Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116480 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #420 -: Май 25, 2016, 09:23:35 am »
Трз Нептун вече ми е в орбис за съвпад с Меркурий.Усетих го като няколко ялови опита да бъда заблудена.Добре,че натален Сатурн пази в тази посока от квадрат. Опит,перфекционизъм,недоверие,критичен поглед,при него няма шанс за недоглеждане и компромис,и няма да допусне Нептун "да ми удави" Мерка.  ;D  :d030:

опасността е след наводнението,което попива и избиват вредните патогени,водата е бавна и напоителна ,като размекне земята/Сатурн/,чак тогава става кал,тиня , затъваш
сепарацията също е толкова опасна и продължителна,ако няма огън да нагрее и изпари водата,
концентрирай внимание върху нептуновите елементи,приспиването/ тук ролята е на спасителя в ръжта,печели доверие/ отпуска  и подмолно те завладява с доброта и докато се усетиш си завладяна , подчинена,поробена,
 логиката,разума е бежанец в един по-комфортен свят,остава ти интуицията в чист вид да те спасява от полу-дяването,полу-дивото състояние ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #421 -: Май 25, 2016, 09:35:54 am »
Все пак и плутон прави секстил към меркурий в риби, мисля, че ретро ще се върне до 13-тия градус. Моят меркурий е на 18 риби и много силлно усещам секстила на тр. плутон, което доста ме учуди :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #422 -: Май 25, 2016, 12:19:21 pm »
Дракониада, вероятно е  по-скоро да си в самозаблуда, отколкото да са те заблудили, при транзит на Нептун към наталния ти Меркурий в 9-ти и акцент Огън в картата ти. Твоят Меркурий по рождение е "удавен" и винаги ще компенсира със "спасителни акции", именно защото Сатурн го напряга. Факта че , Нептун е на достатъчно безопасно разстояние от твоя Меркурий, а ти вече го усещаш, е по-скоро проява на Юпитер към същия и не отразяващ действителността.
А, как ще коментираш Меркурий стационарно-ретрограден около к11 ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #423 -: Юни 16, 2016, 09:07:53 pm »
Как да го "омилостивя" тоз тр. Нептун в 7дом? Ще откача съвсем скоро.  :lol_hitting:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #424 -: Юни 16, 2016, 10:29:35 pm »
Той или Сатурн от квадрата към него прави белите?
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #425 -: Юни 16, 2016, 10:42:55 pm »
Мунданно Нептун е тронов и по-бавната планета,посоката е преобладаващо от Нептун към Сатурн и аспектът е десен-тип 4д-поставя край на нещо по Сатурн .Размиване на форма,граница по Сатурн ,трансформация на Сатурн .Може и да бъркам-мунданните не са ми ясни,не виждам да падат язовирни стени и да има наводнения както изглежда този аспект .В този дух обаче Турция заради отказа на България да участва в общ черноморски флот срещу Русия преустановява контрола на границата и бежанците .
« Последна редакция: Юни 16, 2016, 10:55:46 pm от Bin »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #426 -: Юни 16, 2016, 10:55:27 pm »
Как да го "омилостивя" тоз тр. Нептун в 7дом? Ще откача съвсем скоро.  :lol_hitting:

Какво ти се случва, Скорпи :) Усещаш, че не удържаш положението ли, нещо иска да ти се изплъзне?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #427 -: Юни 17, 2016, 09:28:29 am »
Нептун се "омилостивява" с алкохол, но в малки дози :012: музика, рисуване също
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #428 -: Юни 17, 2016, 11:22:36 am »
Запознанства с творчески хора, музиканти и художници или ходене по концерти /не поп-фолк  ;D/, изложби.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #429 -: Юни 17, 2016, 11:33:52 am »
Даване на милостиня на улични музиканти и не само, благотворителна дейност.
На лично ниво - повече доверие в Провидението :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #430 -: Юли 29, 2016, 09:56:34 pm »
Нептун в квадрат с Нептун и Нептун в квадрат със Венера...
Моля за коментар... Ако може...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #431 -: Юли 30, 2016, 05:41:33 am »
mateosf, след като е активиран управителят на АСЦ с квадратура е необходимо да се внесат промени в подхода, маниера, начинът, по който действа натива, така че да се намали действащото напрежение. Когато е задействан АСЦ или неговия управител цялата карта реагира по начин отразен от  аспекта. Иначе, всичко по Венера ще вълнува натива в периода, най-вече връзките и ако има самозаблуди в тази сфера, - човек често иска да избяга от обвързване или да изживее някоя романтична своя фантазия, но странично от съществуващата си връзка. На този транзит по-често реагират жените в тази посока, а мъжете се влюбват в жени, носейки тази конфигурация, но и при жените, и при мъжете се забелязва някакво недоволство, разочарование  и нарастваща нужда от отделяне, за да видят по-ясно нещата в съответния тип взаимоотношения. В тази карта Венера/ Нептун са в 3-ти дом, значи ще бъдат замесени и отношенията с близките родственици( братя, сестри) и всички останали сигнификатори по този дом, както и всички дела по Меркурий. Квадратурата Нептун -Нептун е задължителна като случване, но не и като проява. Щом има връзка 1-3-6-8 домове с Нептун, значи перспективата по делата в тези домове е изгубена и човек може да реагира с депресивно състояние, усамотение, прекъсване на социалните си и професионални връзки и ангажименти по същите, докато усети вярната посока. Ако натива не се е научил как да си пази и поддържа концентрацията, при силни Нептунови транзити е доста объркан, поне в началото на същите и е доста пасивен, вечно се оплаква, мънка, все някой друг му е виновен за случващото се му. При положение , че си позволи, защото не всеки го може, Нептун носи преживявания, които действат на по-фино ниво и отварят съзнанието за неща отвъд видимото; това е и времето, когато  човек може  да  изживее една наистина "идеална" неземна любовна история, макар и в последствие да се окаже не толкова истинска. Но при всички Нептунови транзити е добре човек да си държи очите и ушите широко отворени. :)
« Последна редакция: Юли 30, 2016, 05:44:18 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #432 -: Юли 30, 2016, 06:46:13 am »
Трудно ми е да преценя как ми действат тези транзити но са ми дългосрочни. Отделно Плутон доста ми обърка нещата последните две години... та и прекъснах 5 годишна връзка. Ближа си раните сега, зарастват но бавно. Може би предпочитам наистина да съм сам известно време... Сетивата определено са ми изострени, но не бързам в любовната свера... :)
Благодаря за анализа. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #433 -: Юли 31, 2016, 01:20:14 am »
Как да го "омилостивя" тоз тр. Нептун в 7дом? Ще откача съвсем скоро.  :lol_hitting:
Като внимаваш кого допускаш до себе си, при този транзит и то в собсвен знак ще си благодатна почва за лъжци и крадци.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #434 -: Юли 31, 2016, 10:38:34 am »
та и прекъснах 5 годишна връзка. Ближа си раните сега, зарастват но бавно. Може би предпочитам наистина да съм сам известно време... Сетивата определено са ми изострени, но не бързам в любовната свера... :)
Нептун в квадрат с Нептун и Нептун в квадрат със Венера...
Моля за коментар... Ако може...

Нептун ни дарява с по-финни сетива за околният свят,висша октава на Венера,
при съвпади,карета,опозета към лични планети свързани с партньорските теми,действа на принципа да ти умрат илюзиите,мечтите,романтиката,доверието,споделеността
ако си имал голями очаквания в съществуваща връзка,ако си идеализирал и качвал на  пиедастал партньора си,създавал си нереален образ,който си обичал,то в мометта,в който тр.сатурн е докоснал съвпад венера,квадратирана от нептун си се върнал в реалността и фантазиите и всичко споменато са изчезнали,останало е само неудоволетворение и разочарование,на което сам ти си бил творец и жертва ,капана на илюзиите,остава емоционална пустиня в душата
когато по този начин действат тр.сатурн и нептун,всички скрито-покрито,недоизказано,всички тайни между партньорите стават явни и това убива любовтта,ако си обичал фанатично и илюзорно,но ако любовта е истинска,обичал си човека,с всичките му позитиви и негативи,не фантазията си,то сатурн ще заздрави връзката в нещо дълготрайно  :)
сатурн,кронос,господаря на времето,често ни напомня,часовникът цъка,лутайки се в хаоса на неопределеността,разпиляваме ценност,която няма стойност,а не сме безсмъртни ;)
всяка безкрайност свършва с поставяне на граници/пространствено -времеви,поставени още с раждането/