Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 35978 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фирдарии
« Отговор #15 -: Март 05, 2014, 10:40:11 pm »
Благодаря ти, Аброуд.

Във връзка със споделеното от Папи. При мен току-що приключи периодът на Юпитер, подпериод на Сатурн. Юпитер управлява МС и 2-ри дом, Сатурн - АС и 12-ти дом (в картата с домофикация whole signs Сатурн управлява 1-ви и 12-ти дом, Юпитер - 2-ри и 11-ти). Юпитер се намира в 9-ти дом, Сатурн - в 8-ми (в whole signs Юпитер е в 10-ти, Сатурн - в 9-ти). В част от периода транзитен Сатурн беше върху натален Юпитер, транзитен Юпитер тригонираше натален Сатурн, а след като смени знака беше в тригон с натален Юпитер. Оказа се благоприятен период откъм професионална реализация. Получих подкрепа от влиятелни в професионалната ми среда хора. Сатурн в наталната карта е екзалтиран във Везни, Юпитер е в Скорпион. И двата изгряват преди Слънцето във Водолей (нощно раждане).

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #16 -: Март 05, 2014, 10:50:07 pm »
Да се допълня/поправя: всички подпериоди с участие на сатурн са кофти, при главния период усещането беше безрадостно, а интересно, че конфигурациите марс/сатурн не са нищо особено

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #17 -: Март 05, 2014, 11:01:27 pm »
Мирабела, сигурна ли си в часа на раждане?
Как са били периодите на марс?

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Фирдарии
« Отговор #18 -: Март 06, 2014, 06:56:16 am »
Интересно. Омъжвам се в период на Меркурий, който управлява 3 и 12 и е в 9 дом, в подпериод на венера в 7,управлява 4 и 11.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фирдарии
« Отговор #19 -: Март 06, 2014, 09:23:20 am »
Мирабела, сигурна ли си в часа на раждане?
Как са били периодите на марс?

Ти каза, че часът ми раждане е около 3 мин. по-ранен, но карам със закръгления в момента. Главният период на Марс току-що започна.

Крайният резултат от приключилия наскоро Юпитер/Сатурн беше благоприятен, по юпитериански. Събитието още не се е развило до самия си завършек, това ще се случи в Марс/Марс. Но основите бяха положени, което не беше постигнато нито лесно, нито бързо. Това го отдавам на участието на екзалтиран Сатурн, който се намира в 8-ми заедно със заточен Марс. Трябваше да проявя издържливост, търпеливост, дипломатичност, вътрешна сила. Беше битка, в която получих ценна подкрепа. Конюнктурата беше в съгласуваност с моите цели.

Ето това пише за Юпитер/Сатурн в Solar Fire (почернила съм това, което смятам, че важи за мен):

Цитат
Now is the time to consolidate on the achievements past ten years of your life. If you have been saving money for a big project then now is the right time for your investment.
 
If you are in your early 30s then you may invest in a new house, renovate an existing home or move to a completely new land that offers new opportunities. This is time to consider all of your options and make decisions that are in the best interests of yourself and those nearest and dearest. You need to embrace new opportunities while also establishing a good foundation because otherwise you will soon feel restless, in need of change. it is also a good time to reassess your life. You are a turning point. Perhaps you need to change some of your social contacts. Friendships may have become stale, not really supporting your goals in life. As a result these friendships may end. At the very least your friends need to make adjustments. This is not a good time to lend money to friends. You may receive wise counsel from a wise elder; in particular your relationship with a grandfather figure is highlighted. This bond is changing, as are others.
 
If you are in your early 60s then it is also a good time to reassess your life. You are a turning point. Make the most of your assets, reassess your goals and stay tuned to your sense of purpose. It may be time to consider retirement, to start planning. You may be ready for a new phase of your life, but make sure that you have plans because the next period demands that you are active, not inactive.
 
Whatever your age you are well advised to make the most of your assets, reassess your goals and stay tuned to your sense of purpose. Don't let fear rule your life. Work on your self-confidence without being too grandiose. You are correct in that towards the end of this period your life is likely to change so it is up to you to make sure that you are fulfilling your destiny.

В началото на Марс/Марс периода при транзит на Марс върху натални Сатурн и Марс в 8-ми дом съм някаква нервна, избухлива, ядосвам се от най-малкото. Предполагам, че пак нещо с хормоните ми не е наред (Марс и Сатурн са в квадрат с Венера - залагам на щитовидна жлеза). :)
« Последна редакция: Март 06, 2014, 10:59:11 am от Mirabella »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Фирдарии
« Отговор #20 -: Март 06, 2014, 11:34:36 am »
В същия период - Юпитер/Сатурн при мен наистина имаше успехи и повишение в кариерата, няколкоседмично обучение в Япония, последвани от болничен престой, смърт на баща ми и раждане на сина ми. Юпитер е в 8-ми, У10 и включен в 6-ти. Сатурн е откъм 12-ти, У7, 8, 9.

В Юпитер/Меркурий - начало на съзнателна/легална/т.н. трудова дейност по специалността, след дипломиране, пътувания и обучения в чужбина и прочее според както си пише...

Цитат
It is time to reassess your goals and make some decisions to align yourself more closely with your life plan. If you have been longing for a new path then now is the time to make the decisions and implement changes. Promotions, rewards and other forms of recognition are likely to come your way. You may decide to embark on a journey to foreign lands, or perhaps you prefer to wander the halls of academia

В Марс/Юпитер - позитивна промяна в работата, както и пише в СФ.

Цитат
Having faced a few fears and sorted out your responsibilities in the last year, now it is a time to move forward with your goals, to reap some of the benefits of a job well done. Rash decisions are never wise, but you are ready to take some well-considered risks that help you grow.
 
At 38 a change of profession, job or a new course of study is beneficial during this period. You may travel for pleasure, revisit the past or move to a foreign country.....Whatever age, you are reaching the end of one cycle ready for a new and favourable one.

Слънчевият период - дотук това - загубих приятел, който ми беше шеф на предишното работно място. Почерненото също се случва
Цитат
After a period of letting go and perhaps experiencing a sense of loss, you are now ready to move forward and shine in your life. Opportunities arise in all areas of life. People from all walks of life are ready to help you achieve your personal and professional ambitions.

Обичайно съм малко дива и недоверчива, но наистина винаги е имало около мен много читави и качествени хора, в последно време повече от обичайното дори.

От днес съм в Слънце-Венера, чакам само хубавини!

De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фирдарии
« Отговор #21 -: Март 06, 2014, 11:59:58 am »
О, Диди, честито за новото периодче! Със здраве и радост да си го караш! :72:

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Фирдарии
« Отговор #22 -: Март 06, 2014, 12:48:59 pm »
О, Диди, честито за новото периодче! Със здраве и радост да си го караш! :72:

О, благодаря! Но нали съм и "даш"на - там още бутам опашката на Кету-махадаша, а съм и Саде-сати първа/третина, та много-много не смея да го дам айляк :49:
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #23 -: Март 06, 2014, 01:12:28 pm »
Раху/Кету при фирдарии в края ли го смятате?
Честито, Диана, да те огрее слънце отвсякъде :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Фирдарии
« Отговор #24 -: Март 06, 2014, 01:16:48 pm »
Раху/Кету при фирдарии в края ли го смятате?

Ами това нали е "болшинството" - халдейски/персийски/Шонер/Хенд. Золер ги подмушва някак по-напред, но като не съм чела защо и нямам лична позиция защо, обичайно си карам на дефолтски настройки...
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Фирдарии
« Отговор #25 -: Март 06, 2014, 01:19:54 pm »
Щото в единия случай идва слънце и при мен, а в другия-Раху...драстично различно :)

Happy58

  • Гост
Re: Фирдарии
« Отговор #26 -: Март 06, 2014, 02:01:28 pm »
Щото в единия случай идва слънце и при мен, а в другия-Раху...драстично различно :)

аз си пуснах и двата варианта и ще опитам да видя в миналото кое е по-пасващо - така ще разбера :) кой вариант

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Фирдарии
« Отговор #27 -: Март 06, 2014, 02:03:03 pm »
Щото в единия случай идва слънце и при мен, а в другия-Раху...драстично различно :)

Анджък, де. Аз затова цитирах слънчевото - пО ми мяза, комай...
De omnibus dubitandum est

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Фирдарии
« Отговор #28 -: Март 06, 2014, 02:36:54 pm »
Аз хубаво си живея живота сега в лунния период, ама после като дойде Сатурн с теслата през 2020 ще видим как се оцелява   :91:
Serve, love, give

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Фирдарии
« Отговор #29 -: Март 07, 2014, 08:59:41 pm »
Mirabella, и аз ти благодаря за линка! Изтеглих всичките книги на Агафонов, които бяха вътре във файла.

Иначе и при мен са много буквални фирдариите, макар и да не с адаптирана към модерни времена интерпретация.

Например, точно на рождения ми ден през 2009 съм навлязла в период на Луна, 2009 я определям като една от най-важните години в досегашното ми съществуване.  Първи подпериод Луна-Луна, със следното тълкуване:"The native will be in diverse conditions, one in joy, another in sadness, and in riches and poverty; and he will have strong and full relationships with his wife and with other women; he will make long, good journeys; in his time he will ascend to dominion and high degree and he will make a great gain in his property; afterwards he will descend from that degree and revert to a modest time;..." 

Много възходи и падения имаше наистина, пътувания и перманентно преместване от една страна в друга, придобиване на по-висок статус. После последва ужаса на подпериод Луна-Сатурн и дойдоха по-скромните времена, както е посочено по-горе. Като цяло при мен никога транзитите например, не са давали толкова ясна и конкретна събитийна картина.

На 25 юни навлизам в подпериод Луна-Слънце, почти само хубавини очаквам :)