнес цели и единадесетодомни такива. Малко Ва Банк направихме опит да се надскочим и сполучихме. Подобно на теб, имаше една циркулация на пари- изникваха нужди, свързани с лечение и други подобни.  Това беше един от щастливите  и оптимистични периоди в живота ми.