Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116496 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #405 -: Март 07, 2016, 09:27:29 am »
Нептун ми е точно върху Луната- от няколко дни са ме подхванали предчувствия, сънувам странни сънища, които ме товарят/ кошмари/, отдавам се на мечти, не ми се работи. Хващам се как някой ме пита нещо, а аз след минута отговарям, защото съм потънала в себе си, все едно духом съм на друго място. Само се чудя в това състояние как ще работя, като трябва да съм  фокусирана, а аз и без Нептун съм си заплес, та сега ще съм още по-зле  :012:

Няма да споменавам, че и илюзиите се върнаха. И това ще мине.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #406 -: Март 07, 2016, 10:35:37 am »
Хващам се как някой ме пита нещо, а аз след минута отговарям, защото съм потънала в себе си, все едно духом съм на друго място. Само се чудя в това състояние как ще работя, като трябва да съм  фокусирана, а аз и без Нептун съм си заплес, та сега ще съм още по-зле  :012:

Няма да споменавам, че и илюзиите се върнаха. И това ще мине.

Долу горе като акцентирана риба. Голям кеф е  - хем си тук, хем те няма :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #407 -: Март 07, 2016, 02:44:15 pm »
Транзитният непутн е в точен тригон от известно време към рожд. луна, в натала нямат аспекти. Времето е, едва се справям, разтяга се свива се, а преди знаех колко е часът и колко време е минало без да гледам час по цял ден. Сънувам отново. Това да не съм тук го умея, хубаво е. :57:И най-вече нямам безсъние, това е голям лукс за мен.Интуицията е по-силна.Обаче съм податлива на човешко въздействие, гледат ли ме с лошо око, зле ми става, а  с години нямах проблеми. :-\
Това с времето случва ли ви се, понякога е много дезориентиращо, особено ако имате пунктуация в дева...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #408 -: Март 10, 2016, 05:54:59 am »
Транзитният непутн е в точен тригон от известно време към рожд. луна, в натала нямат аспекти. Времето е, едва се справям, разтяга се свива се, а преди знаех колко е часът и колко време е минало без да гледам час по цял ден. Сънувам отново. Това да не съм тук го умея, хубаво е. :57:И най-вече нямам безсъние, това е голям лукс за мен.Интуицията е по-силна.Обаче съм податлива на човешко въздействие, гледат ли ме с лошо око, зле ми става, а  с години нямах проблеми. :-\
Това с времето случва ли ви се, понякога е много дезориентиращо, особено ако имате пунктуация в дева...
На мен ми остава по- малко от градус до точния тригон и или ще ме гони безсъние или ги сънувам едни фантасмагории. Като се събудя, сънищата ги помня , отдавна не ми се е случвало така редовно да сънувам, по- точно да помня с подробности.
Аз открай време съм отвеяна и часовникът ми е задължителен атрибут, иначе губя представа за времето. Интересното е, че ако нямам часовник наблизо, все пак налучвам времето с +\- 20-на минути, но ми е дразнещо да не знам точния час.
Много често се разчувствам и ми се насълзяват очите - от песен, снимка, филм, мил жест и всякакви такива нещица, които рядко гледам да показвам пред други.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #409 -: Март 29, 2016, 01:06:38 pm »
Нептун ми е вече на по-малко от 2 градуса от Слънцето в риби в първи дом (по натал са в квадрат). Вече се запалих по книгата "Хакери на сънища" на Андрей Реутов и започнах малко по малко да се впускам в съновни пътешествия...  :57: Отново започна да ме влече магията, тарото, духовното израстване, трансформациите и... спането по цял ден...  :043: :043: :043:

А бе как се ходи на работа като ти се спи постоянно бе!?!?  :91:

И на всичкото отгоре след 7 градуса Уран ще ми направи опозиция на себе си и тогава кво - заспала шматка с изблици на идиотизъм... малиииии...  :D :D :D
« Последна редакция: Март 29, 2016, 01:10:09 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #410 -: Март 29, 2016, 02:09:43 pm »
Нептунова квадратура и уранова опозиция, кои домове са засегнати - 10 и 1, втори и осми?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #411 -: Март 29, 2016, 02:41:00 pm »
Нептунова квадратура и уранова опозиция, кои домове са засегнати - 10 и 1, втори и осми?

Аха, ама нептуновата квадратура отмина вече с градус и нещо.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Araya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #412 -: Април 08, 2016, 03:00:01 pm »
Транзитен Нептун У9 в съвпад нат. Марс У10, опозиция натален ретро Сатрун У7, нат. Нептун в 6 дом съвпад с транзитен Сатурн /в момента ретро/, който пък е в квадратура с нат. Сатурн /широк орбис, в момента около 9*/ и нат. Луна /орбис около 1*/... единствената подкрепа идва от тригон на  нат. Нептун с  транзитиращи Уран и Слънце в момента. Междувременно Плутон У5 квадратира с Плутон по оста 6/4 дом, като транзитиращия е на прага на ДЦ + опозиция на наталния Плутон с транзитен Уран през 10Д. Уран У8.
Завърших много тежък ремонт в нас. Със здравето нещо го закъсах изтръпвания, болки и .. нещо с ръката не е ясно, май нерви, остеохондроза и не знам още какво... С много лошо предчувствие съм за изключително близък човек за мен, който онзи ден буквално извадих абсолютно несъзнателно от ада, в момента е в тежко състояние в болница. Доста тежко ми се отразяват тези транзити и в работата... мудна, разсеяна, демотивирана с конфликтен елемент с непряк ръководител. Не знам колко ще ме тресе, но се надявам да оцелея  :(

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #413 -: Април 08, 2016, 03:10:29 pm »
При мен Нептун е на градус от квадрат на наталния и ми е едно съзерцателно  :012: Чак се наслаждавам на уединението  :) Сатурн ми квадратира АЦ  и към съзерцанието добавя едни разсъждения :) Много интересен момент, ще продължи поне месец още :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #414 -: Април 08, 2016, 03:23:05 pm »
Транзитен Нептун У9 в съвпад нат. Марс У10, опозиция натален ретро Сатрун У7, нат. Нептун в 6 дом съвпад с транзитен Сатурн /в момента ретро/, който пък е в квадратура с нат. Сатурн /широк орбис, в момента около 9*/ и нат. Луна /орбис около 1*/... единствената подкрепа идва от тригон на  нат. Нептун с  транзитиращи Уран и Слънце в момента. Междувременно Плутон У5 квадратира с Плутон по оста 6/4 дом, като транзитиращия е на прага на ДЦ + опозиция на наталния Плутон с транзитен Уран през 10Д. Уран У8.
Завърших много тежък ремонт в нас. Със здравето нещо го закъсах изтръпвания, болки и .. нещо с ръката не е ясно, май нерви, остеохондроза и не знам още какво... С много лошо предчувствие съм за изключително близък човек за мен, който онзи ден буквално извадих абсолютно несъзнателно от ада, в момента е в тежко състояние в болница. Доста тежко ми се отразяват тези транзити и в работата... мудна, разсеяна, демотивирана с конфликтен елемент с непряк ръководител. Не знам колко ще ме тресе, но се надявам да оцелея  :(

би трябвало и тр Уран да ти е в квадрат с К1/К7, което пък се активира отново от вчерашното новолуние.

тежки са транзитите ..... аз имам подобна домова схема (ориентират ме управителите и това, че тр Плутон ти е пред Дсц) и разбирам за какво говориш.

Araya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #415 -: Април 08, 2016, 03:34:25 pm »
Happy58, да квадратира с малко повече от 2 * орбис. Имам ужасно натално тао  луна-нептун-слънце (с голям орбис може да се намърда и Марс  от 9 дом и Сатурн от 3 дом.. ама не ща да ги забъркам точно в момента ) към което макар и ретро, транзитния Сатурн се придвижва към върха му който е  на К6.

a.l.e.n.a
,  Сатурн май някъде до 13  август е ретрограден. Сигурно това съзерцание ще донесе нещо красиво  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #416 -: Април 08, 2016, 03:48:18 pm »
Благодаря, Araya   :)

От Сатурн очаквам се да ми донесе здраве в това ретроградие, защото и в натала ми е ретро :) Сега е стационарен и ще се задържи на градуса си в квадрат към асцендента ми поне месец, после ще поеме назад. Квадратът към АС ми донесе дискомфорт, защото имах такава операция, а дискомфортът не отминава бързо. Но знам, че е за хубаво :)

А Нептун ми даде възможност да съм недосегаема, уединена и сама със себе си. Което в ежедневието е направо невъзможно, а имам нужда :) Наслаждавам се, наистина  :08: Тази сутрин и мъжът ми отбеляза, че толкова блажена отдавна не ме е виждал, факт е  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #417 -: Април 08, 2016, 04:14:27 pm »
При мен Нептун е на градус от квадрат на наталния и ми е едно съзерцателно  :012: Чак се наслаждавам на уединението  :) Сатурн ми квадратира АЦ  и към съзерцанието добавя едни разсъждения :) Много интересен момент, ще продължи поне месец още :)

Интересно .... при мен въобще не беше "съзерцателно" по време на този квадрат :), напротив .... изживявах доста критичен момент - въобще не ми беше комфортно на тогавашната работа и се борех със себе си (защото заплатата беше добра) - в крайна сметка, точно при обръщането в директен ход, на 1-2гр от квадрата, съм взела решението за напускане.
Е, има си го момента и с опозицията на наталния Марс и квадрата към нодалната ос. Нептун ми е У10.
Исках да отбележа, че не ми беше съзерцателно - по-скоро, Нептун поиска от мен да се доверя и да направя това, което е най-добре за мен (не от материална гледна точка). И подаръка беше, че веднага след напускането получих много добро друго предложение :)

Много ми помогна тогава книгата на Вадим Зеланд - ако не се лъжа, това е било периода на най-голямата борба вътре в мен. Но се справих :) - Нептун ми помогна :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #418 -: Април 08, 2016, 04:32:24 pm »
При мен квадратът е в 9/12 дом - в 9 дом е натален Нептун - У1, в 12 дом е транзитният на някъде 5 градуса от АС :) Може би затова ми действа така :) Но има време - точен квадрат има лятото, когато ретро Сатурн ще е в съвпад с наталния Нептун и заедно ще квдратират тр.Нептун  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #419 -: Май 25, 2016, 07:22:22 am »
Трз Нептун вече ми е в орбис за съвпад с Меркурий.Усетих го като няколко ялови опита да бъда заблудена.Добре,че натален Сатурн пази в тази посока от квадрат. Опит,перфекционизъм,недоверие,критичен поглед,при него няма шанс за недоглеждане и компромис,и няма да допусне Нептун "да ми удави" Мерка.  ;D  :d030:
Да удря още едно благодарствено чело пред Сатурн.   :49: :043: :72:
П.П:малко спам да вмъкна.подозирам,че натален Сатурн ми спаси стелиума от трз Уран/новУ8 без фатални последици до този момент.
« Последна редакция: Май 25, 2016, 07:27:12 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: