Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214428 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #375 -: Юли 08, 2015, 02:05:04 am »
“Non innamorarti di una donna che legge, di una donna che sente troppo, di una donna che scrive.
Non innamorarti di una donna colta, maga, delirante, pazza.
Non innamorarti di una donna che pensa, che sa di sapere e che, inoltre, è capace di volare, di una donna che ha fede in se stessa.
Non innamorarti di una donna che ride o piange mentre fa l’amore, che sa trasformare il suo spirito in carne e, ancor di più, di una donna che ama la poesia (sono loro le più pericolose), o di una donna capace di restare mezz’ora davanti a un quadro o che non sa vivere senza la musica.
Non innamorarti di una donna intensa, ludica, lucida, ribelle, irriverente.
Che non ti capiti mai di innamorarti di una donna così.
Perché quando ti innamori di una donna del genere, che rimanga con te oppure no, che ti ami o no, da una donna così, non si torna indietro.
Mai.”

Martha Rivera Garrido


За говорящите друго :-*

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #376 -: Юли 08, 2015, 02:52:24 pm »
Богат младеж поискал от родителите си подарък за завършването на училище – прекрасен модерен спортен автомобил. След церемонията по връчването на дипломите, бащата извикал в кабинета си младежа:

- Гордея се с успехите ти, моето момче, и много те обичам. Благодаря на Бог, че ми прати такъв прекрасен син.

Подал на сина си красиво опакована кутия. В нея лежала една Библия с луксозна кожена подвързия, на която било гравирано със златни букви името на младежа.

- Това ли ти се откъсна от сърцето, а, тате? Библията ми подаряваш, а? Задръж си я за теб, на мен не ми трябва – креснал разлютен младежът, треснал вратата и изчезнал завинаги от родния си дом.

Минали дълги години. Младежът станал известен човек с богат бизнес, красив дом и прекрасно семейство. Често си мислел за баща си, когото не бил виждал от деня на дипломирането си.

Преди да поправи тази грешка и да се срещне – вече помъдрял – отново с баща си, бизнесменът получил известие, че старецът е починал и му е завещал цялото си богатство.

Когато пристигнал в бащината къща, сърцето му изведнъж се изпълнило с тъга и разкаяние. Започнал да подрежда папките с документи и изведнъж в ръцете му се оказала "оная" Библия от младостта му, заради която си тръгнал разярен от родния дом. Защото не получил желания подарък.

Просълзен от вълнение, отворил дебелата книга. От вътрешната страна на задната корица на Библията имало залепено малко пликче с автомобилен ключ в него. Познайте от коя кола...


trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #378 -: Юли 10, 2015, 09:57:45 am »
„Обърнете внимание на хората, след срещата с които, нещо светло и щастливо се установява в душата ви. И ги пазете!“
~Ошо~

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #379 -: Юли 11, 2015, 12:26:11 pm »
"Послушай морето, което вечно целува сушата, без да ѝ обещава нищо. Научи езика му и престани да ме питаш дали те обичам. Любовта не е обещание. Обещанието е несигурност, която ражда лъжа. Недей ме пита… Не ми обещавай…"


"Созополска импресия"
Стефан Цанев




I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #380 -: Юли 13, 2015, 05:57:08 pm »
"В сърцето ти има бликащ извор, а ти обикаляш с празен съд за вода..."
~ Rumi

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #381 -: Юли 16, 2015, 05:43:20 pm »
"На небето Господ правеше хляб и, както винаги през юли и август, бе забравил вратичката на пещта отворена...
... Над целия този свят Господ бе опекъл хлябовете си и ги поръсваше с подправки, та въздухът се преизпълваше и ухаеше на суха мента, див копър, дафинов лист и канела."


Александър Секулов


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #382 -: Юли 17, 2015, 04:20:40 pm »
"Всичко, което е далече от морето, е провинция."

Ърнест Хемингуей






 :clap: :clap: :clap:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #383 -: Юли 19, 2015, 02:15:22 pm »
Сега всички имаха с какво да се занимават, защото макар че не всички умееха да разговарят, всички можеха да ядат..."Гордост и предразсъдъци"
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #384 -: Юли 25, 2015, 02:02:34 pm »
Живял някога юноша с лош характер. Баща му веднъж му дал едно чувалче пълно с пирони и казал да забива по един пирон във вратата на двора всеки път, когато изгуби търпение или се скара с някого. Първия ден той забил 37 пирона във вратата.
През следващите седмици се научил да контролира количеството забити пирони, намалявайки го до един на ден.
Разбрал, че е по-лесно да контролира себе си, отколкото да забива пирони. Накрая, дошъл денят, в който юношата не забил нито един пирон в дворната врата. Той отишъл при баща си и му казал новината. Тогава бащата му казал, да изважда по един пирон от вратата всеки път, когато не загуби търпение. Накрая настъпил и денят, когато юношата могъл да каже на баща си, че извадил всички пирони.
Бащата го завел при вратата:
- Сине, ти се държа прекрасно, но погледни, колко дупки останаха на вратата! Тя никога няма да бъде същата както преди.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #385 -: Юли 25, 2015, 07:00:25 pm »
В наши дни да си нестандартна личност означава да си грамотен, да си възпитан, да четеш книги, да не се дрогираш и да не правиш секс с когото ти падне.
Иво Сиромахов

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #386 -: Юли 29, 2015, 11:59:25 am »
"Най-високата степен на човешката мъдрост е способността да се адаптираш към обстоятелствата и да запазиш спокойствие въпреки бурята."
Даниел Дефо

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #387 -: Юли 31, 2015, 01:50:24 pm »
Едно от предимствата на това да си разхвърлян е, че постоянно правиш вълнуващи открития.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #388 -: Август 01, 2015, 04:19:51 pm »
"После дойде август... Това бе месецът на тихите листа, падащите звезди, червената луна, сезонът на великолепните нощни пеперуди и дремещите гущери. Смокините се цепеха, сините сливи се подуваха, бадемите се втвърдяваха..."

Труман Капоти

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #389 -: Август 04, 2015, 06:10:07 pm »
"Напълни очите си с чудеса, живей, като че ли ще умреш след 10 секунди! Опознай света! Той е по-фантастичен, отколкото всяка мечта, изработена във фабриките и за която си заплатил с пари."
из "451 градуса по Фаренхайт", Рей Бредбъри