Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 209511 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #15 -: Април 23, 2014, 11:45:43 pm »
Flora,
това ми хареса за теб :

„Знаеш ли, ако не им отстъпваше веднага, щяха да се влюбват. Мъжете са като чушките, първо трябва да ги попариш.”  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #16 -: Април 24, 2014, 12:38:51 am »
Flora,
това ми хареса за теб :

„Знаеш ли, ако не им отстъпваше веднага, щяха да се влюбват. Мъжете са като чушките, първо трябва да ги попариш.”  :)

Рени, , аз здравата ги топя в горща вода...  :012: Лошото е , че често  забравям да ги извадя и се разваряват.  :D 

Аз те поздравявам  с мой  любим откъс от разказа му :  Скука на летище " Роаси- Шарл-дьо-Гол"

И на теб ли ти е кофти като на мен, когато се намирам на летище? Не смяташ ли, че има някаква поезия в тези места, откъдето хората просто минават? Меланхолията на отпътуването? Лириката на посрещането? Висока концентрация на климатизирани емоции из въздуха? Колко време продължава снижаването? Дали нашата любов ще оцелее без химически бягства? Няма ли най-после да престанем да мълчим, докато гледаме как денят настъпва в това безлюдно кафене? Защо всички магазини на летището все още са затворени, а видеоигрите не работят? Завиждаш ли на онези служители от средния ешелон там, които чакат всеки своя полет в застлани с линолеум чакални, изтегнати по оранжевите кресла с чаши нес кафе в ръка? Как ти се струва оня митничар там с лош дъх или техникът по поддръжката, който шумно влачи някаква количка, или пък клошарите, които хъркат по пейките от виолетова пластмаса? Какво искат да ни кажат? Че човек никога не може да избяга от себе си? Че едно пътуване никога до никъде не води? Че човек трябва цял живот да бъде в отпуск или въобще да не бъде? Би ли ми пуснала ръката, ако обичаш? Не усещаш ли колко ми се иска да бъда сам посред всичкия този изоставен багаж? Дали ще можем да се разделим без много болка, макар да се намираме пред рекламата „Envy“ на Гучи? И докато гледаме с овлажнели очи как излитат всички тези боинги, не мога да се сдържа да не си задам един последен въпрос: защо не сме на борда на някой от тях?
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #17 -: Април 24, 2014, 12:58:45 am »
Flora ,още първото изречение ме "спечели" -страхотно е и ти благодаря. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #18 -: Април 25, 2014, 08:56:22 pm »
Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.
През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.
И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети.
Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива.
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #19 -: Април 25, 2014, 10:15:39 pm »
Веднъж в един пашкул се появила малка пукнатина и случайно минаващ човек стоял часове и наблюдавал как през тази малка цепнатина се опитвала да излезе пеперуда. Минало доста време, но пеперудата сякаш изоставила своите усилия, а цепнатината оставала все така малка. На човека му се сторило, че пеперудата е направила всичко възможно и че у нея не са останали никакви сили за каквото и да било повече. Тогава човекът решил да помогне на пеперудата: взел малко ножче и разрязал пашкула. Пеперуда излязла веднага. Но нейното телце било слабо и немощно, крилата й били недоразвити и едва се движели. Човекът продължил да наблюдава, мислейки че крилата на пеперудата ще се оправят, ще укрепнат и тя ще може да лети. Но нищо подобно не се случило.
През остатъка от живота си пеперудата се влачила по земята. Тя така и не могла да литне.
И всичко само заради това, че човекът, желаейки да й помогне, не разбрал, че усилието за излизане от пашкула е необходимо на пеперудата, за да може течността от тялото й да премине в крилата, те да се разгърнат и така тя да може да лети.
Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива.
Понякога именно усилието ни е необходимо в живота.
Ако ни беше позволено да живеем, без да срещаме трудности, то бихме били ощетени. Ние не бихме могли да станем толкова силни, колкото сме сега. Никога не бихме могли да полетим.

Цитат
Животът заставял пеперудата с труд да напусне тази обвивка, за да може да расте и да се развива. 

А литнала ли е ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #20 -: Април 25, 2014, 11:23:04 pm »
Можела е да литне само, ако е калена от трудностите, които е срещнала при разбиването на обвивката. Без тях, не е.  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #21 -: Април 25, 2014, 11:38:05 pm »
Човекът -"висшист" и е начертал хороскоп,различен от този ,който й се полага и така ,благодарение на образованието и религията ,я е пратил от разред летящи насекоми в клас пълзящи мекотели.
Според теб ,как е поставен Юпитер в картата й ?!?   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #22 -: Април 26, 2014, 12:39:08 am »
Деабилитиран, имала е до себе си лош висшист и е извадила лош късмет.  :012: :012: :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #23 -: Април 26, 2014, 08:06:39 am »
— Аз имам план.
(Господ се дави от смях)
— Защо се смееш?
— Защото знам, че имаш план.
— Аде бе?
— М-м, а откъде мислиш, че се е взел тоя план?
— Ти ли стоиш зад това?
— Да, зад всичко стоя аз.
— Зад всичко?
— Зад всичко.
— Мислех си, че имам все пак свобода на волята...
— Знам.
— Знаеш?
— Откъде по-твоему, се е взела тази мисъл в тебе?
— И това?..
— Да, всичко.
— Чакай, чакай...аз съм свободен да избирам! Мога да избера, например, да вярвам в Тебе или да не вярвам.
— Знам – хитро съм го измислил, нали?! На Мен самия ми хареса! Особено обичам момента, когато изменяш вярата си в напълно противоположна.
— Ти си съдист?
— Може би, може би... в края на краищата Аз съм твое творение.
— Ти си мое творение? Мислех си, че е обратно – аз съм Твое творение.
— Знам …
Рам Цзи "Пътят на безсилието"

 ;)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #24 -: Април 27, 2014, 02:30:20 pm »
Боже, какво мъчение! Наоколо гъмжи от голи жени, облечени чак до шията.    Ст.Лец
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #25 -: Април 29, 2014, 08:24:15 am »
Мисъл от неизвестен автор

Хората много се учудват, когато постъпваш с тях по начина, по който те постъпват с теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #26 -: Април 29, 2014, 09:54:09 pm »
Боговете не обичат хората да не вършат нищо. Ако не са заети непрекъснато, хората биха могли и да се замислят. Част от мозъка съществува, за да не позволи това. И постига резултати. Кара хората да скучаят насред чудеса. Т,Пратчет
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #27 -: Май 03, 2014, 09:35:10 am »
-Къде са хората? ...- Хората ли? Видях ги преди години. Но човек никога не знае къде да ги открие. Вятърът ги носи. Нямат корени и това им пречи много.  -каза Малкият Принц
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #28 -: Май 03, 2014, 12:02:41 pm »
На една жена й се присънил странен сън. Сънувала, че влиза в един магазин, а там вместо продавач стоял Господ.
- Боже! Наистина ли си ти?
- Да, Аз съм – отвърнал Бог.
- А какво мога да купя от Теб?
- Всичко – бил отговорът.
- Тогава бих искала да си взема здраве, щастие, любов, успех и много пари.
Бог се усмихнал и отишъл за поръчката. Скоро се върнал с малка картонена кутийка.
- Това ли е всичко?! – възкликнала жената.
- Да - отвърнал спокойно Бог – нима не знаеше, че при Мен се продават само семена?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #29 -: Май 05, 2014, 01:58:13 pm »