Автор Тема: Фирдарии  (Прочетена 35971 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Фирдарии
« Отговор #30 -: Март 07, 2014, 09:55:20 pm »
MayFlower, и аз в момента съм в Луна-Луна. И аз го усещам като голям подем.
На 23 януари 2015 влизам в Луна-Сатурн. Това малко ме притеснява. Тогава и тр. Сатурн ще ми е в 10 дом, тъкмо преминал Мц и в точен съвпад с у1. Други отзиви за този подпериод?  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Фирдарии
« Отговор #31 -: Март 07, 2014, 10:34:37 pm »
MayFlower, и аз в момента съм в Луна-Луна. И аз го усещам като голям подем.
На 23 януари 2015 влизам в Луна-Сатурн. Това малко ме притеснява. Тогава и тр. Сатурн ще ми е в 10 дом, тъкмо преминал Мц и в точен съвпад с у1. Други отзиви за този подпериод?  ;D

При мен подпериод Луна-Сатурн беше като падане от много високо, надолу в нищото :(  Точно както е и описано в текста на древните:

in this division the native will have a lawsuit :водех дело (с европейска институция за дискриминация базирана върху националност)
a part of his substance will go away from him:от големия подем към смирение, от високи амбиции към примиряване с трудни обстоятелства и хора
he will become indebted:задлъжнях с огромен студентски заем
he will be moved from one place to another: в рамките на година и половина отново смених местоживеене в друга страна
he will go on journeys: истина, пътувах много

Ти все пак погледни и други съпътстващи астрологични фактори през този период. При мен натален Сатурн е разположен в 10-ти дом, така че още при раждането са ми предопределени периоди на възходи и падения, редуване на подеми и високи амбиции, с провали. Също, Луна-Сатурн в натала са в тригон, но явно това е без значение при фирдариите.
« Последна редакция: Март 07, 2014, 10:37:32 pm от MayFlower »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Фирдарии
« Отговор #32 -: Март 07, 2014, 10:55:19 pm »
Явно ще е ключов период за мен. Освен транзитите на Сатурн през 10 дом и в съвпад с у1, който се е лепнал до Мц, ще имам и прогресивно новолуние.  :85:
Заболя ме главата от аспекти, каквото стане.

Това с кризите ми е познато, нищо ново. Явно ще съм яхнала влакчето на ужасите отново.  :85:

Само това с делата ме притеснява... Никак не ги обичам тези неща. Има доста време до 2015 година.
Благодаря за мнението.  :-*
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Фирдарии
« Отговор #33 -: Март 07, 2014, 11:30:57 pm »
Проследих си сегашния период :

Jupiter R10 in 2nd-Venus R3,8 in 3rd.
The native will have the means to see kings; he will be a member of the king's ministry; he will have dominion in his own affairs and great fortune; treasure will be entrusted to him on deposit, or he will discover treasure, or he will have profit without labor; his enemies will die; and he will make journeys. And if Jupiter is made unfortunate in this [period] by Saturn or Mars, or Venus is made similarly unfortunate by any of these, this will diminish the aforesaid significations.

тр. Сатурн опозираше нат.Юпитер и доста стагнира финансовото положение и едва след тригона към Слънцето се оправиха нещата.

От Август влизам във Jupiter R10 in 2nd-Mercury R4,7 in 5th и се припокрива с новата АД от Октомври.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Фирдарии
« Отговор #34 -: Март 07, 2014, 11:33:34 pm »
Emma, при мен подпериода Луна-Сатурн е започнал точно по времето когато транзитен Сатурн е навлизал в 12-тия ми дом, където последователно е съвпаднал с Плутон и опозирал натална Луна. По този начин е имало допълнителни негативни фактори, които само са подсилили несполуките на подпериода Луна-Сатурн.

На мен това ми беше първи, и надявам се единствен случай, в който да се занимавам със съдилища, изключително неприятно. В подкрепа беше факта, че имаше и други като мен, опитахме да се преборим заедно. Към момента в който решихме да заведем дело, транзитен Юпитер е бил в съвпад с десцендента ми, колко показателно!

При теб вярвам ще е по-различно. Прогресивно Новолуние и транзитен Сатурн през 10-ти дом заедно, могат да поставят началото на нещо изключително градивно и трайно. Може би сега, през по-лекият период Луна-Луна, да се подготвяш, макар и несъзнателно, за големите промени които те очакват скоро.

Късмет ти пожелавам от сърце :58:

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Фирдарии
« Отговор #35 -: Март 07, 2014, 11:56:29 pm »
Emma, при мен подпериода Луна-Сатурн е започнал точно по времето когато транзитен Сатурн е навлизал в 12-тия ми дом, където последователно е съвпаднал с Плутон и опозирал натална Луна. По този начин е имало допълнителни негативни фактори, които само са подсилили несполуките на подпериода Луна-Сатурн.

На мен това ми беше първи, и надявам се единствен случай, в който да се занимавам със съдилища, изключително неприятно. В подкрепа беше факта, че имаше и други като мен, опитахме да се преборим заедно. Към момента в който решихме да заведем дело, транзитен Юпитер е бил в съвпад с десцендента ми, колкопоказателно
И при мен се случва същото само че в 10 дом Сатурн съвпад плутон опозиция 4 ...и сега чакам юпитер да се върне пак в 7 че избяга за малко... Събития мога да кажа че нямам, то и няма как като съм от работа вкъщи.. А относно фидариите на 27 юни влизам в период меркурий/юпитер тогава ще се разпиша да споделя дали има промяна

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Фирдарии
« Отговор #36 -: Март 08, 2014, 12:21:02 am »
MayFlower, каквото стане.
Аз съм имала дела, като цяло няма за какво да се притеснявам сега, но кой знае какво ще е след година.  :85:
Ще се надявам на точен секстил на Плутон към Юпитер, който ще е много точен в настъпването на другия подпериод. Може да ме обогати някак, Юпитер ми е съу10, у11 в Скорпион.  ;D
Ама и да ме обогати, то с този натален квадрат на Луна и Юпитер, зор ще се задържи нещо.  :85:
И на мен Юпитер ще ми скочи на Десцендента, когато влезе в Лъв. Много вземат да се повтарят нещата с теб.  ;D Да не гледам слънце на квадратчета(през решетки)...  :85: Каквото стане, ще го преживеем и това. :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Фирдарии
« Отговор #37 -: Март 08, 2014, 07:17:13 pm »
Интересно четиво, ако проявявате интерес и към други планетарни периоди освен фирдариите (които също са споменати в материала) http://www.alabe.com/text/periods.html .

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Фирдарии
« Отговор #38 -: Април 16, 2014, 08:07:08 am »
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фирдарии
« Отговор #39 -: Март 15, 2016, 06:38:30 pm »
Ден или два по-рано четох тази статия и съвсем синхронично се появи линк и тук  :)

Средновековните тълкувания в наши времена може да звучат забавно, но не са съвсем безполезни дотолкова, доколкото могат да бъдат адаптирани спрямо съвремието.

И, разбира се, влиянието на фирдарията би следвало да се разглежда не само с оглед на това какви планети управляват периода /естествени малефици или бенефици/, а и на тяхната сила, позиция и аспекти в радикса. По същия начин като при индийските даши.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Фирдарии
« Отговор #40 -: Юли 18, 2016, 02:47:47 pm »
От 4.Юли съм във фирдар Сатурн, подпериод Венера. Дали ще се прояви според класиката или не, предстои да узная. Попаднах на интересен текст за фирдариите :)

http://astrogalaxy.info/firdaria/
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Фирдарии
« Отговор #41 -: Юли 18, 2016, 03:10:24 pm »
Аз съм Сатурн/ Сатурн.
По спомени много лек и приятен беше периода Луна/ Венера.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1868
Re: Фирдарии
« Отговор #42 -: Юли 18, 2016, 03:11:23 pm »
В предпоследния ден от подпериода на Юпитер - Юпитер/Меркурий бях нападната от ловджийско куче, отивайки рано сутринта на работа. Разминах се с голяма доза уплах и изцапани дрехи.

И сега чета от линка на Делфи -
Цитат
...куче, вълк или някакво друго животно ще го ухапе...
;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Фирдарии
« Отговор #43 -: Януари 06, 2019, 08:39:51 pm »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Фирдарии
« Отговор #44 -: Януари 06, 2019, 08:50:36 pm »
Според този калкулатор съм в период Сатурн/Меркурий, като същия показва и ZET. Но има разминаване с Джьотиш. По Вимшотари даша съм в Махадаша/Антардаша Сатурн/Венера. Не следва ли периодите да са едни и същи и по двата метода?
« Последна редакция: Януари 06, 2019, 10:22:57 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми