Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116314 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #585 -: Ноември 08, 2019, 11:51:20 pm »
А защо на мен ми казаха наскоро,че Нептун ми била най-силно поставената планета,аз винаги съм мислила, че е Сатурн.

И кой ти го каза това? Нептун не е лична планета, тя е транссатуранова и проявлението й е за цели поколения, както Плутон и Уран. Най-добре ги махни, за да не се объркваш, гледай само планети до Сатурн.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #586 -: Ноември 08, 2019, 11:57:10 pm »
Благодаря , явно Сатурн си остава на власт.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #587 -: Ноември 28, 2019, 05:29:36 am »
« Последна редакция: Ноември 28, 2019, 07:22:44 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #588 -: Ноември 28, 2019, 09:21:08 am »
Благодаря , явно Сатурн си остава на власт.
да, Сатурн управлява знака на Слънцето ти и е в екзалтация в знака Везни
Нептун ти управлява най-високата точка на хороскопа, но не е добре поставен по знак и по дом


Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #590 -: Ноември 28, 2019, 05:08:31 pm »
На мен Нептун ми транзитира около МЦ, даже беше в съвпад с него. Намира се в 9 дом (Риби). В момента прави квадрат със Сатурн в 7 дом Козирог. През последните няколко месеца от лятото насам ми изкочиха еин куп болести, последно беше в края на август силно възпален нерв на кръста, който още не се е оправил. Дали планетите имат нещо общо. Натално нептун ми е в 6 дом в Стрелец. от там прави квадрат със слънцето в 4ти дом везни и луната в 10ти овен. Има секстил със Плутон в 5ти дом (скорпион) и Меркурий пак там.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #591 -: Ноември 29, 2019, 06:51:22 am »
На мен Нептун ми транзитира около МЦ, даже беше в съвпад с него. Намира се в 9 дом (Риби). В момента прави квадрат със Сатурн в 7 дом Козирог. През последните няколко месеца от лятото насам ми изкочиха еин куп болести, последно беше в края на август силно възпален нерв на кръста, който още не се е оправил. Дали планетите имат нещо общо. Натално нептун ми е в 6 дом в Стрелец. от там прави квадрат със слънцето в 4ти дом везни и луната в 10ти овен. Има секстил със Плутон в 5ти дом (скорпион) и Меркурий пак там.
Нищо от написаните аспекти не е вярно.Нептун от риби не квадратира Сатурн в козирог,Нептун в стрелец не прави квадрат със Слънце във везни,нито секстил с Плутон в скорпион.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #592 -: Ноември 29, 2019, 09:58:10 am »
На мен Нептун ми транзитира около МЦ, даже беше в съвпад с него. Намира се в 9 дом (Риби). В момента прави квадрат със Сатурн в 7 дом Козирог. През последните няколко месеца от лятото насам ми изкочиха еин куп болести, последно беше в края на август силно възпален нерв на кръста, който още не се е оправил. Дали планетите имат нещо общо. Натално нептун ми е в 6 дом в Стрелец. от там прави квадрат със слънцето в 4ти дом везни и луната в 10ти овен. Има секстил със Плутон в 5ти дом (скорпион) и Меркурий пак там.
Риби - Козирог са в секстил
Стрелец - Везни са в секстил
Риби - Скорпион са в тригон
Риби- Стрелец са в квадрат

Едно е ясно, че си в мъгла, но дали е под влиянието на Нептун е друг въпрос

транзитен Нептун от 9д спуска квадрат към Сатурн в 6д. , наталния ти Нептун е в Козирог

« Последна редакция: Ноември 29, 2019, 10:10:32 am от akruks »

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #593 -: Ноември 29, 2019, 10:06:03 am »
Нищо от написаните аспекти не е вярно.Нептун от риби не квадратира Сатурн в козирог,Нептун в стрелец не прави квадрат със Слънце във везни,нито секстил с Плутон в скорпион.

Извинявам се, не съм много наясно така чета в интернет ... Прикачам картата

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #594 -: Ноември 29, 2019, 12:17:16 pm »
То и по картата е видимо,че Нептун няма никакви аспекти със Сатурн.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #595 -: Ноември 29, 2019, 12:35:56 pm »
 :012:

Тр. Нептун към Сатурн в 6ти.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Sun_Shine123

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 76
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #596 -: Декември 02, 2019, 11:22:48 am »
:012:

Тр. Нептун към Сатурн в 6ти.
Да, за транзитния става дума към натален в 6ти дом  :08:

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #597 -: Декември 17, 2019, 05:17:55 pm »
В период от 3 г. докато Нептун "промива/омагьосва" една точка  ставаме подозрителни в тази област, затова е важно да проумеем кога наистина  усещаме интуитивно външния свят и кога сме параноично настроени спрямо другите. Умът ни е отворен за всичко заобикалящо ни, но трудно обработва информацията. За разлика от Уран и Плутон, Нептун няма мнение, а само настроение, емоции, усещания, нюанси, илюзии, намеци, видения и затова в тези 3 г, периоди сме заслепени в съответната област, ставаме някак безпомощни и се нуждаем от подкрепяща фигура и трезва, обективна външна преценка за ситуации.

 На 110% валидно в момента при мен.
 Нептуна при мен е управител на ДЦ (18* Риби) и сега се върти около него. По натал ми е ретро в 3 дом.
 Такава параноя и подозрителност не ме е друсала относно партньора. Нали съм с АС Дева, забелязвам всякакви дребнички детайли и от там започва да се вихри една фантазия, нямате си напредстава. Самонавивам се и ме избива на рев и депресия. Добре че имам една-две дружки, които ми помагат да видя нещата от друга перспектива и до момента се оказва, че проблема е само както се казва в моя телевизор и няма нищо общо с действителноста. Лошото е че тази година Нептуна ще се настани трайно в 7 дом и ще седи там бая време. Не мога да си представя какво ще стане ако това продължава. Уж управител на 7 да влезе в 7 дом било готино.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #598 -: Декември 17, 2019, 08:21:43 pm »
Оф май всички дет имате засилено влияние на Дева сте отвратителни в това отношение .Даже нямате нужда от каквото и да било транзити.

demmetra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #599 -: Декември 18, 2019, 10:06:27 am »
Оф май всички дет имате засилено влияние на Дева сте отвратителни в това отношение .Даже нямате нужда от каквото и да било транзити.
При мен само АС ми е Дева, ама кажи какъв ти е проблема с Девите?