Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116444 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #240 -: Декември 23, 2014, 12:21:20 am »
Щом ползата е за теб, а не за другите, забрави, че може проекта ти да се реализира с помощта на природата на Нептун -все още си на светлинни години дистанцирана от същата. Нептун в 8-ми не "замръзва" , а "разтваря тъмното",иначе -споделените връзки са били илюзорно вълнуващи, секса мистичен, не толкова физиче(н)ски...Не забравяй, че Нептун и Плутон са приятели. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #241 -: Декември 23, 2014, 01:36:16 am »
Щом ползата е за теб, а не за другите, забрави, че може проекта ти да се реализира с помощта на природата на Нептун -все още си на светлинни години дистанцирана от същата. Нептун в 8-ми не "замръзва" , а "разтваря тъмното",иначе -споделените връзки са били илюзорно вълнуващи, секса мистичен, не толкова физиче(н)ски...Не забравяй, че Нептун и Плутон са приятели. ;)
Това,което изписа за Нептун са твоите възприятия за него това,което ти си асимилирала.Хиляди актьори играят за себе си и собственото си облагодетелстване,като не са играли за публиката,а за аплодисментите и многобройността им,което е сметнато първо в пари,а след това в храна на Егото.Хиляди фотографи най-успешно снимат за да продадат снимките си за ПАРИ,като оглеждат егото си във възхищението на наблюдателя,който ги прави богати.Хиляди художници рисуват мацаниците си не за да красят нечий дом,а за да се наложат и да успеят и да се изживеят гениални и неконвенционални като Дали.Нептун си е алчен.По него не са само онези,които събират по 60 бездомни котки в домовете си,не са само служителите в болници-както виждаш здравният октопод е голям измамник,както и фармацевтичната промишленост и служенето на хората не им е приоритет,а задоволяване на собствените потребности.
Нептун-Религията като институция никога в историята не е действала в полза на рабите си,а единствено за собствената си икономическа и политическа изгода.Ватиканът крие невъобразими материални богатства.
Я виж как на Нептун колко успешно му се получава да е безумно богат в своите проявления,без изобщо да служи на никой,освен на меркантилните си стремежи!За някои може да са нисши и престъпни,но добрият,финансов израз е безспорен факт !

За "замръзналия" Нептун в 8Д-това са моите,персонални усещания,пречупени през моя живот,а не това,което съм чела в книгите,нито това,което ти мислиш за транзита.  ;)
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 01:51:14 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #242 -: Декември 23, 2014, 03:22:46 am »
Интересен факт е,че когато се дистанцирах от Нептуновите дела той е влязъл в 8Д,а сега излиза от там-11години е бил "замразен".
Нептун щом сега напуска твоя 8д, значи К9 е на 5гр и през повечето от тези 11г се е намирал във водолей, докато е бил в 8д- в този период ли започна да се интересуваш/занимаваш с астрология, докато е бил в знак на Уран и в 8д на окултното? В този случай не е бил "замразен", а е действал абстрактно, може би е провокирал нов подход към изкуствата, към социално-политическия живот, нова философска нагласа.
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 03:28:02 am от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #243 -: Декември 23, 2014, 09:16:19 am »
Дракониада, благодаря за споделеното мнение. Аз съм певица. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #244 -: Декември 23, 2014, 12:04:14 pm »
Дракониада, благодаря за споделеното мнение. Аз съм певица. :)
   :) а аз си мислех досега, че си козметичка, нали ти гледахме тук хорар, когато закупи апарат/ура за козметика от твоя колежка

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #245 -: Декември 23, 2014, 01:59:34 pm »
Това,което изписа за Нептун са твоите възприятия за него това,което ти си асимилирала.Хиляди актьори играят за себе си и собственото си облагодетелстване,като не са играли за публиката,а за аплодисментите и многобройността им,което е сметнато първо в пари,а след това в храна на Егото.Хиляди фотографи най-успешно снимат за да продадат снимките си за ПАРИ,като оглеждат егото си във възхищението на наблюдателя,който ги прави богати.Хиляди художници рисуват мацаниците си не за да красят нечий дом,а за да се наложат и да успеят и да се изживеят гениални и неконвенционални като Дали.Нептун си е алчен.По него не са само онези,които събират по 60 бездомни котки в домовете си,не са само служителите в болници-както виждаш здравният октопод е голям измамник,както и фармацевтичната промишленост и служенето на хората не им е приоритет,а задоволяване на собствените потребности.
Нептун-Религията като институция никога в историята не е действала в полза на рабите си,а единствено за собствената си икономическа и политическа изгода.Ватиканът крие невъобразими материални богатства.
Я виж как на Нептун колко успешно му се получава да е безумно богат в своите проявления,без изобщо да служи на никой,освен на меркантилните си стремежи!За някои може да са нисши и престъпни,но добрият,финансов израз е безспорен факт !

За "замръзналия" Нептун в 8Д-това са моите,персонални усещания,пречупени през моя живот,а не това,което съм чела в книгите,нито това,което ти мислиш за транзита.  ;)

Драки, недей така, бе човек .... много примитивно погледнато ..... Няма на света човек, който да е спечелил пари заради самите пари (с изключение на тези, които трябва да се научат как се прави това) - всичко е въпрос на желание да изразиш себе си. Тези хора щяха да го правят и без парите - просто поколението е било такова - артистично.

И защо свързваш Нептун с религията? И то точно с християнската?

За да докажа, че не си права относно Нептун/парите/изкуството, ще ти задам един въпрос - защо има толкова много "нептунианци", неуспели да го докарат до 6-7 цифрени банкови сметки? Защо някои, колкото и да работят, напират, борят, не могат да изкарат толкова, колкото някои други ненапиращи/неработещи/неборещи се?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #246 -: Декември 23, 2014, 02:42:40 pm »
Дракониада, благодаря за споделеното мнение. Аз съм певица. :)
Когато в предишен етап бях "отдадена" изцяло на Нептун ,парите много ме радваха,но действах изцяло в името на кауза и идеал.Сега съм в друг  етап-осъзнавам,че кауза без много пари е обречена и изчислявам как максимално да увелича приходите.
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 02:44:45 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #247 -: Декември 23, 2014, 07:23:03 pm »
Нептун щом сега напуска твоя 8д, значи К9 е на 5гр и през повечето от тези 11г се е намирал във водолей, докато е бил в 8д- в този период ли започна да се интересуваш/занимаваш с астрология, докато е бил в знак на Уран и в 8д на окултното? В този случай не е бил "замразен", а е действал абстрактно, може би е провокирал нов подход към изкуствата, към социално-политическия живот, нова философска нагласа.
Интересът ми към окултното "датира" да не кажа от много ранното ми детство,защото тогава нямаше материали за четене,а само усещания,сънища и случки.Та започнах да "изучавам" от книгите през 88-89г година.Астрология започнах да чета за първи път от една дебела разпечатка през 82-83 година,когато се предаваха тайно като еретически книги сред комунистическия елит и аз я набарах :D .Тогава бях наистина в най-малките класове.  ;)
Като казвам "замразен" Нептун имам предвид точно това-транзитът в 8Д нямаше никаква изява при мен,нито като платонична любов,нито като религия,нито като творчество,нито като нещо друго по Нептун.Любовите ми бяха реални,религията по "Сатурн и Козирог","творчеството" по Марс и  Сатурн,което включваше първоначално обучение,а след това творческа интерпретация на наученото при изпълнение на служебните ми задължения.  :D
 И сега ни в клин-ни в ръкав ме напъна идея,която има за основа нещо,с което се занимавах продължително време,веднага след училище.  :91: :D :D Наистина искам да ми мине този импулс.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #248 -: Декември 23, 2014, 07:43:43 pm »
И защо свързваш Нептун с религията? И то точно с християнската?

За да докажа, че не си права относно Нептун/парите/изкуството, ще ти задам един въпрос - защо има толкова много "нептунианци", неуспели да го докарат до 6-7 цифрени банкови сметки? Защо някои, колкото и да работят, напират, борят, не могат да изкарат толкова, колкото някои други ненапиращи/неработещи/неборещи се?
Нептун не мога да не го свързвам с религията по 12Д и с Рибите,символ на Християнството.Не мога да не го свързвам с чистите саможертви от вяра в човеколюбивите идеали,в името на Бог и по-добър свят.Но Нептун го свързвам напълно и с онова,което изписах долу.Това са все негови прояви.Не мога да не го свържа с Микеланджело,Слънчеви Риби,който в тотален аскетизъм и отдаденост към Бог,рисува(на всички ни е ясно какво).
 
 Вероятно много Нептунианци нямат банкови сметки,понеже презират парите и се завират някъде по другите измерения да си четат Акашови записи.  :D Живеят си по паралелните вселени и там им е по яко и интересно,от колкото да гърбят тук,за да трупат пари,които няма да ги занесат в задгробния свят и Нирвана.  :D :D ;D

Всяка планета може да използва целия арсенал от качества,които притежава по свое усмотрение,за да придобива.На богатия Нептун цел ми е било богатството,а на бедния нещо друго по Нептун.  ;)
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 07:47:02 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #249 -: Декември 23, 2014, 07:59:45 pm »
Преди 2 нощи като заспивах ме удари една много ярка идея по главата и като се размислих по детайлите мина половината нощ. ;)
Имам много(точни) транзити,но тази идея свързвам конкретно с Нептун(У9),който в момента транзитира куспидата на собствения си дом.Натално ми е в 5Д. Темата на идеята е 5Д и Риби.Няма да крия,че ме гони стремеж към разрастване и мащабност на "проекта" по 9Д.
Никак не обичам нептуновите изпълнения,дори най-злобно ги избягвах много години.Но сега смятам как процентът на успеваемост и полза(за мен)да е най-висок и задоволителен.За сега ползата я изчислявам на около 50%,а това ми е много малко.Преди успявах да я докарам до срамно висок процент.Нептун ме мъчи от 2 години особено усилено,но аз се инатях.  ;) Сега имам чувството,че ще се пръсна,ако не го направя-дано да е временно и да отшуми. 
П.п:
Интересен факт е,че когато се дистанцирах от Нептуновите дела той е влязъл в 8Д,а сега излиза от там-11години е бил "замразен".
 

Имаме сходна домофикация, но при мен тр. Нептун още се мандахерца в 8 дом. (след 4-5 години ще го напусне) Натално е в 5-ти- като при теб.  Какво ти се случи по осмодомните теми?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #250 -: Декември 23, 2014, 08:00:37 pm »
   :) а аз си мислех досега, че си козметичка, нали ти гледахме тук хорар, когато закупи апарат/ура за козметика от твоя колежка

Акрукс, разсмя ме .Недей така, ще оставя някое мадамче без една вежда . :57:
Може би, някой друг тук е пускал хорар в тази област.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #251 -: Декември 23, 2014, 08:02:24 pm »
И да ви кажа още нещо за Нептуновия ми напън.  :012:
Значи каузата,която ме подтиква към действие е предварително изгубена.    :D :012: С "инструментите",с които разполагам трябва да осъществя едва ли не магия.  :D Много ми е смешно,защото си давам много разумна сметка,че шансовете за успех,както си ги представям са малки,а резултатът много трудно постижим и ме мързи да се захващам с една кауза пердута .Но ме напъва  :D Така или иначе имам енергия и ако тази лудост не ми мине,нищо не ми пречи да направя каквото мога.  ;)

Моят Нептун аспектира 9 натални точки(сред които тригони към МЦ и ЛФ),като само към 2 има напрегнати аспекти:опозиция със Сатурн и 45* с Уран.Към останалите 7 има мажорни,благоприятни.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #252 -: Декември 23, 2014, 08:05:28 pm »
Имаме сходна домофикация, но при мен тр. Нептун още се мандахерца в 8 дом. (след 4-5 години ще го напусне) Натално е в 5-ти- като при теб.  Какво ти се случи по осмодомните теми?
Е точно това обяснявах,че докато беше в 8Д нищо-нямаше го.  :)
Поне да имах едничка платонична любов,а всичките бяха реални.  :'( :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #253 -: Декември 23, 2014, 08:16:34 pm »
Е точно това обяснявах,че докато беше в 8Д нищо-нямаше го.  :)
Поне да имах едничка платонична любов,а всичките бяха реални:'( :012:

 :012: :012: :012: ....и с тронови Марс-ове.


Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #254 -: Декември 23, 2014, 08:31:33 pm »
:012: :012: :012: ....и с тронови Марс-ове.
То ако беше платонична,все едно какъв му е Марсът-можеше и хич да го няма като на Христос.  :012:
Е,имаше и заточени и екзалтирани.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: